Yazılar

2. El Hasta Yatakları

2. El Hasta Yatakları

Hasta yatakları, hastanın rahatsızlığına göre tercih edilmelidir. Hasta yatağının amacı, hastanın iyileşme ve tedavi sürecini hızlandırmaktır. Hastanın, hastalığını en kolay şekilde atlaması için, hasta yataklarına ihtiyaç duyulmaktadır. Hastalığın özelliklerine uygun hasta yatağı tercih ederek daha avantajlı olacaktır. Eğer ki hasta serum tedavisi gören bir hastalığa sahipse hasta yatağını serum özelliklerine uygun olarak tercih etmek gerekmektedir. Farklı serum kolları kullanılarak, hastanın kolunda oluşacak zararlar engellenebilmektedir. Kimi zaman insanlar ikinci el hasta yatakları almaya yönelebilmektedir. Bunun sebebi ekonomik durumlar ya da başka sebepler olabilmektedir. Böyle zamanlarda çok güzel tercih yapmak gerekmektedir. Çünkü hasta yatakları, üzerinde çok uzun süre hasta yattığı için artık koku yapmaya ve eski konforunu vermemeye başlamaktadır. Bu nedenle ikinci el hasta yatağı alırken çok güzel bir inceleme yapmak gerekmektedir.

Hasta Yatağının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

  • Hasta yatakları üzerinde hasta yatacağı için, rahat ve konforlu olanlardan seçilmelidir.
  • Vücut yarası oluşturmayacak yataklar tercih edilmelidir.
  • Hastanın rahatlığı açısından, belden yukarısının gelişmiş bir şekilde ayarlanması gerekmektedir.
  • Hasta yatağında yükseklik ve eğim özelliklerinin bulunması gerekmektedir.
  • Hastalığın gidişatına göre manüel, elektrikli kumandalı gibi modeller tercih edilmelidir.
  • Hasta yatağının katlanabilir olması gerekmektedir.
  • Baş ve ayak kısımlarının ayarlanabilir özellikte olması gerekmektedir.
  • Düşmeyi engelleyen özellikte korkulukları bulunan hasta yatakları seçilmelidir.
2. El Hasta Yatağı Çeşitleri

2. El Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatakları Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Geniş çaplı bir kullanım alanına sahip olan hasta yatakları, hastalığın seyri açısında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Dizayn ve tasarımları, hastaların yakınlarına kolaylık sağlayacak nitelikte olmalı ve kullanışlı olmalıdır. Hasta yatakları, hastanelerde, poliklinik bakım merkezlerinde, bakım evlerinde, yaşlı bakım binalarında, rehabilitasyon merkezlerinde, ortopedik polikliniklerde ev ya da diğer istenen bir çok mekanda kullanılabilmektedir. İkinci el hasta yatakları da istenilen mekâna koyulabilmektedir. Sadece sağlık açısından diğerleri daha avantajlıdır. Uygun bir hasta yatağı modeli bulduysanız ve bütçeniz uygun değilse ikinci el hasta yataklarını da tercih edebilirsiniz. Hem devlet hem de özel hastanelerde görebileceğiniz hasta yatakları, tedavi sürecinin hızlı bir şekilde atlatılması için tercih edilmektedir. Hasta yatakları, hemşirelerin ve doktorların hastalarının bakımına Kolaylı sağlamaktadır. Özellikle motorlu hasta yatakları, hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Sırt kısmına farklı açılar verilmek istendiği zaman, hastanın yardımına motorlu hasta yatakları koşmaktadır. Hastanın fiziksel terapiye ihtiyacı olduğu zaman, motorlu hasta yatakları daha işlevsel olmaktadır.

2. El Hasta Yatakları Fiyatları

İkinci el hasta yataklarının fiyatları, diğer hasta yataklarına nazaran daha uygundur. Ancak bununda bazı dezavantajları bulunmaktadır. İkinci el olmasından kaynaklanan fiyat düşüklüğü, kalitesine de yansımaktadır. İkinci el hasta yatakları, sıfır hasta yatakları fiyatlarının yarısında fiyatlardadır. Fiyatları belirlenirken sağlamış olduğu konfor da göz önünde bulundurulmaktadır. Uçuk karlar elde etmek isteyen bir kişi bunu ikinci el hasta yatağı ile elde edemez. Çünkü çok fazla para etmemektedir. Aldıktan sonra temizlenmesi gerekmektedir. İkinci el hasta yatağı kullanmak istiyorsanız, üzerindeki şilteyi yani süngerini değiştirmeniz gerekmektedir. Üstünde yüzlerce hastanın yapmış olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak, hastaya o şekilde bir ikinci el hasta yatağı kiralanmalı ya da alınmalıdır.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağını alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hangi alanda kullanılacağına karar vermektir. Kullanım alanına göre hasta yatağı seçmek gerekmektedir. Çok ağır bir hastalık geçiren hasta için alınacak hasta yatağı ile hafif bir hastalık geçiren hasta için alınacak hasta yatakları birbirinden farklı özelliklerde olabilmektedir. Hava aldıran hasta yatakları tercih etmek gerekmektedir. Bunun sebebi ise, hasta sürekli yattığı için terleyebileceği ihtimalidir. Hasta ürünü nerede kullanacaksa ona uygun tipte bir hasta yatağı tercih etmek gerekmektedir. Kısa dönemli ve hızlı atlatılabilecek bir hastalıksa, ikinci el hasta yatakları almak ya da kiralamak tercih edilebilir. Hastaya rahatlık sağlayabilecek bir  yatak tercih edilmelidir. Öbür türlü tedavi süreci uzayabilmektedir. Hastaya yemek verme, televizyon izleme ve kitap okuma gibi olanakların sağlanabildiği hasta yataklarını tercih etmek daha avantajlıdır. Eğer ki hastanın bir hasta bakıcıya ihtiyacı varsa, hasta bakıcıya kolaylık sağlayabilmesi açısından asansör sistemi ile yüksekliğin ayarlanabileceği hasta yatakları tercih edilmelidir. Hastaya özgür hareket edebilecek bir ortam hazırlanmalıdır.

Fonksiyonel Hasta Yatağı Çeşitleri

Hastanın bakımını kolaylaştırmak ve tedavi sürecini hızlandırmak istiyorsanız, fonksiyonel türdeki hasta yataklarını tercih ederek bu süreci hızlandırabilirsiniz.  Hasta bakıcının rahatlığı da hasta yatağı seçilirken göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü birçok hasta bakıcı, sırf hastaya uygun pozisyonlar vermediği için huzursuz olmuş ve işi bırakmak zorunda kalmıştır. Bu da yeni bir hasta bakıcı arayışına sürükler ve hastalık sürecinde vakit kaybetmenize neden olmaktadır. Firmamızdan her türlü pozisyon veren havalı yatak temini yapabilirsiniz.

Hasta Yatağı İkinci El

Hasta Yatağı İkinci El

Elbette her insanın bütçesi sıfır hasta yatağı çeşitlerini satın almaya yetmeyebilir. Ancak günümüzde teknolojinin de desteği ile birlikte birçok farklı avantajı kapsamında büyük bir öneme sahip olan hasta yataklarını da kullanmak oldukça önemlidir. İşte bu yüzden piyasa üzerinde birbirinden farklı özelliklere sahip olan hasta yatağı ikinci el olarak da satışları ve kiralaması gerçekleştirilmektedir.

Çok uygun fiyatlar kapsamında yapılabilecek olan bu işlem sayesinde herkes evinde ya da huzur evleri ile birlikte bakım evleri içerisinde de bakıma ihtiyaç duyan insanları bu medikal ürünler altında 2. el hasta yatakları seçeneğiyle rahatlıkla bakabilir. Uzun süreli yaşlı veya felçli insanlar için satın alma seçeneğini tercih ederek hasta yatağı ikinci el ürünleri satan alınabilir. Diğer yandan kısa süreli bir bakım gerçekleştirecek olan hasta insanlar için de bu yataklar gereklidir. 2. el hasta yatakları bu konuda büyük bir avantaj getirmektedir.

Değişik özellikleri ile medikal ürün olan hasta yatakları

En başta hastanelerde olmak üzere günümüzde artık evlerde de büyük bir öneme sahip olan hasta yatağı seçenekleri kapsamında, motor sistemleri ya da bunun gibi farklı eklemeler altında hastaların iyileşme süreçlerini daha hızlı bir seviyeye getirmektedir. Bu kapsamda sıfır ürün yerine hasta yatağı ikinci el ürün elde etmek çok daha büyük bir avantajı yanında getirebilmektedir. Her ne kadar ikinci el olsa da tamamen kaliteli ve herhangi bir yerinde sorun yaşanmayan hoş ürünler de elde edilebilmektedir. Bu sayede farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyacı olan herkes adına 2. el hasta yatakları büyük bir rahatlık sağlamakta ve gün içerisinde yapılabilecek tüm işleri rahatlıkla gerçekleştirme şansı vermektedir.

Sıfır ürün yerine ikinci el elde edilebilir

Tıpkı sıfır gibi yepyeni olan hasta yatağı ikinci el seçenekleri sayesinde herkes evlerinde hastalarının iyileşmesine büyük bir avantaj verebilir. Üstelik felçli ve yaşlı insanlar için lavabo ile birlikte tuvalet ya da çağrı düğmesi gibi seçenekler de bu yataklarda mevcuttur. 2. el hasta yatakları firmamızdan elde edilebilir ve satın alınma işlemi gerçekleştirilebilir. İstenirse de kiralık olarak bu ürünler alınabilir.

İkinci El Hasta Yatağı

İkinci El Hasta Yatağı Kullanılır Mı?

Evde yatarak bakıma muhtaç olan kişilerin yaşam kalitesini sağlamak amacıyla hasta karyolası ve yatağının temin edilmesi gerekebilir. Bunların temin edilmesi için izlenecek yollar ise, satın alma veya kiralamadır. Kiralama şeklinde hasta yataklarının temin edilmesi, kısa süreliğine evde bakıma muhtaç olan kişiler için idealdir. Ancak uzun süreli bir bakıma ihtiyaç duyacak kişilerin kiralama yöntemiyle karyola veya yatak tedarik etmeleri oldukça masraflı olabilir.

Çözüm ikinci el yatak karyolası veya yatağı satın almak mı?

Piyasada ikinci el hasta karyolası ve yatağı satan firmalar vardır. Hasta yakınları, ikinci el bir hasta yatağının sağlık koşulları açısından ne derece kullanılabilir olduğu konusunda birtakım kaygılara sahip olabilirler. Ancak hasta yataklarının üretimi düşünüldüğünde bu kaygıların yersiz olduğu anlaşılabilir. Çünkü hasta yatak veya karyola sistemleri anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Bunun anlamı kir, pas veya hastaya zarar verecek herhangi bir mikrobun yatakta veya karyolada kalıcılığının imkansız olmasıdır.

İkinci el çözümlerden yararlanmanın sağlayacağı fayda, sadece maddi temeldir. Durumu müsait olmayanlar için sıfır ürün almak yerine ikinci el bir ürünü satın almak daha kolay gelebilir. Hasta yataklarının ikinci el olarak satışını yapan firmalar yatakların dezenfekte edilmesi işlemlerini de yaparlar. Böylece ikinci el alacak hasta yakınları için duydukları kaygıların bir nebze daha giderilmesini sağlarlar.

Hastaneleri hiç düşündünüz mü?

İkinci el yatakların sağlık açısından risk oluşturabileceğini düşünen birisinin hastanedeki yataklarda kaç kişinin yatıp geçtiğini de hesaplamış olması lazımdır. Hasta çarşafları her zaman değişir ancak hasta yatakları değişmez. Bunun sebebi, hasta yatak ve karyola sistemlerinin hijyenik standartlara göre imal edilmesidir. Ancak yine de belli dönemler içerisinde temizlikleri yapılır.

Doğru bir firmadan satın alınacak ikinci el hasta yatakları güvenle kullanılabilir. Yatağın kolay temizlenebilir kılıflarını yıkayabilir, temiz çarşaf ve nevresim takımlarıyla sıfır gibi kullanabilirsiniz. Normal yataklara göre hava dolaşımının söz konusu olduğu hasta yataklarında mikrop üremesi, çürüme veya zararlı maddelerin yatağa tutunması gibi durumlar söz konusu olmaz. Hastanız için ikinci el bir yatak alarak onun konfor içerisinde dinlenmesini sağlayabilirsiniz.