Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Boru Tipi Havalı Yatak Kurulumu

borulu havali hasta yatagi

Boru tipli hasta yatakları ile baklava tipli hasta yatakları havalı yatak kategorileri içerisinde yer alırlar. Bu yataklar, özellikle yaşlı ve felçli hastalar için kullanımı önerilen yataklardır. Boru tipli havalı hasta yataklar, alındıktan sonra rahat bir biçimde kurulur. Hasta yatağı ve motor kısmı, yatak ile birlikte gelen borular yardımı ile birbirine monte edilir. Daha sonra çalıştırma düğmesi ile yatağın şişmesi sağlanır. Bundan sonraki aşama ise, yatağın rahat kullanım için hareket ve pozisyon ayarlama periyotlarının belirlenmesidir. Bu sayede hasta yatağının uygun zaman aralıklarında pozisyonları değiştirilerek, hareket vermesi sağlanır. Diğer hasta yataklarına nazaran çok daha sağlıklı yatak türleridir.

Havalı Hasta Yataklarının Tercih Sebepleri

Havalı hasta yataklarının tercih sebeplerinin başında, hastaya sunduğu faydalar bulunur. Özellikle, yaşlı hastalar ile uzun süre yatağa bağımlı kalacaklar için önerilen bu yatakların fonksiyonları oldukça fazladır. Hasta yataklarının en önemli özelliği, hastanın cilt sağlığı üzerindeki etkileridir. İçlerinden geçen hava kanalları sayesinde cilde ferahlık veren bu yataklar, yatak yaralarının açılmasını da önler. Ortopedik olması ve sürekli pozisyon değiştirmesi, iskelet sağlığı için de önem taşır. Yaşlı hastalarda oluşan cilt yaraları, önemli sağlık sorunlarının başında gelir. Uzun süre yatağa bağlı kalan hastalarda oluşan cilt yaraları, ileri yaşta olanlar için kapanması zaman alan durumlardır. Uzun süren tedaviler sonucu iyileşebilen bu yaraların, baştan oluşumunu önlemek için havalı yatak tercih edilmesi gerekir.

Havalı yatak modelleri

Havalı Hasta Yataklarının Uygun Maliyetlerle Alınması

Havalı hasta yatakları son derece uygun maliyetlerle de sahip olunabilir. Kiralık ya da ikinci el hasta yatakları, satın alınacak yataklara nazaran daha ucuzdur. Motorlu çalışan bu yataklar, kumanda ile rahatlıkla ayarlanabilir. İster manuel isterse de otomatik çalışma prensiplerine sahip olsun bu yatakları kiralamak söz konusudur. Kiralık hasta yataklarının kurumsal firmalardan temin edilmesi önerilir. Bunun en önemli sebebi, yatakların temizlik ve bakımlarının bu firmalarca detaylı şekilde yapılmasıdır. Ayrıca yerinde kurulum hizmeti de kurumsal firmalar tarafından yapılır. En ufak bir arızasında bile yerinde onarım hizmeti sunulur. Hasta yataklarına ihtiyaç kalmadığı zamanlarda, bu yataklar yaşam alanlarında yer işgaline sebep olur. Kiralanan yataklar, işi bittikten sonra yine aynı firma tarafından iadesi alınır.

Hasta Yataklarında Kalitenin Önemi

Hasta yataklarında kalite son derece önem taşır. Kaliteli hasta yatakları, uzun süre bozulmadan kullanım avantajı sunar. Hasta yataklarında paslanmayı önleyen özellikler, havanın nemine ve değişen ortam koşullarına karşı dayanıklılık sağlar. Hasta yataklarında emniyet unsurlarının düşünülmesi de son derece önem taşır. Hasta yataklarının yan taraflarında olan bariyerler, hastanın düşmesini önler. Ayrıca, hasta yataklarının ayak kısmında yer alan otomatik kilit sistemi de yatakların bulunduğu yerde sabit şekilde kalmasını sağlar. Hareket etmeden sabitlenen bu yataklar, yatan hasta için güvenlik sağlayan unsurların başında gelir.

Fonksiyonel Hasta Yatakları

Hasta yataklarından beklenen en önemli özellik, fonksiyonel ve rahat olmalarıdır. Kişinin fiziksel özellikleri kadar, geçirdiği rahatsızlığa uygun şekilde yatak seçimi de önem taşıyan unsurlardır. Manuel çalışan yataklar kadar, motorlu çalışan, kendiliğinden hareket özelliği olan yataklar da tercih edilir. Hastanın kimseye muhtaç olmadan yardımsız şekilde yemeğini yemesi, kitap ve gazete okuması son derece önemlidir. Hasta yataklarındaki kumandalar, yatağı farklı pozisyonlara getirerek yatağın belli bölgelerini hareket ettirirler. Bu sayede yatak, farklı açılara gelerek, kişinin temel ihtiyaçlarını yardımsız yapabilmesine olanak tanır. Elektrik kesintilerinin fazla olduğu yerlerde pille kumanda edilen hasta yataklarının kullanımı önerilir. Hastanın yardım almadan kendi ihtiyaçlarını görmesi, psikolojileri açısından da önem taşır.

Fonksiyonel hasta yatağı modelleri

Farklı Tasarımlı Hasta Karyolaları

Hasta yatak kalitesi kadar karyola şıklığı da hastaya moral sunan unsurlardır. Hasta yatağı alırken önerilen, hastanın kendi yatağına benzer olan tasarımların alınmasıdır. Hasta karyolalarında şık modeller, hastaya mutluluk katan faktörlerdir. Tüm gün yatan hastalar da kullanılan eşyalar kadar, yattıkları yatak tasarımları da önem taşır. Son zamanlarda ahşap görünümlü hasta karyolaları oldukça talep görmektedir. Bunun en önemli sebebi, ahşabın sunduğu sıcaklık hissidir. Sıcak tasarımlı hasta karyolaları, huzur sunan faktörlerdir. Hasta yataklarında ortopedik süngerler ve özgün karyola başları, yatak seçiminde önemli yere sahip olan unsurlardır. Moral ile hastalığın seyri arasında yakın ilişki bulunur. Moralli olan hastaların, zorlu hastalık süreçlerini daha kolay atlattıkları gözlenir.

Her Yaşa Uygun Hasta Yatakları

Hasta yataklarında kişiye özel modeller son derece önem taşır. Yatan hastanın yaşı, yatak seçiminde önemli etkendir. Obez hastaların dayanıklı hasta yataklarını seçmesi gerekir. Çocuklar ve yeni doğan hasta yatakları da farklı ebatlarda ve özelliklerde bulunur. İleri yaş hastaları için havalı yataklar, ameliyat sonrası hastalar için de serum ya da lazımlık aparatlı yatakların tercih edilmesi gerekir. Kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenen hasta yatakları, iyileşme sürecine olumlu yönde katkı sunacak yataklardır. Kaliteli olduğu kadar, kullanışlı olması son derece önem taşır.

Yatakların Rahat Şekilde Hareketi

Hastalık, yatan hasta kadar ona bakan refakatçi için de zor olan süreçlerin başında gelir. Hastayı rahat ettirecek hasta yataklarının refakatçi için de kolay hareket ettirilmesi gerekir. Hasta yataklarının bir yerden bir yere giderken üç yüz altmış derece dönen tekerlekleri kullanan kişiler için hareket kolaylığı sunacaktır. Dayanıklı ve emniyetli hasta yataklarının tercih edilmesi önerilir. Firmamızda hasta yatağı kiralama hizmeti de verilmektedir.

Boru Tipi Havalı Yatak Kurulumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön