Hasta Karyolası Yedek Parçaları

Hasta Karyolası Yedek Parçaları

HASTA KARYOLASI YEDEK PARÇALARI

Bilindiği üzere, hasta karyolası kullanım alanı; felçli veya yatağa bağımlı ayrıca da uzun süre yatakta tedavi görecek olan hastalar için dizayn  edilmiş, medikal bir üründür. Bu ürün hastanın yaşam kalitesine destek vermekle birlikte tedavisine olumlu yönde etkileyecek özelliklere de sahiptir. Normal bir yataktan ayırıcı olan bu medikal ürünler, imal edilen firma tarafından da kaliteli ve dayanıklı şekilde üretimini gerçekleştirmelidir. Elbette ki monte olarak da üretilen bu ürünler yedek parçaları da mevcut olmaktadır.

Birçok fonksiyona sahip olan bu medikal hasta karyolalarının, hastanın kilosu, hastalığının şekli veya ne kadar süre kullanımıyla ilgili aksamlarında birtakım olumsuzluklar olabilmektedir. Hasta karyolasının motorundan tutunda , korkuluk aksamları ,taşıyıcı aksamlarda bazen sorun çıkabiliyor yada bazı aksamlarla sorun çıkmadan da hasta karyolasının iskeletinde değişiklikler yapılabiliniyor.

Her şey sizler için

Örneğin dual motor mekanizması dediğimiz hastanın kilosu ile orantılıdır ve hasta karyolasının kaldırma kuvvetiyle alakalıdır. Biliyoruz ki hasta karyolaları da birkaç çeşit olduğu için yedek parçalarda da buna göre değişiklik göstermektedir. Hasta yatağı, piston motor mekanizması dediğimiz bir yedek parçası da mevcuttur. Bu da karyolanın asansör dediğimiz mekanizmasından oluşmaktadır. Hastanın baş boyun ayak bölümlerinin hareket kabiliyetine destek olmasını sağlar. Hasta karyolasında yan korkuluklar mevcuttur bunlarda karyolanın bir yedek aksamıdır. Başlıklar, karyolanın yatak platformu, yemek masası plastiği gibi yedek parçaları da mevcuttur.Bu yedek parçaları alırken de özellikle firmanın garanti kapsamını da iyi gözden geçirmek gerekmektedir.

Ortopedik ve vücuda uyumlu

Hasta karyolası yedek parçaları çok fazla olmamakla birlikte zaten hastanın kullandığı karyolaya mekanize edilmiş yerleştirilmiş bir çok aksam mevcuttur. Değişebilme özellikleri de içinde yer almasının diğer bir sebebi de hastanın konforu ve rahat bir şekilde tedavisine yardımcı olmak için üretici firma tarafından kullanımı pratik ve kurulumu e etkin en kolay biçimde tasarlanmıştır. Bu sayede hem hasta yakını hem hastaya bakan kişi tarafından da kullanılan bu hasta karyolalarının bazı aksamları da yani yedek parçaları da kişinin kendisi tarafından da değiştirebilme özelliğine de sahiptir.

Hastanın hastalığı,vücut yapısı ve diğer tedavi olacağı ortopedik rahatsızlık vs. hasta karyolası kullanımı bakımından da yedek parçalara ihtiyaç duyulması yine hastalığının daha verimli bir tedavi sonucuna ulaşması için de bu yedek parçalar kullanılmaktadır. Neden dersek, yedek parça deyip geçmemek lazım. Kalitesiz bir medikal ürün aldığımızda yani hasta karyolası gibi. Bu ürünün hem aksamları, hem garanti süresi ve hem de parçalarının piyasada kolay ve uygun bulunabilmesi de çok önemlidir. Bu yüzden üretici firma kendi bünyesinde temsilciliklerinde de stoklarında bulundurmaktadır.