Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Engelli Hasta Yatağı

kullanisli hasta yataklari 3

Engelli hizmetleri, özel bakım ve resmi bakım merkezlerinde ihtiyaç sahibi olan ve bakımının yapılması gereken engelli kişilere verilmektedir. Hizmet ihtiyaç sahibi engelli kişilere yatılı veya gündüzlü verilmektedir. Böylece kendi işlerini göremeyen kişilere yatılı bakımları sağlanırken kendi işini görebilen kişilerin ise gündüz bakım merkezlerine gelerek bakımları sağlanmaktadır. Bazı kişiler hastalıkları nedeniyle hasta yatağından çıkamamaktadırlar. Bu durumdaki hastalara bakımları evlerinde hasta yatakları üzerinde yapılmaktadır. Bakıma ihtiyacı olan engelli kişilerin ev adreslerini bakım merkezlerine bildirmeleri gerekmektedir. İkametgah adresini veren hastaların evde bakımları sağlanabilmektedir. Aynı zamanda bu bakımlar evler de verilen destek yardım olduğu için sosyal yardım adı altında verilmektedir. Sosyal yardım olarak gözüken bu bakımların Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmeye başlamıştır.

Engelli Hasta Yatağı İhtiyaç Sahiplerinin Yapmaları Gerekenler

Bakıma ihtiyacı olan kişilerin bakım merkezlerinden engelli hasta yatağı üzerinde hizmetleri alabilmeleri için yapması gerekenler vardır. Engelli ihtiyaç sahibi kişilere yatılı, gündüzlü bakımlardan yararlanmaları için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklere başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru yapan kişilerin durumlara bakılarak yapılması gerekenler uygulanır. İhtiyacı olan kişileri Engellilerin Bakımı Rehabilitasyonu ve Aile İşletmeleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Başvuruları değerlendirilip engelli hasta yatağı üzerinde bakımları yapılacak kişilerin kurumlar tarafından istenilen bazı belgeleri vermeleri gerekir. Özel ve Resmi Bakım Merkezlerinden yararlanabilmek için kurumlar istenilen belgelerin verilmesi gerekmektedir.

Hasta Yatağı Üzerinde Bakım Şartları

Resmi bakım merkezlerinden yararlanabilmek için toplanması gereken belgelerin başında Engelli Sağlık Kurulu Raporu almalıdırlar. Bu raporda Engellinin bulaşıcı hastalığı ve madde bağımlısı olmadığı bu raporda belirtilir. Hasta yatağı üzerinde yatılı ve sürekli bakımı yapılacak kişilerin, on sekiz yaşını tamamlamamış engellilerin mahkemelerden alınan koruma kararlarıyla kişilerin görevli bir bakım merkezlerine yerleştirilir. Engelli kişilerin kayıp, terk ve ailesinden kimsesi olmayan kişilerinde bakımları bulundukları İl Müdürlüğü tarafından yapılır. Özel Bakım Merkezlerinden faydalanmak için yapılması gereken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne başvuru yapılmalıdır. İhtiyacı olan engellilere yönelik özel bakım merkezleri yönetmeliği tarafından yapılır.

Firmamız Emek Yatak, engelli hastaların kullanımına yönelik özel hasta yatağı üretimi de yapmaktadır.

Engelli Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön