Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Borulu Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

20210622 104713 min

Hasta olan bireylerin, tedavi süreçlerinin sağlıklı bir şekilde geçebilmesi adına hasta yataklarına ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle hasta yataklarımız fonksiyonel özelliğe sahiptir. Yatağın yüksekliği 25 cm olup hastanın beden sağlığına uygundur. Yataklarımız ortopedik olup, antibakteriyel yapıdadır. Hasta olan kişi, yatağa uzandığı andan itibaren rahat edebilir. Ayrıca hastanın beden şeklini alan yatak, fıtık ve bel ağrısı gibi fizyolojik hastalıkların oluşmasına engel oluyor. Hasta yatağı ihtiyaç doğrultusunda  istenilen her alanda kullanılabilir. Evler, yaşlı bakım merkezleri, hastaneler ve huzur evleri yatağın kullanım alanlarını oluşturuyor. Hastanın maksimum alanda konforlu olmasına destek olması için yapılmıştır.

Hasta Yatağının İyileşme Sürecine Katkıları

Hasta yataklarımız sayesinde hastalığı olan bir kişi kısa süre sonra iyileşebilir. Çünkü medikal bir özelliği olduğu için gün içerisinde farklı pozisyon aralıklarına girebiliyor. Yatağın pozisyonunun değişmesi için bir adet uzaktan kumandası vardır. Hasta istediği zaman sadece kumandanın tuşuna basarak istediği pozisyonda yatabilir. Boru sistemleri sayesinde yatağın içerisine hava akımı doluyor. Hava akımı yatağın her bir noktasında dolaşarak ortopedik bir  görünüm kazandırıyor. Ayrıca hasta yatağın üzerinde zaman geçirirken adeta kendisine masaj yapıldığını hissediyor. Yatak boruların şişmesi ve kumandanın etkileşimi ile 45, 90 derece pozisyon aralığına ulaşıyor.

Hasta Yatakları Nasıl Çalışıyor?

Yatağın boru sistemi ve motor sistemi eş zamanlı çalışıyor. Motor çalıştığında yatağın boruları aktif oluyor ve çalışmaya başlıyor. Hastanın bedeninde ağrı ya da fıtık benzeri durumların oluşmaması için yatak yumuşak bir yapıya sahiptir. Yatağın motor kısmında ek bir fan bulunuyor. Fan hızlı bir şekilde dönerek motorun ısınmasına engel oluyor. Uzaktan kumandanın üzerinde 4 adet tuş takımı yer alıyor. Birinci tuş açma ve kapama tuşudur. İkinci tuş ise yatağın 90 derecelik pozisyon aralığına gelmesini sağlıyor. Hasta 90 derecelik pozisyonda rahatlıkla uzanabilir. 45 derecelik açıda ise oturabiliyor.

Hasta Yatakları

Hasta Yataklarının Açıları

Hasta yatağının 90 derecelik açısının ardından 45 derecelik açıya geçiş yapar. 45 derecelik açıda bacaklarda oluşan pıhtı atımı engellenir ve vücutta düzenli bir kan dolaşımı oluşur. Bacak krampları ve kasılmaları meydana gelmez. Örneğin şeker hastası olan bir hastanın ayakları ve bacakları büyük ihtimal ile şişer. Hasta yataklarımızın 45 derecelik açısı sayesinde insulin miktarı düzenli kalır ve ödem oluşmaz. Hastaların sağlığı düşünülerek tasarlanan yatak, uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Hasta yatağı fiyatları hakkında araştırmalar yaparak bilgi sahibi olunabilir. Hastanın hekimi ile görüşüp bilgi alınarak yatak seçiminde bulunulmalıdır.

Güvenli Hasta Yataklarımız

Hastaların yataklarından kalkarken ve otururken destek almaları için yan korkuluklar bulunuyor. Sağ ve sol taraflarda bulunan korkuluklar, tırtıklı yapıya sahiptir. Hasta korkuluğu eliyle çok rahat bir şekilde kavrayabiliyor. Ayrıca gece uyuyan hasta yönünü değiştirmek isteyebilir. Sağ ve sol tarafa döndüğü zaman düşme riski meydana gelmiyor. Aynı şekilde korkuluklar düşmesine engel oluyor. Hasta yatağını kısa dönemli kullanmak isteyen kişiler hasta yatağı kiralama imkânlarından yararlanabilir. Çünkü yatak eğer uzun vadede kullanılmayacak ise satın almaya gerek yoktur. Hastanın baş ve boyun ağrılarının olmaması için yastıklarımız anatomik bir düzende konfor sağlıyor.

Hastanın Beden Sağlığının Korunması

Hasta yataklarımızın içerisinde düzenli hava dolaşımı sağlanıyor. Motor gün içerisinde sürekli çalışmasına rağmen çevresinde bulunan insanlara rahatsızlık hissi vermiyor. Eğer yatağın pozisyon değişiminde sıkıntı oluşur ise zaman kaybetmeden tamir edilmelidir. Hastanın sırt kısmı devamlı hareket halindedir. Bu nedenle bası yaraları gibi izler oluşmuyor. Akciğerlere düzenli olarak oksijen gittiği için hasta doğru nefes alıp vermeyi deneyimliyor.  Yatağın başlık kısmında serumu asmak için 4 adet ünite yer alıyor. İhtiyaç çerçevesinde 4 tanesi de kullanılabilir. Yüksek kaliteli ve güvenli bakım hizmeti almak için yataklarımızı her zaman tercih edebilirsiniz.

Hijyenik Hasta Yatakları

Hasta yataklarımız tamamen hijyenik özelliğe sahiptir. Yatağın iç kısmında havalandırma bölümleri bulunuyor. Antibakteriyel özelliği sayesinde yatağın her daim temiz kalabilmesine destek oluyor. Yatağın kendisine ait şiltesi ve bir adet süngeri vardır.  Şilte, hasta terlediğinde ve boşaltımını yaptığı zaman yatağın kirlenmesine engel oluyor. Şilte günlük değiştirilmeli ve temiz kalmalıdır. Eğer temiz olmaz ise hastanın beden sağlığı daha kötü bir hale gelebilir. Çünkü temiz olmayan alanlarda enfeksiyon oluşma riski yüksektir. Yatağın aparatları istenildiği zaman sökülüp takılabiliyor. Özellikle kurulum ve temizlik sırasında işe yarıyor. Temiz olmak sağlığa kavuşmaya destek oluyor.

Hijyenik Hasta Yatakları

Havalı Yatak Nasıl Silinebilir?

Havalı yatağın içerisinde motor sistemi bulunuyor. Ayrıca boru sistemlerinin de yer alması yatağın temizlenmesi konusunda kafalarda soru işareti oluşturabiliyor. Fakat soru işaretlerini, hasta yataklarımız tamamen ortadan kaldırıyor. Çünkü havalı yatak motor sistemi durdurulup yatağın kendisi silinebilir. Yatağın dış yüzeyi hiçbir şekilde sıvı geçirmiyor. Bu sayede dezenfekte malzemeleri kullanılarak yatağın her noktası silinir. Ardından yatak kuruyana kadar beklenir ve motor sistemi tekrardan çalışabilir. Çok programlı ve fonksiyonel özelliği her daim aktif olmalıdır. Yatağın içerisinde yaşayan gizli bakteriler hızlı çoğalıyor. Sıcak su ile yatak düzenli olarak silinebilir.

Hasta Yatağı Nasıl Kiralanabilir?

Yatağa duyulan ihtiyaç nedeni ile hasta yatağı kiralama  seçiminde bulunulabilir. Felç, demans, bitkisel hayata girmek gibi hastalık süreçlerini deneyimleyen kişiler için kiralamak avantajlı bir durum değildir. Çünkü bu kişiler hasta yatağını uzun yıllar boyunca kullanacaklardır. Uzun süre yatağa bağımlı kalan yatalak hastalar için hasta yataklarımız satın alınabilir. Örneğin bacağı veya kolu alçıya alınan bir insan hasta yataklarımızda konforlu bir zaman geçirebilir. Yatak axb konumunda olup uzunluğu hasta bedeni ile uyum içindedir. Hasta yatakta vakit geçirirken mutsuz anları sıklık ile yaşamaz. Çünkü beyinde yer alan oksitosin hormonu salgılanıyor.

Hasta Yataklarının Aparatları

Hasta yatağı  boyu 90 ve eni de 90 cm’den meydana geliyor. Yüksekliği yaklaşık olarak 25 cm’den oluşuyor. Yatağın istenildiği zaman küçük ve büyük aparatları çıkarılabilir. Aparatın herhangi bir parçası kaybolur ise yenisi ile değiştirilebiliyor. Parçanın boyaları yapım aşamasında tamamlanmıştır. Bu nedenle hasta yatakta zaman geçirirken herhangi bir kimyasal maddeyi koklamıyor. Yatağın korkuluk bölümü 300 derecede fırınlanmıştır. Bu sayede korkulukta bulunan mikroplar tamamen yok olmuştur. Korkuluklar istenildiği zaman çıkarılıp takılabilir. Temiz olması için kaynar su yardımı ile silinebilir. Aparatların baş, el ve ayak kısımlarında iki boyutlu parçalar vardır.

Hasta Yatağı Aparatları

Hasta Yataklarımızda Lazımlık Bölümü

Yatak, hastanın boşaltım ihtiyaçlarını karşılamak için lazımlık bölümünü oluşturuyor. Hasta yatağa eğer bağımlı kalmak zorunda ise avantajlı bir seçimdir. Kişi, doğuştan da hasta olabilir ya da sonradan hastalık sahibi olabilir. İnsan yaşamı boyunca çeşitli komplikasyonlar geçirebiliyor. Bu durumda iyileşebilmek adına hasta karyolası birçok modeli kullanılabilir. Bu sayede hasta yakınları hastayı kaldırma gücünü kullanmak zorunda kalmazlar. Yatağın altında 4 adet teker bulunuyor. Tekerler yatağın yer değiştirmesine destek oluyor. 360 derece her yöne dönebilen tekerler yatağın konumunu ayarlıyor. Hasta uyurken yatağın hareket etmemesi için güvenlik kilidi mutlaka kapatılmalıdır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yataklarının fiyatları modeline göre değişim gösteriyor. Medikal özelliği ve pratik özelliği ile fiyatları aynı değildir. Boru tipi hasta yatağı, konforu ve ortopedik işlevi ile her daim kullanışlıdır. Hasta yatağı fiyatları net bir aralıktan söz edilemez. Bu nedenle konu hakkında geniş çaplı araştırma yapılabilir. Yatağın birçok renk kombini de bulunuyor. Kişi psikolojik açıdan kendisini iyi hissetmek adına bir tercihte bulunabilir.  Hasta yatağını kısa ve uzun vadede kullanmak isteyen herkes firmamız ile iletişime geçebilir.

Borulu Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön