Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Elektrikli Model Hasta Yatakları Nedir?

hasta yataklarinda kalite

Hastane yatakları, hastanelerde çeşitli tıbbi durumları olan hastaları tedavi etmek için kullanılır. Yataklar, hastaların yaralanmaları, ağrıları ve yaralanmalarından kaynaklanan diğer komplikasyonların tedavisine yardımcı olur. Hastalar genellikle yaralarını tedavi etmek ve yaralarından kurtulmak için hastane yataklarına güvenirler. Ancak birçok hasta hastane yataklarının geleneksel yataklara göre etkisizliğinden şikayet etmektedir. Geleneksel yataklara daha iyi bir alternatif, elektrikle çalışan bir hasta yatağıdır. Bunlara elektrikli hasta yatakları denir.

Elektrikli hasta yatağı, tedavi amaçlı olarak hastanın kaslarına elektrik verilerek çalışır. Bu, bir hastanın kalp rahatsızlığı olduğunda kalp monitörünün nasıl çalıştığına benzer. Çoğu hastane, elektrikli olanlardan daha kolay ve daha etkili oldukları için geleneksel, elektrikli olmayan hastane yataklarını kullanır. Hastalar, rahatsız veya ağrılı olmadıkları için elektrikli olmayan hastane yataklarında elektrikli olanlara göre daha rahat uyurlar.

Elektrikli Model Hasta Yatakları Ne İşe Yarar?

Çoğu elektrikli olmayan tıbbi ekipman, onlarca yıl önce tasarlandı ve eski ekipmanı elektrik gibi daha yeni teknolojilerle yükseltmeyi zor ve zaman alıcı hale getirdi. Ancak bu, eski ekipmanın doğru kullanıldığında daha az etkili olduğu anlamına gelmez; sadece doktorların ve hemşirelerin bu sonuçları elektrikli olmayan ekipman kullanarak elde etmesi daha uzun sürer. Elektrikli hastane yatağında kullanılan elektrikli bileşenler arasında anahtarlar, motorlar, hareket sensörleri, güç kaynakları ve kontrol üniteleri bulunur.

Elektrikli hasta yatakları

Bunların tümü, sırt ağrısı veya artrit gibi çeşitli tıbbi durumları tedavi ederken hastanın uyku düzenini düzenlemeye yardımcı olur. Geleneksel tıbbi cihazlarla karşılaştırıldığında, elektrikli hasta yatağı: iyileşme sürecinde ağrıyı azaltır; iltihabı azaltır; daha iyi kan dolaşımını teşvik eder; daha derin uykuyu teşvik eder; kilo kaybını teşvik eder; daha düşük stres seviyelerini teşvik eder; ameliyattan daha hızlı iyileşmeyi destekler; doğumdan iyileşme sırasında rahatsızlığı azaltır; uyku sırasında terlemeyi azaltır; ve uyku apnesi veya zatürree gibi solunum problemlerinden kaynaklanan kaygıyı azaltır.

Elektrikli hastane yatağı ayrıca, hastalar elektrik kullanarak yapılan transferler yoluyla mikropları transfer etmedikleri için enfeksiyon riskini de azaltır. Evdeyken veya iyileştikten sonra vakit geçirdikleri başka bir ortamda enfeksiyonun hastanın vücuduna yayılma riskini azaltır.

Elektrikli Model Hasta Yatakları Hangi Durumlarda Kullanılıyor?

Kalça veya diz ameliyatı geçiren kişilerde kas atrofisi ve zayıflamış kemikler gelişme riski yüksektir. Normal bir yatakta uyumak için gereken hareket ağrıya neden olduğu ve iyileşmeyi sınırladığı için bu hastalar elektrikli hastane yatağından yararlanabilirler. Elektrikli model hasta yatakları kişilere fonksiyonel temelli bir hizmet özelliği sunuyor. Dolayısıyla kişiler ayrıcalıklı bir hizmet olanağına sahip olma deneyimine erişiyor.

Ek olarak, bir elektrikli hasta yatağı sistemi hastaların hastanede daha fazla zaman geçirmesini sağlayarak kalış sürelerini kısaltır ve tıbbi maliyetlerini düşürür. Ayrıca, normal bir yatak kullanmayı imkansız kılan yaralanma veya hastalıkları olan kişiler, bir elektrik sistemi ile daha rahat bir hayat yaşayabilirler. Hasta yatakları günümüzde birçok açıdan avantajlı bir hizmet ayrıcalığını sizlere sağlar. Bu yatakların en önemli özelliği manuel kullanım olanaklarına sahiptir. Elektrikli model yataklar son günlerin en çok tercih edilen yataklar arasında bulunuyor. Elektrik motoru ile çalışan ve kumanda ile kolay kullanım imkanı sunan hasta yatağı kiralama hizmetlerine de erişebilmek mümkündür.

Elektrik motoru ile çalışan hasta yatakları

Elektrikli Hasta Yatakları Hastalara Hangi Avantajları Sağlıyor?

Bir hasta, daha iyi bir uyku ve daha hızlı iyileşme için elektrikli hastane yatağını kullanabilir. Bir kişi analog bir yatakta uyurken, ağırlığı şilteyi sıkıştırır ve şiltedeki hava miktarını sınırlar. Bu, yatakta vücut ağırlıkları için yeterli yer olmadığı için hastaların iyi bir gece uykusu çekmesini zorlaştırır. Bir elektrik sisteminin herhangi bir ağırlık sınırlaması yoktur; bu da hastanın ağrısız daha uzun süre uyumasını sağlar.

Bu aynı zamanda tam iyileşme için gereken gece sayısını azaltır ve ameliyat sonrası enfeksiyon riskini azaltır. Ayrıca, bir elektrik sistemi kullanmak, iyileşme süresini etkileyen herhangi bir fiziksel sınırlama olmadığından, ameliyat sırasında doktorlar için daha az komplikasyon anlamına gelir. Bir hasta, bir elektrik sistemi ile hastane yatağında daha uzun süre kalabilir.

Elektrikli Hasta Yatağı Sistemleri Nedir?

Analog yataklardaki ağırlık sınırlamaları nedeniyle hastaneler, hastaları kendi kendilerine hareket edebildikleri anda normal yataklara taşımaya başlayacaklardır. Bir hasta tamamen iyileşmeye ne kadar yaklaşırsa, kendi başına o kadar hızlı hareket eder ve bu da kalış süresini uzatmak yerine hastaneden erken taburcu olmaya yol açar.

Bir elektrik sisteminin ağırlık sınırlamaları yoktur; bu, doktorların daha iyi iyileşme için yaralı hastalarını yataklarında daha uzun süre tutmalarını sağlar. Ayrıca, bu, geceleri her bir hastanın etrafında ihtiyaç duyulan personel işini ve temizliği azaltır ve evde tedavi ile ilgilenen herkes için çalışmama süresini daha rahat tutar. Bir hasta elektrikli hasta yatağı kullanarak ağrısız yaşayabilir.

Elektrikli sistemle çalışan hasta yatakları

Çoğu insan, önceki yaralanmalardan kaynaklanan kas spazmları nedeniyle sert bir yüzeyde uyumayı çok rahatsız bulur; bu, sabah ilk iş olarak ağrı kesici ilaçlar olmadan uykuya dalmalarını çok zorlaştırır. Bununla birlikte, elektrikli yatak kullanırken herhangi bir kilo sınırlaması yoktur. Bu nedenle her kişi sabahları ilk iş olarak ağrı kesici olmadan doğal olarak uyanana kadar rahatça uyuyabilir.

Ayrıca doktorlar, yaralanmaları olan hastaları elektrikli bir yatakta düz bir şekilde yatarken ameliyat etmeyi tercih ederler çünkü bu, eklemlerinin ne kadar derinde ameliyat edilebileceğini daha sonra ek ağrıya neden olmadan sınırlandırır.

Elektrikli Model Hasta Yatakları Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön