skip to Main Content
Ekonomik Hasta Karyolası

Ekonomik Hasta Karyolası

Hastaların ve yatalak hastaların tedavileri süresince hastanede veya evde kullandıkları yataklara verilen genel isim hasta karyolası veya hasta yatağıdır. Özellikle yatalak hastalar için hasta yatağı seçimi oldukça önemlidir. Hasta yatakları hastaların rahat etmesini sağlayacak ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiş yataklardır. Hasta yatakları iki şekilde kullanım özelliğine sahip olarak piyasada bulunmaktadır. Manuel hasta yatakları ve otomatik hasta yatakları. Manuel hasta yatakları dışarıdan birinin yardımıyla bazı özellikleri kullanılan yataklardır. Elektrikli hasta yatakları ise kumandalı çalışabilen bir motora sahip hasta yataklarıdır.

Ekonomik Elektrikli Hasta Karyolaları
Ekonomik Elektrikli Hasta Karyolaları

Hasta Karyolası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta karyolaları birçok farklı şekilde, markada satılmaktadır. Sizler hasta yatağı alırken bazı noktalara özellikle dikkat etmelisiniz. Her yerde olduğu gibi bu sektörde de para için bazı özellikler şişirilerek reklam yapılmaktadır. Hasta Karyolası alacak olan kişiler hastanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalı. Peki, hasta karyolası (hasta yatağı) alırken nelere dikkat etmeli? Hasta Karyolası seçilirken en önce hastalığın işlevine uygun bir yatak seçilmeli. Örneğin sürekli yatması gereken bir hasta için farklı, ayağından rahatsız olan bir hasta için farklı bel sorunu olan bir hasta için ise daha farklı özelliklere sahip karyola seçilmeli.

Hasta yatakları hem hastalar hem de hasta yakınları için çok kolaylık sağlayan eşyalardır. Hasta karyolası seçerken boyutuna da dikkat etmek önemli bir başka husustur. Çünkü karyolanın koyulacağı yere uygun olması kullanım açısından oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yatağın hasta kilosuna uygunluğudur. Ayrıca hasta karyolaları seçilirken teknik servis, yedek parça, garanti gibi konulara dikkat etmek de mağdur olmamak için çok önemlidir. Bunu dışında hasta yataklarının sağlamlığı, kullanılan malzeme montajını doğru olması gibi konular da hastanın yatak kullanımı sırasında herhangi bir kazaya karşı da koruma sağlayacak özelliklerdir. Ayrıca hasta karyolaları eğer elektrikli ise motor sistemi iyi incelenmelidir.

Hasta Yatak Fiyatları

Bazı hastalar harabe veya evde uzun süreli tedaviye ihtiyaç duyarlar. Sürekli yatması gereken hastalar için en önemli eşya kullanacakları yatakları oluyor mecburen. Bu sebeple de hasta yatağı seçimi çok önemli olmakta. Özellikle çok fonksiyonlu hasta yataklarına duyulan ihtiyaç oldukça yoğun olmaktadır. Tuvalet ihtiyacının dahi giderilmesi için yerinden kalkmaması gereken hastalar için bu ihtiyacı da giderebilecekleri yataklar üretilmiştir. Yatak çeşitliliği ve fonksiyonu çok olsa da bu karyolaların maddi kısmı da oldukça önemlidir. Bu yüzden birçok kişi ekonomik yatak arayışına girmiştir. Firmamız bünyesinde hem hastanızın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek özelliklere sahip hem de ekonomik olarak sizleri yormayacak özellikle hasta karyolası çeşitliliğine sahiptir.

Ekonomik hasta karyolası arayışınıza firmamızdan cevap bulmanız mümkün. Satışa sunduğumuz ekonomik hasta karyolası hastanızın rahat ve güvenliği düşünülerek hazırlanmıştır.

Hasta Karyolası Nasıl Kullanılır?

Hasta karyolalarında hastanızın ihtiyaçlarını karşılayacak ek aksesuarlar bulunuyor. Bu aksesuarları kısaca şöyle sıralayabiliriz. Tuvalet araçları, serum asılacak askı, yatak korkulukları, TV asma aparatları. Gün içerinde hastanın ihtiyaç duyacağı tüm aparatlar ekonomik hasta karyolası yanında verilmektedir. Hareket edebilen hastalar için tuvalet aparatına ihtiyaç olmayabilir. Ama ciddi manada hareket sorunu yaşayan hastalar için bu aparat çok önemlidir. Hasta yatağı kullanımında öncelikli olarak hastanıza herhangi bir zarar vermeden, dikkatli kullanım tercih etmelisiniz. Satın almış olduğunuz karyolanın tüm özelliklerine hakim olan hasta yakını veya hasta dışında kimseler yatağın özellikle asansör gibi özelliklerini kullanmamalı. Ani bir hareket hastanızın zarar görmesine neden olabilir.

Çeşitli Hasta Karyolası Tipleri
Çeşitli Hasta Karyolası Tipleri

Kullanışlı Hasta Yatakları

Hasta yataklarında tekerlekli, asansörlü, elektrikli gibi pratik özelliklerin olması önemlidir. Çünkü günde çok defa hastanın hareket ettirilmesi veya bakımının yapılması gerekir. Bu gibi durumlarda manuel gücün yanında mekanik yardım alınması işleri oldukça kolaylaştırır. Hasta yatağının tekerleklerinin 360 derece döner özellikte olması da hareket rahatlığı bakımından oldukça önemlidir. Ekonomik hasta karyolası tercihinizde en başta kalite çok önemlidir. Bu konuda firmamızın ürünleri sizleri memnun edecektir. Ayrıca her özellikte hasta yatağını firmamızın internet sitesinden inceleyebilirsiniz. Öncelikli doktor tavsiyesi ile hasta yatağınızda karar verirken daha sonra bizlerde sizlere tecrübelerimizi aktarabiliriz. Hastanız ve sizin için en kullanışlı yatağı en üst kalitede size sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir