Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Baklava Tipi Havalı Yatak Nasıl Kullanılır?

lazimlikli hasta karyolasi kullanimi

İnsan hayatı; yaşadığı her anında yeni şeyler öğrendiği, bilinmeyenlerle karşılaştığı, karşılaştığı zorluklara sahip olduğu yetenekleri ile çözümler bulduğu dönemler bütünüdür. Ömür süresinin bilinmezliği, hayattaki zorlukları aşmada ve hedeflere ulaşmada, insana elini çabuk tutması yönünde motive eder. Karşılaşılan zorlukların belki de en büyüğü olan sağlık sorunları konu olduğunda ise, ömür süresi yetmese bile insan türünün çok uzun süredir devam eden varlığı, günümüz sağlık çözümlerine basamak oluşturmuştur. Günümüzde bir çok yatan hastanın kullandığı hasta yatağı her ne kadar modern bir ürün olsa da, geçmişi çok eski çağlara uzanan tedavi koşullarının açıklarını kapatmaktadır.

Çeşitli Hasta Yatağı Ürünleri

Tarih Boyunca Hastalıklar

Hastalıklar, insanlık tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Tarihe yön vermiş kişilerden, toplumlara kadar, insanın var olduğu her yerde ortaya çıkmaları, tarihin şekillenmesinde önemli rol oynamıştır. Eski toplumlar, sağlık sorunu yaşayan kişiler için, mevcut imkanlar dahilinde çareler ararken, insan anatomisi üzerinde tecrübeler kazanmışlardır. Antik Mısır’da ameliyatlar yapıldığı ve ameliyat ekipmanları ve tekniklerinin kullanıldığı bilinen bir gerçek olsa da, bu işlemlerin neredeyse tamamı, hasta açısından pek de olumlu sonuçlanmamıştır. Modern imkanlarla yapılan tıbbi müdahaleler ise, özellikle son birkaç yüzyılda edinilen tecrübelerin, pratiğe dökülmesinden ibaret olup, teknolojinin yardımı ile hata payı en aza indirilmiş durumdadır.

Tıbbi Tedavi Ve Bakımda Teknolojik Ekipmanlar

Tedavi usul ve teknikleri, zamandan zamana, nesilden nesile değişerek gelişmiş ve halen de gelişmeye son hızda devam etmektedir. Geçmiş dönemde kulaktan dolma bilgilerle yapılan tetkikler ve tedavi yöntemleri, günümüzde bilimin eleştirisel bakış açısı ve kanıtlanabilir verileri ile farklı bir boyut kazanmıştır. Hastaların, yaşadığı fiziksel ve zihinsel acılar nedeniyle çoğu zaman ayakta dahi durmakta güçlük çektikleri bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, ilk müdahaleden, yoğun bakıma ve hemen ardından istirahat sürecine kadar, özel olanaklara sahip bir yatağın kullanımı zorunlu hale gelmektedir. Bu noktada, hastaların vücut yapısı ile uyumlu, günlük hareketleri veya tavsiye edilen diğer vücut hareketleri için uyumlu olan hasta yatakları ortaya çıkmıştır.

Baklava Tipi Hasta Yatağı

Havalı yatak türlerinden olan baklava tipi yatak, adından da anlaşılacağı üzere baklava kesimine benzer bir yüzeye sahiptir. Bu yüzey, bir motorla kolaylıkla şişirilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Yatalak hastalarda, hastanın kendi vücut ağırlığının oluşturduğu basınç, hastanın sırtında ve diğer organlarında yaralar oluşmasına neden olmaktadır. Şişirilebilen yüzeyinin avantajı ise, hastanın vücut ağırlığına göre yatak yüzeyinin ayarlanabilir bir yapıda oluşudur. Bu sayede hastanın yatış pozisyonu, onun rahatsızlığını mümkün olan en konforlu şekilde geçirmesine yardımcı olacaktır. Hasta yatağı, otomatik veya manuel özelliklerde hareket edebilen veya hareket ettirilebilen bir özelliğe sahip olduğundan, hastanın bakımında ve tedavisinde gereken kolaylığı sağlamaktadırlar.

Tüm Çeşitleri İle Sağlık Yatakları

Hasta yatakları, sanılanın aksine tek tipte yataklar değillerdir. İnsanların yaşadıkları rahatsızlıklar, birbirlerinden farklı olduğu gibi, temel yapı haricinde hasta yatakları da modeline göre farklılıklar göstermektedir. Bunun amacı, hastanın duyduğu ihtiyaca, en doğru çözümü sunmaktır. Firmamızın çeşitlendirdiği yatak modelleri arasında; asansörlü hasta yatağı, elektrik motorlu, havalı hasta yatağı, lazımlıklı yatak ve çocuk hastalar için onların vücut yapılarına uygun ölçülerde hasta yatakları mevcuttur. Ayrıca, evlerde sürekli kullanıma uygun olan, ahşap kenarlıklı dekoratif modelimiz de bulunmakta olup, bazalı versiyonları, sıklıkla tercih edilmektedir. Yatak modellerimiz, yerden belirli bir yükseklikte olup, asansörlü modellerimizde, hastanın ihtiyacına göre yatak yüksekliği arttırılmaktadır. Ayrıca imal ettiğimiz yataklardaki tekerlekler ile yatağın hareketi kolaylıkla sağlanmaktadır.

Tüm Çeşitleri İle Hasta Yatakları

Yatak Maliyetleri

Bir ürünün üretim maliyetleri; üründe kullanılan malzemeler, tasarım süreçleri, işçilik, enerji ve ulaşım maliyetleri gibi pek çok faktörün bir araya gelmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda hasta yatağı fiyatı da, bu süreçlerden geçmekte ve fiyat seviyesinde belirleyici faktörler olmaktadır. Ancak firmamızın politikası gereği, ihtiyaç duyan herkesin kullanabilmesi adına uygun bir fiyat seviyesi belirlenmekte ve satışa sunulmaktadır. Satın alınmak istenmediği veya buna gerek olmadığı durumlarda da, hasta yatağı kiralama gibi kullanıcıların yüzünü güldüren bir başka opsiyon sunulmaktadır. Bu sayede yatağın satın alma bedeli yerine, sadece kiralama bedeli ödenerek, yatağın sunmuş olduğu mükemmel özelliklerden belirli bir sürede yararlanma imkanına kavuşmuş olunmaktadır.

Baklava Tipi Havalı Yatak Nasıl Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön