Çeşitli Hasta Yatakları

Hasta Yatakları Hangi Kriterlere Göre Çeşitlere Ayrılırlar

Hastaların daha sağlıklı bir şekilde tedavi görebilmesi ve bu tedaviden daha olumlu sonuçlar alınabilmesi için kişilerin hasta yatağı kullanması gerekir. Çünkü hasta yatağı çeşitleri arasında hastaların yaşamını kolaylaştıracak etkenler bulunmaktadır. Bu yataklar sayesinde özellikle hareket etme kabiliyetini kaybeden hastaların ve yakınlarının işleri daha kolay olmaktadır. Hastaların ve bakıcıların işlerini kolaylaştıran hasta yatağı çeşitleri arasında 2 motorlu hasta yatağı, 3 motorlu hasta yatağı, 4 motorlu hasta yatağı, lazımlıklı hasta yatağı, boru tipi hasta yatağı ve havalı hasta yatağı gibi çeşitler bulunmaktadır.

Hasta Yataklarının Özelikleri Nelerdir?

Hastaların tedavi süreçlerini kolaylaştıracak şekilde üretilen hasta yatağı çeşitleri arasında yer alan 2 motorlu hasta yatağının ayak ve baş kısımları kumanda yardımı ile veya el ile hareket ettirilebiliyor. 3 ve 4 motorlu hasta yatakları da aynı şekilde hareket kabiliyetine sahiptir. Bu yatakların üretiminde son derece kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Hasta sağlığı düşünülerek üretilen bu yataklar son derece kolay bir şekilde temizlenebilir. Yatak üzerinde yer alan yüzler sıvı geçirmez olduğu gibi sıcaklığa karşı da duyarlıdır. Bu özelliği sayesinde hastanın aşırı terlemesi önlenir. Bu yataklarda yer alan motorlar sayesinde hastanın isteği doğrultusunda yatak hareket ettirilebilir. Böylece kişinin uzun süre aynı pozisyonda yatması engellenir ve uzun süre aynı pozisyonda yatmaktan kaynaklanan problemlerin önüne geçilmiş olunur.

Lazımlıklı, Boru Tipi ve Havalı Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı çeşitleri arasında hastaların ve yakınlarının en çok tercih ettiği yatak tiplerinden bir tanesi lazımlıklı hasta yatağıdır. Çünkü özellikle yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda olan hastalar için en büyük sorun tuvalet ihtiyacının kolay bir şekilde karşılanamamasıdır. Ancak lazımlıklı hasta yatağı sayesinde hastalar yattıkları yerden tuvalet ihtiyaçlarını son derece hijyenik bir şekilde karşılamaktadır. Bu özelliklerden dolayı hasta yatağı çeşitleri arasında en çok tercih edilen yatak çeşidi lazımlıklı hasta yataklarıdır.

Hasta yatağı çeşitleri arasında çok tercih edilen bir başka yatak türü de boru tipi hasta yatağıdır. Bu yatak içerisinde yer alan boru tipindeki halkalar bir araya gelerek yatağı oluşturur. Dolayısı ile yatakta yer alan borulardan bir tanesinde meydana gelen sıkıntıda o boru kolay bir şekilde çıkarılarak yerine yenisi takılır. Havalı hasta yatakları ise hijyen açısından daha fazla tercih edilir. Bu yataklarda yer alan dış yüz kolay temizlenebilir ve hava geçirebilir özellikte olduğu için hastaların cildinde herhangi bir soru meydana getirmez.

Kısaca Hasta Yataklarının Özellikleri

Hasta yatağı çeşitleri arasında birçok farklı model bulunsa da hepsinin ortak amacı hastaların tedavi sürecini kolaylaştırmaktır. Bu amaçla üretilen hasta yataklarını 200 kiloya kadar olan kişiler rahat bir şekilde kullanabilir. Ortalama olarak 90 cm eninde ve 1.90 cm boyunda üretilen hasta yatağı çeşitleri motor sayısına göre farklı kısımları hareket ettirilebilir. Kumanda yardımı ile kolay bir şekilde hareket ettirilen bu yataklarda kullanılan malzemeler kaliteli ve hijyeniktir.

Hasta Yatakları Nasıl Kiralanır?

Hasta yatakları tedavi süresinde kişilerin kullanması gereken olmazsa olmaz etkenlerden bir tanesidir. Dolayısı ile birçok firma hasta yatağı çeşitleri üreterek hastaların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Birçok farklı özellikte üretilen hasta yatakları internet üzerinden kolay bir şekilde kiralanabilir veya satın alınabilir. Bunun için yapılması gereken tek işlem www.hasta-yataklari.com adresinin ziyaret edilmesi ve kiralanmak veya satın alınmak istenen hasta yatağının seçilmesidir. İstenilen özelliklerdeki hasta yatakları site üzerinden son derece uygun fiyatlara haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 senelik veya 2 senelik olarak kiralanmakta. Hasta yatağı çeşitleri ile fiyatlar doğru orantılı olup özellikleri değişik olan yatakların kiralanma fiyatı farklılık gösterebilmektedir.

