Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

2. El Hasta Yatağı Fiyatları

hasta yataklari 22

Hasta yatağı kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Bunun sebepleri arasında ise, hastaların konforlu bir yatak tercih etme sebebi geliyor. Çünkü hastalık süreci içerisinde kişinin iyileşebilmesi için ortopedik bir yatağa ihtiyacı vardır. Yataklarımız 3×4 düzeninde tasarlanmıştır. Yükseklik ve ensel açıdan bakıldığında orantısaldır. Yükseklik bakımından 25 olup, hastaya taşıyabilme kapasitesi ise 130 kilogram ağırlığında değişim gösteriyor. Yatak üzerinde yatıldığı andan itibaren, kişi kendisine masaj yapılıyor gibi hissetmeye başlar. Yatağın motor kısmı devamlı olarak çalışır. Bu sayede yatakta titreşimsel hareketler oluşur. Bu hareketler sağdan sola ve soldan sağa doğru her yönden dağılım gösterir. Yatağın motor kısmı gün içerisinde aktif olarak çalışmalıdır. Aksi taktirde hastanın bedeninde ağrılar oluşabilir. Bunun için düzenli olarak yatağın motor kısmının çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Hasta yatağı almak isteyen kişiler 2. el hasta yatağı fiyatları hakkında araştırma yapabilirler.

Hasta Yatağının İşlevi Nedir?

Yataklarımız ortopedik ve esnek bir yapıya sahiptir. Hastanın bedeni yatak ile uyumludur. Omurilik sistemimiz üzerinde çeşitli sinir kanalları bulunur. Bu kanallar, yatağın ortopedik düzeni ile adeta uyum içindedir. Hasta merkezi sinir sisteminin dinlenmesi sonucu; günlük yaşamı içerisinde öfke patlamaları yaşamaz. Hasta kendisini hem biyolojik hem de psikolojik sağlığı açısından iyi hisseder. Motor kısmının hareketi yatağın içerisinde bulunan dörtlü boru sistemleri ile gerçekleşir. Motor ve elektrik sistemi etkileşim haline girdiği zaman hava akımı dolaşır ve borular şişmeye başlar. Şişen borular sayesinde yatak devamlı olarak hastanın bedenindeki noktalara hareketlilik kazandırır. 2. el hasta yatağı fiyatları içinde en pahalı olanlar en az 4 motor gücüne sahiptir. Dayanıklı motor yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca zarar görmeden çalışabilir.

2. El Hasta Yatağı

Motorlu Hasta Yatağının Düzeneği

Motorlu yatak, boru sisteminin içinde dolaşan hava akımı ile çalışır. Boruların içerisine yavaş yavaş hava dolmaya başlar ve şişkin hale gelir. Yatak belirli bir yükseklik kazanır ve bu yükseklik bedenin düz bir şekilde yatabilmesi için elverişlidir. Hasta tek bir tuşa basarak istediği zaman aralığında yatağın şekil değiştirmesini sağlar. Hasta yatağını satın almakta zorluk çeken kişiler, uygun 2. el hasta yatağı fiyatları imkanlarından yararlanabilirler.

Tek Tuş ile Yatağın Pozisyonunu Değiştirmek

2. el hasta yatağı fiyatları yatağın motor sistemine göre aynı değildir. Motorlar 2, 3, 4 pistonlu güce sahiptir. Motorlu yataklarımızın 5-10 saniye arasında pozisyon değiştirebilme özelliği vardır. Yatağın dört adet pozisyon modeli bulunuyor. Birinci pozisyon için, kumandadan a tuş takımına basılır. Baş ve boyun kısmı için yatak 90 derecelik bir açıya gelir. B tuş takımı bacak ve ayak kısımlarının 45 derecelik bir açıya gelmesini sağlar. C tuşu, yatağın yükselip alçalmasına yardımcı olur. D tuşu ise sistemin kapanmasını sağlar.

Hasta Yatağının Biyolojik Faydaları

Yatağın hareketli noktaları, beden üzerinde bası yaralarının oluşmasına engel olur. Hasta istediği zaman sağ ve sol yönlere rahatlık ile dönebilir. Hastaya doktor tarafından tıbbi bir müdahalede bulunulmak istenildiği zaman, hasta kendisini zorlamadan dönebilir. Motorlu yatak sayesinde, hastanın bedeninde morarma, yara, kan pıhtılaşması oluşmaz. Akciğerler düzenli bir şekilde hava akımı ile dolar. Diyafram doğru nefes alıp vermeyi deneyimler. Yatağın 90 derecelik açıya gelmesi baş ve boyun kısmında fıtık oluşmasına engel olur. 45 derecelik ayak ve baş kısımları ise ayaklarda oluşabilecek pıhtılaşmayı önler. Damar tıkanıklığı yaşayan bir insan, ameliyat olduktan sonra hareket etme konusunda zorluk çeker. 2. el hasta yatağı fiyatları hareket halinde olması, damarlarda kanın düzenli bir şekilde akmasını sağlar.

Hasta Yatağı ve Hijyeni

Hasta olan bir kişi, günün büyük bölümünü yatak üzerinde geçirir. Sonuç olarak yatak devamlı kirlenir ve çeşitli mikroskobik canlılar yaşamaya başlar. Bu canlılar, hastanın ilerlemesine neden olabilir. Bunun için yatağın düzenli olarak temizlik malzemeleri ile dezenfekte edilmesi gerekiyor. Yatağın kendisine ait şilte ve örtüsü bulunuyor. Şilte ve örtünün değiştirilmesi gerekiyor. Yatağın Temizlik aşamasında motorlu hasta yatağının elektrik ile teması kesilmelidir. Daha sonra dış yüzeyi deterjanla silinebilir. Sıvı yani su geçirmez olduğu için gönül rahatlığı ile iyi bir şekilde silinebilir. Temizlik işlemi bittikten sonra kuruması beklenilmelidir. Kuruduktan sonra tekrar sistem çalıştırılabilir. Düzenli ve temiz yataklar hastanın iyileşme sürecine katkıda bulunur. Firmamız tarafından hasta yatağı hizmeti veriliyor. 2. el hasta yatağı fiyatları modeline göre farklılık gösterir.

2. El Hasta Yatağı Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön