Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Elektrikli Hasta Yatakları Kullanımı

hasta icin yatak

Elektrikle çalışan hastane yatakları, normal bir yatak ve şilteden çok daha fazla sağlık ve zindelik sağlar. Klinik sınıf elektrikli yataklar ayrıca boyun ve sırt ağrısı, asit reflüsü ve boyun ve sırt sorunları, eklem ve kas ağrısı ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü farklı sağlık teşhisinin önlenmesine yardımcı olabilir. Bu olağanüstü yataklardan birine sahip olmanın bazı büyük avantajlarına bir göz atalım. Elektrikle çalışan bir tıp merkezi yatağı kullanmanın faydaları şunlardır:

  • Kaldırma işlevi sayesinde yataktaki çıkıntı ve bacaklar boyun ve sırt lekelerini azaltmaya yardımcı olur.
  • Kan dolaşımını teşvik edin. Şilteyi biraz yükseltirseniz mide ekşimesini rahatlatabilirsiniz.
  • Köşe korkuluğu; Yan korkuluklara sahip olmak sadece yataktan düşmenizi engellemekle kalmaz, aynı zamanda yatağa girip çıkmanıza da yardımcı olur.
  • Tekerlekli sandalyeye bağlı olanlar veya doğrudan yatağa çıkamayanlar için idealdir
  • Çoğu tıbbi sınıf elektrikli yatak, hareket etmelerini kolaylaştıran tekerleklere sahiptir.

Bu olumlu yönler birçok açıdan hastayı korumaya yardımcı olabilir. İşte bu yataklardan sadece birini satın almanın bazı dezavantajları:

  • Bazı hasta yatağı fiyatları biraz daha yüksek olabilir.
  • Montaj; bu tür yatakların montajı son derece karmaşıktır; Bir profesyonelden bunlardan sadece birini kurmasını isteyebilirsiniz.

Elektrikli Yatak Çeşitleri

Tıp merkezi yatağı manuel, yarı elektrikli ve tamamen elektrikli olmak üzere üç tiptir. Manuel bir yatak, el krankı ile ayarlanır. Tüm seçenekler, üst veya alt gövdeyi global olarak kaldırmak ve indirmek veya küreyi bir yatakla değiştirmek dahil olmak üzere tamamen manuel’dir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu tip ayarlanabilir yatak çerçevesi pahalı olmayabilir, ancak önemli bir dezavantajı vardır: yatak kullanıcısı, yatağı hareket ettirmek istiyorsa fazladan bir erkek veya kadına güvenmek zorundadır. Yarı elektrikli sağlık tesisi yatağı, maliyet ve işlev arasında mükemmel bir uzlaşmadır.

Elektrikli hasta yatağı çeşitleri

Bu yataklar aslında insan vücudunun üst veya alt kısmını yükselten ve alçaltan elektrikli kumandalara sahiptir. Yatağınızın yüksekliği el krankıyla ayarlanabilir. Tamamen elektrikli hasta yatağı tam otomatiktir ve tüm işlevleri bir düğmeye dokunarak gerçekleştirir. Tıp merkezlerindeki yarı elektrikli ve tamamen elektrikli yatakların manuel olarak ayarlanabileceğini de bilmelisiniz.

Elektrikle Çalışan Tıp Merkezi Yatakları

Elektrikle çalışan iki temel tıbbi tesis yatağı türü vardır: ayarlanabilir ve alçak yataklar. Motor, en rahat pozlardan biri için alt, yüksek ve orta yatak ile açıları değiştirmeyi kolaylaştırır. Çok alçak yataklar genellikle üst kısmın ayarlandığı ayarlanabilir yataklardır. Hastaları yataktan kaldırmak için çok alçak yataklar idealdir. Yaylarda ve iç süngerlerde eşit olarak iki farklı tip şilte bulunur. Köpük şiltede aslında birçok lateks ve visko elastik türü vardır.

Elektrikle Çalışan Tıp Merkezi Yatakları İçin Ek Olanaklar

Genellikle yatakta oturan kişinin oturup yemek yemeye veya okumaya çalışabilmesi için geri çekilebilir çerçevenin yatağın altına kaymasına ve masanın yatağın etrafında kaymasına izin veren bir çerçeve üzerinde tasarlanmıştır. Yatağın üzerinde, depolama için yerleşik şövale sahip bir masa veya şahsen inceleme için hafif bir açıyla dergiler gibi çok sayıda masa vardır. Diğer seçenekler arasında yerleşik masaj terapisi ve kabarcık veya kabarcık yastık desenleri bulunur. Boyun yastıkları baş ve boyun için en iyi yönlendirmeyi sağlar.

Elektrik Kesintisi Durumunda Hasta Yatağı Çalışır Mı?

Hasta yatağı günümüzün en çekici objelerinden biridir. Bu nedenle firmamız siz sadık müşterilerimizin her zaman yanında olup, en iyisini ortaya çıkarmak için çalışmaktadır. Gelişen ve ilerleyen teknoloji ile birlikte hasta konforunu hızlandırmak ve tedavi sırasında daha iyi iyileşme sağlamak için çeşitli tiplerde hastane hastaları üretilmeye başlandı. Hasta kişiye, sevdiklerine veya bakıcılarına yardımcı olan motive olmuş hastane yataklarıdır. Motorlu hastane yatağı, tercih edilen hasta yatağı tipi olmasının yanı sıra manuel yöntemlerle de insanların yaşam kalitesini daha da artırmayı hedefliyor. Hastane yatağının hastanın durumuna göre tercih edilmesi uzun süre maliyet açısından oldukça dikkat çekici olacaktır.

Doğru Hasta Yatağı Nasıl Seçilir?

Yatak çeşitleri çok olduğu için en önemli noktalardan biri hangi yatak tipinin hangi hastaya uygun olduğuna dikkat etmektir. Hasta yataklarında kısa süre kalacak hastalar için havalı yatak tercih edilir. Bunun nedeni, klimalı hasta yatağının anti bakteriyel bir sisteme sahip olmasıdır.

Hastanın yatağa uzanmasını engelleyen açık yaralar varsa veya hareket kısıtlılığı gibi durumlar varsa hasta yatağı devreye girer. Hastane yatakları, taşıma sırasında kolayca hareket ettirilebildiği için öncelik verilmelidir. Hastane yatakları oldukça pratik olmaları ve mevcut modelde hastanın konforunu barındırması nedeniyle önemlidir.

Satın Alma ve Kiralama Durumu Nedir?

Hasta yataklarının en iyi yanlarından biri, satın alınabilmeleri veya kiralanabilmeleridir. Uzun süre yatalak olmayan hastalar için daha uygun olacaktır. Hasta yatağı kiralama en hesaplı olup, şirketimiz hastalarımızın veya sevdiklerimizin her türlü ihtiyacına hizmet vermektedir. Satın alırken veya kiralarken tercih edilen hastane yatağı da önemlidir.

Kiralık hasta yatağı

Hasta Yatakta Rahatsız Olduğunda Ne Yapılmalı?

En iyi hizmeti veren firmalar bu konuda da kendini göstermektedir. Hastalar ve kısa süreli veya uzun süreli hastalarımız için farklı yatak tipleri ile önerilerde bulunur. Motorlu ve motorsuz, tuvaletli ve tuvaletsiz, masajlı birçok hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Her hasta için çeşitli hasta yatağı imal edilmiştir. Hasta yatağı satın almadan önce tüm özellikleri eksiksiz olarak test edilir ve her hastanın ihtiyacına uygun doğru yatak modeli belirlenir.

Elektrikli Hasta Yatakları Kullanımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön