Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Asansörlü Hasta Yatakları

medikal havali yatak

Asansörlü Hasta Karyolası (HYE-351) Özellikleri

Ev, huzur evi ya da hastanelerde kullanıma uygun olan asansörlü hasta yatağı hastanın tam konfor seviyesine ulaşması için özel olarak hazırlanmış bir üründür. Bu üründe yer alan başın ve ayakların aşağı ve yukarı hareket etmesini sağlayan motor gücü elektrikler kesilse dahi dokuz voltluk pil ile hareket kabiliyetlerini yerine getirmeye devam edecektir. Hasta psikolojisi açısından oldukça önemli olan bu yataklarda kumanda yardımı ile tüm bu hareketleri başka bir kişiye ihtiyaç duymadan yapabilmek oldukça önemlidir.

Asansörlü hasta karyolası ayrıca her bir köşesine konumlandırılabilecek dört adet serum aparatına sahiptir. Sıvı verme işlemleri sırasında hastanın tek bir tarafta sabit kalması kimi zaman zor olabilir. Çünkü bu işlem bazen günler bile sürebilirken asansörlü hasta karyolası sayesinde hastanın aynı koluna bağlanan serum aparatı değiştirilmeden hasta farklı pozisyonlarda dinlenmeye devam edebilir. Hastanın sürekli yatar ya da oturur pozisyonda olması cilt ile yatak arasında mesafe kalmaması terlemelere neden olur. Bu durumu ortadan kaldıracak delikli yatak yapısı sayesinde oldukça steril bir ortam hazırlanmış olur ayrıca ürünün dış yüzeyi antibakteriyel olarak tasarlandığı için kolay temizlik imkanı ile rahatça temizlenebilir.

Hastayı yatakta güvenle tutmaya yarayan yan korkuluklar arzu edildiğinde indirilebilir. Asansörlü hasta yatağı incelendiğinde bir diğer özelliği ise dört bir yana dönen tekerlekli yapısı olduğu görülür. Bu durum istenildiğinde sabitlenecek kilit sistemi ile üretildiği için kayma ya da hasta hareketleri ile sürüklenme gibi bir durum oluşmaz.

Full Asansörlü Hasta Karyolası (HYE-352) Özellikleri

Her hasta kişinin hastalık sürecinde rahat edebilmesi için yatağına önem verilmelidir. Son derece rahat olması hastanın durumuna da olumlu katkı sağlayacaktır. Bu rahatlığı full asansörlü hasta karyolası ile sağlayabilirsiniz. Ayak ve başucu ayrı olarak ayarlanabildiği gibi genel yükseklik ayarı da bulunmaktadır. 3 tane piston motoru bulunan full asansörlü hasta karyolası pil ile çalışabilme özelliğine de sahiptir.

Piston motorları sayesinde 200 kg ağırlığa sahip hastalar da kullanabilmektedir. Pil desteği sayesinde ise, elektrikler kesildiğinde de tüm özelliklerini kullanmaya devam edebilirsiniz. 90 cm eni, 190 cm boyu ve 12 cm yerden yüksekliğinde iç yatak ölçülerine sahiptir. Dış yatak ölçülerinin ise, eni 100 cm, boyu 200 cm ve yerden yüksekliği yataksız 40 cm ile 80 cm arasındadır. 360 derece dönebilen çapraz kilitli medikal plastik tekerlere sahip olan full asansörlü hasta karyolası rahatlıkla istenen yerlere taşınabilir ve taşındığı yere de tamamen sabitlenebilmektedir.

Üstelik 4 köşesinde de serum askısı takma yerleri bulunmaktadır. Karyolanın üst kısmında yer alan hava delikleri sayesinde terlemeyi de önlemektedir. Anti bakteriyel özelliğe sahip full asansörlü hasta karyolası başlığı, kolayca sökülebilir ve temizlenebilmektedir. 4 tane amortisörlü yan korkuluğu bulunmaktadır. Bu korkuluklar ABS malzemeden imal edilmiş ve birbirlerinden bağımsızdır. Amortisörleri sayesinde çok rahat bir şekilde indirilebilmektedir. Başlıklar gibi korkuluklar da anti bakteriyel özelliğe sahiptir ve kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

Asansörlü Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön