skip to Main Content
Borulu Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Borulu Havalı Hasta Yatağı

En çok tercih edilen medikal yataklardan olan borulu havalı hasta yatağı birçok özelliklere sahiptir. Kullanımı oldukça kolay olan bu yatak türleri ayrıca her bütçeye hitap eden ekonomik fiyat tarifesine sahiptir. Bu sayede kullanıcılar ek ücret ödemeden borulu ve havalı hasta yataklarından satın alabiliyor.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan borulu ve havalı hasta yataklarının hava kanallarının boru biçiminde olması sayesinde bu ismi alıyor. Hastalarda oluşan sırt yaralarının etkin bir biçimde tedavi edilmesine destek olan borulu ve havalı hasta yatakları bu sayede en çok tercih edilen medikal ürünler arasında yer alıyor.

Borulu Havalı Hasta Yataklarının Özellikleri

Kaliteli borulu havalı hasta yatağı eşsiz özellikleri sayesinde Türkiye genelinden yoğun olarak satın alınıyor. Ergonomik ve şık bir tasarıma sahip olması sayesinde beğeni kazanıyor. Borulu ve havalı hasta yatakları ortalama olarak 80 kilogramlık ağırlığı taşıma kapasitesine sahiptir. Elektrikli bir motor düzeneğine sahip olan bu medikal yataklar bu sayede ortalama olarak 8 dakikalık zaman dilimi içerisinde hızlı bir biçimde şişebiliyor. Bu sayede kullanıcılarına zaman bakımından avantaj sunuyor.

Borulu Havalı Hasta Yatakları
Borulu Havalı Hasta Yatakları

Havalı hasta yatağındaki tüm hava kanalları sıralı olarak şişer. Bununla birlikte bu medikal yatakların şişirilmesi oldukça pratiktir. Dolaysıyla da deneyim söz konusu değildir. Borulu ve havalı hasta yatakları düzenli olarak kullanıldığında yani fişinin devamlı olarak prize takılı kalması halinde hastalarda düzenli bir şekilde kan dolaşımı sağlar. Bu sayede hastalar daha hızlı bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı oluyor.

Borulu Havalı Hasta Yataklarının Avantajları

Profesyonel bir medikal yatak satın almak istediğinizde borulu havalı hasta yatağı satın alabilirsiniz. Hasta ve hasta bakıcısına birçok avantajlar sunan bu modern yatak türleri ekonomik yapısı sayesinde zorluk çekilmeden taşınabilir. Bununla birlikte ev ortamında da rahatlıkla kullanılabilir. Borulu ve havalı hasta yatağı ekonomik fiyat tarifesi sayesinde kullanıcılarına ekstradan masraflar yapmama olanağı sunar. Bu yatakların ortalama olarak kalınlığı ise 8 santimetredir.

Doğrudan hava üzerinden işlev görmesi sayesinde ise hastalarda terleme problemini önleyebiliyor. Bunun haricinde hastaların gün boyu rahat bir şekilde hareket etmesine destek oluyor. Borulu ve havalı hasta yatakları birbiriyle iletişim halinde olan toplamda 19 adet boru tipi hava hücresinden meydana geliyor.

Borulu Havalı Hasta Yataklarının Kullanım Süresi

Borulu ve havalı hasta yataklarının kullanım süresi ise ortalama olarak 1 yıldır. Bu bakımdan bu zaman zarfının aşılması halinde mümkünse yeni bir borulu ve havalı yatak satın alınması tavsiye edilir. Yatak ile motor sistemi arasında toplamda 2 adet giriş kısmı söz konusudur. Bu mekanizma A+B olarak tanımlanıyor. Bu sayede hastada yer alan basıncın ayarlanması pratik bir biçimde gerçekleştirilebiliyor.

Borulu ve havalı yataklar ayrıca ihtiyaç duyulması durumunda normal yataklar ile birlikte de kullanılabilir. Özellikle ağır felçli ve benzeri türden sağlık sorunlarına maruz kalan hastalarda borulu ve havalı yataklar diğer yatak modelleri ile birlikte kullanılabilir. Bu sayede hastalarda daha erken zamanda tedavi gerçekleştirilebilir. Havalı ve borulu hasta yatakları birçok farklı model ve renk tonlarından üretiliyor. Bu sayede kullanıcılar talepleri doğrultusunda yatak siparişi verebiliyor. Boru tipi havalı hasta yatağı kiralama hizmetimiz için bize başvurabilirsiniz.

Borulu Havalı Yatak
Borulu Havalı Yatak

Borulu Havalı Hasta Yataklarının Hastalarda Sağladığı Faydalar

Borulu ve havalı hasta yatakları düzenli olarak kullanılması önerilir. Bu sayede hastalarda düzenli ve sağlıklı kan dolaşımı meydana gelmesini sağlar. Bu lider medikal yatak türleri hastalarda çeşitli nedenler sonucunda meydana gelen yaraların daha erken zamanda tedavi olmasına yardımcı olur. Bununla birlikte hastalarda kaliteli bir tedavi süreci meydana gelmesini sağlar. Borulu ve havalı hasta yatağı tamamen hastalar için özel olarak imal ediliyor. Bu sayede hastalarda meydana gelen yüksek basıncın kısa süreler içerisinde minimum düzeye düşmesine yardımcı olur.

Borulu ve havalı özelliğe sahip olan yatak türleri hastaların kolay bir biçimde ve ağrısız olarak hareket etmesini sağlar. Gün boyu öğün alımı, tuvalet gereksinimi giderme, yatak üzerinde rahat bir biçimde hareket edebilme gibi olanakları sunar.

Borulu Havalı Hasta Yatakları 2020 Fiyatları

Borulu ve havalı hasta yatağı 2020 fiyat tarifesi ise medikal firmalar arasında farklılık gösterebiliyor. Birçok medikal firmalar tarafından borulu havalı hasta yatağı yüksek fiyat tarifesinden satışa sunulabiliyor. Bu bakımdan borulu ve havalı hasta yatağı satın alınmadan önce medikal firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapılabilir.

Türkiye kalite standartlarından üretilen borulu ve havalı yatakların garantili hizmetler sunan medikal firmasından satın alınması tavsiye edilir. Bu yatak modellerinin kullanımı hakkında da firmadan ön bilgiler talep edilebilir.

Borulu Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri
Borulu Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Borulu Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

  • 8 cm kalınlığında A+B sistem ventilasyonlu
  • 12 cm kalınlığında A+B sistem ventilasyonlu
  • 12 cm kalınlığında A+B+C sistem ventilasyonlu
  • 30 derece pozisyon veren borulu havalı yatak
  • 45 derece pozisyon veren borulu havalı yatak

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir