Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Elektrikli Hasta Yatağı Arızaları Ve Tamiri

kiralik hasta yatagi fiyatlari

Yataktan düşerken hasta rahatsız olur. Hasta konforu bozuldukça yatak fonksiyonları da bozulur. Hastane yataklarının zamanla arızalanmasına neden olan ana etkenlerden biri kontrollü bir sistemle çalışmasıdır. Hastalar için en yaygın ve sinir bozucu sorunlardan biri kontrolör arızasıdır. Çoğu durumda, denetleyici başarısız olur.

Denetleyici içindeki sistemde bir sorun varsa, denetleyici başarısız olur ve komutu tanıyamaz. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda yatağın amacına uygun olarak çalışmaması durumunda gün içindeki konfor azalacak ve hasta rahatsız olacaktır. Hasta yatağının hasar görmesi durumunda hastayı onarmak için bir ekip gönderilir, bu durumda hasta karyolasını satın aldığınız veya aldığınız firma ile iletişime geçerek sorunu giderirsiniz.

Hastane Yatağına Zarar

Birçok hasta yatağı modelleri vardır. Piyasada kaliteli ve orta boy hastane yatakları bulunmaktadır. Yanlış kullanılırsa hasta yatağı zarar görebilir. Yaşanılan arızalar sonrası onarma işlemi mümkündür.  Hastane yatağı tamiri hizmeti veren onlarca firma bulunmaktadır.

Hastanın birçok işlemi kendi başına yapabilmesini sağlayan uzaktan kumandalı bir sistem. Bu özellikle elektronik hastane yatakları için geçerlidir. Böyle arızalanmalar sırasında uzman bir ekipten yardım alabilirsiniz.

Hasta yatağı çeşitleri

Elektrikli Hastane Yatağında Hangi Hatalar Meydana Geliyor?

Hasta yatağı fiyatları çok uygundur. Yataklar aşırı veya yanlış kullanıldığında kusurlar oluşabilir. Elektrikli hastane yatakları arızaya daha yatkındır. Asansör ekipmanının doğru kullanılmaması durumunda hizmet ömrü kısalacaktır. Elektrikli hastane yataklarındaki bazı yaygın hatalar motorlar, yan korkuluklar ve kontrollerdir. Elektrikli medikal yatağın özellik sayısı oldukça fazladır. Baş, boyun ve bacak hareketlerini sağlar.

Hasarlı Hastane Yataklarının Ayarlanabilir Özellikleri

Bazı yataklar manuel kontrol fonksiyonuna sahiptir, bazıları ise donanımlıdır Manuel hastane yatağı gibidir. Bazı nedenlerden dolayı bazı hastalar yatakta tedavi edilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşan kişiler fiziki işlemlerini gerçekleştiremezler. Rahat ve keyifli bir yaşam sürmeleri için bir hastane yatağına ihtiyaçları vardır. En sevdikleri hastane yatağı manuel ise, bir bakıcıya veya refakatçiye de ihtiyaçları vardır. Başlangıçta tıp alanında kullanılan hastane yatakları evde de kullanılabilir. Hastane yataklarının genellikle tercih edilmesinin nedeni bu kadar çok özelliğe sahip olmasıdır.

Hastane Yatağı Kırıldıysa Nasıl Tamir Edebilirim?

Hasta yatağında kullanılan malzeme ne kadar iyi ve dayanıklı olursa olsun zarar görebilecek bir üründür. Hastane yatağının tamiri hasarlı bölgeye göre değişir. Hasarlı alanlar derhal tanınmalıdır. Hatta diğer kısımlara da yansıyarak yatağın önemli ölçüde işlevini kaybetmesine neden olabilir. Hastanın yatağı biyomedikal teknisyeni tarafından onarılacaktır.

Arızalı hasta yatağı

Orijinal durumlarına geri döndürülen rulmanlar, restorasyon için incelenmeli ve test edilmelidir. Onarımın başarılı olduğunu belirledikten sonra tekrar kullanabilirsiniz. Yatak tamiri sonrası muayene periyodu çok önemlidir. Sindirilmemiş yatak sorunları tamamen çözülemeyebilir ve hatta hayati tehlike oluşturabilir. Bu alanda bir kusur kalırsa hasta da düşebilir.

Yatalak Hasta Nedir?

Geçmişte hasta yatağının arıza yapmasının sebeplerinden biri de kontrol sisteminden kaynaklanmaktadır. Genellikle kontrol sistemi arızalanır. En yaygın arıza türlerinden biri, uzaktan kumandadaki düğmelerin arızalanmasıdır. Kontağındaki bir arızadan dolayı istenilen komutu algılayamayabilir. Yatağın fonksiyonlarını yerine getirememesi hastanın günlük yaşam kalitesini düşürür. Hasta yatağı hasar gördüğünde tamir için satın alan firma ile iletişime geçerek çözüm bulabilirsiniz. Veya bu konuda teknik hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Teknik servis bulunduğunuz yere gelir, eklenti ve onarımları yapar.

