3 Motorlu Hasta Karyolası EY-3000

3 Motorlu Asansörlü Hasta Karyolası EY-3000

3 motorlu hasta yatağı EY-3000, hasta ve hasta yakınının konforu için tasarlanmış bir üründür. Baş ve ayak bölümleri kaldırılabilen bu üründe, hastanın konforunu her açıdan düşünmekteyiz. Aşağı yukarı olarak kaldırabileceğiniz 3 motorlu hasta yatağı EY-3000’de birçok özellik, eminiz ki sizleri memnun edecektir.

3 Motorlu Asansörlü Hasta Karyolası EY-3000

Piston motorlu hasta yatağı olarak da adlandırılan 3 motorlu hasta yatağımızın motoru ise yurt dışından ithal olarak temin edilmektedir. Yan korkulukları alüminyumdan oluşan asansörlü hasta yatağımızın baş kısmı ise plastikten tasarlanmıştır. Yatağın üzerinde bulunan hava delikleri sayesinde nem ve terlemenin önüne geçilmektedir. Dört tarafında bulunan serum askısı takma bölümü ise ilaç kullanımı olan hastalar için son derece uygundur. Görünüş açısından ise iki motorlu ABS hasta yatağımıza son derece benzeyen 3 motorlu hasta yatağı EY-3000, 180 ve 200 kiloya kadar rahatlıkla hastalarınızı taşıyabilmektedir.

Yüksek Ağırlıklara Dayanıklı Asansörlü Model

Özellikle kilolu hastalar için üretilen 3 motorlu hasta yatağı EY-3000, asansörlü hasta yatağı olarak da bilinmektedir. Bu ürünümüzün başlık kısmı ve yan korkulukları ise anti bakteriyel olma özelliği taşımaktadır. Son derece kaliteli olan başlık kısmı ve yan korkuluk bölümü, yurt dışından ithal edilerek sizlerle buluşturulmaktadır.

Oldukça rahat bir şekilde sökülebilen başlıklar, yapılan temizliğin ardından kolaylıkla tekrar takılabilmektedir. Elektrik kesintilerine karşı ise kumandanın pille çalışma özelliği bulunmaktadır. Böylece, kesintisiz bir şekilde hasta yatağını dilediğiniz yönde hareket ettirebilirsiniz. Kumanda da bulunan sekiz adet tuş sayesinde yatağı, istediğiniz gibi rahatlıkla ve kolaylıkla hareket ettirebilirsiniz.

İki motorlu diğer hasta yatakları modellerimizle aynı alanı kaplayan 3 motorlu hasta yatağı EY-3000,  yer açısından da sorun teşkil etmemektedir. 360 derece dönme özelliğine sahip 4 adet tekerleği sayesinde de yatağı kolayca hareket ettirebilir ve tekerlek kilitleme sisteme ile de istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz.

3 motorlu hasta yatağı EY-3000 ürünümüz hakkında daha fazla bilgi almak ya da ürünü sipariş etmek için bize ulaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.


3 Motorlu Hasta Karyolası EY-3000
3 Motorlu Hasta Karyolası EY-3000
3 Motorlu Hasta Karyolası EY-3000
3 Motorlu Hasta Karyolası EY-3000
3 Motorlu Hasta Karyolası EY-3000
3 Motorlu Hasta Karyolası EY-3000
3 Motorlu Hasta Karyolası EY-3000
Asansörlü Hasta Yatakları

Asansörlü Hasta Yatakları

Asansörlü Hasta Karyolası (HYE-351) Özellikleri

Ev, huzur evi ya da hastanelerde kullanıma uygun olan asansörlü hasta yatağı hastanın tam konfor seviyesine ulaşması için özel olarak hazırlanmış bir üründür. Bu üründe yer alan başın ve ayakların aşağı ve yukarı hareket etmesini sağlayan motor gücü elektrikler kesilse dahi dokuz voltluk pil ile hareket kabiliyetlerini yerine getirmeye devam edecektir. Hasta psikolojisi açısından oldukça önemli olan bu yataklarda kumanda yardımı ile tüm bu hareketleri başka bir kişiye ihtiyaç duymadan yapabilmek oldukça önemlidir.

Asansörlü hasta karyolası ayrıca her bir köşesine konumlandırılabilecek dört adet serum aparatına sahiptir. Sıvı verme işlemleri sırasında hastanın tek bir tarafta sabit kalması kimi zaman zor olabilir. Çünkü bu işlem bazen günler bile sürebilirken asansörlü hasta karyolası sayesinde hastanın aynı koluna bağlanan serum aparatı değiştirilmeden hasta farklı pozisyonlarda dinlenmeye devam edebilir. Hastanın sürekli yatar ya da oturur pozisyonda olması cilt ile yatak arasında mesafe kalmaması terlemelere neden olur. Bu durumu ortadan kaldıracak delikli yatak yapısı sayesinde oldukça steril bir ortam hazırlanmış olur ayrıca ürünün dış yüzeyi antibakteriyel olarak tasarlandığı için kolay temizlik imkanı ile rahatça temizlenebilir.

Hastayı yatakta güvenle tutmaya yarayan yan korkuluklar arzu edildiğinde indirilebilir. Asansörlü hasta yatağı incelendiğinde bir diğer özelliği ise dört bir yana dönen tekerlekli yapısı olduğu görülür. Bu durum istenildiğinde sabitlenecek kilit sistemi ile üretildiği için kayma ya da hasta hareketleri ile sürüklenme gibi bir durum oluşmaz.

Full Asansörlü Hasta Karyolası (HYE-352) Özellikleri

Her hasta kişinin hastalık sürecinde rahat edebilmesi için yatağına önem verilmelidir. Son derece rahat olması hastanın durumuna da olumlu katkı sağlayacaktır. Bu rahatlığı full asansörlü hasta karyolası ile sağlayabilirsiniz. Ayak ve başucu ayrı olarak ayarlanabildiği gibi genel yükseklik ayarı da bulunmaktadır. 3 tane piston motoru bulunan full asansörlü hasta karyolası pil ile çalışabilme özelliğine de sahiptir.

Piston motorları sayesinde 200 kg ağırlığa sahip hastalar da kullanabilmektedir. Pil desteği sayesinde ise, elektrikler kesildiğinde de tüm özelliklerini kullanmaya devam edebilirsiniz. 90 cm eni, 190 cm boyu ve 12 cm yerden yüksekliğinde iç yatak ölçülerine sahiptir. Dış yatak ölçülerinin ise, eni 100 cm, boyu 200 cm ve yerden yüksekliği yataksız 40 cm ile 80 cm arasındadır. 360 derece dönebilen çapraz kilitli medikal plastik tekerlere sahip olan full asansörlü hasta karyolası rahatlıkla istenen yerlere taşınabilir ve taşındığı yere de tamamen sabitlenebilmektedir.

Üstelik 4 köşesinde de serum askısı takma yerleri bulunmaktadır. Karyolanın üst kısmında yer alan hava delikleri sayesinde terlemeyi de önlemektedir. Anti bakteriyel özelliğe sahip full asansörlü hasta karyolası başlığı, kolayca sökülebilir ve temizlenebilmektedir. 4 tane amortisörlü yan korkuluğu bulunmaktadır. Bu korkuluklar ABS malzemeden imal edilmiş ve birbirlerinden bağımsızdır. Amortisörleri sayesinde çok rahat bir şekilde indirilebilmektedir. Başlıklar gibi korkuluklar da anti bakteriyel özelliğe sahiptir ve kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Ve Özellikleri

Hasta Yatağı Çeşitleri Ve Özellikleri

Hastaların tedavi süreçlerinde evlerde ve hastanelerde tedaviyi destekleyen ve hasta için maksimum konforu sağlayan yataklardır. Hasta yatağı sadece hastalığın tedavisinde değil uzun süre yatarak tedavi olması gereken kişiler içinde vücut yaralarının oluşumunu engellemek amacıyla kullanılan bir yatak çeşididir. Hastanın hareket özgürlüğünü sağlamak için uyuma zamanı yatak yatırılabilmekte ve yemek yeme aşamasında da yatak kaldırılabilmektedir.

Hasta yatakları

Tekerlek sistemi sayesinde de hastanın istenildiği yere taşınabilmesine imkan veren bir yatak çeşididir hasta yatağı. Yatakların dört bir köşesinde serum takma bölümlerinin olması da serum tedavisinde kolaylık sağlamaktadır. Karyolaların yine aynı şekilde 4 köşesinde korkuluk bulunmakta bu sayede de hastanın güvenle taşınması ya da refakatçisiz güvenle dinlenmesini sağlanabilmektedir. Yan korkuluklar istenildiği an kaydırılarak hastanın rahat bir şekilde yataktan kalkmasına da olanak sağlamaktadır. Motorlu özelliğe sahip olması durumunda, hasta yatağı elektrikler kesilse bile pil desteği sayesinde de şekil alması sağlanabilmektedir.

İki Motorlu Hasta Yatağı Çeşidi

Bu yatak çeşidinde ayak ve baş bölgesi kumanda yardımıyla kolayca hareketi sağlanabilmektedir. 2 motorlu hasta yatağı çeşidinde, motor sayısından dolayı sadece baş ve ayak bölgesinde hareket özgürlüğü sağlanmaktadır. 2 motorlu hasta yatağı, özellikleri gereği dual motor ve piston motor olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Piston yataklar dual yataklara nazaran daha pahalı ve daha dayanıklı olan yataklardır.

Üç Motorlu Hasta Yatak Çeşidi

Bu yatağa asansörlü hasta karyolası da denilmektedir. 3 motorlu hasta yatağı ayak ve baş bölgelerinin hareket ettirilmesinin yanında yatak yukarı ve aşağıya doğru paralel olarak aşağı yukarı kaldırılabilmektir. Özellikle hastanın kişisel bakımı yapılması aşamasında yatak kaldırılması hasta yakınlarına kolaylık sağlamaktadır. Kumandalı sistem ile 3 motorlu hasta yatağı, hastanın istediği an yatağın hareket ettirilmesini sağlamaktadır.

Dört Motorlu Hasta Yatağı Çeşidi

Yatağın ağırlık taşıma kapasitesi daha çok artırılmış olup 200 kiloya kadar ağırlıkları kaldırabilmektedir. 4 motorlu hasta yatağı, üç motorlu hasta yatağının sahip olduğu hareketleri sağlayabilmekte ve ayrıca yatağın 45 derece baş ve ayak kısımlarına, sağ ve sola doğru hareketini sağlamaktadır. 4 motorlu hasta yatağı, diğer motorlu hasta yatakları gibi kumandalı bir sisteme sahiptir.

Asansörlü Hasta Karyolası

Asansörlü Hasta Karyolası

Özellikle hastaların yataktan kalkıp yeniden yatağa geçmesi adına büyük bir avantaj sağlayan ve özel bir sistem kapsamında farklı yükseklik ayarları yapılabilen asansörlü hasta karyolası birçok farklı yerde rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Bunlar içerisinde hastane ile birlikte evde veya bakım evleri ve aynı zamanda huzur evlerinde de yine kullanışlı bir fırsat sağlamaktadır. El kumandası ile birlikte farklı yükseklikleri zikzaklı ayakları sayesinde çıkma imkanı veren asansörlü hasta karyolası sayesinde tüm masalar kendi boyları kapsamında yeri rahat bir şekilde basabilir ve ayakta yapması gereken işleri gerçekleştirebilir.

Asansör sistemi ile birlikte rahatlık sunan hasta karyolası

Hastalara büyük bir rahatlık imkanı veren asansörlü hasta karyolası aynı zamanda hastalara bakanlar içinde büyük bir avantaj sunmaktadır. Çok fazla iyilik katmaya gerek olmadan hastanın isteklerini yerine rahat bir biçimde getirme imkanı veren bu hasta karyolası çeşitleri oldukça kaliteli bir motor gücüne sahiptir ve farklı hızlarda bu asansör sistemini kullanmak mümkündür. Üstelik alüminyum sağlam yapısı sayesinde büyük bir güven sunmakta ve uzun yıllar kullanım şansını yanında getirmektedir.

Farklı özelliklere sahip asansör sistemli hasta karyolaları

Katlanabilir özelliği ile birlikte de asansörün yanı sıra büyük bir avantaj sağlayan asansörlü hasta karyolası aynı zamanda yan korkulukları sayesinde de aklınıza veya sola dönmesi durumlarında büyük bir güven sunmaktadır. Hem katlanabilir bir özelliğe sahip olan diğer yandan asansör sistemi bulunan birbirinden farklı modeller kapsamında ve güçlü motorlu bu karyolalar hastalar için büyük bir rahatlık imkanı vermektedir. Özellikle de kalkmakta büyük bir güçlük çeken yaşlılar ve yatalak hastalar için asansörlü yatak karyolaları büyük bir avantaj sunmaktadır. Adrese teslim özelliği sayesinde ve tamamen kaliteli malzeme yapısı bünyesinde üretimleri gerçekleştirilmiş olan asansörlü yatak karyolalarını çok uygun fiyatlar altında satın almak mümkündür.