Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Ağır Rahatsızlıklara Teknolojik Çözüm

hava hasta yataklari

Hastalıkların çoğu kısa istirahatler ve hafif ilaçlarla atlatılıyor. Bunun için gün içerisinde kullanılan yataklar veya kanepeler yeterli olur. Ancak pek çok kaza, ameliyat veya sakatlık sonucu uzun bir süre hareket edilemeyen durumlarda sıradan yatak veya kanepelerde yatmak, hem hastalar hem de onların yakınları veya bakıcıları için oldukça zahmetli durumlara neden olmaktadır. Doğuştan veya sonradan gelişen durumlar sonucu vücut hareketlerinin tamamen veya kısmen kısıtlandığı durumlarda özel tasarım cihazlara ve yataklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu özel yataklar hasta yatağı olarak bilinen yataklardır.

Farklı Özellikte Hasta Yatakları

Hasta yatakları, sahip oldukları özellikler ile sıradan yataklardan ayrılırlar. Öncelikle bu yataklar, çeşitli rahatsızlıkların sebep olduğu hareket kısıtlamalarına karşı tasarlandığından, yatağın belirli bir kısmı veya tamamı hareket kabiliyetine sahiptir. Bazı kısımları hastanın ihtiyacına göre yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Hastaların yeme içme ve kişilik temizlik gibi bazı ihtiyaçlarının giderilmesinde yatağın bu özelliğinin olması büyük kolaylık sağlamaktadır. Pek çok rahatsızlıkta kişi, uzun süre veya kalıcı olarak hareket yeteneklerini kaybedebilir. Bu gibi durumlarda hastanın hareket ettirilmesi gerektiğinden, bu işlem hem hastanın kendisi hem de onun bakıcısı açısından bazı zorluklara neden olabilir. Hasta yatakları, bu sorunu çözebilmek adına bünyesinde elektrik motorları bulunacak şekilde tasarlanmışlardır. Bu motorlar, bir kumanda vasıtasıyla kolaylıkla çalıştırılabilir ve yatağın belirli bölümlerini hareket ettirebilir.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Maliyetleri

Hasta yatağı fiyatları, yatağın tasarımına ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Hasta yataklarının çeşitleri, sahip olduğu özelliklere göre değişmektedir. 2 motorlu, 3 motorlu veya 4 motorlu hasta yataklarının yanı sıra, çocuk yatağı, ev tipi ahşap hasta yatağı gibi modeller de bulunmaktadır. Ayrıca havalı model, antibakteriyel yatak kılıfı, boru tipi yatak ve visco yatak gibi model seçenekleri de mevcuttur. Hasta yatakları, hemen her bütçeye uygun şekilde üretilmektedir. Bunun dışında bazı durumlarda kişinin hasta yatağı ihtiyacı olmakla beraber, belirli bir süre sonra ihtiyacı kalmadığından, bu şartlar için hasta yatağı kiralama hizmeti de mevcuttur. Ücretsiz montaj hizmeti de satış veya kiralama sonrası sunulan hizmetler arasındadır.

Hastalıklarda Teknolojik Kolaylıklar

Hasta yatağı; hemen herkesin hastanelerde görmüş olduğu, farklı bir tasarımı ve mekanik yapısı olan, hastalara hareket kolaylıkları sağlayan özel tasarım yataklardır. Genellikle hastanelerde görülmekle beraber, ev tipi kullanım için de son derece uygundur. Farklı rahatsızlıklar için özel olarak tasarlanmakta ve montajı yapılmaktadır.

Hasta Yataklarına Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

Hastalıklar ve kazalar; insan hayatının belirli dönemlerinde kaçınılmaz olarak karşılaştığı, özel bir tedavi ve istirahat gerektiren durumlardır. Bu gibi durumlarda kişi, uygun tedavinin uygulanmasıyla beraber, hastane veya evde bir süre yatakta istirahat etmek durumunda kalabilir. Bu süreçte yaşanan hastalık veya sakatlık durumu, kişinin hareketlerini kısıtladığı gibi kendi başına bazı ihtiyaçlarını gidermekte de zorlanmasına neden olur. Hasta yatakları; özel tasarımlı yapıları ile hem rahatsızlık yaşayan kişiye hem de onun yakınlarına pek çok kolaylık sağlamaktadır. Bazı ameliyat türlerinde, yanıklarda ve kırıklarda, hasta belirli bir dönem hasta yatağı kullanmak durumundadır. Hastanın vücudunun bazı bölümlerinin hareket ettirilmesi, yükseltilmesi, alçaltılması veya belirli bir pozisyonda sabitlenmesi için yatağın hareket edebilen bir mekanizmaya ve bazı aparatlara sahip olması gerekir. Hasta yatağı; elektrikli motorları ve kumanda aparatı ile bu işlemleri konforlu ve fiziksel güç gerektirmeden kendiliğinden yapmaktadır.

Hasta Yatağı Fiyatları Ve Hizmetleri

Hasta yatağı fiyatlarıyaşanılacak rahatsızlıklar ve kişilerin bütçeleri göz önünde bulundurularak çeşitlendirilmiştir. Her bütçeye uygun bu yataklar, Türkiye geneline yaklaşık 2 iş süresinde yataklar teslim edilmektedir. Ayrıca teslim edilen yatakların ücretsiz montajı da yapılmaktadır. Türkiye genelinde bütün illere teslimat yapılmakta olup, yataklar, 2 yıl servis garantilidir. Bu yatakların kullanımı için 10 yıllık yedek parça garantisi ve hizmeti de verilmektedir. Yaşanılan rahatsızlığın türüne ve kullanacak kişinin özelliğine göre havalı, ahşap ev tipi, kumandalı ve çocuk yatağı gibi çeşitler mevcuttur. İkinci el hasta yatağı satışı bulunmayıp, arzu edildiği takdirde geçici kullanımlar için hasta yatağı kiralama hizmeti de verilmektedir. Hasta yatakları; bünyesinde son teknoloji ürünü çözümler barındırdığı gibi serum aparatı gibi kolaylıklar sağlayan ek özellikleri de mevcuttur. Satış sonrası ücretsiz servis hizmeti de mevcut olup, iletişim kanalları aracılığıyla gerekli destek alınabilmektedir.

Ağır Rahatsızlıklara Teknolojik Çözüm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön