Hasta Karyolası Üretimi

Hasta Karyolası Üretimi

Hasta karyolası üretimi medikal firmaların, hastanelerin ve evlerde bakımı yapılan hastaların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak firmamızda yapılmaktadır. Hasta yatakları yani hasta karyolası üstünde kullanılan hasta döşekleri imalatını da firmamız kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Bir hasta yatağı; karyola, döşek, yan korkuluklar, başlıklar ve motordan oluşan bir bütündür. Hasta yatakları, yatan hastaların tedavi sürecinde etkin bir hasta odası eşyası olarak kullanılır. Kaliteli bir hasta yatağı hastanın yatarak tedavisi esnasında tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilecek şekilde üretilmiş olmalıdır.

Hasta Karyolası Farkı

Hasta karyolasını normal karyolalardan ayıran en belirgin fark; bu karyolaların hareket edebilme özelliğine sahip olmalarıdır. Bu hareket manuel olarak sağlanabildiği gibi elektrik sistemiyle çalışan motorlarla da sağlanabilmektedir. Manuel hareket sistemine sahip hasta karyolaları artık çok fazla üretilmeyip elektrikli hasta karyolası üretimi yaygınlaşmıştır. Çünkü elektrikli hasta karyolasının hastaya sağladığı faydalar çok daha fazla olup kullanım kolaylığı açısından da manuel karyolalardan çok daha kullanışlıdır.

Hasta Karyolası Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Elektrikli hasta karyolası üretiminde kullanılan temel malzeme demir profildir. Demir profil kullanılarak karyolanın kasası imal edilir. Daha sonra hastanın yatma platformu olan kısımlar ise sac kullanılarak üretilir.

Hasta Karyolası Korkulukları

Diğer bir karyola bileşeni olan yan korkulukların üretimi için ise üretilecek karyolanın cinsine göre malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemelerden en çok kullanılanı ABS (anti bakteriyel plastik) malzemedir. Bunu müteakip olarak da alüminyum malzeme kullanılmaktadır. Ev gibi bakım ortamlarında kullanılacak karyola imalatı için ise daha çok ahşap malzemeler kullanılmaktadır. Demir profil kullanılarak üretilen ekonomik hasta karyolası modelleri de daha çok hastane ve huzur evi gibi yataklı bakım merkezlerinde kullanım alanı bulmaktadır.

Hasta Karyolası Başlıkları

Karyola başlıkları her karyolada baş ve ayak kısımlarında olmak üzere iki adet olarak bulunur. Bu başlıkların görevi hem hastanın yataktan düşmesini engellemek hem de karyolaya belli bir sağlamlık ve konfor sağlamaktır. Karyola başlıkları da daha çok ABS malzemeden üretilmektedir. ABS başlıklar bakteri tutmaması ve kolayca temizlenebilir olması açısından tercih edilmektedir.

Emek Yatak hasta karyolası imalatçısı firma olarak, hastanızın konfor ve güvenliği için ürünlerimizi en kaliteli malzemeler kullanarak imal etmeye özen gösteriyoruz.

Emek Hasta Yatakları

Emek Hasta Yatakları

Hastaların sağlığını kazanmalarının yanında daha fazla kaybetmemeleri için de oldukça önem arz eden hasta yatakları üretim modelleri açısından farklılıklar göstermektedir. Emek hasta yatakları üretim açısından orijinal tesislerde üretilen ve sağlık bakanlığınca onaylanan yatakların satışını yapmaktadır.

Firmanın bu konuda prensipleri bulunmakla beraber özel tesislerde orijinal saç malzemeler ile imal edilen yatakların satışını yapmaktadırlar. Son derece güvenilir ortamlarda üretilerek satışa sunulan bu ürünlerin kullanıcılarının yanında hastaya bakan kişiye de oldukça fazla faydası bulunur. Tüm ürünler orijinal malzemelerle üretilmekte olup hastanın yatış pozisyonuna göre ayarlanabilen serum askıları bulunmaktadır. Ayrıca motor güçleri değişiklik göstermekte olup motor kapasitelerine göre yatakların ayarlanabilmeleri ve elektrik kesintileri sırasında da çalışmaları sağlanabilmektedir.

Hasta Yatak Modelleri Nelerdir?

Hasta karyolası modelleri motor seçeneklerine ve kullanıldığı malzemeye göre çeşitlendirilmektedir. Firmanın satışa sunduğu tüm ürünlerin ürün garantisi bulunmakla beraber iki motorludan dört motorluya kadar farklı motor güçlerinde ürünler bulunur.

Ayrıca bu ürünlerin ahşap modelleri de bulunmakta olup bu modeller genellikle hastanın kendisini hasta gibi hissetmemesi açısından psikolojik olarak rahat hissetmesini sağlamaya yönelik üretilen yataklardır. Bunun yanında motor kapasitesine göre farklılık gösteren yatakların bu güçleri ile doğru orantılı olarak yatağı ayak ve baş kısmının hareket ettirilmesi sağlanmaktadır. Motor gücü yükseldikçe daha ergonomik hareketler söz konusu olabilmektedir.

Emek hasta yatakları kaliteden taviz vermemekte olup tüm ürünler sağlıklı olarak imal edilmektedir. Ayrıca hasta karyolası modelleri arasında lazımlık olan modelleri de bulunmakta olup genellikle yatalak ya da ağır hastalarda tercih edilmektedir. Emek hasta yatakları son teknoloji ürünler olmakla birlikte kullanıcısına çok sayıda kolaylık sağlar. Öyle ki yatağı kullanan hastanın kolay hareket ettirilmesi sağlanabilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise motor gücü sayesinde hareket kolaylığının kumandaları yardımıyla yapılabilmesidir. Emek hasta yatakları tamamen kullanıcının ve hastaya bakan kişinin avantajlarına yönelik olarak imal edilmiş yatakları satışa sunmaktadır.

Hasta Karyolası Modelleri Nasıl Üretilmektedir?

Hasta karyolası modelleri üretim aşamalarından satışa sunulma aşamalarına kadar bir dizi kontrolden geçirilerek satılmaktadır. Emek hasta karyolası modellerinin tamamı ürün garantisi içermekte olup firma tarafından sipariş sonrası destek hizmeti de sağlanmaktadır. Ayrıca ürünlerin tamamında anti bakteriyel ürün oldukları belgelendirilmiştir.

Firma hasta yakınlarının ve hastaların en konforlu yataklarda yatmaları için müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamaktadır. Ayrıca firmanın sunduğu yatakların tamamında hastanın yatak yarası olmasını engelleyici sistemler yer almaktadır. Öyle ki yatakların hava geçirgenliği ve basınç geçirgenliğine sahip olması yatak yaralarını engellemektedir. Bu nedenle firmanın satışa sunduğu tüm hasta karyolası ürünleri yatak yaralarını engelleyici tarzda üretilmektedir. Ayrıca üretim tesislerinin ISO belgeleri ve sağlık bakanlığı onay belgeleri bulunmakta olup bu konuda tam garanti sunmaktadırlar.

Yatakların kanserojen madde içermemesi de bir başka avantajı olmakla beraber ürünlerin tamamı uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Firma her kullanıcının bütçesine uygun üretim ürünleri satmakta olup fiyat konusunda da müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Ayrıca firmanın kredi kartı ve taksit seçenekleri de bulunmaktadır. Bunun yanında satın almanın ardından kolayca montaj sağlanmakta olup bu işlem firma teknik personelleri tarafından itina ile yapılmaktadır. Bu nedenle son firma hasta yakınları ve hastalar tarafından tercih edilmektedir.