Her Bütçeye Uygun Ekonomik Hastane Yatakları

Hastane yatakları ekonomik olduğu kadar kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Her cebe uygun bir hastane yatağı olmalıdır. Hastalık süreci mali açıdan yıpratıcı bir süreçtir. Rahat yatağın kalitesi ve tarzı, hastane yatağının fiyatı ile birlikte önemli faktörlerden biridir. Hastane yatakları, ikinci el mobilya ve kiralama hizmetleri ile de son derece ekonomik seçenekler bulunmaktadır.

Her bütçeye uygun kaliteli ve konforlu yataklar piyasada mevcuttur. Sektördeki en uygun hasta yatağı kiralama ve satışı sağlanmaktadır. Popüler hastane yatakları, hastane yatağı satan yerlerde de popüler bir tasarımdır.

Bozulmuş Hastane Yatakları Nasıl Tamir Edilir?

Hastane yatakları kullanıldıktan sonra bozulabilir. Bu durumda hastane yatağının tamiri mümkündür. Bu alanda hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Yatağa monte kumanda ile kolaylıkla yapılabilen bu hareketler, hastaların yemek yiyebilmeleri ve televizyon izleyebilmeleri için önemli özelliklerdir. Elektronik hastane yataklarında yaygın olan bu mekanizmaların başarısızlığıdır. Motor arızaları, çok zor olmayan küçük aksaklıklardır. Bu tür arızalar teknik servis ekibi tarafından anında giderilebilir. Diğer hastane yatağı çeşitlerinden biri de asansörlü yataktır. Bu yatakların tamiri de mümkündür

Elektrikli Hasta Yatağında Yaşanabilecek Hasarlar

Elektrikli hasta yatağında yaygın arızalar. Kullandığımız ürünlerin özellikleri arttıkça hasar görme riski de artıyor. Bununla birlikte, bu aksaklıkların çoğu, yerinde giderilebilen ve kısa sürede geri yüklenebilen onarım işlemleridir. Motor, kontrol ve yan korkuluk arızaları, elektrikli hasta yataklarında en sık görülen arızalardan bazılarıdır. Hasta yatağının baş, boyun ve ayaklarının elektriksel hareketi en önemli özelliklerden biridir. Tedavi sırasında hasta konforunu ve rahatlığını artırır. Aynı zamanda bakıcı için rahatlık sağlar.

Elektrikli hasta yatağı modelleri

Hastane Yatağında Teknik Servisin Önemi

Hasta yatağının bozulmasından sonra teknik servisin önemi oldukça fazladır. Hastane yatağı firmalarının teknik hizmet vermesi çok önemlidir. Çeşitli modellerde hastane yataklarını satışa sunan firmalar aynı zamanda yatak bakım ve onarım hizmeti de vermektedir.

Hastane yatağının montajı pazarlama firması tarafından yerinde teknik servis yapılmasını gerektirir ve hastanın kısa süre içerisinde yatağı tekrar kullanabilmesi gerekir. Yatak bozuklukları teknik ve kullanıcı hatasından kaynaklanabilir. Hastane yatağı sadece hastanede yatan kişi için değil, hastaya bakan kişi için de önemlidir.

Hasta Yatakları Nasıl Kiralanır?

Hasta yatağının fiyatı her bütçeye uymuyor. Hastanın tedavi süresi kısa ise belirli bir süre için işe alınabilir. Hastane yatağı kiralama, birkaç yıl içerisinde ekonomik faydalar sağladığı için en çok tercih edilen hizmettir. Kullanılmış hastane yatakları, diğer hastane yatak çeşitlerine göre en ekonomik seçeneklerden biridir.

Hastane yatağı kiralama imkânı, hastanın tedavisi tamamlandıktan sonra evde yer kaplamaması açısından önemlidir. Firmalardan hastane yatağı kiralama hizmeti almak daha güvenlidir. Çünkü bu bir sağlık sorunudur. Hastane yataklarının her kullanımdan sonra dezenfekte edilmesi sağlık açısından oldukça önemlidir. Firmalar her türlü bakım ve temizlik hizmetini hastane yataklarını kiralamadan önce vermelidir ki sonradan problem olmasın. Kiralık hasta yatağı ve motoru için olası tüm arızaları için teknik servis sağlanmalıdır. Yatan hastaların sağlığına hizmet etmek için kiralanan yatakların hijyenik ve teknik problemlerden arındırılmış olması gerekmektedir.

Elektrikli Hasta Yatağı Arızaları Ve Tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön