Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Elektrikli Hasta Yataklarının Çalışma Sistemleri

havali hasta yatagi 2

Uzun süreli tedavi gören hastalar, hastane dışında tedavi görmek isteyebilirler. Bu gibi durumlarda kişiye ve hastalığa uygun yataklar düşünülmeli ve kullanılmalıdır. Hastane yatakları genellikle bakım yatakları olarak bilinir, ancak satın alınabilir veya kiralanabilir. Birden fazla hasta tipine uygun yataklar özelliklerine göre seçilmelidir. Sağlanan yataklar çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Verilen yataklar standart yatak ise kullanımı çok uygundur ancak bu yataklar ergonomik değildir. En çok tercih edilen hastane yatağı hava yatağıdır. Her tip hasta için uygundur ancak terlemeyi önlemek ve yatağa bağlı bası yaralarını önlemek gibi birçok işlevi vardır. Ek olarak, havalı yatak çalıştırma mekanizması çok uygun ve kullanışlı olan elektriklidir.

Havalı hasta yatağı modeli

Hastalık nedeniyle uzun süre yatalak kalması gereken hastalar için gerçek bir hastane yatağı ve iyi işleyen bir hastane yatağına öncelik verilmelidir. Bunun nedeni, insanların uzun uyku süreleri ile her türlü sorunu yaşamalarıdır. İyi bir hastane yatağının kendine has özellikleri vardır. Yatağın başlığı, istendiği zaman çıkarılıp takılabilen bir kol dayanağına ihtiyaç duyar.

Seçilen hasta masasının yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. Çünkü tedavi edilen hasta ayaktaysa ayağa kalkması gerekebilir. Hasta masasının bir diğer özelliği de bacakları ve başı hareket ettirebilme özelliğidir. Uzun süreli konaklamalarda baş ve boyun kasları zarar görürse kas gruplarını destekleyen bir yatak önerilir. Hastane yatakları söz konusu olduğunda ister uzun süreli ister kısa süreli olsun, insan vücudunu destekleyen ve şekillendiren bir yatak seçin.

Hasta Yatağı Kimler İçin Faydalıdır?

Hasta yatağı, uzun süre yatalak olması gereken kişiler, fiziksel engelliler ve hastalarının bakım ihtiyaçları ile ilgilenen kişiler için faydalıdır. Rahat, son teknoloji ürünü bir yatak seçmek hem hastaya hem de bakıcıya yarar sağlar. Yatak yemek yemek, banyo yapmak ve uyumak için çok rahat. Ayrıca hareket bozukluğu olan kişiler için hareket kısıtlamalarını ortadan kaldırır.

Uzun süre yatmaktan kaynaklanan yaraları önler ve olası ağrıları giderir. Özellikle hastane hava yastığı modeli kan dolaşımını destekler, kan dolaşımını sağlar ve insan vücudunun bütünlüğünü ve sağlığını korur. Fizik tedavi hareketini destekleyen bir yatağın bu faydalarından yararlanmak için kaliteli bir yatak tercih edilmelidir.

Mekanik hasta yatakları

Bazı hastalar uzun süre yatalak kalabilir, ancak diğerleri için tedavi kısa ömürlü olabilir. Bu aşamada uzun süreli olmayan hastalar için hastane yatağı kiralamak daha ekonomik ve avantajlıdır. Çünkü yataklar geniş ve ağırdır. Depolama ve nakliye çok zor bir iştir. Bu nedenle hastane yatağı kiralamak, hastane yatağı satın almaktan daha ucuz ve kolaydır. Seçilen yatak kiralama işlemi nedeniyle, yatak firma tarafından evinize getirilerek kurulumu yapılır. Anlaşma tamamlandıktan sonra yataklarda şirket tarafından devralınacak.

Hasta Yatağı Modelleri

Hastane yatağı hijyen alanındaki yataklardan biridir ve ergonomik olmalıdır. Kısacası hastaların sağlığı ve güvenliği sağlanmalı ve cerrahi personel sorunsuz çalışabilmelidir. Ancak ideal bir hastane yatağı nasıl olmalıdır, nasıl çalışır vb. sorulara cevap vermeden önce hastane bölümlerinde az ya da çok karmaşık olan birçok yatak çeşidi olduğunu bilmek gerekir. Yatak standartları ayarlanabilir, yüksekliği en az 150 mm, temizlik ve dezenfeksiyona hazır olmalıdır. Elektrikli hasta yatağı modelleri çeşitlilik göstermektedir.

Standart hastane yatağı modeli açıkçası en basitidir. Metalden yapılmış olup pedallı ve başlıdır. Bu yatak ergonomik değildir ve nadiren kullanılır. Mekanik olarak menteşeli, tekerlekli olabilir ve hastanelerde yaygın olarak kullanılır. Taşıyıcı düzlem, her biri bir krank tarafından sürülen ve birbirinden bağımsız hareket eden bölümlere ayrılmıştır. Yatakta hasta konforu için iki veya üç akülü yatak modeli bulunmaktadır. Hidrolik bağlantı parçaları, daha önce yaygın olan benzer modellerden farklı davranır. Ancak parçalı hareket hidrolik krikolar kullanılarak yapılır. Bu, sosyal hizmet uzmanlarının işini kolaylaştırır.

Otomatik hasta yatağı modelleri

Elektrik eklemleri olan hastalar için şilte ilk ikisine benzer. Elektrikli ekipman ile birlikte çalışır ve manuel kaldırma ve yönlendirme kuvvetleri riskini tamamen ortadan kaldırır. Özel yataklar özel yatak kullanır. Çıkarılabilir kafaları ve pedalları ve sert destek yüzeyleri ile genellikle dardırlar. Çok yüksek basınca dayanabilen hastane yatakları da vardır. Hastane yatakları için standart ölçüler yoktur. Modern yataklar tipik olarak 200-220 cm uzunluğunda ve 90-110 cm genişliğindedir. Ultra modern tavan açılır. Ayrıca, yemek yerken yemek tepsilerini yerleştirmenize izin vermek için yatağın yüksekliği otomatik olarak ayarlanır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Yatan hastalar için tasarlanmış yataklar, uzun molalarda hasta sağlığını ve konforunu iyileştirmeye yardımcı olur. Kızarıklık, terleme, uyuşukluk, sırt ağrısı ve omuz tutulması gibi yan etkileri en aza indiren hastane yatakları insan vücudunu şekillendirir. Yatak fiyatları bu faktörlere ve yatak modeline göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bu yatağı satın aldığınızda bu yatağın evinize uygun olması önemlidir. Klasik hastane yataklarından daha pahalı masajlı, uzaktan kumandalı, anatomik ve ek destek aksesuarlarına sahip yeni nesil yatak modelleri olarak bilinir. Hasta yatağı kiralama ve satış fiyatları modelden modele farklılık gösterir.

Koruyucu tabakaları çıkarılabilir veya değiştirilebilir ürünler ve sıvı itici kumaşa sahip modeller daha hijyenik ve pratik bir yatak bakımı sağlar. Yatağın anatomik olarak desteklenmesi, antibakteriyel yapıya sahip olması, çeşitli destek seçeneklerinin sunulması, yatağın dışındaki kumaşın vücut şekline uyum sağlaması ve hasta için büyük rahatlık sağlaması da önemlidir. Bir yatak seçerken, özel durumunuza, hasta beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun modeli kullanmak mantıklıdır. Böylelikle hasta daha rahat ve konforlu bir şekilde süreci geçirme fırsatına nail olur.

Hasta Yatağı Fiyat Ve Modeller
Elektrikli Hasta Yataklarının Çalışma Sistemleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön