skip to Main Content
Elektrikli Hasta Yatağı

Elektrikli Hasta Yatağı Tehlike Arz Eder mi?

Hasta yatağı yatalak hastalar için en önemli ihtiyaçlardan birisi. Hastanın fiziksel koşulları ve hareket edebilme kabiliyetine göre özel bir yatakta yatması hem kendi sağlığı hem de ona bakanların rahat etmesi için mühim bir konu. Bu konuda seçim yaparken uzman ve profesyonel bir firmadan yardım alabilirsiniz. Firmamız  hasta yatağı üretimi, satımı ve kiralanması konusunda uzun bir süredir hizmet veriyor. Bu konuda deneyim sahibi olduğu için hasta yakınlarına en iyi şekilde yardımcı oluyoruz. Bize danışırsanız hasta yatakları konusunda her türlü sorunuzu yanıtlayabilir ve ihtiyacınız olan yatak seçimi ve alımı konusunda destek alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetimiz

Hasta yatakları çok farklı modellere sahiptir. Bu modeller üretilirken hastaların farklı ihtiyaçları ve fiziksel özellikleri göz önünde bulunduruluyor. Ağırlığı fazla olan ve daha az hareket edebilen hastalar için asansörlü ve motorlu modeller üretiliyor. Hasta yatakları tek motorlu, iki, üç veya daha fazla motorlu olabilir. Bu seçimi yapmak için hastanızın yapabildiği şeyleri, yatma süresini ve ağırlığını bize bildirmelisiniz. Daha sonra sizin için en uygun yatak konusunda çalışanlarımız size yardımcı oluyor. Eğer hasta yatağı satın almak durumunda değilseniz ve de yatağa belirli bir süre için ihtiyacınız varsa, dilerseniz hasta yatağı kiralama seçeneğini de sunuyoruz. Herhangi bir hasta yatağını, haftalık, aylık, ya da daha uzun bir süreliğine kiralayabilirsiniz.

Kiralık Hasta Yatağı Modellerimiz
Kiralık Hasta Yatağı Modellerimiz

Hasta Yatağı Fiyatlarımız

Hasta yatağı fiyatları yatakların özelliklerine göre değişiyor. Hasta yatağı genel olarak bu yataklara verilen isim. Aslında hasta karyolası ve de döşeğinden oluşuyor. Her ikisi için de farklı seçeneklerimiz bulunuyor. Mesela asansörlü ve motorlu karyolalar dışında aynı zamanda dekoratif ve ahşap kaplamalı hasta karyolaları satın alma seçeneğiniz de bulunuyor. Eğer fiyat konusunda daha rahatsanız, hastanızın yatakta yatma süresi çok uzunsa siz de dekoratif bir yatak seçebilirsiniz. Öte yandan, hasta yatağı döşekleri de farklı modellere sahip. Döşek seçerken de uzmanlarımız size destek sunuyor. Bu konuda bize danışırsanız en iyi şekilde yardım alabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatakları

Hasta yatağı seçerken aynı zamanda döşek konusunda havalı yatak da seçebilirsiniz. Havalı yataklarda farklı bir özellik bulunuyor. Hastanın altına serilen bu yataklar belirli aralıklarla hastaya hava üflüyor. Bu durum yatağın hastalara uyguladığı basınç nedeniyle uzun bir süre yatalak kalan hastalarda oluşan bası yaralarının azalmasını sağlıyor. Bası yaraları ne yazık ki uzun süre yatan hastaların en büyük problemi. Hiç hareket etmeyen bir vücuda her yatak bir basınç uygular. Bu da hastanın vücudunda kızarıklık ve zedelenmelere yol açar. Hastanın rahatı için büyük bir problem olan bu yaralardan daha az zarar görmek isterseniz havalı yataklardan seçim yapabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Hasta Karyolası Modelleri

Hasta karyolası ve hasta döşeği seçerken özenli davranmak gerekiyor. Uzun süre yatacak olan bir hastanın herhangi bir yatakta yatması rahat olmaz. Evinizde zaten bulunan bir yatakta yatırırsanız hastanız da siz de sorun yaşayabilirsiniz. Hasta yatakları hastanın rahat hareket etmesi için özel olarak tasarlanır. Özellikle yataktan düşme riski olan hastalar için korkuluklu olarak üretilir. Ayrıca kolayca temizlenme ve de bakteri barınmayan malzemeden üretilme durumu da söz konusudur. Bu yüzden hem hastanın ve sizin konforunuz hem de sağlığı için kesinlikle hastanıza uygun bir yatak seçmeniz gerekiyor. Hastaya yemek verirken ya da onunla ilgilenirken rahat etmenizi sağlayacak, hastanızın kilosuna ve boyuna uygun ve hareket etme kabiliyetini arttıracak bir seçim yapmanız için size yardımcı olmaya hazırız.

Hasta Karyolası Modelleri
Hasta Karyolası Modelleri

Hasta Yatağı Fonksiyonları

Hasta yatakları asansör ve de farklı bölgelerini hareket ettirebilme özelliklerinden dolayı farklı işlevlere sahiptir. Bazı yatakların daha fazla hareket sensörü olabilir. Asansörlü olanların kullanımı konusunda yetkili firmadan bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda hastanızın hangi fonksiyonlara sahip olan hasta yatağına ihtiyacı olduğu konusunda da bizden bilgi alabilirsiniz. Gereksiz yere çok fonksiyonlu bir yatak almamak ve güvenlik için hasta yatağı satın alırken kesinlikle yetkili ve deneyimli bir firmaya başvurmanız gerekiyor. Bu yüzden firmamız profesyonel olarak size yardımcı olmaya hazırdır. Güvenli ve lisanlı bir yatak satın almak ya da kiralamak için hizmetinizdeyiz.

Elektrikli Hasta Yatakları

Bilindiği gibi hasta yataklarının büyük bir çoğunluğu elektriklidir. Hareket sensörü ve baş ve ayak kısımlarının hareket edebilmesi elektrikle sağlanıyor. Ayrıca asansörlü ve motorlu hasta yatağı sistemlerinin de elektrikle çalıştığı biliniyor. Ama hasta yatakları konusunda merak edilen bir diğer konu da elektrikli yatakların ve bu sistemin herhangi bir riski olup olmadığıdır. Bütün elektrikli sistemler ve cihazlar kendi içerisinde bazı riskler taşır ve bazı önlemlerin alınması gerekir. Ama bu riskleri azaltmak ve daha güvenli hasta yatakları satın almak için, kesinlikle lisanslı ve kaliteli yataklar üreten ve satan bir firma ile görüşmeniz gerekiyor.

Elektrikli Hasta Yatağı Modelleri
Elektrikli Hasta Yatağı Modelleri

Hasta Yataklarının Güvenliği Kalitesine Bağlı

Bir jasta yatağı ne kadar kaliteli ise o kadar güvenli olur. Hasta yatağı sisteminin sağlıklı ve kusursuz bir şekilde çalışması ve risklerin azaltılması için en kaliteli yatakları üreten firma ile görüşmelisiniz. Firmamız bu konuda gereken kalite standartlarına ve sertifikalara bağlı olarak çalışıyor. Hem ürettiğimiz, hem de sattığımız ya da kiraladığımız yataklarda belirli ölçütler göz önünde bulunduruluyor. Bize hasta yatağı konusunda tamamen güvenebilirsiniz. Hastaların daha konforlu ve rahat hissetmesi ve güvenli bir şekilde istirahat etmesi için bütün ayrıntılara özen gösteriyoruz ve bu konudaki yenilikleri yakından takip ediyoruz. Bizden satın alacağınız ya da kiralayacağınız yataklarda herhangi bir elektrik sorunu ile karşılaşmazsınız.

Temizlik ve Anti-Bakteriyel Özellik

Hasta yatakları ile ilgili bir diğer önemli konusu da bu yatakların herhangi bir bakteri barındırmayan özel malzemelerden yapılıyor olması. Hem hasta yatağı hem  de hastanın kalacağı oda tamamen temiz ve hijyenik tutulmalıdır. Hastanın sağlığı için bu konu çok önemlidir. Hem hasta karyolası ve korkuluk gibi bölümlerin yapıldığı malzeme, hem de hasta döşekleri bu konuda büyük bir önem taşıyor. Bu malzemelerin en kaliteli malzemeler arasından seçilmesi gerekiyor. Ayrıca herhangi bir bakterinin üremesine fırsat vermeyen bir malzeme olması da şarttır. Hem hastalar hem de ona bakacak olanlar rahat etsin diye firmamız bu konuda en kaliteli ve en güvenilir malzemeleri kullanıyor. Bu konuda tamamen güvenilir olan yataklarımız hastalarınız için en iyisidir.

Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Hasta yatağı seçimi konusunda aslında makalenin başından beri gerekli olan temel şeyleri sıraladık. Ama tabi ki en önemli konunun da firmanın güvenilirliği olduğunu tekrar belirtmemiz gerekiyor. Hasta yatağı özel olarak üretilen ve hastanın konforu ve sağlığını doğrudan ilgilendiren önemli bir cihazdır. Hem yatak seçimi hem de satın alma ya da kiralama konusunda güvenilir ve yetkin bir firma olarak hizmet veriyoruz. Bu konuda her türlü ihtiyacınız ve sorununuzu anında giderebilir ve dilediğiniz zaman size yardımcı olabiliriz. Güvenli ve kaliteli bir yatak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir