skip to Main Content
Elektrikli Hasta Yatağı Modelleri

Elektrikli Hasta Yataklarının Fonksiyonları

Hastaların yatağa bağlı olması ya da kısa süreliğine yatağa bağlı olmaları durumunda hasta yatağı olarak tasarlanmış olan özel fonksiyonlara sahip yataklardan yardım alırlar. Bazı durumlarda hastalar yatağa bağlı kalabiliyor. Bu zorlu süreç bazen uzun bazen ise kısa zamanlı gerçekleştirilir. Bu yataklar sayesinde sağlık açısından avantaj sağlamakla birlikte uzun süreli yatma durumunda konforlu olma özelliğine sahiptirler. Sizler de hastalıklarınızı daha sağlıklı ve konforlu atlatabilmek için bu yataklardan yararlanabilirsiniz.

Hastaya Hareketlilik Sağlayan Yataklar

Hastanelerde sık sık karşılaştığımız ve hastaya birçok olanağı sağlayan özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Hasta yatağı, hastaya oturma, yatma pozisyonlarını çok rahat bir şekilde verilmesinde yardımcı olur. Yataklar hem konforlu hem de hastanın sağlığını korumaya yardımcı olur. Her hasta için uygun olan bu yatakların her yerden temin edilme durumları vardır. Hasta için çeşitlilik gösteren yatakların uygun olanı tercih edilir. Hem kiralama hem de satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz durumunda sizlerde sahip olabilirsiniz.

Elektrikli Hasta Karyolası

Hasta için en uygun olan elektrikli hasta karyolası sayesinde büyük avantaj elde edilir. Hastanın bütün ihtiyacını karşılamasına ve bütün konforları en doğru şekilde sunmaya yardımcı olur. Elektrikle çalışmasındaki en büyük avantaj, hasta bu işlemi ister kendisi ister yakını kumanda yardımıyla istediği pozisyonu verebilir. Baş ve bacakların konumlandırılmasında yardımcı olur ve zahmetsizce işlemi gerçekleştirir. Böylelikle hasta istediği pozisyona uygun olacak şekilde, istediği zamanda yatağını ayarlayabilir hale gelir. Bu özellik yardımıyla bütün kontrol hastanın elinde olmuş olur.

Hasta Yatağının Gelişimi

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte hasta yatakları hızlı bir şekilde değişmiş ve gelişmiş durumdadır. Bu gelişmeler sayesinde hem hastanın hem de bakıcılar için büyük kolaylık sağlanmasına yardımcı olmuş oldu. Hastalar daha güvenli ve gönül rahatlığıyla bu yatakları kullanabiliyor. Tek tuş ile hasta bütün pozisyonlara sahip olma özelliğini edinmiştir. Hastalık ne olursa olsun, bu gibi rahatsızlıklarda herkesin rahatlıkla tercih edebileceği yataklardır. Kiralanabilir ve satın alınabilme özelliği sayesinde büyük olanaklar sağlar.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hastalara uygun olarak tasarlanmış olan yatakların çeşidine göre değişkenlik gösterir. Yatakların çeşidine göre her birinin farklı farklı özellikleri bulunur. Bu farklılıklar sayesinde seçimlerde karar verme süreci kolaylaşır. Ayrıca bu yataklar bütün hastaların kullanılmasına uygundur. Yatağa bağlı olma durumunda yataklardan yararlanmak mümkündür. Böylelikle hastalar ve bakıcılar için kolaylık sağlar. Yatağın altında bulunan motor sayesinde birçok özelliğin gerçekleşmesinde yardımcı olur. Kumanda yardımıyla motor hareket ettirilebilir. Böylelikle hasta istediği zamanlarda, kendisine istediği pozisyonu verebilecektir. Ayarlanabilir otomatik özelliği ile birçok avantaj mevcuttur. Yan tarafta bulunan korkular sayesinde hasta düşmesi, kafasını çarpması veya zarar görmesi gibi sorunlar açığa çıkmamış olur.

Hasta yatakları
Hasta yatakları

Hasta Yatağı Güvenli Mi?

Yatalak hastalar için hareket ettirilebilir ve ayarlanabilir olması bakımında oldukça güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü diğer yataklara göre daha sağlıklı ve güvenli olduğunu görebilirsiniz. Yan taraflarda bulunan korkulukları sayesinde hastaların düşme, kayma veya zarar görmesini engellemiş olur. Yatakları daha uzun vadeli kullanmak isteyenler için mutlaka dikkatli ve temiz kullanılmasına özen gösterilmelidir. Düzenli olarak bakımlarının yaptırılması faydalı olacaktır. Böylelikle ortaya çıkan veya çıkacak olan hasarların önüne geçilmiş olur. Elektrikli yatak olmasından dolayı daha dikkatli olunması gerekir. Çocukların kullanmasına veya kumandayla oynamasından kaçınılması gerekir. Yatakların pozisyon ayarlama özelliğine sahip olmalarından dolayı, hastalar için en iyi imkanların sunulmasında yardımcı olunur.

Hasta Yatağının Yararları Nelerdir?

Sağlık açısından değerlendirildiğinde, hastanın ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak özelliğe sahiptir. Sıradan yataklara göre hastanın düşmesine, zarar görmesine engel olur. Yanlarda bulunan korkuluklar sayesinde düşme, zarar görme gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Hastaya konforlu ve sağlıklı bir yaşam sürer. Birçok donanım özelliğine sahip olan yatakların ayarlanabilir olmasından dolayı en fazla tercih edilen yatak türleri arasında yer alıyor. Hastanede sıklıkla karşılaşmış olduğumuz bu yatakların evde kullanıma uygundur. Sağlık sorunlarının yaşanması durumunda tercih edilebilir. Tekerlekleri sayesinde hareket ettirilmeye yardımcı olur. Böylelikle istenildiği zaman, istenildiği yerde kullanılabilir.

Hasta Yatakları Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Bazı sebeplerden dolayı istenmedik olayların yaşanması durumunda hastalarda büyük hasar oluşur. Hastaların yatağa bağlı kalması durumunda hareket kısıtlılığı açığa çıkar, oturma, yatma, doğrulma gibi pozisyonların alınmasında zorluk çekilir. Hasta bu pozisyonları her ne kadar başkası tarafından verilmiş olsa da hastanın ihtiyacını karşılama. Yataklar sayesinde bu zorlu süreç daha iyi şekilde gerçekleştirilmiş olur. Yatağa bağlı olan veya kısa süreliğine yatağa bağlı kalma durumlarında kolay bir şekilde temin edilerek, kullanılabilir. Birçok alanda kullanıma uygun olan bu yataklar sağlığı en iyi şekilde korur. Çeşitli özelliklere sahip olan bu yatakların, hastaya uygunluğu olacak şekilde seçilir ve tercih edilir. Böylelikle hastanın daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Gün boyu yatağa bağlı olan hastalarınızı rahat ettirmek istiyorsanız, sizlerde bu yataklardan faydalanabilirsiniz.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Hastalar için özel olarak tasarlanmış olan bu yatakların hemen hemen yerde kullanıma uygundur. Hastaların konforlu ve sağlıklı yaşam sürdürebilmesine yardımcı olmak için tercih edilir. En fazla sağlık kurum ve kuruluşlarında tercih edildiğini görebilmek mümkündür. Gerekli durumlarda evlerde de bu yataklardan faydalanabilirsiniz. Özellikle; revirleri huzur evler, hastaneler, klinikler ve fizik tedavi merkezlerinde sık sık denk gelip karşılaşmış olduğumuz yataklardır. Hastalara uygun olarak tasarlanmış ve çeşitlilik bakımından farklılık gösterir. Bu yüzden seçim yapıldığında mutlaka hastanın hastalığına uygun olacak şekilde seçilmesinde yarar vardır.

Hasta Yatakları Kiralama 

Hastalığa bağlı olarak uzun süreli yatağa bağlı kalınması durumunda bu yataklar satın alınabilir. Kısa süreli yatağa bağlı olunduğunda da yatakları kiralama imkânı vardır. Böylelikle yatağa bağlı olan veya kısa süreliğine yatağa bağlı olan hastaların kullanımına uygundur. Hastaların rahatsızlık durumu göz önünde bulundurulur ve yatak seçime ona göre belirlenmiş olur. Hastalar için özel olarak tasarlanmış olan bu yatakların sadece hastanede değil, evlerde de kullanıma uygundur. Hastanızın daha rahat etmesini istiyorsanız mutlaka bu yataklardan faydalanmayı ihmal etmeyin. Eğer kısa süreliğine yatağa bağlı hastanız varsa, hasta yatağı kiralama işlemleri gerçekleştirerek bu imkândan faydalanabilirsiniz. Kişi istediği zaman güvenilir firmalar ile görüşerek, hastaya uygun olan yatağı seçebilir. Böylelikle gerekli olduğu zaman kadar kiralayabilmiş olur. Hiçbir hasta bu hizmetten mahrum kalmasın diye bu imkanlardan faydalanma durumu vardır.

Hasta Yatağı Fiyat

Hasta yatağı fiyatları hakkında kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü hastalar için birçok yatak çeşidi mevcuttur. Bu yüzden her yatağın kendine göre belli bir fiyat aralığında satın veya kiralanabilir durumu vardır. Hastanın hastalığına uygun olması bakımından oldukça önemli bir durumdur. Hasta yatakları, hastanın ihtiyacını en doğru şekilde karşılayacak olan yatakları tercih etmeniz gerekir. Daha ayrıntılı bilgi alabilmek adına güvenilir satış yapan firmalarla görüşün. Sizleri bu konuda daha iyi şekilde aydınlatacaktır. Sizlerde hastanıza uygun olan yatağı rahat bir şekilde seçebilme şansına sahip olabilirsiniz. Özel olarak tasarlanmış yataklardan doğru şekilde yararlanabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir