Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Borulu Havalı Hasta Yatağı

tedavi amacli hasta yataklari

En çok tercih edilen medikal yataklardan olan borulu havalı hasta yatağı birçok özelliklere sahiptir. Kullanımı oldukça kolay olan bu yatak türleri ayrıca her bütçeye hitap eden ekonomik fiyat tarifesine sahiptir. Bu sayede kullanıcılar ek ücret ödemeden borulu ve havalı hasta yataklarından satın alabiliyor.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan borulu ve havalı hasta yataklarının hava kanallarının boru biçiminde olması sayesinde bu ismi alıyor. Hastalarda oluşan sırt yaralarının etkin bir biçimde tedavi edilmesine destek olan borulu ve havalı hasta yatakları bu sayede en çok tercih edilen medikal ürünler arasında yer alıyor.

Borulu Havalı Hasta Yataklarının Özellikleri

Kaliteli borulu havalı hasta yatağı eşsiz özellikleri sayesinde Türkiye genelinden yoğun olarak satın alınıyor. Ergonomik ve şık bir tasarıma sahip olması sayesinde beğeni kazanıyor. Borulu ve havalı hasta yatakları ortalama olarak 80 kilogramlık ağırlığı taşıma kapasitesine sahiptir. Elektrikli bir motor düzeneğine sahip olan bu medikal yataklar bu sayede ortalama olarak 8 dakikalık zaman dilimi içerisinde hızlı bir biçimde şişebiliyor. Bu sayede kullanıcılarına zaman bakımından avantaj sunuyor.

Borulu Havalı Hasta Yatakları

Havalı hasta yatağındaki tüm hava kanalları sıralı olarak şişer. Bununla birlikte bu medikal yatakların şişirilmesi oldukça pratiktir. Dolaysıyla da deneyim söz konusu değildir. Borulu ve havalı hasta yatakları düzenli olarak kullanıldığında yani fişinin devamlı olarak prize takılı kalması halinde hastalarda düzenli bir şekilde kan dolaşımı sağlar. Bu sayede hastalar daha hızlı bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı oluyor.

Borulu Havalı Hasta Yataklarının Avantajları

Profesyonel bir medikal yatak satın almak istediğinizde borulu havalı hasta yatağı satın alabilirsiniz. Hasta ve hasta bakıcısına birçok avantajlar sunan bu modern yatak türleri ekonomik yapısı sayesinde zorluk çekilmeden taşınabilir. Bununla birlikte ev ortamında da rahatlıkla kullanılabilir. Borulu ve havalı hasta yatağı ekonomik fiyat tarifesi sayesinde kullanıcılarına ekstradan masraflar yapmama olanağı sunar. Bu yatakların ortalama olarak kalınlığı ise 8 santimetredir.

Doğrudan hava üzerinden işlev görmesi sayesinde ise hastalarda terleme problemini önleyebiliyor. Bunun haricinde hastaların gün boyu rahat bir şekilde hareket etmesine destek oluyor. Borulu ve havalı yatak birbiriyle iletişim halinde olan toplamda 19 adet boru tipi hava hücresinden meydana geliyor.

Borulu Havalı Hasta Yataklarının Kullanım Süresi

Borulu ve havalı hasta yataklarının kullanım süresi ise ortalama olarak 1 yıldır. Bu bakımdan bu zaman zarfının aşılması halinde mümkünse yeni bir borulu ve havalı yatak satın alınması tavsiye edilir. Yatak ile motor sistemi arasında toplamda 2 adet giriş kısmı söz konusudur. Bu mekanizma A+B olarak tanımlanıyor. Bu sayede hastada yer alan basıncın ayarlanması pratik bir biçimde gerçekleştirilebiliyor.

Borulu ve havalı yataklar ayrıca ihtiyaç duyulması durumunda normal yataklar ile birlikte de kullanılabilir. Özellikle ağır felçli ve benzeri türden sağlık sorunlarına maruz kalan hastalarda borulu ve havalı yataklar diğer yatak modelleri ile birlikte kullanılabilir. Bu sayede hastalarda daha erken zamanda tedavi gerçekleştirilebilir. Havalı ve borulu hasta yatakları birçok farklı model ve renk tonlarından üretiliyor. Bu sayede kullanıcılar talepleri doğrultusunda yatak siparişi verebiliyor. Boru tipi havalı hasta yatağı kiralama hizmetimiz için bize başvurabilirsiniz.

Borulu Havalı Yatak

Borulu Havalı Hasta Yataklarının Hastalarda Sağladığı Faydalar

Borulu ve havalı hasta yatakları düzenli olarak kullanılması önerilir. Bu sayede hastalarda düzenli ve sağlıklı kan dolaşımı meydana gelmesini sağlar. Bu lider medikal yatak türleri hastalarda çeşitli nedenler sonucunda meydana gelen yaraların daha erken zamanda tedavi olmasına yardımcı olur. Bununla birlikte hastalarda kaliteli bir tedavi süreci meydana gelmesini sağlar. Borulu ve havalı hasta yatağı tamamen hastalar için özel olarak imal ediliyor. Bu sayede hastalarda meydana gelen yüksek basıncın kısa süreler içerisinde minimum düzeye düşmesine yardımcı olur.

Borulu ve havalı özelliğe sahip olan yatak türleri hastaların kolay bir biçimde ve ağrısız olarak hareket etmesini sağlar. Gün boyu öğün alımı, tuvalet gereksinimi giderme, yatak üzerinde rahat bir biçimde hareket edebilme gibi olanakları sunar.

Borulu Havalı Hasta Yatakları 2020 Fiyatları

Borulu ve havalı hasta yatağı 2020 fiyat tarifesi ise medikal firmalar arasında farklılık gösterebiliyor. Birçok medikal firmalar tarafından borulu havalı hasta yatağı yüksek fiyat tarifesinden satışa sunulabiliyor. Bu bakımdan borulu ve havalı hasta yatağı satın alınmadan önce medikal firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapılabilir.

Türkiye kalite standartlarından üretilen borulu ve havalı yatakların garantili hizmetler sunan medikal firmasından satın alınması tavsiye edilir. Bu yatak modellerinin kullanımı hakkında da firmadan ön bilgiler talep edilebilir.

Borulu Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Borulu Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

  • 8 cm kalınlığında A+B sistem ventilasyonlu
  • 12 cm kalınlığında A+B sistem ventilasyonlu
  • 12 cm kalınlığında A+B+C sistem ventilasyonlu
  • 30 derece pozisyon veren borulu havalı yatak
  • 45 derece pozisyon veren borulu havalı yatak

Boru Tipi Hasta Yatağı

Hasta yataklarının kullanımı zamanla artış gösteriyor. Çünkü her hasta, konforlu ve ortopedik bir yatakta tedavi görmek istiyor. Yataklar AxB düzeninde tasarlanmış olup, yüksekliği yaklaşık olarak 25 cm’den meydana geliyor. Yatağın hastayı taşıma kapası 140 kilogram ağırlığıdır. Ensel ve boysal açıdan 90 cm olarak tasarlanmıştır. Yapım sırasında dayanıklı malzemelerden yapıldığı için, kırılma ihtimali çok düşüktür. Boru tipi hasta yatağı içerisinde dolaşan hava akımı sayesinde aktif oluyor. Hava akımı yatağın tamamına doluyor ve kişi kendisine masaj yapıldığını hissediyor. Bedenin her noktasında bulunan kaslar gevşiyor. Damarlarda bulunan kan akıyor ve vücut içerisinde düzenli bir kan akışı meydana geliyor.

Boru Tipi Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Çalışma Düzeni

Boru tipi hasta yatağı motor sistemi ile çalışır. Elektrik ile bağlantının kurulması motorun çalışmasını sağlar. Motor bir süre sonra boruların içinde havanın oluşmasını destekler. Yatak en az 5 motor gücüne sahiptir. Hava akımının yatağın her alanını dolaşması beyinde oksitosin ve seratonin hormonlarının salgılanmasına yardımcı oluyor. Yatak hastanın rahat ettiğini pozisyon aralıklarını elde edebilir. Uzaktan kumanda vasıtası ile yatağın çeşitli pozisyonları oluşturulur. 10’ar dakika aralıklar şeklinde yatağın pozisyonu değişiyor. Uzaktan kumanda fizik ötesi ışınları sayesinde yatak ile etkileşim kuruyor. Odanın her noktasından yatağın pozisyon değiştirmesini sağlar. Kumanda üzerinde toplamda 3 adet tuş takımı bulunuyor.

Yatağın Kumandası Nasıl İşlev Görür?

Kumanda içerisinde bulunan pil sistemi ile çalışıyor. Fizik ötesi ışınlar hem hastaya hem de hasta yakınlarına kolaylık sağlıyor. Kumanda üzerinde bulunan tuş takımları, yatağın pozisyonunun değişebilmesi için önemlidir. Boru tipi hasta yatağı  üç adet pozisyon değişimine giriyor. A tuşuna basılarak yatak 90 derecelik bir açıya sahip oluyor. Bu açı sayesinde hasta oturabilir, televizyon izleyebilir ve yemek yiyebilir. Yemek yenilebilmesi için yatak bölümünde yemek masası bulunuyor. B tuşu ise 45 derecelik açı pozisyonuna meydana getirir. Bu açı sayesinde kişinin bedeninde kan dolaşımı sağlanır. Damarlarda tıkanma önlenir ve pıhtı atımı oluşmaz. Özellikle 90 derecelik açıda baş, boyun ve bel kısmı rahat eder. Fıtık oluşumu önlenmiş olur.

Hareketli Hasta Yatakları

Hasta Yatağının Temiz Olması

Hastalık sürecinde olan bir insanın, enfeksiyon kapmaması gerekiyor. Enfeksiyon kapmak vücudun halsiz ve yorgun düşmesine neden oluyor. Buna bağlı olarak hastanın sağlığı daha da kötü bir hal alabiliyor. Bu nedenle yatağın içindeki şilte, örtü süngerin değiştirilmesi gerekiyor. Yatak hastanın mikrop kapmaması için anti bakteriyeldir. Her iki tarafında bulunan korkuluklar hijyenik olması için 300 derecede fırınlanmıştır. Ayrıca hasta sıklık ile temas halinde olduğu için, korkuluklar yerinden çıkarılıp kaynar su ile yıkanabilir. Boru tipi hasta yatağı pratik özellikleri sayesinde hastalığın ilerlemesine engel oluyor. Yatak sıvı geçirmiyor, bu nedenle de dezenfekte edilirken deterjan ve su kullanılabilir. Yatak bu şekilde daha temiz olacaktır.

Hasta Yataklarının Normal Yataklardan Farkı

Normal yataklar kişinin bedensel ağrılar çekmesine neden olur. Örneğin felç hastası olan bir birey, hareket edemez. Buna bağlı olarak hem acı çeker hem de hasta yakınlarının yardımına ihtiyaç duyar. Boru tipi hasta yatağı sayesinde kişi kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Örneğin yataktan sedyeye geçmek zorunda kalan birisi, yatağın hareketi sayesinde kolaylık ile geçişi sağlar. Yatağın bedeni hareketlendirmesi, bası yaralarının oluşmasını engeller. Beden üzerinde oluşan yaralar, kişinin gün boyunca uyumasını engelliyor. Yatağın havalandırma delikleri bulunduğu için, hastanın terlemesi engelleniyor. Gribal enfeksiyonların kapılmaması için, yatak ısı dengesini sağlıyor. Yatağın altında bulunan tekerler sayesinde konum kolayca değiştirilebilir. Ayrıca tekerler sadece tek bir yöne dönüş sağlamıyor. 360 derece olmak üzere her yöne dönebilir. Olası bir şekilde hareket etmesini önlemek için güvenlik kilidi kapatmak yeterlidir.

Satılık Boru Tipi Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Almak

Hasta yatağı almak için, kişinin rahat ettiği model önemlidir. Çünkü birçok hasta yatağı modeli bulunuyor. Hastanın düzenli olarak takiplerini yapan bir hekimden bilgi almak faydalı olabiliyor. Yatağın aparatları çıkarılıp, takılabilir. Kurulum sırasında zorluk çıkarmaz. Bitkisel hayatta olan bir insan ömür boyu yatağa bağımlıdır. Bu tür hastalar için, yatak satın almak ideal bir seçenektir. Fakat bunun yanı sıra, kısa süreli yatakta zaman geçiren hastalarda bulunuyor. Örneğin bacağı kırılıp alçıya alınan bir insan, bacağı iyileştiğinde hasta yatağına ihtiyacı kalmayacaktır. Bunun için ise hasta yatağı kiralamak doğru bir tercih olur.

Boru Tipi Havalı Yataklar Neden Daha İyidir

Sürekli ya da uzun süreli yatış gerçekleştirmek durumunda kalan hastalar için kullanılacak yataklar çok büyük bir önem taşır. Hastaların rahatlık ve konfor standartlarının oluşturulmasından, hastaların çeşitli sağlık sorunlarına karşı korunabilmesine kadar pek çok açıdan önemi olan yatak seçiminde 21. Yüzyıl dünyasında hastane ve sağlık kuruluşları gibi kurumsal yapılarda havalı yataklar tercih ediliyor. Özel olarak dizayn edilen hasta yatağı modellerinde kullanılan boru tipi havalı yataklar sayesinde batı yaralanmalarının minimal seviyeye düşürülmesi ve hatta tamamen önlenebilmesi mümkün olmaktadır.

Havalı Yatak Nedir?

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte artık sağlık sektöründe her konuda olduğu gibi sürekli yatan hastalara yönelik olarak hem konfor hem de sağlık sağlayacak özel çözümler geliştiriliyor. Bunlardan birisi olan havalı yataklar, özellikle de hasta yatağı modellerinde sıkça kullanılıyor. Havalı yatak modelleri temel olarak içerisinde hava dolu olan ve özel olarak hastaya uygun olacak şekilde ayarlanabilen hava yoğunluğuna sahip olan yatak modelleridir. Farklı basınç şiddetlerinin ayarlamasının da yapıldığı modelleri ile hastaların başkasına ihtiyaç duymadan da pozisyon değişikliklerini gerçekleştirebilme şansına sahip olabilmesini sağlar. Hastaların konforlu bir yatış gerçekleştirebilmeleri açısından son derece etkili ürünlerdir.

Boru Tipi Havalı Yatak Nedir?

Havalı hasta yatakları için kullanılan boru tipi havalı yataklar hastaların batı yaralarına karşı en etkin şekilde korunabilmesine yardımcı olur. Boru tipi havalı yataklar temel olarak yatay olarak dizilmiş boru görünümüne sahip olan kavislere sahip olan yataklardır. Sıralı şekilde belirli aralıklarla boru dizilmiş görüntüsü oluşturan boru tipi havalı yataklar, sayesinde hastanın vücudunun etkin bir şekilde nefes alabilmesi sağlanabilir. İçerisinde özel olarak ayarlanabilen basınç değerlerindeki havaya sahip olan her bir boru sayesinde hasta son derece rahat bir yatış gerçekleştirirken, boru tipinin getirmiş olduğu etkiyle vücudun yatağa dönük olan kısmının daha fazla nefes/hava alması sağlanabilir.

Boru tipi havalı yataklarda tasarımın getirmiş olduğu bu avantajlar sayesinde yatağa dönük olan ve yatakla temas halinde olan vücudun ilgili bölümünün hava alamaması ve sürekli olarak kapalı kalmasına bağlı olarak meydana gelen terleme ve buna bağlı oluşan bası yaralarının önemli ölçüde azaltılmasına ve hatta tamamen yok edilebilmesine yardımcı olur. Bu şekilde hastaların mevcut rahatsızlıklarının haricinde fazlasıyla rahatsızlık verici olan bası yaraları ve beraberinde de kas problemleri ile karşı karşıya kalmasının önüne geçilebilmesi mümkün olur.

Günümüzde sıkça kullanılan ev tipi hasta yatakları içinde boru tipi havalı yataklar tercih ediliyor. Bu şekilde evdeki hasta bakım sürecinde ya da hasta tedavi sürecinde hastanın kesinlikle sağlıklı, güvenli, hijyenik ve konforlu bir şekilde yatış gerçekleştirebilmesi sağlanabilmiş oluyor. Ayrıca diğer havalı yatak modellerine sahip olan hasta yataklarına oranla çok daha uygun fiyat seçeneklerine sahip olması sayesinde toplumun her kesiminden kişi tarafından rahatlıkla satın alınabiliyor.

Borulu Havalı Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön