Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Elektrikli Hasta Yatağı

hasta yatagi sungeri cesitleri

Hasta yataklarının kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Hasta bireylerin daha hızlı bir şekilde iyileşebilmesi için konforlu yataklara ihtiyaçları var. Hasta yataklarımız kişinin sağlığı düşünülerek tasarlanmıştır. Yatak yükseklik bakımından 25 cm aralığında, ağırlık taşıma kapasitesi ise 130 kilogramdır. Hastanın bedensel olarak rahat edebilmesi, birçok hastalığın ilerlemesine engel olur. Örneğin bel fıtığı olan bir insan, ortopedik yataklarımızın üzerinde zaman geçirir ise merkezi sinir sistemi iyileşmeye başlar. İyileşme sonrasında omurilik ağrıları son bulur. Yatağın hareketli yapısı sayesinde; hastanın bütün vücudu hareket eder. Sinir noktalarının hareket etmesi ise, vücut içerisinde oksitosin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Kişi gün içerisinde mutlu olur ve huzurlu bir şekilde zaman geçirir. Elektrikli hasta yatağı, hastalar için ömür boyu kullanışlıdır.

Bu Yazıdaki Başlıklar

Hasta Yataklarının Kişi Sağlığına Katkıları

Hasta yataklarımızın, hasta sağlığına önemi büyüktür. Felç hastaları yatalak oldukları için, uzun bir zaman dilimi çerçevesinde yatmak zorunda kalırlar. Bedensel açıdan masaj etkisi yaratan yataklarımız kişinin bedenini her daim hissetmesini sağlar. Bedensel açıdan kan dolaşımı meydana gelir. Kan dolaşımı ise organların düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yatağın pozisyon aralıkları, elektrik gücüne bağlı olarak değişir. Yatağın kendisine ait bir adet kumandası vardır. Kumanda farklı pozisyon aralıklarına getirilmesi için yardımcı olur. Hasta yatağı kumandasının üzerinde toplamda üç adet tuş bulunuyor. Birinci tuş hastanın baş kısmının 90 derecelik bir aralığa gelmesine yardımcı olur. Bu aralıkta hasta rahat bir şekilde oturabilir ve yemek yiyebilir. Elektrikli hasta yatağı modellerinde ikinci tuşu baş ve ayak kısımlarının pozisyon almasını sağlar. Üçüncü tuş ise yatağın belirli bir oran çerçevesinde yükselip alçalmasına eşlik eder.

Elektrikli Hasta Yatakları

Hasta Yataklarının Zarar Görmemesi

Hasta yataklarımız kaliteli malzemelerden dizayn edilmiştir. Bu nedenle uzun yıllar boyunca zarar görmeden kullanılabilir. Bazı hastalar yatağı ömür boyu kullanmak zorunda kalabilir. Bu durumda, yatağın orta noktalarında içe çökme gibi durumlar meydana gelmez. Yatak toplamda üç katmandan meydana geliyor. Her katman arasında sünger yer alıyor. Yatağın altında bir karyola yer alıyor. Karyola içerisinde çeşitli mikroorganizmaların yaşamaması için, yapım aşamasında yatak cilalanmıştır. Yatak krem rengine sahiptir ve esnektir. Yatağın kendisine ait bir adet şilte ver örtüsü bulunuyor. Yatağın sağ ve sol taraflarında bulunan korkuluklar demirden yapılmıştır. Korkuluk dökülmez ve paslanmaz.

Hasta Yatağının Sırrı Nedir?

Hasta yataklarının; pratiklik sağlaması açısından önemli sırları vardır. Yatak; hastayı yormadan birçok görevi kendiliğinden yerine getirir. Yatak içerisinde bir adet motor bulunuyor. Bu motor sistemi, gün içerisinde devamlı olarak çalışır. Fakat çalışma esnasında, sesi yüksek bir frekans aralığında çıkmaz. Hastaya ve hasta yakınlarına da rahatsızlık vermez. Merkezi sinir sistemi ve sempatik sinir sistemi rahatlayan hasta gece ve gündüz zamanlarında rahat bir şekilde uyuyabilir. Bedenin her daim hareket edebilme imkânı; kan pıhtılaşmalarının oluşmasına engel olur. Örneğin uzun süre sigara kullanıp, damar tıkanıklığı nedeni ile ameliyat olan bir hasta gün içerisinde mutlaka hareket etmelidir. Hareket etmediği zaman, hastalığının tekrarlama ihtimali çok yüksektir. Ürettiğimiz hasta yatakları, hareketli yapısı sayesinde hastaların damarlarını açar ve dinlenirken aynı zamanda da iyileşmelerine yardımcı olur.

Hasta Yataklarının Hijyenik Olması

Hasta yataklarımızın mutlaka hijyenik olması gerekiyor. Hasta olan bir kişinin yatağında çeşitli mikroplar yaşamaya başlar. Bunlar hastanın elinde olmadan gelişen bir süreçtir. Gerek pansuman yaparken, gerekse de iğne vurulurken çeşitli ilaç maddeleri yatağa geçer. Yine aynı şekilde hasta terler ve yatak içerisinde koku oluşabilir. Yaşanan bu durumlar bir hasta için gayet doğal bir süreçtir. Bu aşamada önemli olan, temizliğin yapılmasıdır. Yatağa ait olan şilte ve örtü sık sık yıkanmalı ve dezenfekte edilmelidir. Havalı hasta yataklarının motor sistemi bulunuyor. Yıkamadan önce motor sisteminin durdurulup, dış yüzeyinin temizlik malzemeleri yardımı ile silinmesi ya da yıkanması gerekiyor. Temizlik aşamasında asla tedirgin olmayın, çünkü yataklarımız asla sıvı geçirmez. Sonuç olarak yataklarımız hijyenik olur ve hastalık ilerlemez. Elektrikli hasta yatağı kullanım açısından temiz olmalıdır ve gerekli özen gösterilmelidir.

Hasta Yatakları Nasıl Alınır?

Her insan, yaşamının belirli dönemlerinde hastalık geçirip, konforlu bir yatağa ihtiyaç duyabilir. Fakat ihtiyaç duyulan zaman aralıkları; kişiden kişiye değişim gösteriyor. Örneğin komaya girmiş bir insan uzun yıllar boyunca yatakta zaman geçirebilir. Yatağın hareketli bir yapıya sahip olması, hareket edemeyen hastaya yardımcı olur. Yıllar sonra komadan çıkabilen hastalar da mevcuttur. Bazı hastalar ise, sadece yaşamlarının belirli kesitlerinde yatağa ihtiyaç duyarlar. Buna bağlı olarak hasta yatağı kiralama seçeneklerinden yararlanabilirler. Elektrikli hasta yatağı dilerseniz firmamızdan alabilirsiniz. Firmamız konu hakkında gerekli hizmeti veriyor.

Elektrikli Hasta Karyolası

Emek Yatak firması olarak dayanıklılığı ve konforu temel prensiplerimiz alarak ürettiğimiz hasta yatakları, hasta karyolası gibi ürünleri siz değerli müşterilerimize uygun fiyatlarla ulaştırıyoruz. 2005 yılından beri aynı prensiplerle çalışmalarını yürüten firmamızda her çeşit elektrikli hasta yatağı imalatı özenle yapılmaktadır. Elektrikli yataklar yanı sıra bir hastanın bakımı sırasında ihtiyaç duyulabilecek her türlü tıbbi ekipmanı da firmamızda bulabilmeniz mümkündür. Özellikle ortopedik ve havalı yatak çeşitleri gibi hastanız için çok önem ifade eden malzemeler firmamızda mevcuttur.

Neden Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli hasta yataklarının imalatından önce yaygın olarak kullanılan ve tamamen insan gücüyle çalıştırılabilen manuel hasta yatakları artık günümüzde hastaların ihtiyaçlarına tam olarak cevap verememektedir. Oldukça zahmetli bir kullanımı olan ve bir bakıcı yardımı olmadan kullanılamayan bu manuel yataklar günümüzde yerini tamamen elektrik enerjisi ile çalışan motorlu hasta yatağı çeşitlerine bırakmıştır diyebiliriz. Yine de bazı elektrik olmayan bölgelerde manuel hasta karyolası kullanımı gözlemlenmektedir.

Sağladığı konfor ve kullanım rahatlığı açısından çokça tercih edilen elektrikli hasta yatakları firmamızda bir çok çeşidi ile üretilmektedir. Hareketli hasta yatakları elektrik motoru gücü ile çalıştığından kendi içlerinde bazı kategorilere ayrılmışlardır. Bu kategorilere belirleyen temel kriter ise yatakların hareket sayısıdır. Örneğin dual elektrik motoru ile çalışan bir hasta karyolası, iki hareketli hasta karyolası diye isimlendirilirken, piston elektrik motoru dediğimiz motor türüyle çalışan karyolalar da 3 motorlu veya 4 motorlu diye adlandırılmışlardır.

Elektrikli Hasta Karyolasının Avantajları

Bir elektrikli hasta karyolasının manuel karyoladan en belirgin farkı, hastayı bir bakıcı bağımlılığından kurtarmasıdır diyebiliriz. Elektrikli hasta karyolaları sahip oldukları el tipi kumanda sistemiyle rahatlıkla kontrol edilebilmektedirler. Bu el kumandası yerine korkuluk üzerine panel olarak yerleştirilmiş kumanda panelli yataklar da mevcuttur. Kumanda üzerinde mevcut bulunan düğmelerin her biri yatağın ayrı bir işlevini kontrol eder. Yatağın baş kısmı hareketini ayrı bir düğme, ayak kısmı hareketini ayrı bir düğme ile yönetilerek yatak üzerinde tam bir hakimiyet sağlanır.

Elektrikli Hasta Karyolası Fiyatları

Elektrikli hasta karyolalarının fiyatları da yine sahip oldukları motor ve işlevsel özelliklerine göre değişmektedir. Emek Yatak firmasında üretilen ekonomik hasta karyolası modeli firmanın en ucuz ürünüdür. Firmanın 4 motorlu hasta karyolası olarak bilinen ürünü de firmanın en pahalı ürünüdür. Bu ikisi arasında yer alan 3 motorlu, ahşap hasta karyolası gibi modeller de makul fiyatlarla siz değerli müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Fiyatlandırma da ana etken işlevsel özellikler ve motor gücü gibi kriterler olduğu gibi ikinci önemli bir kriterde karyolanın yan korkuluklarının ve baş/ayak panellerinin yapıldığı malzemenin cinsidir. Bu malzemeler, demir, ahşap, plastik gibi malzemeler olabilmektedir. Demir malzeme kullanılarak üretilmiş yan korkuluk ve baş/ayak panellerine sahip karyolalar en ucuzu, plastik (ABS) malzeme kullanılarak üretilmiş karyolalar da en pahalısıdır diyebiliriz.

Elektrikli Hasta Yatağı Konforu

Medikal ürünler arasında olan hasta yatakları, hastalar için son derece büyük bir önem taşır. Hastanın fiziki yapısı veya o anki durumunun ayakta durmaya yetmediği anlarda kişilerin hasta yatağı içerisinde istirahat etmesi gerekir. Hasta yatakları felç, ameliyat, kaza, iş kazası veya belirli sakatlıklar sonucunda tercih edilebilir. Kişilerin bu süreci daha rahat bir şekilde atlatmasına yardımcı olan hasta yatakları, durumun gerekliliğine göre farklı fonksiyonlar ile üretilir.

Alacağınız elektrikli hasta yataklarının mutlaka profesyonel bir firma tarafından temin edilmesi gerekir. Hastanın konforunu en üst seviyede tutmak adına bu yataklar büyük bir önem taşır. Profesyonel bir şekilde hastalarına bakmak isteyen kişiler hasta yatakları alabilir. Motorlu olan ve havalı olan hasta yataklarının birçoğu elektrikle çalışır.

Bu yataklar herhangi bir şekilde manyetik alandan etkilenmez. Bundan kaynaklı kişilere herhangi bir şekilde zarar vermez. Ayrıca kendi içerisinde özel bir emniyet durumu bulunur. Bir sorun olması durumunda hastayı bu yataklar tamamen konur. Kişiler dilerlerse bu hastaları için bu yatakları kiralayabilir veya satın alabilir. Hasta yakınlarına son derece büyük bir fayda sağlayan elektrikli hasta yatakları, özel kumandası ile farklı pozisyonlara getirilebilir.

Hasta Yatakları Nasıl Kiralanır?

Geçici yatış ve dinlenme durumların kişiler hasta yatağı kiralama işlemini tercih edebilirler. Kiralama işlemleri kısa süreli durumlar için tercih edilen bir durumdur. Ancak uzun süreli kullanım için kiralama uygun değildir. Kişilerin uzun süreli bir şekilde bu yatağa ihtiyacı olması halinde mutlaka satın alması gerekir. Hasta yataklarının bir sürü çeşidi vardır. Bu çeşitler tamamen hastaların ihtiyaçlarına göre tasarlanır. Hastaların fiziki yapısına göre hazırlanan bu yataklar birçok farklı hareket kabiliyetine sahiptir. Kişilerin fiziki yapısını korumak adına yapılan bu işlemler, aynı zamanda da asansör sistemi sayesinde hastalara büyük bir fayda sağlar. Kişiler dilerlerse tek motordan, dört motora kadar farklı fonksiyonları bulunan hasta yataklarını temin edebilirler.

Kiralık hasta yatağı modelleri

Sizler de firmamız üzerinden en uygun hasta yatağını temin edebilir ve hastalarınıza konforlu bir dinlenme süresi yaşatabilirsiniz. Hasta yatakları tamamen hastaların ruh ve beden sağlığını korumak adına tasarlanan medikal ürünlerdir. Bu ürünler kişilerin yatma süreci boyunca maksimum konfor ile dinlenmesine yardımcı olur. Haftalık, aylık veya yıllık kiralama işlemlerinde bulunabilirsiniz. Hasta yatağı fiyatları, hasta yataklarının özelliklerine ve yapısına göre değişiklik gösterir. Günümüzde en çok elektrikli hasta yatakları tercih edilir. Bunun en büyük sebeplerinden biri fonksiyon oranlarının fazla olmasıdır. Kişilere birçok farklı avantaj sağlayan bu ürün, hastaların bu süreci en rahat şekilde atlatmasına yardımcı olur. Ancak manuel hasta yatakları da bulunur. Bu yatak modelleri taşınmaz, el ile ayarlanır ve kişiler açısından son derece zordur.

Genel olarak hafif hastaların alındığı hastane odalarında bulunur. Ancak evde kullanımı son derece zordur ve genellikle tercih edilmez. Sizlerde hastalarınızın durumuna ve fiyat bütçenize göre hasta yatağınıza karar verebilirsiniz. Dilerseniz ekstra ek malzemeler ile fonksiyon yapısını çoğaltabilirsiniz. Ancak uzun süre boyunca hastanız yatakta yatacak ise kişilerin mutlaka motorlu bir ürün tercih etmesi gerekir. Karyola ve döşek olarak verilen hasta yatakları hastaların vücut yapılarını ve kan basıncını korur. Bu sayede kişilerde vücut ağrısı olmaz.

Bununla beraber hasta yataklarının dışını ahşap, renkli veya farklı seçeneklerle alabilirsiniz. Bu sayede daha dekoratif veya rahatlatıcı bir yatak temin edebilirsiniz. Hastanızın yaşının küçük olması veya moralinin yükselmesi adına dekoratif olan hasta yataklarından temin edebilirsiniz. Hasta döşeği modelleri de farklı şekillerde imal ediliyor. Bu sayede hastalar, kendini daha rahat hissedebileceği ve huzur bulabileceği bir ortamda bulabilir. Sizlerde hastanız için birbirinden farklı hasta yataklarını imal edebilirsiniz. Havalı yatak, özellikle kişilere büyük bir konfor sağlayan medikal hasta yatağı modelleri arasındadır. Havalı döşek sayesinde kişiler birçok farklı avantajı yaşayabilir. Bu döşekler, kişilere basınç uygulamaz.

Bu yüzden normal olan yatakların yarattığı yaraları oluşturmaz. Kişilerin vücudunda herhangi bir şekilde rahatsızlık olmaz. Kişiler kendi üzerinde baskı hissetmez. Hiç hareket etmeyen kişiler için bu yataklar büyük bir avantajdır. Kişilerin vücut ağrısı olmasını engeller. Sıklıkla yatakta yatan hastaların vücudunda yaralar, pişik, terleme ve deri dökülmeleri olur. Ancak havalı hasta yataklarında bu tarz bir durum görülmez. Hastanızın ve kendi gönül rahatlığınız için bu yatak modellerini tercih edebilirsiniz.

Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?

Hasta karyolası çeşitlerini iyi incelemeniz sizler için daha avantajlı olacaktır. Dikkatli bir şekilde bu karyolaların tercih edilmesi gerekir. Kişilerin uzun süre yatacağı alanın mutlaka konforlu ve rahat olması gerekir. Kişilerin uzun süre hareket etmemesi vücutta ağrıya sebep olur. Bundan dolayı kişilerin rahat bir şekilde hareket etmesi, yatakta kan basıncının düzenlenmesi ve vücudunun üzerinde yara olmaması için mutlaka karyolanın iyi bir şekilde tercih edilmesi gerekir. Korkuluğu bulunan hasta yatakları ise kişilere büyük bir avantaj sağlar. Korkuluk sayesinde oluşabilecek düşme ve denge bozuklukları engellenir. Kişilerin herhangi bir şekilde risk altında kalmaması adına hasta yatakları son derece itinalı bir şekilde tasarlanır.

Hasta yataklarının mutlaka anti bakteriyel ve kolay temizlenebilir bir şekilde tercih edilmesi gerekir. Kalkamayan hastanız olması durumunda lazımlıklı hasta yatağı modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca su tutmayan hasta yatakları, tuvalete gidemeyen hastalar için büyük bir önem taşır. Bu tarz özelliği bulunan yataklar hastaların yaşam konforunu artırır. Hastaya bakan kişi için büyük bir kolaylık sağlar. Mutlaka hastanızın yatakta yemek yemesi gerekiyorsa ekstra yemek alanı bulunan ve size hareket alanı bırakacak bir yatak modeli tercih edebilirsiniz. Hastanıza havalı veya standart bir hasta yatağı almanız halinde mutlaka hastanızın kilosuna göre uygun bir yatak tercih edilmelidir.

Hasta karyolası çeşitleri

Hasta yataklarında birçok farklı özellik bulunur. Bu özellikler, hastanızın durumuna göre değişiklik gösterir. Asansörlü hasta yatakları özellikle kalkma sorunu bulunan hastalar için son derece büyük bir önem taşır. Bazı hasta yatağı modellerinde ise sensör yer alır. Sensörler tamamen hastanın hareket alanı için yapılır. Özellikle özel bir şekilde üretilen ve hastanıza en uygun yatağı temin etmek için firmamız tarafından destek alabilirsiniz. Hastanın tam ihtiyacına göre uygun bir yatak almak son derece önemlidir. Uygun fiyatlı, güvenilir ve kaliteli bir hasta yatağı almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Birçok üretilen hasta yatağı modeli, elektrik sistemine sahiptir.

Bunun nedeni motor ve sensör sistemlerinin çalışmasıdır. Günümüzde manuel hasta yatakları tercih edilmez. Konfor açısından az özelliği bulunan bu yatak modelleri, eski yapısı yüzünden el ile hazırlanması gerekir. Asansörlü hasta yatağı modelleri veya havalı hasta yatağı modelleri de elektrik ile çalışan yatak modelleri arasındadır. Bu hasta yatakları kişilerin hayatını kolaylaştırmak adına tercih edilen ürünlerdendir. Elektrikli hasta yatakları herhangi bir şekilde tehlike yaratmaz. Ancak güvenilir, garantili ve lisanslı bir firma tarafından bu ürünleri temin etmeniz gerekir. Siz de elektrikli hasta yatakları için güvenilir bir firma tarafından destek alabilirsiniz. Hasta yatakları gün geçtikçe gelişir. Birçok farklı model ve çeşitte üretilen bu ürünler kişilerin yaşam kalitesini korur.

Elektrikli Hasta Yatağı Tehlike Arz Eder mi?

Hasta yatağı yatalak hastalar için en önemli ihtiyaçlardan birisi. Hastanın fiziksel koşulları ve hareket edebilme kabiliyetine göre özel bir yatakta yatması hem kendi sağlığı hem de ona bakanların rahat etmesi için mühim bir konu. Bu konuda seçim yaparken uzman ve profesyonel bir firmadan yardım alabilirsiniz. Firmamız hasta yatağı üretimi, satımı ve kiralanması konusunda uzun bir süredir hizmet veriyor. Bu konuda deneyim sahibi olduğu için hasta yakınlarına en iyi şekilde yardımcı oluyoruz. Bize danışırsanız hasta yatakları konusunda her türlü sorunuzu yanıtlayabilir ve ihtiyacınız olan yatak seçimi ve alımı konusunda destek alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetimiz

Hasta yatakları çok farklı modellere sahiptir. Bu modeller üretilirken hastaların farklı ihtiyaçları ve fiziksel özellikleri göz önünde bulunduruluyor. Ağırlığı fazla olan ve daha az hareket edebilen hastalar için asansörlü ve motorlu modeller üretiliyor. Hasta yatakları tek motorlu, iki, üç veya daha fazla motorlu olabilir. Bu seçimi yapmak için hastanızın yapabildiği şeyleri, yatma süresini ve ağırlığını bize bildirmelisiniz. Daha sonra sizin için en uygun yatak konusunda çalışanlarımız size yardımcı oluyor. Eğer hasta yatağı satın almak durumunda değilseniz ve de yatağa belirli bir süre için ihtiyacınız varsa, dilerseniz hasta yatağı kiralama seçeneğini de sunuyoruz. Herhangi bir hasta yatağını, haftalık, aylık, ya da daha uzun bir süreliğine kiralayabilirsiniz.

Kiralık Hasta Yatağı Modellerimiz

Hasta Yatağı Fiyatlarımız

Hasta yatağı fiyatları yatakların özelliklerine göre değişiyor. Hasta yatağı genel olarak bu yataklara verilen isim. Aslında hasta karyolası ve de döşeğinden oluşuyor. Her ikisi için de farklı seçeneklerimiz bulunuyor. Mesela asansörlü ve motorlu karyolalar dışında aynı zamanda dekoratif ve ahşap kaplamalı hasta karyolaları satın alma seçeneğiniz de bulunuyor. Eğer fiyat konusunda daha rahatsanız, hastanızın yatakta yatma süresi çok uzunsa siz de dekoratif bir yatak seçebilirsiniz. Öte yandan, hasta yatağı döşekleri de farklı modellere sahip. Döşek seçerken de uzmanlarımız size destek sunuyor. Bu konuda bize danışırsanız en iyi şekilde yardım alabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatakları

Hasta yatağı seçerken aynı zamanda döşek konusunda havalı yatak da seçebilirsiniz. Havalı yataklarda farklı bir özellik bulunuyor. Hastanın altına serilen bu yataklar belirli aralıklarla hastaya hava üflüyor. Bu durum yatağın hastalara uyguladığı basınç nedeniyle uzun bir süre yatalak kalan hastalarda oluşan bası yaralarının azalmasını sağlıyor. Bası yaraları ne yazık ki uzun süre yatan hastaların en büyük problemi. Hiç hareket etmeyen bir vücuda her yatak bir basınç uygular. Bu da hastanın vücudunda kızarıklık ve zedelenmelere yol açar. Hastanın rahatı için büyük bir problem olan bu yaralardan daha az zarar görmek isterseniz havalı yataklardan seçim yapabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatakları

Hasta Karyolası Modelleri

Hasta karyolası ve hasta döşeği seçerken özenli davranmak gerekiyor. Uzun süre yatacak olan bir hastanın herhangi bir yatakta yatması rahat olmaz. Evinizde zaten bulunan bir yatakta yatırırsanız hastanız da siz de sorun yaşayabilirsiniz. Hasta yatakları hastanın rahat hareket etmesi için özel olarak tasarlanır. Özellikle yataktan düşme riski olan hastalar için korkuluklu olarak üretilir. Ayrıca kolayca temizlenme ve de bakteri barınmayan malzemeden üretilme durumu da söz konusudur. Bu yüzden hem hastanın ve sizin konforunuz hem de sağlığı için kesinlikle hastanıza uygun bir yatak seçmeniz gerekiyor. Hastaya yemek verirken ya da onunla ilgilenirken rahat etmenizi sağlayacak, hastanızın kilosuna ve boyuna uygun ve hareket etme kabiliyetini arttıracak bir seçim yapmanız için size yardımcı olmaya hazırız.

Hasta Karyolası Modelleri

Hasta Yatağı Fonksiyonları

Hasta yatakları asansör ve de farklı bölgelerini hareket ettirebilme özelliklerinden dolayı farklı işlevlere sahiptir. Bazı yatakların daha fazla hareket sensörü olabilir. Asansörlü olanların kullanımı konusunda yetkili firmadan bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda hastanızın hangi fonksiyonlara sahip olan hasta yatağına ihtiyacı olduğu konusunda da bizden bilgi alabilirsiniz. Gereksiz yere çok fonksiyonlu bir yatak almamak ve güvenlik için hasta yatağı satın alırken kesinlikle yetkili ve deneyimli bir firmaya başvurmanız gerekiyor. Bu yüzden firmamız profesyonel olarak size yardımcı olmaya hazırdır. Güvenli ve lisanlı bir yatak satın almak ya da kiralamak için hizmetinizdeyiz.

Elektrikli Hasta Yatakları Hangi Fonksiyonlara Sahiptir

Çağımızda evde bakımı muhtaç sayısı yüksek oranlarda gerek hastane gerekse ev şartlarında hastaların bakımı yapılmaktadır. Hasta bakımında hastanın sağlığı ve konforu açısından yattığı yatak çok önemlidir. Hasta yataklarının fonksiyonel olması gerek hasta açısından gerekse hasta bakımını yapan kişi bakımından kolaylıklar sağlamaktadır. Elektrikli hasta yatakları seçilirken güvenilir, kaliteli, konforlu, ergonomik ve satış sonrası destek önemli hususlardandır. Elektrikli hasta yataklarının önceliği hastayı rahat ettirecek gündelik yaşantısını kolaylaştıracak fonksiyonlara sahip olmalıdır. Elektrikli hasta yatağı seçerken bireyin hastalığına göre fonksiyonunun seçilmesi doğru olacaktır.

Elektrikli Hasta Yatağı Nedir?

Yatağa bağımlı hastaların gündelik yaşantılarını kolaylaştırmak için satın aldıkları yatağın sırt orta ve ayak kısmının yukarı aşağı hareket edebilme kabiliyetine sahip elektronik ve mekanik aksama sahip aletlerindendir. Hastanın mevcut sağlık problemlerini karşılayabilecek farklı fonksiyonlara sahip elektrikli hasta yatakları mevcuttur. Elektrikli hasta yatakları fonksiyonları arttıkça fiyatları da artmaktadır. Yüzlerce farklı model ve fonksiyona sahip elektrikli yatak mevcuttur. Elektrikli hasta yatağı seçimi hastanın sağlık problemiyle doğrultulu olmalıdır. İhtiyaç fazlası fonksiyonlar fazla para ödemenize neden olur.

En büyük elektrikli hasta yatağı müşterileri hastanelerdir. Gerek devlet hastaneleri gerekse özel hastaneler hastalarına daha iyi bir hizmet verebilmek için elektrikli hasta yatakları tercih etmektedirler. Hastanenin farklı departmanlarında farklı özelliklerde elektrikli hasta yatakları kullanılmaktadır. Hastaneye yatış aldıktan sonra görevli doktor sizin hastalığınıza uygun fonksiyonlara sahip elektrikli hasta yatağanı size atayacaktır.

Elektrikli Hasta Yatakları İşlevselliği

Genelde elektrikli hasta yatakları belli başlı fonksiyonlara sahiptir bunlardan birkaç tanesi hastanın sırt kısmını 90 dereceden 0 dereceye kadar yatay veya dikey yönlü bir şekilde yukarı aşağı hareket ettirme özelliğine sahip olan. Elektrikli hasta yataklarının orta kısımda hastanın tercihine göre yukarı ve aşağı yönde hareket edebilme kabiliyeti olanlarda vardır. Elektrikli hasta yatakları hastanın ayak kısmının 45 derece acıyla yatay veya dikey yönde hareket edebilirler. Yatakların yan kısımlarında kilitlenebilen güvenlik duvarları bulunabilir bu duvarlar hastanın uyku halinde yataktan düşmesini önlemek içindir.

Elektrikli hasta yatağı yan korumalarına veya ayak kısmından bulunan koruma kısmında elektronik bir kumanda bulunur. Elektronik kumanda sayesinde yatağın konumu ayarlanabilir. Hastanın yatış pozisyonuna göre yatağın düzlemi şekillendirilebilir. Hasta yataklarında güvenlik ve hastanın konforu çok önemlidir. Sağlıklı bir pozisyonda yatmayan hastanın iyileşme süreci sıkıntılı ve rahatsız edici olabilir hatta hastanın iyileşme sürecini uzatabilir veya engel olabilir.

Hasta yakınları hastanın sağlığı için yatak seçiminde hastanın sağlık problemi doğrultusunda seçim yapmaları gerekir. Uzman kişi tarafından öngörülen yatış pozisyonuna yatağın ayarlanmasına dikkat edilmelidir. Hasta yatağından yardım almadan kolay bir şekilde elektronik kumandayı kullanarak ayağa kalkabilir. Hasta aynı şekilde elektronik kumandayı kullanarak yatağı rahat bir pozisyona getirebilir. Sürekli yatağa bağımlı hastalar için elektronik yatak hayati önem taşır. Hastanın gündelik yaşamını kolaylaştırır.

Elektrikli Hasta Yatakları Güvenli midir?

Elektrikli hasta yatakları son derecede güvenlidir. Ama bu durum seçtiğiniz marka ile de bağlantılıdır. Kaliteli bir ürüne sahipseniz gönül rahatlığı içinde kullanabilirsiniz. Kalitesiz ürünlerde elektronik aksamda problemler oluşabilir bu problemler yangın gibi tehlikelere yol açabilir. Evde hasta yatağı veya diğer medikal cihazları uzun sürede kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır bu hususlardan bir tanesi ürününüzün bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir.

Elektrikli hasta yatakları mekanik bir aksama sahip oldukları için uzun süreli kullanımlarda mekanik aksamda aşınma, yıpranma ve metal yorgunluk olabilir gerekli bakımlarını düzenli olarak uzman kişilere yaptırdığınızda elektrikli hasta yatağınızı uzun sürelerde kullanabilirsiniz.

Elektrikli Hasta Yataklarına Entegre Edilebilen Ürünler Var mıdır?

Kullandığınız elektrikli hasta yatağı özellikleri doğrultusunda yatağınıza hastanın ihtiyaçlarına göre yan ürünler entegre edilebilir. Birkaç örnek vermek gerekirse astım hastaları için oksijen tüpü alanı ve tesisatı. Serum tedavisi için gerekli ekipmanın montajlanacağı alan. Yatağının Taşınması için Tekerlek yerleri vb. bunları uzatabiliriz.

Elektrikli hasta yatakları profesyonel bir şeklide hazırlanmış hastanın konforunu sağlamak amacıyla hastanın iyileşme sürecine katkıda bulunan ürünlerdir. Bu yataklar hastalara kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle sağlık kuruluşlarında yüksek sayıda kullanılan bu yatakların fiyatları yüksektir lakin söz konusu sağlık olması halinde hastanın iyileşme sürecine katkıda bulunmak için fiyatlar ikinci plana atılıp kaliteli, güvenli, ergonomik, hastanın ihtiyacı doğrultusunda hasta yatakları temin edilmelidir.

Bu makalenin hazırlanmasında bizden yardımlarını esirgemeyen Emek Sağlık Hasta Yatağı çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.

Elektrikli Hasta Yatakları

Bilindiği gibi hasta yataklarının büyük bir çoğunluğu elektriklidir. Hareket sensörü ve baş ve ayak kısımlarının hareket edebilmesi elektrikle sağlanıyor. Ayrıca asansörlü ve motorlu hasta yatağı sistemlerinin de elektrikle çalıştığı biliniyor. Ama hasta yatakları konusunda merak edilen bir diğer konu da elektrikli yatakların ve bu sistemin herhangi bir riski olup olmadığıdır. Bütün elektrikli sistemler ve cihazlar kendi içerisinde bazı riskler taşır ve bazı önlemlerin alınması gerekir. Ama bu riskleri azaltmak ve daha güvenli hasta yatakları satın almak için, kesinlikle lisanslı ve kaliteli yataklar üreten ve satan bir firma ile görüşmeniz gerekiyor.

Elektrikli Hasta Yatağı Modelleri

Hasta Yataklarının Güvenliği Kalitesine Bağlı

Bir hasta yatağı ne kadar kaliteli ise o kadar güvenli olur. Hasta yatağı sisteminin sağlıklı ve kusursuz bir şekilde çalışması ve risklerin azaltılması için en kaliteli yatakları üreten firma ile görüşmelisiniz. Firmamız bu konuda gereken kalite standartlarına ve sertifikalara bağlı olarak çalışıyor. Hem ürettiğimiz, hem de sattığımız ya da kiraladığımız yataklarda belirli ölçütler göz önünde bulunduruluyor. Bize hasta yatağı konusunda tamamen güvenebilirsiniz. Hastaların daha konforlu ve rahat hissetmesi ve güvenli bir şekilde istirahat etmesi için bütün ayrıntılara özen gösteriyoruz ve bu konudaki yenilikleri yakından takip ediyoruz. Bizden satın alacağınız ya da kiralayacağınız yataklarda herhangi bir elektrik sorunu ile karşılaşmazsınız.

Temizlik ve Anti-Bakteriyel Özellik

Hasta yatakları ile ilgili bir diğer önemli konusu da bu yatakların herhangi bir bakteri barındırmayan özel malzemelerden yapılıyor olması. Hem hasta yatağı hem  de hastanın kalacağı oda tamamen temiz ve hijyenik tutulmalıdır. Hastanın sağlığı için bu konu çok önemlidir. Hem hasta karyolası ve korkuluk gibi bölümlerin yapıldığı malzeme, hem de hasta döşekleri bu konuda büyük bir önem taşıyor. Bu malzemelerin en kaliteli malzemeler arasından seçilmesi gerekiyor. Ayrıca herhangi bir bakterinin üremesine fırsat vermeyen bir malzeme olması da şarttır. Hem hastalar hem de ona bakacak olanlar rahat etsin diye firmamız bu konuda en kaliteli ve en güvenilir malzemeleri kullanıyor. Bu konuda tamamen güvenilir olan yataklarımız hastalarınız için en iyisidir.

Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Hasta yatağı seçimi konusunda aslında makalenin başından beri gerekli olan temel şeyleri sıraladık. Ama tabi ki en önemli konunun da firmanın güvenilirliği olduğunu tekrar belirtmemiz gerekiyor. Hasta yatağı özel olarak üretilen ve hastanın konforu ve sağlığını doğrudan ilgilendiren önemli bir cihazdır. Hem yatak seçimi hem de satın alma ya da kiralama konusunda güvenilir ve yetkin bir firma olarak hizmet veriyoruz. Bu konuda her türlü ihtiyacınız ve sorununuzu anında giderebilir ve dilediğiniz zaman size yardımcı olabiliriz. Güvenli ve kaliteli bir yatak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek.

Hastaların yatağa bağlı olması ya da kısa süreliğine yatağa bağlı olmaları durumunda hasta yatağı olarak tasarlanmış olan özel fonksiyonlara sahip yataklardan yardım alırlar. Bazı durumlarda hastalar yatağa bağlı kalabiliyor. Bu zorlu süreç bazen uzun bazen ise kısa zamanlı gerçekleştirilir. Bu yataklar sayesinde sağlık açısından avantaj sağlamakla birlikte uzun süreli yatma durumunda konforlu olma özelliğine sahiptirler. Sizler de hastalıklarınızı daha sağlıklı ve konforlu atlatabilmek için bu yataklardan yararlanabilirsiniz.

Hastaya Hareketlilik Sağlayan Yataklar

Hastanelerde sık sık karşılaştığımız ve hastaya birçok olanağı sağlayan özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Hasta yatağı, hastaya oturma, yatma pozisyonlarını çok rahat bir şekilde verilmesinde yardımcı olur. Yataklar hem konforlu hem de hastanın sağlığını korumaya yardımcı olur. Her hasta için uygun olan bu yatakların her yerden temin edilme durumları vardır. Hasta için çeşitlilik gösteren yatakların uygun olanı tercih edilir. Hem kiralama hem de satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz durumunda sizlerde sahip olabilirsiniz.

Elektrikli Hasta Karyolası Hasta Yatağı

Hasta için en uygun olan elektrikli hasta yatağı sayesinde büyük avantaj elde edilir. Hastanın bütün ihtiyacını karşılamasına ve bütün konforları en doğru şekilde sunmaya yardımcı olur. Elektrikle çalışmasındaki en büyük avantaj, hasta bu işlemi ister kendisi ister yakını kumanda yardımıyla istediği pozisyonu verebilir. Baş ve bacakların konumlandırılmasında yardımcı olur ve zahmetsizce işlemi gerçekleştirir. Böylelikle hasta istediği pozisyona uygun olacak şekilde, istediği zamanda yatağını ayarlayabilir hale gelir. Bu özellik yardımıyla bütün kontrol hastanın elinde olmuş olur.

Hasta Yatağının Gelişimi

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte hasta yatakları hızlı bir şekilde değişmiş ve gelişmiş durumdadır. Bu gelişmeler sayesinde hem hastanın hem de bakıcılar için büyük kolaylık sağlanmasına yardımcı olmuş oldu. Hastalar daha güvenli ve gönül rahatlığıyla bu yatakları kullanabiliyor. Tek tuş ile hasta bütün pozisyonlara sahip olma özelliğini edinmiştir. Hastalık ne olursa olsun, bu gibi rahatsızlıklarda herkesin rahatlıkla tercih edebileceği yataklardır. Kiralanabilir ve satın alınabilme özelliği sayesinde büyük olanaklar sağlar.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hastalara uygun olarak tasarlanmış olan yatakların çeşidine göre değişkenlik gösterir. Yatakların çeşidine göre her birinin farklı farklı özellikleri bulunur. Bu farklılıklar sayesinde seçimlerde karar verme süreci kolaylaşır. Ayrıca bu yataklar bütün hastaların kullanılmasına uygundur. Yatağa bağlı olma durumunda yataklardan yararlanmak mümkündür. Böylelikle hastalar ve bakıcılar için kolaylık sağlar. Yatağın altında bulunan motor sayesinde birçok özelliğin gerçekleşmesinde yardımcı olur. Kumanda yardımıyla motor hareket ettirilebilir. Böylelikle hasta istediği zamanlarda, kendisine istediği pozisyonu verebilecektir. Ayarlanabilir otomatik özelliği ile birçok avantaj mevcuttur. Yan tarafta bulunan korkular sayesinde hasta düşmesi, kafasını çarpması veya zarar görmesi gibi sorunlar açığa çıkmamış olur.

Hasta yatakları

Hasta Yatağı Güvenli Mi?

Yatalak hastalar için hareket ettirilebilir ve ayarlanabilir olması bakımında oldukça güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü diğer yataklara göre daha sağlıklı ve güvenli olduğunu görebilirsiniz. Yan taraflarda bulunan korkulukları sayesinde hastaların düşme, kayma veya zarar görmesini engellemiş olur. Yatakları daha uzun vadeli kullanmak isteyenler için mutlaka dikkatli ve temiz kullanılmasına özen gösterilmelidir. Düzenli olarak bakımlarının yaptırılması faydalı olacaktır. Böylelikle ortaya çıkan veya çıkacak olan hasarların önüne geçilmiş olur. Elektrikli yatak olmasından dolayı daha dikkatli olunması gerekir. Çocukların kullanmasına veya kumandayla oynamasından kaçınılması gerekir. Yatakların pozisyon ayarlama özelliğine sahip olmalarından dolayı, hastalar için en iyi imkanların sunulmasında yardımcı olunur.

Motorlu hasta yatakları, yatakların açısal olarak inip kalkmalarını, yükseklik ayarlarının yapılmalarını, çeşitli yaşam destek ürünlerini destekleyici aparatlar bulundurmalarını sağlayan, elektriğe bağlı olarak çalışması gereken medikal ürünlerdir. Yatağın açısal pozisyonunun uzaktan kumanda yardımıyla ve yumuşak bir şekilde yapılmasını sağlayan bu yataklar, hastanın yeme içme veya belirli ölçüde hareket etme gibi ihtiyaçlarına, hastaya zarar vermeden yanıt verir. Bu fonksiyonların olmaması, ancak hasta bakıcının gücünün yettiği ölçüde bu ihtiyaçlara yanıt vermesine neden olduğu gibi, bazı durumlarda bu hasta açısından da çok zorlu bir süreç haline gelir. Hasta bakıcının bu türlü yardımlar sırasında üstlendiği görevin zorluğu ise hepimizin malumudur.

Elektrikli hasta yatakları bu nedenlerle, birçok işlevin kolay ve konforlu bir biçimde yapılmasını sağlar. Bununla birlikte bu yatakların sürekli elektriğe bağlı olması durumu, hareket kabiliyetini yitirmiş olan hastaların 24 saat boyunca bu yataklarda yatması zorunluluğu ve bazı zamanlarda yanlarında hasta bakıcı veya refakatçi bulunmasının mümkün olmaması, güvenlikle ilgili endişelerin oluşmasına neden olur. Ancak bu tür hasta yatakları, ileri teknolojinin sağladığı tüm olanakları kullanabilen teknik mühendislikle geliştirilen tasarımlardır.

Elektrikli Hasta Yatakları Güvenilir mi?

Birçok farklı özelliğe sahip ve aynı zamanda çok sayıda üretici tarafından üretilen hasta yatağı türleri mevcuttur. Genel olarak belirli standartlara uyması zorunlu olan bu yatakların, güvenilir üreticiler tarafından tasarlanmış olanların tercih edilmesi önemlidir. Yetkilendirilmiş ve bu alanda birikime sahip firmaların ürettiği hasta yatakları, ileri güvenlik önlemleriyle de donatılmış medikal ürünlerdir. Elektrikle ilgili çeşitli koruyucu önlemlere sahip bu yataklar, devre kesici, iletken olmayan malzeme kullanımı gibi teknik ayrıntılara başvurarak, hasta güvenliğini en üst düzeyde sağlarlar. Bu sebeple hasta yatağı ihtiyaçlarınız için, ekonomik olması nedeniyle tercih ettiğini yatak modelinin, tüm standartları sağladığından emin olmanı gereklidir.

Üreticinin, ürününü satmak için çeşitli reklam çalışmalarına girebileceği ve bu kapsamda yönlendirici olabileceğini unutmayınız. Güvenilir ve sektörel olarak kendisini ispatlamış, aynı zamanda ürünün özelliklerine göre çok düşük fiyatlar önermeyen firmaları tercih etmeniz gerekir. Unutulmaması gereken hiçbir ürünün, sahip olduğu özelliklere maliyetinden daha düşük fiyatlarla tüketiciye ulaşmasının mümkün olamayacağıdır. Bu ancak söylenen özellikleri karşılamayan, beklentilere de karşılık oluşturmayacak kapsamda üretilmiş ve dolayısıyla maliyeti düşürülmüş ürünler için söz konusudur.

Ekonomik olan hasta yataklarının, özelliklerinin dikkatli bir şekilde incelenmesi ve tüm fonksiyonlarının denenerek alınması gereklidir. Bunun yerine kendisini sektörde kanıtlamış, yetkili üreticilerin tasarımı olan hasta yatakları tercih edilmeli, gerektiğinde satın alma yerine kiralama yoluna başvurulması gerekir. Ekonomik koşullara yetememek gibi durumlarla karşılaşıldığında, satın almak yerine kiralama yöntemine başvurulması, üreticisi tanınmayan veya az tanınan ve ucuz bir hasta yatağı alınmasına göre tercih nedeni olmalıdır. Hastalığın iyileşme süreci ve hasta bakıcının buna destek verebilmesi için, en iyi seçimin yapılmasına dikkat edilmelidir.

Hasta Yatağının Yararları Nelerdir?

Sağlık açısından değerlendirildiğinde, hastanın ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak özelliğe sahiptir. Sıradan yataklara göre hastanın düşmesine, zarar görmesine engel olur. Yanlarda bulunan korkuluklar sayesinde düşme, zarar görme gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Hastaya konforlu ve sağlıklı bir yaşam sürer. Birçok donanım özelliğine sahip olan yatakların ayarlanabilir olmasından dolayı en fazla tercih edilen yatak türleri arasında yer alıyor. Hastanede sıklıkla karşılaşmış olduğumuz bu yatakların evde kullanıma uygundur. Sağlık sorunlarının yaşanması durumunda tercih edilebilir. Tekerlekleri sayesinde hareket ettirilmeye yardımcı olur. Böylelikle istenildiği zaman, istenildiği yerde kullanılabilir.

Hasta Yatakları Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Bazı sebeplerden dolayı istenmedik olayların yaşanması durumunda hastalarda büyük hasar oluşur. Hastaların yatağa bağlı kalması durumunda hareket kısıtlılığı açığa çıkar, oturma, yatma, doğrulma gibi pozisyonların alınmasında zorluk çekilir. Hasta bu pozisyonları her ne kadar başkası tarafından verilmiş olsa da hastanın ihtiyacını karşılama. Yataklar sayesinde bu zorlu süreç daha iyi şekilde gerçekleştirilmiş olur. Yatağa bağlı olan veya kısa süreliğine yatağa bağlı kalma durumlarında kolay bir şekilde temin edilerek, kullanılabilir. Birçok alanda kullanıma uygun olan bu yataklar sağlığı en iyi şekilde korur. Çeşitli özelliklere sahip olan bu yatakların, hastaya uygunluğu olacak şekilde seçilir ve tercih edilir. Böylelikle hastanın daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Gün boyu yatağa bağlı olan hastalarınızı rahat ettirmek istiyorsanız, sizler de bu yataklardan faydalanabilirsiniz.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Hastalar için özel olarak tasarlanmış olan bu yatakların hemen hemen yerde kullanıma uygundur. Hastaların konforlu ve sağlıklı yaşam sürdürebilmesine yardımcı olmak için tercih edilir. En fazla sağlık kurum ve kuruluşlarında tercih edildiğini görebilmek mümkündür. Gerekli durumlarda evlerde de bu yataklardan faydalanabilirsiniz. Özellikle; revirleri huzur evler, hastaneler, klinikler ve fizik tedavi merkezlerinde sık sık denk gelip karşılaşmış olduğumuz yataklardır. Hastalara uygun olarak tasarlanmış ve çeşitlilik bakımından farklılık gösterir. Bu yüzden seçim yapıldığında mutlaka hastanın hastalığına uygun olacak şekilde seçilmesinde yarar vardır.

Hasta Yatakları Kiralama

Hastalığa bağlı olarak uzun süreli yatağa bağlı kalınması durumunda bu yataklar satın alınabilir. Kısa süreli yatağa bağlı olunduğunda da yatakları kiralama imkânı vardır. Böylelikle yatağa bağlı olan veya kısa süreliğine yatağa bağlı olan hastaların kullanımına uygundur. Hastaların rahatsızlık durumu göz önünde bulundurulur ve yatak seçime ona göre belirlenmiş olur. Hastalar için özel olarak tasarlanmış olan bu yatakların sadece hastanede değil, evlerde de kullanıma uygundur. Hastanızın daha rahat etmesini istiyorsanız mutlaka bu yataklardan faydalanmayı ihmal etmeyin. Eğer kısa süreliğine yatağa bağlı hastanız varsa, hasta yatağı kiralama işlemleri gerçekleştirerek bu imkândan faydalanabilirsiniz. Kişi istediği zaman güvenilir firmalar ile görüşerek, hastaya uygun olan yatağı seçebilir. Böylelikle gerekli olduğu zaman kadar kiralayabilmiş olur. Hiçbir hasta bu hizmetten mahrum kalmasın diye bu imkanlardan faydalanma durumu vardır.

Hasta Yatağı Fiyat

Hasta yatağı fiyatları hakkında kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü hastalar için birçok yatak çeşidi mevcuttur. Bu yüzden her yatağın kendine göre belli bir fiyat aralığında satın veya kiralanabilir durumu vardır. Hastanın hastalığına uygun olması bakımından oldukça önemli bir durumdur. Hasta yatakları, hastanın ihtiyacını en doğru şekilde karşılayacak olan yatakları tercih etmeniz gerekir. Daha ayrıntılı bilgi alabilmek adına güvenilir satış yapan firmalarla görüşün. Sizleri bu konuda daha iyi şekilde aydınlatacaktır. Sizler de hastanıza uygun olan yatağı rahat bir şekilde seçebilme şansına sahip olabilirsiniz. Özel olarak tasarlanmış yataklardan doğru şekilde yararlanabilirsiniz.

Elektrik Motoru Sistemi İle Çalışan Hasta Yatakları

Günümüz hasta yatakları içerisinde bünyelerine yerleştirilen özellikler kapsamında belki de en önemlisi şüphesiz elektrikli motor sistemleridir. Elbette farklı fonksiyonel yapıları ile de hastalar için bakım adına büyük bir öneme sahip olan değişik yanlar bulunsa da yine de günümüzde elektrikli hasta yatakları çok daha büyük bir kullanış rahatlığını vermektedir.

Hasta yataklarının farkı noktalarını üretimleri yapılan bu elektrikli motor kısımlarının değişik kullanım amaçlarını da olduğunu söylemek gerekir. Bunlardan ilki sırt bölgesine özel olarak yapılmış olanlar bulunmaktadır. Farklı açılarda sırt bölümünden hasta yatağı kıvrılarak yukarı doğru kalkması da imkan tanıyan bölüm sayesinde hasta oturur bir şekilde doğru bir pozisyon alarak günlük yapması gereken işleri rahatça gerçekleştirme şansı bulabilmektedir.

Bunlar içerisinde ilaç içme saatleri ile birlikte yemek yeme ya da televizyon seyretmeye yanı sıra cep telefonu ile oynamak ve hatta gazete okumak gibi günlük keyif verecek yanları da kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür.

Elektrikli motor sistemleri ile hasta yatakları

Özellikle hasta yatakları kapsamında sırt bölümünün yanı sıra aynı zamanda ayak kısmından da hareketi sayesinde ayaklarını kaldırılmasına imkan tanıyan motor sistemleri de bulunmaktadır.

Belirli bir hız ve belirli bir açı ile ayarlama imkanı veren bu motor sistemleri sayesinde hasta ayakları yukarı doğru kaldırarak vücudun farklı noktalarına kan gitmesine ve hareket etmesine imkan vermektedir. Bu hem sırt bölümdeki hem de ayak kısmındaki hareket yetenekleri kapsamında elektrikli hasta yatakları büyük bir avantaj sağlamaktadır. Başta hastane ile birlikte evde ya da huzur evinin yanı sıra bakım evlerinde de kullanımı gerçekleşen bu yatakların tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri de budur. Ayrıca burada motor sayıları duruma göre değişebilmektedir. Birbirinden farklı olanaklar kapsamında hasta yatağı çeşitleri 1 ya da 2 veya 3 ile 4 motor sayısına kadar çıkma şansı bulunmaktadır.

Tabii bütün bunlar da hastanın yaşadığı zorluk derecesine göre değişebilmektedir. Örneğin felçli hastalar için daha çok motor sayısına sahip olan yataklar tercih edilirken hastaneden yeni çıkmış ve kısa bir süreliğine tedavi süreci alması gereken hastalar için bir yılda 2 motor sayısına sahip yataklar yeterli gelmektedir.

Elektrikli motor sistemleri ile farklı özellikler

Birbirinden değişik özelliklere sahip olan hasta yatakları kapsamında elektrikli motor sistemleri açısından asansör seçeneklerini de unutmamak gerekir. Özellikle de hastalara bakan kişiler adına gerekli bakımı gerçekleştirirken çok fazla eğilmelerine olanak vermemek için yukarı doğru kalkma imkan tanıyan asansör yatak çeşitleri büyük bir önem taşımaktadır. Ayrıca yine elektrikli hasta yatakları sayesinde aşağı doğru yataklar inmek suretiyle hastane rahatça ayağa kalkmasına de fırsat vermektedir.

Aynı zamanda bütün bu motor sistemleri hasta yatağı çeşitleri üzerinde eş zamanlı olarak aynı anda da kullanılabilirken uzaktan kumandalı bir şekilde hız ayarı ve açısı da rahatça gerçekleştirilebilmektedir.

Elektrikli Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön