Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Çok Fonksiyonlu Hasta Yatağı

hasta yatagi adana

Hasta yatakları birçok hastanın konforunu sağlamak için ortopedik düzen çerçevesinde yapılmıştır. İçerisinde kullanılan malzemeler oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Çok fonksiyonlu hasta yatağı hastalık sürecinde kişiye birçok özellik sunuyor. Pozisyon değiştirebilen özelliği, hastanın beden gücü kullanmadan yönünün değişmesine yardımcı oluyor. Her hastanın rahat ettiği bir yatak modeli vardır. Hastanın uzman hekimi, yatak modeli hakkında bilgi verebiliyor. Pozisyon değiştiren hasta yatağı, uzaktan kumanda sayesinde farklı konumlara geçiş sağlıyor.

Hasta Yataklarının Açıları 

45 derecelik açı ile birlikte bacaklarda ve ayaklarda kan dolaşımı sağlanıyor. Damarlarda kanın düzenli bir şekilde dolaşım sağlaması, uyuşma ve tıkanıklığın oluşmasını önler. 90 derecelik pozisyon sayesinde kişi rahatlık ile oturabilir. Bu açıda kişinin; baş, boyun ve bel kısımları rahat bir pozisyondadır. Hasta oturur pozisyon da yemeğini kolay bir şekilde yiyebilir.

Hasta Yatağı Açısı

Hasta Yataklarının Faydaları 

Hasta yatağının, kişiye biyolojik açıdan faydaları vardır. Vücut içerisinde kan akımının sağlanması, akciğerlere düzenli olarak hava akımının oluşmasına destek oluyor. Kişi düzenli aralıklar ile derin nefes alıp vermeyi deneyimliyor. Yatak antibakteriyel özelliklere sahiptir. Yatağın içerisine mikroskobik canlılar kolay kolay temas edemiyor. 6 adet bölüm bulunuyor ve her birinin içerisinde sünger mevcuttur. Yatağın başlık kısımlarında serum askılığı bölümü yer alıyor. Alt kısmında 4 adet teker yer alıyor. Tekerler 360 derece her yöne dönüş sağlayabiliyor.

Yatağın Konumunu Değiştirmek 

Yatağın konumu kolay bir şekilde değiştirilebilir. Yatağın kendiliğinden hareket etmemesi için güvenlik kilidi bulunuyor. Güvenlik kilidi aktif bir hale getirilir ise böyle bir risk durumu meydana gelemez. Yatak içerisinde havalandırma için delikler bulunuyor. Kişinin vücut ısısı dengelendiği için, hasta sık aralıklar ile terlemiyor. Terleme olur ise hastanın ekstradan enfeksiyon kapması, hastalığının ilerlemesine neden olur. Bu nedenle de havalandırma sistemi önemli bir bölümdür. Yatağın en az 5 motor gücü bulunuyor. 6500 Newton güce sahip olup hastayı taşıma kapasitesi 140 kilogram ağırlığına kadar çıkıyor. Yatak yükseklik olarak 25 cm aralığındadır.

Hasta Yatağının Güç Kapasitesi 

En ve boy oranları 90 cm’dir. Obezite hastası olan bir birey, yatağa sığabilir. Ayrıca hareket edebilme imkanı kilo nedeni ile kısıtlı olduğu için, kumandanın tuşlarına basarak yatağın pozisyon değiştirmesini sağlayabilir. Yatak 5 dakika aralıklar halinde farklı pozisyonlar elde eder. Pansuman, iğne ve serum yapılacağı zaman yatağın pozisyonu ayarlanabilir. Çok fonksiyonlu hasta yatağı oldukça kullanışlıdır. İhtiyacı olan her birey alabilir. Yatağın içerisinde çok programlı bir sistem vardır. Üstün teknolojisi sayesinde pratik imkanlar sunuyor.

Fonksiyonlu Hasta Yatak Çeşitleri

Hasta Yatakları Nasıl Çalışır? 

Yatağın aparatları,  çıkarılıp tekrar takılabilir. Bu nedenle yatak bir alandan başka bir alana taşınmak istendiğinde aparatları çıkarılabilir. Kurulumu da bu sayede zor değildir. Çok fonksiyonlu hasta yatağı iki tarafında korkuluklardan oluşur. Korkuluk hastanın yatağından rahat bir şekilde kalkabilmesine yardımcı oluyor. Tırtıklı yapısı sayesinde hasta, korkuluğu kolay bir şekilde kavrayabiliyor. Yataktan tutunup kalkmak, kişinin vücudundaki kas sisteminin çalışmasına ve esnemesine destek oluyor. Korkuluklar, hasta uyurken sağa ve sola döndüğü esnada düşmesine engel oluyor. Bu nedenle koruyucu bir işleve sahiptir

Hasta Yataklarının Temiz Tutulması 

Yapım aşamasında 250 derecede fırınlanmıştır. Fırınlanan korkuluk, bu sayede bakterilerden arındırılmıştır. Yatağın gri,beyaz gibi renk çeşitleri bulunuyor. Her birey, kendi tercihine göre seçimlerde bulunabilir. Yatak üzerinde zaman geçiren hasta, temiz bir yatak kullanmalıdır. Hastalık sürecine bağlı olarak yatakta bir sürü bakteri yaşayabiliyor. Bunun için her gün dezenfekte çalışmaları yapılmalıdır. Aksi halde, hasta enfeksiyon kapatarak hastalığı daha riskli durumlara gelebilir. Örneğin onkoloji hastası olan bir birey, olabildiğince temiz bir yatak kullanmalıdır.

Hasta Yatakları İle Enfeksiyondan Korunmak 

Hastanın en  ufak bir enfeksiyon kapması, hastalık sürecini olumsuz etkiler. Temizlik işlemine şilte ve örtüler değiştirilerek başlanabilir. Yatağın korkulukları çıkarılıp, takılabilir özelliğe sahiptir. Hasta, yataktan kalkma sırasında korkuluklar ile temas halindedir. Bu nedenle de kaynar su yardımı ile dezenfekte edilmelidir. Pozisyon veren hasta yataklarının içerisinde motor bulunuyor. Motor çalıştığı için, öncelik ile motor durdurulmalıdır. Motor durduktan sonra yatak rahatlıkla silinebilir. Yatağın yüzeyi sıvı geçirmediği için, çeşitli deterjanlar kullanılabilir. Temizlik bitince, yatak kurumalıdır. Hasta yatağı, kumanda yardımı ile çalışmaya devam eder. Hasta yataklarının günümüzde satışları yanı sıra kiralama hizmetleri de yapılıyor. Birçok kişi istediği çeşidi alabilir.

Çok Fonksiyonlu Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön