skip to Main Content
Konfor Sağlayan Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli Hasta Yatağı Konforu

Medikal ürünler arasında olan hasta yatakları, hastalar için son derece büyük bir önem taşır. Hastanın fiziki yapısı veya o anki durumunun ayakta durmaya yetmediği anlarda kişilerin hasta yatağı içerisinde istirahat etmesi gerekir. Hasta yatakları felç, ameliyat, kaza, iş kazası veya belirli sakatlıklar sonucunda tercih edilebilir. Kişilerin bu süreci daha rahat bir şekilde atlatmasına yardımcı olan hasta yatakları, durumun gerekliliğine göre farklı fonksiyonlar ile üretilir.

Alacağınız elektrikli hasta yataklarının mutlaka profesyonel bir firma tarafından temin edilmesi gerekir. Hastanın konforunu en üst seviyede tutmak adına bu yataklar büyük bir önem taşır. Profesyonel bir şekilde hastalarına bakmak isteyen kişiler hasta yatakları alabilir. Motorlu olan ve havalı olan hasta yataklarının birçoğu elektrikle çalışır.

Bu yataklar herhangi bir şekilde manyetik alandan etkilenmez. Bundan kaynaklı kişilere herhangi bir şekilde zarar vermez. Ayrıca kendi içerisinde özel bir emniyet durumu bulunur. Bir sorun olması durumunda hastayı bu yataklar tamamen konur. Kişiler dilerlerse bu hastaları için bu yatakları kiralayabilir veya satın alabilir. Hasta yakınlarına son derece büyük bir fayda sağlayan elektrikli hasta yatakları, özel kumandası ile farklı pozisyonlara getirilebilir.

Hasta Yatakları Nasıl Kiralanır?

Geçici yatış ve dinlenme durumların kişiler hasta yatağı kiralama işlemini tercih edebilirler. Kiralama işlemleri kısa süreli durumlar için tercih edilen bir durumdur. Ancak uzun süreli kullanım için kiralama uygun değildir. Kişilerin uzun süreli bir şekilde bu yatağa ihtiyacı olması halinde mutlaka satın alması gerekir. Hasta yataklarının bir sürü çeşidi vardır. Bu çeşitler tamamen hastaların ihtiyaçlarına göre tasarlanır. Hastaların fiziki yapısına göre hazırlanan bu yataklar birçok farklı hareket kabiliyetine sahiptir. Kişilerin fiziki yapısını korumak adına yapılan bu işlemler, aynı zamanda da asansör sistemi sayesinde hastalara büyük bir fayda sağlar. Kişiler dilerlerse tek motordan, dört motora kadar farklı fonksiyonları bulunan hasta yataklarını temin edebilirler.

Kiralık hasta yatağı modelleri
Kiralık hasta yatağı modelleri

Sizler de firmamız üzerinden en uygun hasta yatağını temin edebilir ve hastalarınıza konforlu bir dinlenme süresi yaşatabilirsiniz. Hasta yatakları tamamen hastaların ruh ve beden sağlığını korumak adına tasarlanan medikal ürünlerdir. Bu ürünler kişilerin yatma süreci boyunca maksimum konfor ile dinlenmesine yardımcı olur. Haftalık, aylık veya yıllık kiralama işlemlerinde bulunabilirsiniz. Hasta yatağı fiyatları, hasta yataklarının özelliklerine ve yapısına göre değişiklik gösterir. Günümüzde en çok elektrikli hasta yatakları tercih edilir. Bunun en büyük sebeplerinden biri fonksiyon oranlarının fazla olmasıdır. Kişilere birçok farklı avantaj sağlayan bu ürün, hastaların bu süreci en rahat şekilde atlatmasına yardımcı olur. Ancak manuel hasta yatakları da bulunur. Bu yatak modelleri taşınmaz, el ile ayarlanır ve kişiler açısından son derece zordur.

Genel olarak hafif hastaların alındığı hastane odalarında bulunur. Ancak evde kullanımı son derece zordur ve genellikle tercih edilmez. Sizlerde hastalarınızın durumuna ve fiyat bütçenize göre hasta yatağınıza karar verebilirsiniz. Dilerseniz ekstra ek malzemeler ile fonksiyon yapısını çoğaltabilirsiniz. Ancak uzun süre boyunca hastanız yatakta yatacak ise kişilerin mutlaka motorlu bir ürün tercih etmesi gerekir. Karyola ve döşek olarak verilen hasta yatakları hastaların vücut yapılarını ve kan basıncını korur. Bu sayede kişilerde vücut ağrısı olmaz.

Bununla beraber hasta yataklarının dışını ahşap, renkli veya farklı seçeneklerle alabilirsiniz. Bu sayede daha dekoratif veya rahatlatıcı bir yatak temin edebilirsiniz. Hastanızın yaşının küçük olması veya moralinin yükselmesi adına dekoratif olan hasta yataklarından temin edebilirsiniz. Hasta döşeği modelleri de farklı şekillerde imal ediliyor. Bu sayede hastalar, kendini daha rahat hissedebileceği ve huzur bulabileceği bir ortamda bulabilir. Sizlerde hastanız için birbirinden farklı hasta yataklarını imal edebilirsiniz. Havalı hasta yatağı, özellikle kişilere büyük bir konfor sağlayan medikal hasta yatağı modelleri arasındadır. Havalı döşek sayesinde kişiler birçok farklı avantajı yaşayabilir. Bu döşekler, kişilere basınç uygulamaz.

Bu yüzden normal olan yatakların yarattığı yaraları oluşturmaz. Kişilerin vücudunda herhangi bir şekilde rahatsızlık olmaz. Kişiler kendi üzerinde baskı hissetmez. Hiç hareket etmeyen kişiler için bu yataklar büyük bir avantajdır. Kişilerin vücut ağrısı olmasını engeller. Sıklıkla yatakta yatan hastaların vücudunda yaralar, pişik, terleme ve deri dökülmeleri olur. Ancak havalı hasta yataklarında bu tarz bir durum görülmez. Hastanızın ve kendi gönül rahatlığınız için bu yatak modellerini tercih edebilirsiniz.

Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?

Hasta karyolası çeşitlerini iyi incelemeniz sizler için daha avantajlı olacaktır. Dikkatli bir şekilde bu karyolaların tercih edilmesi gerekir. Kişilerin uzun süre yatacağı alanın mutlaka konforlu ve rahat olması gerekir. Kişilerin uzun süre hareket etmemesi vücutta ağrıya sebep olur. Bundan dolayı kişilerin rahat bir şekilde hareket etmesi, yatakta kan basıncının düzenlenmesi ve vücudunun üzerinde yara olmaması için mutlaka karyolanın iyi bir şekilde tercih edilmesi gerekir. Korkuluğu bulunan hasta yatakları ise kişilere büyük bir avantaj sağlar. Korkuluk sayesinde oluşabilecek düşme ve denge bozuklukları engellenir. Kişilerin herhangi bir şekilde risk altında kalmaması adına hasta yatakları son derece itinalı bir şekilde tasarlanır.

Hasta yataklarının mutlaka anti bakteriyel ve kolay temizlenebilir bir şekilde tercih edilmesi gerekir. Kalkamayan hastanız olması durumunda lazımlıklı hasta yatağı modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca su tutmayan hasta yatakları, tuvalete gidemeyen hastalar için büyük bir önem taşır. Bu tarz özelliği bulunan yataklar hastaların yaşam konforunu artırır. Hastaya bakan kişi için büyük bir kolaylık sağlar. Mutlaka hastanızın yatakta yemek yemesi gerekiyorsa ekstra yemek alanı bulunan ve size hareket alanı bırakacak bir yatak modeli tercih edebilirsiniz. Hastanıza havalı veya standart bir hasta yatağı almanız halinde mutlaka hastanızın kilosuna göre uygun bir yatak tercih edilmelidir.

Hasta karyolası çeşitleri
Hasta karyolası çeşitleri

Hasta yataklarında birçok farklı özellik bulunur. Bu özellikler, hastanızın durumuna göre değişiklik gösterir. Asansörlü hasta yatakları özellikle kalkma sorunu bulunan hastalar için son derece büyük bir önem taşır. Bazı hasta yatağı modellerinde ise sensör yer alır. Sensörler tamamen hastanın hareket alanı için yapılır. Özellikle özel bir şekilde üretilen ve hastanıza en uygun yatağı temin etmek için firmamız tarafından destek alabilirsiniz. Hastanın tam ihtiyacına göre uygun bir yatak almak son derece önemlidir. Uygun fiyatlı, güvenilir ve kaliteli bir hasta yatağı almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Birçok üretilen hasta yatağı modeli, elektrik sistemine sahiptir.

Bunun nedeni motor ve sensör sistemlerinin çalışmasıdır. Günümüzde manuel hasta yatakları tercih edilmez. Konfor açısından az özelliği bulunan bu yatak modelleri, eski yapısı yüzünden el ile hazırlanması gerekir. Asansörlü hasta yatağı modelleri veya havalı hasta yatağı modelleri de elektrik ile çalışan yatak modelleri arasındadır. Bu hasta yatakları kişilerin hayatını kolaylaştırmak adına tercih edilen ürünlerdendir. Elektrikli hasta yatakları herhangi bir şekilde tehlike yaratmaz. Ancak güvenilir, garantili ve lisanslı bir firma tarafından bu ürünleri temin etmeniz gerekir. Siz de elektrikli hasta yatakları için güvenilir bir firma tarafından destek alabilirsiniz. Hasta yatakları gün geçtikçe gelişir. Birçok farklı model ve çeşitte üretilen bu ürünler kişilerin yaşam kalitesini korur.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir