Yazılar

Hasta Karyolası Fiyatları

Hasta Karyolası Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

Genel anlamda günümüzde teknolojinin de desteği ile birlikte birçok farklı fonksiyonları bulunan birbirinden değişik hasta karyolası modelleri piyasaya çıkmış durumdadır. Buna paralel olarak hasta karyolası fiyatları da bu fonksiyonları eşliğinde değişiklik göstermektedir. Tabii fonksiyonların yanı sıra aynı zamanda üretim açısından kullanılan malzeme kapsamında da birtakım değişiklikler ortaya çıkabilir. Güvenilir bir üretim hattı altında sağlam bir yapı iskeleti ile hazırlanan birbirinden değişik hasta yatağı fiyatları açısından farklılık gösterebilmektedir. Ancak yine de günümüzde genel anlamda bakıldığı zaman oldukça uygun fiyatlar kapsamında herkes bu karyola modelleri satın alabilir ya da kiralama işlemi de gerçekleştirebilir.

Tamamen profesyonel bir şekilde ve fabrikasyon olarak üretimleri sağlanan bu yatak seçenekleri, hastanın yaşadığı fiziksel ve ruhsal duruma göre elde edilmek suretiyle kullanılabilir.

Hasta karyolası modellerinde fiyat değişiklikleri

Birçok farklı özellikleri bulunan hasta karyolası çeşitleri özellikle de motor sistemleri ile kapsamında fiyat farklılıkları ortaya çıkabilmektedir. Değişik sayılarda üretimleri gerçekleştirmek suretiyle yatakların farkı noktalarına yerleştirilen motor sistemleri, bu sayılara göre değişik bütçelerde satın alınabilmektedir. Burada örneğin sırt ile birlikte ayak bölümlerinin değişik açılar altında kaldırılıp indirilebilen hasta karyolası fiyatları bu şekilde değişebilir. Buna artı olarak asansör sistemleri de eklendiği zaman aşağı ve yukarı rahat bir şekilde hareket ettirilerek hastanın gün içerisinde ayağa kalkma imkanı vermesi nedeniyle hasta yatağı fiyatları da bu şekilde farklılık gösterebilmektedir.

Tabii fiyatlarına göre sunduğu fonksiyonlar ve kalite elbette göze alınabilecek bir durumdur. O yüzden günümüzde oldukça fazla bir sayıda üretimleri gerçekleştirilmekte ve satın alınmaktadır.

Farklı özellikleri ile hasta yataklarının fiyatları

Aynı şekilde hasta karyolası modelleri üzerinde yapılan birtakım eklemeler kapısı kapsamında da fiyat farklılıklarını ortaya çıkarabilmektedir. Bunlar içerisinde örneğin serum askısı ile birlikte yemek masası ya da yatağın alt kısmına özel olarak yerleştirilen ve oldukça sağlam bir yapısı bulunan tekerlek sistemleri de, hasta karyolası fiyatları kapsamında birtakım değişikliklere yol açabilmektedir. Tabi ekleme olarak bunlar içerisinde elbette yan korkuluk sistemleri de söylenebilir. Bu sayede hasta gün içerisinde sağa veya sola rahat bir şekilde hareket edebilmekte ve yere düşmesine engel olunmaktadır. Bu da elbette doğal olarak hasta yatağı fiyatları açısından bazı değişiklikleri yanında getirebilmektedir.

Tedavi sürecini daha hızlı bir şekle sokan ve aynı zamanda gün içerisindeki yemek yeme veya ilaç içmeyi ile birlikte pansuman gibi farklı durumları rahat bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan tanıyan bu yatak modelleri bünyesinde, fonksiyonlar ne kadar fazla olursa fiyat da buna göre değişebilmektedir. Tabii burada kalitesini de hiçbir şekilde unutmamak gerekir. Mutlaka uzun yıllar kullanabilecek sağlam bir iskelet yapısı altında üretimleri gerçekleştirilmiş olarak satın alınması büyük bir önem arz etmektedir.

Uygun fiyatlar altında kaliteli hasta yatakları

Herkesin bütçesine uygun bir şekilde satın alabileceği birbirinden değişik hasta karyolası çeşitleri, bütün bu fonksiyonları kapsamında değişik fiyatlar altında satın alınabilmektedir. Özellikle de günümüzde yaşlılar için ya da felçli hastalar ve yatalak olarak bir süre bakıma ihtiyaç duyacak kişiler adına da lavabo ile birlikte aynı zamanda tuvalet seçeneği kapsamında da yine hasta karyolası fiyatları buna göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra çağrı düğmesi ya da daha birçok değişik özellikler kapsamında hasta yatağı fiyatları farklılık açığa çıkarabilir.

Burada önemli olan hastanın fiziksel ve psikolojik ruh haline göre bir seçim yapmak ve en doğru yatağı tercih ederek profesyonel bir şekilde montajını gerçekleştirmek suretiyle hastanın tedavi sürecini daha hızlı bir hale getirmektir.

Birçok değişik modeli bulunan hasta karyolası çeşitleri birbirinden farklı nedenlerden ötürü fiyatları değişebilmektedir. Bunlar özellikle de ayrı ayrı tasarımları gerçekleştirilmiş kullanım amaçları kapsamında farklılaşabilmektedir. Örneğin ilk başta farklı kısımlarına yerleştirilmiş olan motor bölümlerinden bahsetmek gerekir. Uzaktan kumandalı bir şekilde kontrol etme imkânı veren hasta karyolası fiyatları bakımından yatağın üzerinde kaç farklı motor sayısı yerleştirilmiştir. Buna göre fiyatlar değişebilmektedir. Bunlar içerisinde genel olarak ortak bir şekilde ayak bölümü ile birlikte sırt kısımlarını yatağın hareket etmesi için motor çeşitleri özel olarak yerleştirilmektedir.

Farklı açılara gelebilme özelliği sayesinde hastaların günlük olarak yemek ye de ilaç saatlerini kaçırmadan bir kolaylık fırsatı veren bu motorlar aynı zamanda ek olarak asansör sistemleri kapsamında da kolay olmaktadır. Bunlar da hasta yatağı fiyatları bakımından değişiklik gösterebilmekte ve artış olabilmektedir. Ancak günümüzde artık çok uygun fiyatlar kapsamında değişik ve özellikleri de olsa yine de herkesin bütçesi dahilinde satın alma imkânı verilmiş durumdadır.

Hasta karyolası fiyatları

Özellikle hasta karyolası çeşitleri bakımından yanında bazı ek üretimler de yapıldığından dolayı fiyatlar da değişiklik yaşanabilmektedir. Örneğin hem hastaların hem de onları bakanlar için büyük bir rahatlık sağlayan asansör sistemleri ile birlikte yemek masası ya da serum askısı gibi olanaklar da fark yaratabilmektedir.

Tabii bunları söylerken hasta karyolası fiyatları kapsamında yaşanan değişiklikler için sağlam tekerleklerin de büyük bir öneme sahip olduğunu eklemek gerekir. Fakat o tekerlekleri sayesinde yatak bulunan mekânda farklı odaları rahat bir şekilde taşınma şansını da sunar. Bu da hastanın fiziksel durumundan durumunun yanında moral motivasyon olarak da büyük bir pozitif etki yaratmaktadır. Diğer yandan elbette sağlık iskelet yapısı hasta yatağı fiyatları konusunda farklı ortaya çıkan önemli etkenlerdendir. Mutlaka sadece bu işe odaklanmış ve hasta yatakları imalatı yapan yerlerden bu tür yatakları almak daha uzun yıllar ve sorunsuz bir şekilde kullanın şansını yanında getirir.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Uygun Fiyatlarda Değişik Hasta Yatakları

Günümüz teknolojisi ile birlikte birçok değişik özelliğin yanında getiren ve farklı sebeplerden dolayı bir süreliğine veya çok uzun bir zaman yatmak zorunda olan kişiler adına hasta karyolası çeşitleri büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Aynı şekilde artık eskiye göre çok daha uygun fiyatlarda da satışları gerçekleştirmektedir.

Değişik motor özellikleri ile birlikte sağlam iskelet yapısı ve tekerleklerin yanı sıra daha birçok farklı özelliği ile hasta karyolası fiyatları bütçeler dahilinde elde edilebilir. Bu da hem hastalar için hem de onlara bakanlar noktasında sunduğu rahatlık ile hasta yatağı fiyatları açısından pek de bir önemi kalmamaktadır. Zira herkes farklı özelliklere sahip olan yatak çeşitleri içerisinde kişisel tercihler bazında bir seçim yaparak satın alabilir. Tabii bunu mutlaka doğrudan fabrikasyon bir şekilde özel olarak bu yatakların üretimini gerçekleştiren firmalardan almanın önemi de oldukça büyüktür.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta Yatağı Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir

Hasta yatakları, sağlık kategorisinin en önemli konuları içerisinde yer almaktadır. 2,3 ve 4 motorlu hasta yataklarından, karyola tipi hasta yataklarına, manuel özellikli yataklardan, özel viskonlu yataklara kadar, birçok çeşidi, sizler için satışa çıkarıyoruz. Pratik kullanım özellikleriyle dikkat çeken hasta yatağı çeşitleri, günlerce yatak istirahati verilen hastalar için oldukça kullanışlıdır. Yatak istirahati verilen hastalar ve felç olan hastalar, otomatik ve ful fonksiyonlu hasta yatağı fiyatları kategorisindeki ürünlerle, daha rahat bir tedavi süresi geçireceklerdir. Yatakların kenar kısımlarındaki korkuluklar, portatiftir. Hastalar için özel yemek masası ile uyumlu olan bu ürünler, hastanın rahat yemek yemesi için özel olarak tasarlanmış kaliteli yataklardır.

İstediğiniz Çeşitleri Bulabilirsiniz

Hastaların huzur içinde tedavi görmeleri için özel olarak imal edilen hasta yatağı çeşitlerinde, havalı yatak çeşitleri, hastanın sırt kısmında meydana gelen yaraları önlemektedir. Bu yaraların oluşum sebebi, hastanın sırt kısmının hava almamasıdır. Sırt kısmının hava almaması nedeniyle, morarma, ardından da yaralar çıkmaya başlar. Uzun süre yatakta yatan ve sağa sola dönmekte zorlanan bütün hastalarda bu sorun görülebilir. Bu sorun için firmamız, borulu veya baklava desenli şişme yataklarla çözüm üretmiştir. Otomatik şişen bu yataklar, oldukça kaliteli ve kullanışlı özelliklere sahiptir.

Rahat Kullanım Özelliklerine Sahiptir

Yatağa mahkum hastalar, her zaman için ilgi isteyen hastalarıdır. Baş kısmındaki yastığın düzeltilmesi, ayak kısmındaki yastığın düzeltilmesi, odanın bir kenarında sıkılınca, diğer kenara taşınması, yatalak hastaların sorunları içerisinde yer almaktadır. Ürettiğimiz ve yatalak hastalar için oldukça kullanışlı özelliklere sahip olan motorlu ve otomatik yataklarımızda, baş kısmı ve ayak kısmı otomatik ayarlanabilmektedir. Hastanın kendisi otomatik bir şekilde baş kısmını ve ayak kısmını kendisi ayarlayabilir. Bu ayarlama işlemlerinde, başkasından yardım almasına gerek yoktur. Çok ağır hastalar için bu işlemde yardım gerekebilir.

Tuvalete gidemeyecek kadar ağır olanlar için, hasta yatağı fiyatları sınıfında, özel lazımlık mekanizması bulunan yataklar da tercih edilmektedir. Bu yatakların ayak kısımlarında tekerlek vardır. Bu nedenle hasta oda değiştirmek isterse veya odada yerini değiştirmek isterse, hasta bakıcı bu tekerlekler sayesinde kolaylıkla yer değiştirebilir. Alman motorlu olan ve hastaneler için de tercih edilen hasta yatağı çeşitleri, sağlık dünyasının en gerekli sağlık malzemeleri içerisinde yer almaktadır. Sağlık Bakanlığınca onaylı ürünlerle, hastanızın iyileşme süreci kısalacaktır. Sağlık açısından hiç bir sakıncası olmayan ve gerekli mercilerden onaylı olan ürünlerimiz, garantili satılmaktadır. Güvenilir kullanım özellikleriyle, hastalara özel bu yatağı alarak, hastanıza en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

Özel Emek Hasta Yatakları Seçenekleri

Bu yataklar için parçalı yatak çeşitlerinin yanı sıra şişme yatak çeşitleri de bulunmaktadır. Visco yatak seçenekleri, ortopedik kategorisinde en çok tercih edilen hasta yatağı ürünleri içerisinde yer almaktadır. Hastaların yataktan yatağa geçişi de sorundur. Ancak hasta yatağı seçeneklerinde, hastaların yataktan yatağa geçişi, problem olmaktan çıkmıştır. Motorlu, kumandalı ve kolay kullanım özelliklerine sahip olan bu ürünler, sağlık dünyasının en çok tercih ettiği ürünler içerisinde yer almaktadır. Hastanelere özel olan yataklar ve ev tipi hasta yatağı fiyatları kategorisinde, özel olarak üretilmektedir.

Karyola şeklindeki ürünler, ev tipi olarak tercih edilen hasta yatağı çeşitleri içerisinde değerlendirilmektedir. Metal yapısı ve plastik yapısı, dayanıklı ve kullanışlıdır. Otomatik kısımlarının mekanik yapısı, oldukça kaliteli ve kullanışlıdır. Kiralama yöntemiyle de hastanız için yatak temin edebilirsiniz. Özellikle satış fiyatını yüksek bulanlar ve kısa süreli yatak tedavisi görenler, kiralık hasta yatağı fiyatları seçeneklerini tercih ediyorlar. Firmamız, hasta yatağı konusunda sizler için en iyi ürünleri satışa çıkarmıştır.

Satılık Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta Karyolası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güzel bir hasta karyolası çeşidi satın alırken mutlaka dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar mevcuttur. Özellikle ilk olarak bunlar içerisinde herkes hastasının durumuna göre özelliklere sahip olan yatak çeşitlerini tercih etmelidir. Bazı hastalar tamamen yatalak bir şekilde farklı bölgelerinden felçli olarak bulunmakta bazı hastalar ise hastaneden yeni çıkmış olmakta ve çok kötü olmamakla birlikte kısa bir süreliğine bakıma muhtaç halde bulunmaktadırlar.

Ayrıca bunun yanında yaşlılar ve çocuklar da yine olabilir. O yüzden bu tür durumlar için hasta karyolası satın alırken onlara yardımcı olacak değişik ve özellikleri bulunan modeller arasında seçim yapmak büyük bir önem taşımaktadır. Bu sayede günlük olarak yapılacak olanlar rahat bir şekilde gerçekleştirilirken hasta karyolası modelleri de bunlar açısından büyük bir destek sağlamaktadır. Günümüzde çok uygun fiyatlar kapsamında üretimleri yapılıp satışları gerçekleştirilen bu hasta yatakları, satın alırken mutlaka tüm bu kriterleri baz almak suretiyle seçimi yapılması önerilmektedir.

Hasta karyolası alırken dikkat edilmesi gereken farklı unsurlar

Mutlaka güzel bir hasta karyolası satın alırken fiyatlarına da bakmak büyük bir önem arz etmektedir. Yüksek fiyatları olmadan uygun bir bütçe dahilinde satışları gerçekleştirilen yerlerden bu yatak modelleri satın almak oldukça kolaydır. Farklı teknolojileri ile birlikte üretimleri gerçekleştirilen bu hasta karyolası modelleri, eski dönemlere göre artık çok daha uygun fiyatlar kapsamında satın alınabilmektedir. Tabii güzel bir hasta karyolası satın alırken mutlaka kaç motorlu olup olmadığına bakılmalıdır.

Her ne kadar motor sayısına göre hasta karyolası çeşitleri fiyat açısından birtakım değişiklikler gösterse de, yine de bu konuda ortalama 2 tane motor sayısı bulunan yataklar büyük bir kolaylık sağlayabilmekte ve uygun fiyatlar altında alınabilmektedir. Özellikle sırt ve ayak bölümlerinden değişik açılara girerek hastaların günlük yapmaları gereken yemek veya ilaç saatler ile birlikte bunun gibi değişik durumlar kapsamında büyük bir kolaylık sağladığından dolayı, bu özellikler mutlaka yatakları üzerinde bulunmalıdır. Tabii bunlar da fiyat değişikliği yaratabilmektedir. Hatta bunlar içerisinde asansör sistemleri kapsamında da yine 3. motor sayısını da eklemek gerekir.

Ek Ürünler Kapsamında Hasta Karyolası Fiyatlarında Değişiklikler

Özellikle bu bağlamda hasta karyolası modelleri farklı eklemeler ile de fiyatları değişebilmektedir. Örneğin kaliteli tekerlek çeşidi eşliğinde yatağını her yer rahatça taşınması için ek olarak yapıldığından dolayı fiyatlar değişebilir. Aynı zamanda serum askısı ile birlikte yemek masası ya da özellikle felçli hastalar adına wc yeri veya lavabo gibi daha birçok değişik eklemeler hasta karyolası fiyatları konusunda farklılık yaratabilmektedir. Fakat bütün bu özellikler haftalar açısından iyileşme sürecini çok daha hızlı bir hale getirmekte ve hasta karyolası modelleri ayrıca onları bakan kişiler adına da büyük bir rahatlık fırsatı sağlamaktadır.

Genel anlamda bakılacak olursa özellikle bu imalatı yapan firmalardan satın alındığında çok daha uygun fiyatlar kapsamında kaliteli bir iskelet yapısı altında elde edilebilir.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları satın alacağınız yatağın motor gücü ve diğer ekipmanlarının kalitesine göre değişir. Medikal ürünler arasında en çok ihtiyaç duyulan malzemeler arasında hasta yatakları yer alıyor. Bu yatakların sundukları faydalar nedeniyle temin edilmesi oldukça önemlidir. Ancak hasta yataklarının fiyatlarına yönelik spekülasyonlar yapılarak hasta yataklarının hasta kişi için sağladığı faydalar gölgelenmeye çalışılıyor. Halbuki, hasta kişinin daha çabuk iyileşmesi veya yatağa bağımlı olan kişilerin daha konforlu bir dinlenme deneyimi yaşayabilmesi için hasta yatakları özel olarak tasarlanıyor ve piyasaya en uygun fiyatla sunuluyor.

Neden Hasta Yataklarına İhtiyaç Var?

Öncelikli olarak hastaların normal yataklarda yatmaları bir zaman sonra bedenlerinde yaralanmaların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bunun sebebi, mevcut yatakların havalandırma kanallarının olmaması ev ucuz malzemeler kullanılarak imal edilmesidir. Hasta yatakları ise, birinci sınıf kaliteli malzemeler kullanılarak özel olarak tasarlanır. Havanın içerisinde dolaşmasını sağlayan kanallara sahip olan hasta yatakları, bu sayede kişinin yatak yaralarına maruz kalmasının önüne geçer.

Hasta Yatağı Fiyatları Bütçenizi Aşarsa

Hasta yatağı fiyatları bütçesini aşan kişilerin yapmaları gereken şey, SGK kurumu tarafından masrafların karşılanmasını sağlamaktır. Bunun söz konusu olabilmesi için kişinin hasta yatağını kullanmasını gerektiren rahatsızlığının olması ve bunun doktor raporu ve ayrıca reçetesi tarafından bildirilmesi gerekir. Böyle bir şeyin olması halinde SGK kurumu tarafından hasta yatak masrafı karşılanabiliyor.

Hijyen açısından da hasta yatakları normla yataklara göre çok daha elverişlidir. Anti bakteriyel ve stres özelliklerine sahip olan hasta yataklarının temizlenmesi oldukça basit ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Hasta için hijyenik bir dinlenme ortamın ne kadar gerekli olduğu anlaşıldığında hasta yataklarına duyulan ihtiyacın anlaşılabilmesi mümkündür.

Uygun Hasta Yatağı Fiyatları Kapsamında Satın Alma Veya Kiralama

Satın almak yerine kiralama yönteminden faydalanarak da hasta yataklarına sahip olunabilir. Özellikle hasta tedavisinin çok uzun sürmeyeceği dönemler için hasta yataklarının satın almak yerine kiralamak ekonomik olarak doğru olandır. Kısa süreli gereksinimler için hasta yataklarının satın alınması daha sonra elden çıkarma gibi uğraş ve zahmetlerin çekilmesine neden olabilir. Bu nedenle tedavi süreci çok uzun sürmeyecek kişiler için hasta yatağı kiralama yöntemiyle yatak tedariki sağlanabilir.