Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

2. El Hasta Yatakları

fonksiyonel havali yataklar

Hasta yatakları, hastanın rahatsızlığına göre tercih edilmelidir. Hasta yatağının amacı, hastanın iyileşme ve tedavi sürecini hızlandırmaktır. Hastanın, hastalığını en kolay şekilde atlaması için, hasta yataklarına ihtiyaç duyulmaktadır. Hastalığın özelliklerine uygun hasta yatağı tercih ederek daha avantajlı olacaktır. Eğer ki hasta serum tedavisi gören bir hastalığa sahipse hasta yatağını serum özelliklerine uygun olarak tercih etmek gerekmektedir. Farklı serum kolları kullanılarak, hastanın kolunda oluşacak zararlar engellenebilmektedir. Kimi zaman insanlar ikinci el hasta yatakları almaya yönelebilmektedir. Bunun sebebi ekonomik durumlar ya da başka sebepler olabilmektedir. Böyle zamanlarda çok güzel tercih yapmak gerekmektedir. Çünkü hasta yatakları, üzerinde çok uzun süre hasta yattığı için artık koku yapmaya ve eski konforunu vermemeye başlamaktadır. Bu nedenle ikinci el hasta yatağı alırken çok güzel bir inceleme yapmak gerekmektedir.

Hasta Yatağının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

  • Hasta yatakları üzerinde hasta yatacağı için, rahat ve konforlu olanlardan seçilmelidir.
  • Vücut yarası oluşturmayacak yataklar tercih edilmelidir.
  • Hastanın rahatlığı açısından, belden yukarısının gelişmiş bir şekilde ayarlanması gerekmektedir.
  • Hasta yatağında yükseklik ve eğim özelliklerinin bulunması gerekmektedir.
  • Hastalığın gidişatına göre manüel, elektrikli kumandalı gibi modeller tercih edilmelidir.
  • Hasta yatağının katlanabilir olması gerekmektedir.
  • Baş ve ayak kısımlarının ayarlanabilir özellikte olması gerekmektedir.
  • Düşmeyi engelleyen özellikte korkulukları bulunan hasta yatakları seçilmelidir.
2. El Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatakları Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Geniş çaplı bir kullanım alanına sahip olan hasta yatakları, hastalığın seyri açısında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Dizayn ve tasarımları, hastaların yakınlarına kolaylık sağlayacak nitelikte olmalı ve kullanışlı olmalıdır. Hasta yatakları, hastanelerde, poliklinik bakım merkezlerinde, bakım evlerinde, yaşlı bakım binalarında, rehabilitasyon merkezlerinde, ortopedik polikliniklerde ev ya da diğer istenen bir çok mekanda kullanılabilmektedir. İkinci el hasta yatakları da istenilen mekana koyulabilir. Sadece sağlık açısından diğerleri daha avantajlıdır. Uygun bir hasta yatağı modeli bulduysanız ve bütçeniz uygun değilse ikinci el hasta yataklarını da tercih edebilirsiniz. Hem devlet hem de özel hastanelerde görebileceğiniz hasta yatakları, tedavi sürecinin hızlı bir şekilde atlatılması için tercih edilmektedir. Hasta yatakları, hemşirelerin ve doktorların hastalarının bakımına Kolaylı sağlamaktadır. Özellikle motorlu hasta yatakları, hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Sırt kısmına farklı açılar verilmek istendiği zaman, hastanın yardımına motorlu hasta yatakları koşmaktadır. Hastanın fiziksel terapiye ihtiyacı olduğu zaman, motorlu hasta yatakları daha işlevsel olmaktadır.

2. El Hasta Yatakları Fiyatları

İkinci el hasta yataklarının fiyatları, diğer hasta yataklarına nazaran daha uygundur. Ancak bununda bazı dezavantajları bulunmaktadır. İkinci el olmasından kaynaklanan fiyat düşüklüğü, kalitesine de yansımaktadır. İkinci el hasta yatakları, sıfır hasta yatakları fiyatlarının yarısında fiyatlardadır. Fiyatları belirlenirken sağlamış olduğu konfor da göz önünde bulundurulmaktadır. Uçuk karlar elde etmek isteyen bir kişi bunu ikinci el hasta yatağı ile elde edemez. Çünkü çok fazla para etmemektedir. Aldıktan sonra temizlenmesi gerekmektedir. İkinci el hasta yatağı kullanmak istiyorsanız, üzerindeki şilteyi yani süngerini değiştirmeniz gerekmektedir. Üstünde yüzlerce hastanın yapmış olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak, hastaya o şekilde bir ikinci el hasta yatağı kiralanmalı ya da alınmalıdır.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağını alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hangi alanda kullanılacağına karar vermektir. Kullanım alanına göre hasta yatağı seçmek gerekmektedir. Çok ağır bir hastalık geçiren hasta için alınacak hasta yatağı ile hafif bir hastalık geçiren hasta için alınacak hasta yatakları birbirinden farklı özelliklerde olabilmektedir. Hava aldıran hasta yatakları tercih etmek gerekmektedir. Bunun sebebi ise, hasta sürekli yattığı için terleyeceği ihtimalidir. Hasta ürünü nerede kullanacaksa ona uygun tipte bir hasta yatağı tercih etmek gerekmektedir. Kısa dönemli ve hızlı atlatılabilecek bir hastalıksa, ikinci el hasta yatakları almak ya da kiralamak tercih edilebilir. Hastaya rahatlık sağlayabilecek bir  yatak tercih edilmelidir. Öbür türlü tedavi süreci uzayabilmektedir. Hastaya yemek verme, televizyon izleme ve kitap okuma gibi olanakların sağlanabildiği hasta yataklarını tercih etmek daha avantajlıdır. Eğer ki hastanın bir hasta bakıcıya ihtiyacı varsa, hasta bakıcıya kolaylık sağlayabilmesi açısından asansör sistemi ile yüksekliğin ayarlanabileceği hasta yatakları tercih edilmelidir. Hastaya özgür hareket edebilecek bir ortam hazırlanmalıdır.

Fonksiyonel Hasta Yatağı Çeşitleri

Hastanın bakımını kolaylaştırmak ve tedavi sürecini hızlandırmak istiyorsanız, fonksiyonel türdeki hasta yataklarını tercih ederek bu süreci hızlandırabilirsiniz.  Hasta bakıcının rahatlığı da hasta yatağı seçilirken göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü birçok hasta bakıcı, sırf hastaya uygun pozisyonlar vermediği için huzursuz olmuş ve işi bırakmak zorunda kalmıştır. Bu da yeni bir hasta bakıcı arayışına sürükler ve hastalık sürecinde vakit kaybetmenize neden olmaktadır. Firmamızdan her türlü pozisyon veren havalı yatak temini yapabilirsiniz.

2. El Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön