skip to Main Content
Elektrikli Hasta Yatağı

Elektrikli Hasta Yatağı

Hasta yataklarının kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Hasta bireylerin daha hızlı bir şekilde iyileşebilmesi için konforlu yataklara ihtiyaçları var. Hasta yataklarımız kişinin sağlığı düşünülerek tasarlanmıştır. Yatak yükseklik bakımından 25 cm aralığında, ağırlık taşıma kapasitesi ise 130 kilogramdır. Hastanın bedensel olarak rahat edebilmesi, birçok hastalığın ilerlemesine engel olur. Örneğin bel fıtığı olan bir insan, ortopedik yataklarımızın üzerinde zaman geçirir ise merkezi sinir sistemi iyileşmeye başlar. İyileşme sonrasında omurilik ağrıları son bulur. Yatağın hareketli yapısı sayesinde; hastanın bütün vücudu hareket eder. Sinir noktalarının hareket etmesi ise, vücut içerisinde oksitosin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Kişi gün içerisinde mutlu olur ve huzurlu bir şekilde zaman geçirir. Elektrikli hasta yatağı, hastalar için ömür boyu kullanışlıdır.

Hasta Yataklarının Kişi Sağlığına Katkıları

Hasta yataklarımızın, hasta sağlığına önemi büyüktür. Felç hastaları yatalak oldukları için, uzun bir zaman dilimi çerçevesinde yatmak zorunda kalırlar. Bedensel açıdan masaj etkisi yaratan yataklarımız kişinin bedenini her daim hissetmesini sağlar. Bedensel açıdan kan dolaşımı meydana gelir. Kan dolaşımı ise organların düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yatağın pozisyon aralıkları, elektrik gücüne bağlı olarak değişir. Yatağın kendisine ait bir adet kumandası vardır. Kumanda farklı pozisyon aralıklarına getirilmesi için yardımcı olur. Hasta yatağı kumandasının üzerinde toplamda üç adet tuş bulunuyor. Birinci tuş hastanın baş kısmının 90 derecelik bir aralığa gelmesine yardımcı olur. Bu aralıkta hasta rahat bir şekilde oturabilir ve yemek yiyebilir. Elektrikli hasta yatağı modellerinde ikinci tuşu baş ve ayak kısımlarının pozisyon almasını sağlar. Üçüncü tuş ise yatağın belirli bir oran çerçevesinde yükselip alçalmasına eşlik eder.

Elektrikli Hasta Yatakları
Elektrikli Hasta Yatakları

Hasta Yataklarının Zarar Görmemesi

Hasta yataklarımız kaliteli malzemelerden dizayn edilmiştir. Bu nedenle uzun yıllar boyunca zarar görmeden kullanılabilir. Bazı hastalar yatağı ömür boyu kullanmak zorunda kalabilir. Bu durumda, yatağın orta noktalarında içe çökme gibi durumlar meydana gelmez. Yatak toplamda üç katmandan meydana geliyor. Her katman arasında sünger yer alıyor. Yatağın altında bir karyola yer alıyor. Karyola içerisinde çeşitli mikroorganizmaların yaşamaması için, yapım aşamasında yatak cilalanmıştır. Yatak krem rengine sahiptir ve esnektir. Yatağın kendisine ait bir adet şilte ver örtüsü bulunuyor. Yatağın sağ ve sol taraflarında bulunan korkuluklar demirden yapılmıştır. Korkuluk dökülmez ve paslanmaz.

Hasta Yatağının Sırrı Nedir?

Hasta yataklarının; pratiklik sağlaması açısından önemli sırları vardır. Yatak; hastayı yormadan birçok görevi kendiliğinden yerine getirir. Yatak içerisinde bir adet motor bulunuyor. Bu motor sistemi, gün içerisinde devamlı olarak çalışır. Fakat çalışma esnasında, sesi yüksek bir frekans aralığında çıkmaz. Hastaya ve hasta yakınlarına da rahatsızlık vermez. Merkezi sinir sistemi ve sempatik sinir sistemi rahatlayan hasta gece ve gündüz zamanlarında rahat bir şekilde uyuyabilir. Bedenin her daim hareket edebilme imkânı; kan pıhtılaşmalarının oluşmasına engel olur. Örneğin uzun süre sigara kullanıp, damar tıkanıklığı nedeni ile ameliyat olan bir hasta gün içerisinde mutlaka hareket etmelidir. Hareket etmediği zaman, hastalığının tekrarlama ihtimali çok yüksektir. Ürettiğimiz hasta yatakları, hareketli yapısı sayesinde hastaların damarlarını açar ve dinlenirken aynı zamanda da iyileşmelerine yardımcı olur.

Hasta Yataklarının Hijyenik Olması

Hasta yataklarımızın mutlaka hijyenik olması gerekiyor. Hasta olan bir kişinin yatağında çeşitli mikroplar yaşamaya başlar. Bunlar hastanın elinde olmadan gelişen bir süreçtir. Gerek pansuman yaparken, gerekse de iğne vurulurken çeşitli ilaç maddeleri yatağa geçer. Yine aynı şekilde hasta terler ve yatak içerisinde koku oluşabilir. Yaşanan bu durumlar bir hasta için gayet doğal bir süreçtir. Bu aşamada önemli olan, temizliğin yapılmasıdır. Yatağa ait olan şilte ve örtü sık sık yıkanmalı ve deterjanlanmalıdır. Havalı hasta yataklarının motor sistemi bulunuyor. Yıkamadan önce motor sisteminin durdurulup, dış yüzeyinin temizlik malzemeleri yardımı ile silinmesi ya da yıkanması gerekiyor. Temizlik aşamasında asla tedirgin olmayın, çünkü yataklarımız asla sıvı geçirmez. Sonuç olarak yataklarımız hijyenik olur ve hastalık ilerlemez. Elektrikli hasta yatağı kullanım açısından temiz olmalıdır ve gerekli özen gösterilmelidir.

Hasta Yatakları Nasıl Alınır?

Her insan, yaşamının belirli dönemlerinde hastalık geçirip, konforlu bir yatağa ihtiyaç duyabilir. Fakat ihtiyaç duyulan zaman aralıkları; kişiden kişiye değişim gösteriyor.Örneğin komaya girmiş bir insan uzun yıllar boyunca yatakta zaman geçirebilir. Yatağın hareketli bir yapıya sahip olması, hareket edemeyen hastaya yardımcı olur. Yıllar sonra komadan çıkabilen hastalar da mevcuttur. Bazı hastalar ise, sadece yaşamlarının belirli kesitlerinde yatağa ihtiyaç duyarlar. Buna bağlı olarak hasta yatağı kiralama seçeneklerinden yararlanabilirler. Elektrikli hasta yatağı dilerseniz firmamızdan alabilirsiniz. Firmamız konu hakkında gerekli hizmeti veriyor.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir