Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

En İyi Hasta Yatağı Modelleri

hasta yatagi secilmis

İnsanlar yaşamın çeşitli dönemlerinde hastalıklarla boğuşmak durumunda kalabiliyor. Bazen bir araba kazası bazen kötü bir hastalık yaşamın önemli kısmını hasta yatağına bağımlı hale getirebiliyor. Böyle zaman dilimlerinde hayat hem hastalar hem de yakınları açısından son derece zor bir hale geliyor. Hasta yatağı da bu süreci daha kolay hale getirmek için özel olarak tasarlanıyor. Hastalara özel olarak tasarlanan bu yatak modelleri ilk olarak hastane ve bakım evlerinde kullanılmaya başlandı. Daha sonra ev ortamlarında da kullanılmaya başlanılan yataklarda her geçen dönem çok farklı ve işlevsel modeller üretilmeye başlandı.

Hastanın rahat etmesi kadar hastaya bakanların da işini kolaylaştırması hasta yataklarının günümüzde oldukça tercih edilir ürünlerden biri olmasını sağlamıştır. Bu yataklarda manuel ve motorlu olmak üzere çok fazla seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerin bu kadar fazla olması kişilerin tercihlerini yaparken kararsızlık yaşamalarına neden olabiliyor.

Hasta Yataklarında Önemli Kriterler

Hastalara yatak seçimi yaparken kullanılacak mekân da son derece önemlidir. Yatakların yan koruyucuları olması, tekerlekli bir sistemlerinin olması önemli konulardan biridir. Bu yataklarda dikkat çekilen bir diğer nokta ise yatakların motorlu ya da manüel sistemli olmalarıdır.

Manüel yataklarda hastanın bakıcıya olan bağımlılığı her şekilde devam edebilir. Çünkü bu sistemlerde yatakların hareketi el kontrolü ile gerçekleştirilir. Motorlu yataklarda ise durum biraz daha farklıdır. Kendi içinde farklı ayar sistemleri olan motorlu yataklarda kullanıcı bu yatakları kumandayla da idare edebilme olanağına sahiptir.

En İyi Hasta Yatakları Hangileridir?

Kumandalı Hasta Yatakları

Hasta yatağı modelleri içerisinde yer alan kumandalı hasta yatakları son derece işlevsel tasarımlardır. Bu yataklar sahip olduğu kumanda aparatı sayesinde oldukça rahat şekilde idare edilebilir. Bu yatakların kumandaları hem hasta hem de hasta bakıcı tarafından kullanılabilir. Kumanda üzerinde bulunan tuşlar ile yatağın sahip olduğu motor özelliklerinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Hastayı en iyi yatma ve oturma pozisyonuna getirmede son derece işlevsel tasarımlardır. Kontrolün tamamen hastada olduğu son derece kaliteli tasarımlardır.

En iyi kumandalı hasta yatakları

Felçli Hastalara Özel Tasarlanan Yataklar

Hasta yatağı modelleri arasında felçli hastalara özel olarak hazırlanan birçok yatak modeli vardır. Bu yataklar hastaların hareketlerinin çok kısıtlı olmasından dolayı farklı işlevleri ile öne çıkarlar. Felçli bir hastanın tüm ihtiyaçlarının giderilmesine imkân yaratan bu yatak modellerinde tuvalet ihtiyacını giderebilmesine de imkân tanınır. Aynı zamanda yataklar her hareketine karşılık verebilecek standartlardadır. Özel mekanizmaları sayesinde hastaların çok rahat şekilde pozisyon değiştirmesine de yardımcı olurlar. Bu yatakların kontrolünü ise hem kumanda ile hem de manüel olarak sağlamak mümkün oluyor.

Motorlu Yatak Modelleri

En popüler olan yatak modelleri arasında motorlu yataklar yer alıyor. İki motorlu, üç ve dört motorlu olmak üzere farklı alternatifler vardır. En kapsamlısı ise dört motorludur. Bu yataklarda bulunan motorlar yatakların farklı şekilde kendiliğinden hareket edebilmesine imkân yaratır. Son derece işlevsel olan bu yataklar kenar kısımlarda bulunan düğmeler aracılığı ile kullanılır. Hastanın yatma ve oturma pozisyonuna gelmesinde etkili olan ürünlerdir. Kontrol mekanizması çok iyi çalışan bu yataklar sayesinde hastanın hayatını daha kolay hale getirmek mümkün olmaktadır. Bu yatakların alt kısımlarına yerleştirilen her motorun farklı bir işlevi vardır ve motor sayısı arttıkça yatakların da işlevlerinde yüksek oranda bir artış meydana gelir.

Havalı Yatak Modelleri

Yatak modelleri hastaların hayatını daha kolay hale getirmek için farklı şekillerde tasarlanırlar. Bu yataklar arasında havalı yataklar son derece işlevsel ürünlerdir. Yüksek kalite standartlarında üretilen hasta yataklarında havalı modeller hastanın sürekli yatmaya bağlı olarak oluşan yaraları engeller. Özellikle felçli hastalar için son derece önemli yatak modelidir. Motorlu karyolalar ile bu yatakların kullanılması hastanın yüksek bir konfor elde etmesine imkân yaratır.

Havalı Yatak Modelleri
Havalı Yatak Modelleri

Yıkama Yatakları

Felçli hastalar ve aşırı yaşlılık nedeni ile hareketleri kısıtlanan hastalar için yıkama yatakları da son derece işlevseldir. Bu yatak modelleri ile hastaların banyo yaptırılması son derece kolaydır. Özel bir sistemi olan bu yataklarda kirli suyu boşaltma sistemi bulunuyor ve temiz suyu ayırmak için farklı bir mekanizma ile çalışıyor. Hasta yatakları arasında son derece donanımlı olan modeller arasındadır. Hastaları çok fazla yorulmadan ve efor sarf etmeden yıkamaya imkân yaratan tasarımlardır.

Hasta Yatakları ile Konforlu Bir Süreç

Hasta yatağı satın almak kişiler açısından son derece önemlidir. Bu yataklar hasta için büyük bir kolaylık olduğu kadar bakan kişiler için de son derece rahat bir süreç yaşanmasına imkân yaratır. Hasta yatakları ile yüksek standartlarda bir hastalık dönemi geçirmek mümkündür. Hastalık nedeni ile uzun süre hasta yatağında yatmak zorunda olanlar bu ürünleri satın alabilirler. Ancak kısa süreli olarak hasta yatağına bağımlı kalınacak ise kiralama avantajlarından yararlanmak daha avantajlıdır. Çünkü hastalık süreci bittikten sonra bu yatakları evinizde bulundurmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle de bu süreçte hasta yatağı fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmak son derece önemli oluyor.

Hasta Yatağı Modelleri Fiyatları Etkiler Mi?

Hasta yatağı tasarımları yüksek kalite standartlarında üretilirler. Farklı modellerin öne çıkması ve tasarımların son derece işlevsel olması bu yataklarda en çok karşılaşılan durumlar arasındadır. Hastaların bakımını kolayca yapabilme imkânı sunması bu yatakların en önemli özelliklerindendir. Bu modeller sayesinde yatakların da fiyatları farklılık gösterebilecektir. Hasta yatağı fiyatları konusunda sizlere destek veren firmalar aracılığı ile bu yatak modellerine erişmek son derece basittir. Hasta yatağı konusunda hemen her bilgiyi edinebilir ve fiyatları konusunda daha iyi karlarlar verebilirsiniz.

Hasta Yatağı Modellerini Nasıl Temin Edebilirsiniz?

Hasta yatağı konusunda iki farklı hizmet türü bulunuyor. Bu yataklarda en çok öne çıkanlar her zaman için fiyat olarak biraz daha yüksek olanlardır. Hasta yatağı satın alma ve kiralama olarak temin edebileceğiniz yataklar da herkes kendi bütçesine uygun ürün bulabiliyor. Hasta yatağı satın almak yüksek bir maliyet gibi görünse de felçli ve tekrar sağlığına kavuşması mümkün olmayan hastalar açısından daha avantajlıdır. Bununla birlikte yalnızca belli bir süre için yatacak ise kiralama işlemi çok daha avantajlıdır. Hasta yatağı kiralama işlemi yaparken mutlaka kişilerin dikkat etmesi gereken konu yataklarda ki model seçimidir.

En İyi Hasta Yatağı Modelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön