Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Boru Tipi Havalı Yatak Fiyatları

hasta karyolasi cesitleri 2

Doğumla başlayan insan hayatı, her yeni günde insana yeni bir şeyler öğretmekte, ona pek çok zorluklarla bilgi ve tecrübe kazandırmaktadır. Bu bilgiler ve tecrübeler, nesiller boyu insanın karşısına çıkan tehlikeler ve sıkıntılara karşı her adımda daha etkili çözümler ortaya çıkarmaktadır. Özellikle sağlık alanında insan hayatının belki de en büyük düşmanı olan hastalıklar ve diğer sağlık sorunları, insanoğlunun bu konuda çok daha fazla araştırma yapmasına ve çareler aramasına neden olmuştur. Hareketli hasta yatağı gibi modern bilimin imkanları, bu çabalara en güzel örnektir.

Geçmişte Hastalıklar Ve İnsan Yaşamının Zorlukları

Sağlığın problemleri, sadece günümüzle sınırlı olmamıştır. Yazılı tarih ve tarih öncesine dair bulgular, insanların sağlık problemleri ile olan mücadelesini ortaya koymaktadır. Özellikle doğayla olan iç içe yaşam tarzı, en başta yaralanmalar olmak üzere, sağlığı tehlikeye atan pek çok faktörü, insanla yüz yüze bırakmıştır. Gündelik deneyimler sonucu uygulanmış tedavi yöntemleri, iyileştirme amacından çok, ağrıyı ve acıyı dindirme çabasından başka bir şey olmamış, bunun için atılan her adım, kalıcı sakatlıklara ve hatta kişinin hayatına mal olacak sonuçlara yol açmıştır. Ancak günümüzde, gerek detaylı ve kanıtlanabilir araştırma sonuçları, gerekse gözleme dayalı tıbbi eğitimler, insan sağlığını riske eden faktörlere karşı çok etkili tekniklerin geliştirilmesine olanak tanımıştır.

Tıpta Dönüşümü Sağlayan Cihazlar

Modern tıp, bu günkü imkânlarını, özellikle son birkaç asırda yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmelere borçludur. Sadece tıpla sınırlı olmayan ve hayatın her alanına eleştirisel bir bakış açısı getiren modern bilim, insanların binlerce yıldır yaşadığı sorunlara da akılcı ve etkin çözümler ortaya koymuştur. Hastaların veya herhangi bir nedenle vücut işlevlerini yerine getiremeyen kişilerin, yataklarında geçirdikleri sürenin zararlarını önlemek ve iyileşme sürecini daha da kısaltmak amacıyla, özel tıbbi ekipmanların geliştirilme ihtiyacı duyulmuştur. Özellikle teknolojinin baş döndürücü gelişimi, kendini tıp alanında da göstermiş, hastanın hareketlerinden, onun gündelik bakımına kadar en temel ihtiyaçlarını dahi kolaylıkla gidermesine yardımcı olan, hasta yatakları tasarlanmıştır.

Boru Tipi Havalı Yatak

Hasta yatakları, farklı tiplerde ve özelliklerde olabilmektedir. Hasta yatakları, yapıları itibariyle gerek gördükleri tedavi koşulları gerekse doğuştan gelen rahatsızlıklar nedeniyle kontrolsüz hareket etmesi sakıncalı veya hareket imkânı olmayan kişiler için kullanılmaktadır. Bu yataklar içinde, felç gibi hareket imkanının kısmen veya tamamen ortadan kalktığı durumlarda, hastanın hareketsiz bir şekilde sürekli aynı pozisyonda yatması, tıbben oldukça sakıncalıdır. Bunun sonucunda hastanın vücudunda yaralar oluşabilmekte ve sağlık durumu kötüleşebilmektedir. Bunun önlenmesi adına havalı yatak türlerinden olan boru tipi yatak yüzeyi kullanılmaktadır. Bir motor vasıtasıyla kısa sürede şişirilebilen bu yatak, hastanın yatış şekline bağlı olarak onun yatak yaralarına maruz kalmasını engellemeye yöneliktir.

Boru Tipi Havalı Yatak Çeşitleri

Soruna Özel Çözüm Modelleri

Sağlık problemleri, pek çok nedene bağlı olarak farklılıklar göstermekte ve çeşitlenmektedir. Bunun ana nedeni, her şeyden önce insanların bünyelerindeki temel farklılıklardır. Kişinin vücut yapısına bağlı olarak, geçirdiği rahatsızlık ve rahatsızlığın seviyesi de değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle çözüm odaklı çalışan firmamız, yatak modellerinde çeşitlendirmeye gitmektedir. ABS başlıklı, 2 veya daha fazla elektrik motorlu, havalı hasta yatağı, ev tipi kullanım için ahşap kenarlı ve bazalı model ve manuel hareket edebilen modeller gibi hasta yatağı çeşitlerimiz mevcuttur.

Yatağın istenilen konforu sağlaması ve hastanın ihtiyaçlarına, mükemmel çözümler sunabilmesi için, kişinin hastalığı ve ihtiyaçları çok iyi belirlenmeli ve doktor tavsiyelerinin dışına kesinlikle çıkılmamalıdır.

Boru Tipi Havalı Yatak Fiyatları Her Bütçeye Uygun Mudur?

Ülkemizde, farklı ekonomik güçlere sahip vatandaşlar yaşamaktadır. Her ne kadar, bütçe farklılıkları mevcut olsa da, sağlık problemleri, kişiyi bütçesine göre seçmemektedir. Bu nedenle her kesimden insanın, hasta yatağına ihtiyacı olabilmektedir. Bu noktada merak edilen soru, hasta yatağı fiyatı olmaktadır. Yatağın fiyatı, yatağın sahip olduğu özelliklerden, üretim koşullarına kadar pek çok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Ancak firmamız, her ekonomik kesimden vatandaşımızın, bu ürünlerden faydalanabilmesini sağlayacak bir fiyat politikası uygulamaktadır. Yatağın satın alınmasına gerek duyulmayan bazı koşullar da olabilmektedir. Örneğin ağır bir cerrahi operasyon sonrasındaki titiz bir bakım ve iyileşme sürecinde bu yatağa ihtiyaç duyulabilmekte ve bu durumda, hasta yatağı kiralama seçeneği devreye girmektedir. Bu sayede yatağın kullanımında alternatif bir yol uygulanmış olmaktadır.

Ekonomik Boru Tipi Havalı Yataklar
Boru Tipi Havalı Yatak Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön