Yazılar

Felçli Hasta Yatağı Standartları

Felçli Hasta Yatağı Standartları

Tedavi süreçleri oldukça zorlu ve uzun olabilmektedir. Bu süreçlerin biraz da olsa daha rahat ve iyi geçmesi için özel yatak modelleri bulunmaktadır. Firmamız tarafından da bu yatak modelleri kullanıma sunulmaktadır. Hasta yataklarının birtakım standartları bulunmaktadır. Firmamız da bu standartlara uygun olarak çok kaliteli ürünler ortaya koymaktadır. Sunduğumuz bütün yatak modelleri, belirli standartların altına inilmeyerek hazırlanmıştır. Malzeme kalitesi, yapı ve kullanım şekli olarak tamamen standartları göz önünde bulundurarak üretim yapmaktayız ve hizmet vermekteyiz. Firmamız tarafından üretimi yapılan bütün hasta yatağı modelleri, sağlam malzemelerden yapılır.  Bu sayede de yataklarımız çok kaliteli olmaktadır. Tasarımlar da tedaviyi destekleyici bir şekilde olmaktadır. Serum koyma bölümü, kumandalı kontrol, rahat yatak karyolası ve benzeri şeyler ile tamamen standartlara uyum sağlarız ve bu standartların üzerine çıkarız.

Felçli Hastalar İçin Özel Olarak Tasarlanmış Yatak Modelleri

Felçli hastalar, tedavi süreçleri boyunca özel yataklara ihtiyaç duyabilmektedir. Firmamız tarafından da bu özel yataklar hem üretilir hem de kullanıma sunulur. Kullanıma sunmuş olduğumuz özel yatak modelleri, çok kullanışlı ürünlerdir. Belirli standartlara göre üretilen modellerimiz, tamamen sağlıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Felçli hastalar için sunduğumuz hasta yatakları motorlar sayesinde uzanma ve oturma gibi hareketlerin yapılabilmesini sağlar. Bu sayede hastanın tedavi sürecinde pozisyonları ayarlanabilir. Aynı zamanda aşağı ve yukarı hareket edebilme özelliği de çok kullanışlıdır. Bu özellikleri felçli hastalar için çok kullanışlı olmaktadır. Tedavi sürecinin daha verimli ve iyi geçmesi için yatak modellerimiz tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra sadece satın alma ile değil, kiralama yolu ile de kullanım imkânı vermekteyiz. Bu sayede hizmetlerimizi oldukça geniş bir kitleye sunmaktayız.

Felçli Hastalara Sağlığa Zararsız Hasta Yatakları

Felçli hastalar için tasarlanan yatak modelleri, tedavi sürecini kolaylaştırmaktadır. Bazı pozisyonları yapabilme imkânı veren yatak modelleri, malzeme türü ve kalite standartları ile de dikkat çekmektedir. Üretimde kullandığımız malzemeler kanserojen maddeler içermez. Bununla birlikte boyama işlemi için kullandığımız boyalarda da herhangi bir kanserojen madde bulunmamaktadır. Bu sayede yatak modellerimiz sağlığa zararsız olmaktadır. Firmamız tarafından felçli hastalar için kullanıma sunulan yatakların bir diğer özelliği ise anti bakteriyel olmasıdır. Anti bakteriyel olan yataklar, tedavi süreci boyunca çok kullanışlı olmaktadır. Üretimde kullanmış olduğumuz bu malzemeler hem kalitesi hem de sağlığa zararsız olması ile çok fazla yararlı olmaktadır. Firmamız tarafından verilen bu hizmet tamamen standartlara uygundur. Üretim yaparken sağlık standartlarına büyük önem vermekteyiz. Aynı zamanda kaliteli malzeme kullanımı da çok önemlidir. Kaliteli malzemeler hem kullanım ömrünü artırır hem de daha kullanışlı ürünler ortaya koyulmasında etkili olur. Bu sayede birçok hasta için özel yataklar sunmaktayız.

Yüksek Kalite Standartlarına Sahip Hasta Yatakları

Hastaların tedavisi için tasarlanmış olan ve kullanıma sunulan yatak modellerimiz, kalite bakımından oldukça iyidir. Yüksek kalite standartlarına sahip olan bu ürünler hem etkili bir şekilde kullanılabilir hem de uzun kullanım ömrüne sahiptir. Üretim yaparken standartların üstünde kaliteye sahip olan yatak modelleri hazırlamaktayız. Bu sayede de çok fazla kişi tarafından tercih edilmekteyiz. Felçli hastalar için sunmuş olduğumuz yatak modelleri hem satın alma hem de kiralama yolu ile kullanılabilmektedir. Böylece geniş bir kitle için hasta yataklarımızı sunmaktayız. Tedavi süresi belli olan hastalar için kiralama hizmetimiz çok faydalı olmaktadır. Yüksek kalite standartlarına sahip olan yataklarımız çok kullanışlı ürünlerdir.

Felçli Hastalar İçin Kullanışlı Karyola

Firmamız tarafından felçli hastalar için üretilen yatak modelleri, fiyatları ile dikkat çeker. Çünkü oldukça iyi fiyatları olan yatak modelleri, her bütçeye uygun olabilmektedir. Firmamız tamamen müşterileri düşünerek fiyat belirlemektedir. Çeşitli hasta karyolası modellerimiz hem rahat bir yapıya sahip olması hem de rahatlığı ve sağlıklı yapısı ile çok kalitelidir. Firmamız bütün hasta yataklarını sağlık ve kalite standartlarının üstünde olacak şekilde tasarlar.  Aynı zamanda fiyat standartlarına göre de uygun bir düzey belirlemekteyiz. Bu sayede en iyi hasta yataklarını sunmaktayız. Çeşitli modellerimiz gerek kullanışlı özellikleri gerekse sağlam malzeme kalitesi ile felçli hastaların tedavisinde çok etkili olan ürünlerdir. Firmamız bu ürünlerin imalatını, bakımını, satışını ve kiralamasını profesyonel bir şekilde yapmaktadır.

Felçli Yatağı

Felçli Yatağı

Felçli Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Günümüz teknolojisi ile birlikte birçok farklı fonksiyonu yanında getiren felçli yatağı sayesinde artık refakatçiye bile gerek olmadan rahat bir şekilde bakım ihtiyacı gerçekleştirilebilmektedir. Başlı başına bir hastane olarak ön plana çıkan ve hiçbir şekilde ayağa kalkmaya gerek olmadan tüm bakımlar rahat bir şekilde yapma fırsatı felçli hasta yatağı sayesinde yapılabilmektedir. Bez ihtiyacına gerek olmadan rahat bir şekilde felçli yatağı ile tuvalet ihtiyacı rahatça giderilebilecek şekilde özel olarak tasarım yapılmıştır. Aynı zamanda el ve yüz yıkamak için de yine musluk ile ayna takımı eksiksiz bir şekilde yatağın kenarına yerleştirilmiş ve bu sayede felçli hasta yatağı ile hasta hafif ayaklanarak ellerini rahatça yıkama şansı bulabilmektedir.

Büyük Bir Rahatlık Sağlayan Felçli Hasta Yatağı Çeşitleri

Hem hastalar için hem de ona bakanlar adına büyük bir rahatlık getiren felçli yatağı seçenekleri tamamen kaliteli bir malzeme yapısında üretimleri gerçekleştirildiğinden dolayı uzun yıllar kullanılabilirken sağlam iskeletiyle tüm farklı ağırlıkları da kolayca taşıyabilmektedir. Üstelik ister evde ya da hastanede veya bakım evi ile birlikte huzur evlerinde de rahatça konulabilen bu felçli hasta yatağı çeşitleri aracılığıyla herhangi bir kokunun da ortaya çıkmasına önlem alınmış durumdadır. Diğer yandan anti bakteriyel özelliğe sahiplerdir ve ayrıca motor güçleri sayesinde farklı noktalardan hareket ederek hastanın rahatça ilaç içmesine ver yemek yemesine de yine olanak tanımaktadır.

Felçli Hastalara Büyük Bir Destek İmkanı

Vücudun farklı noktalarından felçli bir hale gelmiş olan ve hatta büyük bir kısmını da yine kaybetmiş olan hastalar için hayata yeniden dönüş anlamı taşıyan ve çok fonksiyonlu olan felçli yatağı özellikle de acil yardım butonu sayesinde hastanın anlık durumlarda hemen yardım istemesine olanak tanımaktadır. Yine klozet, sifon, kumandalı yatak, lavabo ve gece lambası ile birlikte çağrı butonu gibi daha birçok değişik özellik sayesinde felçli hasta yatağı çeşitleri hem hastalar için aynı zamanda da onlara bakan kişilerin de büyük bir avantaj sağlayan ve kolaylık veren bu yatak modelleri çok uygun fiyatlar altında satın alınabilir.

Yatalak Hasta Yatakları

Felçli Ve Yatalak Hasta Yatakları

Felçli ve yatalak hastalar için hasta yatağı kullanımı olması gereken bir medikal üründür. Hastanın sağlık sistemini etkileyen bir araçtır aslında. Felçli hastalarda hareket kabiliyeti kısıtlı olduğundan sadece vücudun bazı bölgelerinin çalıştırılmasını sağlayıcı özellikte mekanizma destekli hasta yatakları üretilmektedir. Örneğin; belden aşağısı tutmayan bir hastanın günlük bedensel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilen bu hasta yatakları, hem kullanım açısından hem de enfeksiyon riskine karşı korumalı özel malzeme niteliğindeki aparatlardan faydalanılmıştır.

Havalı yatak çeşitlerimizde mevcut!

Yatağa bağımlı hastaların farklı rahatsızlıklarına göre üretilen havalı yatak çeşitleri mevcuttur. Bu hastalar sürekli yatağa bağımlı bir hayat geçireceklerinden dolayı hastanın moral olarak da tedavisine destek olunması gerekmektedir. Üstelik bu yatalak hasta yatakları hastanın bakıcıya en az ihtiyaç duyabileceği şekilde tasarlanıp üretilmektedir. Refakatçi eşliğinde hastanın birçok ihtiyacını daha kolay ve pratik olarak sağlamasına izin vermektedir. Örneğin; tuvalet ihtiyacını  karşılamak isteyen hastalar için lazımlıklı hasta yatakları mevcuttur. Pratik, anti bakteriyel, kolayca temizlenen hem zamandan hem sağlık açısından olumlu bir düzeyde hastanın yardımcı olmaya elverişli yataklar olarak satışa sunulmaktadır.

Yatağa bağımlı hastalar olarak sadece yetişkinleri değil, çocuk hastalarında var olduğunu düşünerek üretici firmalar tarafından imalatı gerçekleştirilen bu yataklar ölçü ve farklı ebatlarda da stoklarında var olmaktadırlar. İstenilen ölçü ve ebatlara uygun bu felçli hasta yatakları sadece hastane ortamında değil ev ortamında tedavisini sürdürecek olan hem yetişkin hem çocuk hastalar için en konforlu ve ergonomik şekilde üretimi sağlanmaktadır. Elektrikli yani motorlu çalışan bu yataklar sayesinde hasta, kendi kendine kumanda sistemi ile hareket kabiliyetini istediği gibi sağlayabilir. Baş, boyun veya diğer eklem yerlerini pratik bir şekilde hareketlendirebilir.

Felçli Ve Yatalak Hasta Yatakları Özellikleri

Genelde felçli hastalar vücudunun bir kısmı çalışabilen bir kısmı dediğimiz üzere felçli olan hastalarda ilaç kullanımı, yemek yeme ve tuvalet ihtiyaçlarını ikinci bir kişinin çok daha fazla efor sarf etmesini engelleyici özellikte de üretimleri söz konusudur. Standart bir hasta yatağının dışında çok çeşitli ihtiyaca yönelik üretilen bu yatalak hasta yatakları hasta yakınlarını memnun edecek derecede ve konforda imal edilmektedir. Hem bütçeyi sarsmayacak hem de hastane ortamında ki gibi tedavisini veya yaşam kalitesini standartların üstünde sağlayabilecek temel medikal ürünlerdir. Serum askılığından tutunda, yemek masası, ilaç alımı, yan korkulukları, sağlamlık ve dayanıklılık açısından özel ve Avrupa standartlarında üretilen felçli yatağı çeşitleri mevcuttur. Üstelik normal bir yatağın sağlayamayacağı özellikleri barındıran hasta yatakları kişinin hastalık ve hastalık seyrinin dışında kilosuna ve vücut yapısına uygun da üretimi yapılmaktadır.

Felçli hastaların kullanımına sunulan bu yataklar uzun yıllar kullanılmasının dışında garanti kapsamı geniş tutulan ve servis ağı bir çok yerde bulunabilen medikal ürünler olarak piyasada satışı yapılmaktadır. Hastane ortamının dışında evinde bakımı sağlanan felçli hastalar için de ev ortamı şartlarına ve konumuna uygun ev tipi hasta yatakları da imalatçıların en başta ürettikleri sağlık medikal ürünlerin başında gelmektedir.

Bunun sonucunda felçli ve yatağa bağımlı yakınlarımızın, sevdiklerimizin daha kaliteli daha uzun ömürlü ve sağlıklı nefes alabilmeleri için mutlaka medikal ürünler kullanılmalıdır ve hasta yatakları da bu konuda birinci nitelik olarak düşünülmelidir. Hasta yatağı kiralama yöntemiyle de bu yataklara sahip olabilirsiniz.

Yatan Hasta Yatakları

Yatan Hasta Yatakları

Hasta yatağı adı verilen yatak modeli, hastanın tedavi süreci boyunca ya da hayatı boyunca kullanması gereken bir yatak modelidir. Bu yatağı diğer yataklardan ayıran en önemli özellik hastanın ihtiyaçlarına karşılık verebiliyor olmasıdır. Hasta yatakları, hastanın uzun süre yatakta vakit geçirebilmesi sırasında uzun süre yatmaya bağlı yatak yaralarının oluşmasına ve hastanın hep aynı pozisyonda durarak psikolojik açıdan çöküntü yaşamasına engel olmak için tasarlanmıştır. Hasta yatakları manüel ya da elektrik motorlu olarak 2 ana kategoridedir. Hastanın durumuna göre bu modellerden bir tanesi hastanın ihtiyacına karşılık olmaktadır.

Pozisyonlu hasta karyolaları

Hasta yatakları maddi olarak ağır bir külfete neden olabildikleri için felçli yatağı satın alma işlemine göre kiralamak daha uygun hale gelmektedir. Hasta yatağı hangi durumlarda satın alınmalı ya da kiralanmalı diye düşünenler için bu konuya açıklık getirmek gerekmektedir. Yatan hasta yatakları daha uygun olduğu için kiralama yoluna gidilebilir. Bu durum özellikle yatak tedavisi 4 aya kadar olan hastalar için maddi olarak daha uygun olduğu için tercih edilmektedir. Maddi açıdan sıkıntıda olan kişiler eğer ki devlet desteği alamıyorlarsa eğer yatan hasta yatakları incelemesi yaparak bu yola başvurabilirler.

Yatalak hasta yatağı yatağın sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bunu daha ayrıntılı açıklayacak olursak hasta yatakları manüel ve elektrik motorlu olarak ayrıldığını söylemiştik. Bu ana kategoriler de kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Örneğin, 2 tane elektrik motorlu bir yatak ayakucunda ve başucunda motorlar bulundurmaktadır. Bu motorlar sayesinde yatağın ayakucu ve başucu hareket ettirilebilmekte aşağı yukarı ayar yapılabilmektedir.

Motorlu hasta yatakları

Model içerisinde motor sayıları artması yatağın hareket fonksiyonlarının artmasına yatağın daha konforlu hale gelmesine yardımcı olur. Haliyle bu özellikler yatan hasta yatakları arasında çeşitlilik yaratmaktadır. Hasta yatağının fiyatlarını etkileyen bir başka husus ise hastanın beden ölçüleridir. Eğer hasta 100 kilodan fazla bir ağırlığa sahipse eğer kullanması gereken hasta yatağı o kiloya uygun birden fazla sayıda motor içeren bir yatak modeli olacaktır.

Hastanın eğer ki yanında bir yardımcısı ya da hasta refakatçisi yoksa eğer hastanın manüel tipte bir yatak kullanması çok elverişli olamamaktadır. Çünkü hasta manüel bir şekle ayakucu be başucu ayarlarını yapmakta çoğunlukla başarılı olamamaktadır. Bu nedenle hastanın bir refakatçisi ya da hasta bakıcısı varsa yatak manüel tercih edilebilir ama onun haricinde yatak elektrik motorlu tercih edilirse hasta tek başına bir kumanda ile ayarları gerçekleştirebilmektedir. Manüel tipteki hasta yataklarının bir dezavantajı ise hastanın hijyen uygulamaları sırasında yatağın hasta bakıcısı ya da refakatçisine yardımcı olmaması işleri daha zorlaştırmasıdır.  Böyle durumlarda da motorlu tip hasta yatağı tercih etmek yerinde olacaktır.

Yatan hasta karyolası

Yatan hasta yatakları içerisinde yatak örtüsü ve alez yeni bir şekilde yatakla birlikte gelmektedir. Hasta yatağı kiralama işlemi başladığında firmamız hemen işlemleri gerçekleştirip istediğiniz yatak modelini belirttiğiniz adrese teslim eder. Ayrıca çalışanlarımız yatak kurulumunu yaptıktan sonra tamam bir şekilde kullanıma teslim eder. Bu aşamada nakliye ücreti alınmamaktadır.

Sitemiz üzerinde yer alan hasta yatağı diğer bir adıyla hasta karyolası modellerimizi inceleyerek yatan hasta yatakları hakkında model model inceleyerek detaylı karşılaştırma ve fikir sahibi olabilirsiniz. Hangi hasta yatağını almanız gerektiği hakkında kafanız karışıksa ya da yatan hasta yatakları hakkında aklınıza takılan her türlü soru için firmamızın uzman çalışanları konu hakkında size detaylı bilgi vermekten ve doğru yatağı bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.