Çok Fonksiyonlu Hasta Yatakları

Çok Fonksiyonlu Hasta Yatakları

Hasta yatakları işlevlerinin nitelik ve niceliklerine göre kategorilere ayrılır. Bu kategorilerde ki kriterlere göre de kalite ve fiyatları belirlenir. Bir hasta yatağı ne kadar çok fonksiyona sahipse o kadar kaliteli ve fiyatı yüksek olarak karşımıza çıkar. Tabi ki sadece işlevsellik değil yatağın imal edildiği malzemelerin kalitesi de hasta yatağı kiralama ve hasta yatağı satış fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir kriterdir.

Her sorununuza çözüm olacak hasta karyolaları

Tüm farklı sebeplerden dolayı yatmak zorunda olan ve bakıma ihtiyacı bulunan hastaların tedavi süreçlerini en iyi şekilde geçirmeleri büyük bir öneme sahip olduğundan dolayı, birbirinden farklı hasta yatakları, özel olarak imalat ettirilmek suretiyle yanında birçok değişik fonksiyonu da sunmaktadır. Özellikle değişik motor sayıları kapsamında hem baş kısmı hem de ayak bölümü ile birlikte rahat bir şekilde yatakları hareket etmesine olanak tanıyan bu fonksiyonlar, hastaların günlük olarak yapması gereken tüm değişik işleri kolayca gerçekleştirmesini olanak tanımaktadır. Ayrıca diğer fonksiyonu ise asansör sistemleridir. Yatakların kolay bir ayar şeklinde yukarı ya da aşağı inmesine olanak tanıyan ve bu sayede hastaların ayağa kalkmak istedikleri zamanlarda buna imkan tanıyan asansör sistemleri sağlam bir elektronik cihaz kapsamında hazırlandıklarından dolayı uzun bir süre sorunsuzca kullanım şansı tanımaktadır.

Aynı zamanda yan korkulukları da bulunan hasta yatağı çeşitleri, bu sayede hastalığının düşmesine engel olurken diğer yandan yatak üzerinde rahat hareket etmelerine fırsat vermektedir. Bu sayede herkes yakınlarını özel üretim hasta yatakları içerisinde bırakıp kendi işlerini yapabilirler. Sosyal ve fiziki anlamda büyük bir kolaylık getiren ve hastaların daha hızlı bir şekilde iyileşme süreçlerini geçirmelerine imkan tanıyan bu hasta yatağı çeşitleri, farklı modelleri altında kişiler tercihlere göre satın alınabilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra hasta yatakları üzerinde tasarımı yapılan diğer fonksiyon ise özellikle tekerlek kısmıdır. Yatakların sağlam bir malzeme altında rahat hareket ettirilmesine ve farklı yerlere hastaların kalkmadan götürülmesine imkan tanıyan tekerlek çeşitleri, yatakların kolayca yer değiştirilmesi olanak tanımaktadır. Ayrıca serum askısı ile birlikte yemek yemeye masası da bulunan hasta yatağı çeşitleri, her yönden büyük bir kolaylık imkanı vermektedir.

Aile çeşitleri bakımından hasta yatakları sınıflandırılma gerektiğinde ise fiziksel olarak aparatları ile birlikte hareket yeteneklerine göre değişik modelleri bulunabilmektedir. Manuel ve otomatik olarak üretimleri gerçekleştirilen hasta yatağı modelleri, kişisel tercihlere göre satın alınabilmektedir. Bu noktaya motorlu yataklarda giriş yapılacak olursa tek ya da 2 ile birlikte 3 ve 4 motorlu sistemleri altında üretimleri gerçekleştirilmiş modeller ve havalı yatak modelleri de bulunabilmektedir. Fiziksel anlamda ise ahşap görünümlü modellerin yanı sıra görsel anlamda hastane türü yatak çeşitleri de yeni bulun tercih edilebilir.

Farklı fonksiyonlara Eşliğinde Büyük Bir Kolaylık Sağlayan Hasta Yatakları

Tamamen kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri gerçekleştirilen hasta yatakları bütün bu fonksiyonlar altında hastaların iyileşme süreçlerini daha hızlı bir seviye getirirken onlara bakanların işlerini de kolaylaştırmaktadır. Farklı fonksiyonlarının her biri önemli bir görev üstlenmekte ve hastaların gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereken tüm durumların kolayca yapılmasına imkan tanımaktadır. Ayrıca oldukça uygun fiyatlar kapsamında satın alabilecek olan birbirinden farklı hasta yatağı modelleri, mekanın büyüklüğüne ya da hastanın fiziksel durumuna göre tercih edilebilmektedir.