Hasta Yatakları Kurulum, Bakım ve Onarım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Site üzerinden kiralanan veya satın alınan hasta yatakları sigorta kapsamında olup belli sürelerde bakımı firma yetkilileri tarafından yapılmaktadır. Hasta yatağı çeşitleri arasında özellik farkı bulunmasına rağmen hepsinin kurulumu son derece basittir. Yatak içinde yer alan şişirme motorları sayesinde yataklar kolay bir şekilde kurulmaktadır. Karyola + yatak şeklinde alınan hasta yataklarının alıcının vermiş olduğu adrese taşınması sırasında bütün sorumluluk firmaya ait olup, kiralık süresi bitiminde de yatağın geri alınması işleminde tüm sorumluluk firma yetkililerine aittir.

Profesyonel Hasta Yatağı Modellerimiz

Profesyonel Hasta Yatağı Modellerimiz

İşinde deneyimli personeller ve sağlıklı malzemeler kullanarak hizmet vermekte olan firmamız, en önemli ihtiyaç malzemeleri arasında yer alan hasta yatağı ürünlerinin, üretim ve satış işlemlerini sağlamaktadır. Birbirinden farklı hasta yatağı modelleri sayesinde, farklı engeli olan ve daha rahat bakılabilmesi gereken hastaların, doğru yatak ürünlerine kavuşmaları sağlanmaktadır. Günümüzde çeşitli sorunlar nedeni ile hastalanan ve yaşamı boyunca özel bakıma ihtiyaç duyan kişiler, genellikle hastanelerde tedavi edilerek bakılmaktadır. Ancak bazı hastalara ev alanlarında bakılmasına izin veren doktorlar, bu tür bakımların ise özel hasta yatağı modelleri kullanılarak yapılmasını istemektedir.

Söz konusu olan durumlar için hizmet veren firmamız, asansörlü, havalı, motorlu ve botu tipli gibi pek çok faklı sayıda yer alan hasta yatağı modelleri konusunda üretim ve kiralama ayrıcalıklarını sunmaktadır. Sıfır olan yatak modelleri, genel olarak daha fazla ücretler ile piyasaya sürülmekte ve bu durum sonucunda, hastalar başta olmak üzere hasta yakınları da mağdur olan kişiler arasında yer almaktadır. Özellikle yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen hastalıklarda, kişilerin bakımı oldukça zor olmaktadır. Bunun için iyi hasta yatağı modelleri ve işinin ehli hasta bakıcıları ihtiyacı hissedilmektedir. Huzur evi, hastane, ev ya da çeşitli yapılar için sorunsuz olarak kullanılabilmekte olan hasta yatakları, kolay temizlenme ve kolay şekilde birleştirilme gibi sayısız özellikler ile piyasada yer almaktadır.

Profesyonel Hasta Yatakları
Profesyonel Hasta Yatakları

Daha uygun fiyatlar ile kişilerin ihtiyaçları olduğu süreler için kullanılabilme avantajlarını sağlayan firmamız, yüzlerce hasta yatağı modelleri için sanal ortam üzerinde satış ve kiralama işlemlerine yer vermektedir. Aynı zamanda yatakların yanı sıra yemek masaları da hediye olarak firmamız tarafınca, müşterilerimize sunulmaktadır. 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu, ev tipi ve hastane tipi gibi modellerimiz üzerinden gerçekleştirmiş olduğumuz üretim hizmetlerinin yanı sıra, kiralama ayrıcalıklarına da yer vermekteyiz.

Felçli Hastalar İçin Sunulan Havalı Hasta Yatağı Kiralama İşlemleri

Doğuştan ya da sonradan farklı sebeplere bağlı olarak, insanlarda görülebilmekte olan felç hastalıklarında, kişiler tamamen yatağa bağlı kalmakta ve vücudundaki hiçbir organı hareket ettirememektedir. Buna göre hayatının sonuna kadar, mutlaka bir yardımına muhtaç olan kişiler, aynı zamanda yatağa bağlı olarak yaşamak zorundadırlar. Söz edilen ihtiyaçlar sonucunda hizmet sunmakta olan firmamız, hizmetlerinde yer alan hasta yatağı çeşitleri arasında havalı hasta yatağı ürünlerinde kiralık işlemlerini sağlamaktadır.

Baklava dilimli olarak yer alan havalı hasta yatakları, hastaların vücut ağırlıklarına göre özel olarak ayarlanabilme potansiyeline sahip olmaktadır. Sürekli aynı pozisyonda yatmak zorunda olan ve bu sebep ile hastalarda meydana gelecek olan yaraların önüne geçen havalı hasta yatağı çeşitleri ürünlerin boyutları ve özelliklerine göre çeşitli fiyatlar üzerinden kiralanmaktadır. Bunun yanı sıra özel masaj etkisi ile birlikte sunulan özel hasta karyolaları da hem hasta, hem de bakıcıları için her türlü alanlar için uygun şekilde kullanılma özelliğine sahip olmaktadır. Kişilerin ihtiyacına olan süre ve zamanlar için sorunsuz şekilde gerçekleştirilen kiralama hizmetleri günlük, haftalık, aylık ve senelik olarak özel anlaşmalar ile sağlanabilmektedir.

Ev tipli ahşap malzemeli olarak kiralanabilen bir diğer yatak modeli olarak bilinmektedir. İşinin ehli kadromuz tarafınca özel alanlarımızda, sağlıklı malzemeler kullanılarak üretilmekte olan yataklar, daha çok ahşap görünüme yakınlaştırılmakta ve bu sayede, hastane ya da huzurevlerinde bakılacak olan hastaların kendilerini, ev ortamlarında hissetmeleri için kolaylıklar sunulmaktadır.

Güvenli Bakım İçin Sunulan Kiralık Korkuluklu Hasta Yatakları

Özel sistemler ile birlikte ahşap ya da plastik malzemelerden ayrı özelliklerde üretilmiş olan hasta yatağı çeşitleri aynı zamanda farklı boyutlarda yer almaktadır. Buna göre uzun ya da kısa süreli hasta bakımlarında, ilk başta hastaların daha rahat etmesi ve sonrasında da hasta bakıcıların daha kolay hareket edebilmeleri için farklı tasarımlar yapılmaktadır. Son yıllarda kişiler arasında en fazla tercih edilmekte olan hasta yatağı çeşitleri arasında korkuluklu ahşap ev tipi yataklar bulunmaktadır.

Özel ayarlanabilir ve kolay çıkarılma gibi avantajları bulunan korkuluklu yataklar, hastaların gece ya da gündüz uykusunda yataktan düşme tehlikelerini ortadan kaldırabilmek adına oldukça avantajlıdır. Aynı zamanda hastalara bakan kişilerin, yemek sırasında daha kolay hizmet edebilmesi ya da tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmek adına hastaya daha rahat ulaşabilmesi için bu yataklar oldukça ilgi çekmektedir. Tek ya da çok sayıda kiralanabilen bu yataklar, sıfırında olduğu gibi oldukça sağlıklı ve sorunsuz olarak kullanılabilme avantajına sahiptir. Buna göre hastane, huzur evi ya da bakım evi gibi tüm alanlarda kullanılabilmektedir.

Küçük çocuklar ya da yetişkin hastalar için farklı boyut ve özelliklerde bulunan hasta yataklarında, farklı sağlık cihazına bağlı olarak yaşaması gereken hastalar içinde özellikler çeşitlendirilmiştir. Serum, hava tüpü ya da solunum cihazı gibi akla gelebilecek çeşitli sağlık cihazının, hastaların yanında sürekli olarak bulunması gerekli olduğu durumlar için özel olarak üretilen hasta yatağı çeşitleri arasında dört motorlu ürünlerde bulunmaktadır.

Elektrik ile birlikte çalışmakta olan bu hasta yatağı, kişilerin sürekli olarak yatmasını önlemek için oldukça avantajlıdır. Kısacası vücudun üst bölgesinin oturur pozisyonda olmasını ve özellikle felçli hastaların, bir nebze de olsa farklı pozisyonda durmasını sağladığı için yaygın olarak tercih edilmektedir. Firmamız üzerinden bu tür hasta yatağı ürünlerini, satın alabilir ya da daha uygun ücretler ile birlikte kısa veya uzun süreli olarak kiralayabilirsiniz.

Firmamızda Satılan Hasta Yatağı Çeşitleri

Firmamızda Satılan Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta bakıcılığı, en zor işlerden biridir. Sağlık sektöründe kaliteli ve kullanışlı hasta yatağı satış seçeneklerini üreten firmamız, hasta bakıcılığı kategorisinde, en kaliteli ürünleri sizler için satışa çıkarmaktadır. Uzun süre veya kısa süre yatmak zorunda kalan hastalar için, yatak önemlidir. Baş kısmı, ayak kısmı ve bel kısmı sürekli olarak yer değiştirmek zorunda kalır. Bu nedenle sürekli yastık ile yerleştirme işlemi yapmak, hasta yatağı satış kategorisinde, hastaya da hasta bakıcıya da zor gelmektedir. Kiralama ve satış kategorisinde değerlendirilen hasta yatakları, bu konuda en iyi çözümdür. Hasta yatağı satış işlemleriyle, tedavi süresi de kısalacaktır.

Alman Teknolojisi Hasta Yatakları

Motorlu ve kumandalı olan bu yataklar, Alman teknolojisi ile üretilen motorlarla takviye edilmektedir. İki, üç ve dört motorlu yatakların mekanizması, bütün hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Kaliteli kullanım özelliklerini bir araya getiren konunun uzmanı firmamız, bu kategoride onaylı ürünlerin evinize getirmektedir. Ev tipi ürünlerin yanı sıra hastane tipi ürünler de isteğe göre kiralanabilir veya satın alınabilir. Havalı hasta yatağı seçeneklerinde, baklava ve boru tasarım seçenekleri, oldukça kalitelidir. Alman Days kasa kalitesiyle tercih edilen bu ürünlerde, istediğiniz kaliteli kullanım seçeneklerini bir arada bulabilirsiniz. Bu ürünler hasta yatağı satış işlemlerinde en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.

İstediğiniz Kalite Bir Arada

Laser kesim özelliklerine sahip olan bu ürünlerde, garantili kullanım seçenekleri, pratik ve etkilidir. Dört parçalı karyola seçenekleri de bu kategoride satılmaktadır. Hastanızın isteğine göre veya durumuna göre karyola seçeneklerini satın alabilirsiniz. Ayrıca şişme yataklar, özellikle sırt ve bacak kısmında meydana gelen yaralanmaları engelleyen bir üründür. Sürekli sırt üstü yatan hastaların sırt ve kalça kısımları hava almadığı için zamanla yaralanmaktadır. Bunu önlemek için en iyi çözüm havalı karyola seçenekleridir. Hasta yatağı fiyatları için gerekli bütün ürünler, kolay satın alma seçenekleriyle tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Uygun Hasta Yatağı Fiyatları Dahilinde Satış Seçenekleri

Uzun süre yatan hastalar için en çok tercih edilen ve uygun fiyat seçenekleriyle satış işlemi gerçekleştirilen hasta yatağı fiyatları kategorisindeki ürünler, en uygun şartlarda kapınıza getirilmektedir. Tekerli olduğu için evin her yerine rahatlıkla taşınabilen bu ürün, hastanın rahat etmesi için özel tasarlanmıştır. Baş kısmı ve ayak kısmı ayarlıdır. Hasta yatağı fiyatları belirleme işlemlerinde bu ürünlerin fonksiyonel özellikleri belirleyici rol oynamaktadır. Motor sayısı, karyola tipi ve diğer artı fonksiyonlar, istediğiniz kaliteli kullanım seçeneklerini bir araya getirmektedir.

Hasta yatağı fiyatları kategorisinde belirleyici rol oynayan bu işlevsel özellikler, istediğiniz kaliteli kullanım seçeneklerini bir araya getirmektedir. Hastalara özel yemek masaları ile uyumlu olduğu için, hastanızın problemsiz bir şekilde yemek yemesini sağlar. Ev halkının ve hastanın mutlu olmasını ve buna bağlı olarak tedavinin daha erken bir zamanda gerçekleşmesini sağlayan hasta yatağı çeşitleri kategorisindeki ürünler, kullanım özellikleri bakımından istediğiniz kaliteyi sunmaktadır. Pratik kullanım özelliklerine sahip bu ürünlerle, hastaya bakmak sorun değil artık.

Hasta Yatağı İle Hastanızın Tedavi Süresini Kısaltın

Yatak tercihinde, hastanızın durumunu göz önüne almalısınız. Karyola seçeneklerini tercih ederken, hastanın fiziksel problemleri dikkate alınmalıdır. Pratik, etkili ve kullanışlı özelliklere sahip hasta yatağı seçenekleri, rahat etmeniz için özel üretilmiştir. Sürekli yatmak zorunda kalan hastalarımızda, kan dolaşımı problemi meydana geldiği için, hareket etme isteği meydana gelecektir. Bunun için ayaklarını sürekli olarak indirip kaldırmak zorunda kalacaktır. Baş kısmını sürekli olarak oynatmak zorunda kalan hastamız, rahat edemeyecektir. Evin aynı köşesinde sürekli kaldığı için psikolojisi de bozulacaktır.

Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Bütün bu problemlerin ortadan kalkması için özel üretilen hasta yatağı çeşitleri, tedavi süresini kısaltacaktır. Hastanızın tuvalet ihtiyacı problemi varsa, lazımlık sistemine sahip olan modeller tercih edilmektedir. Kullanılan malzemeler hijyeniktir. Metal kısımlar, plastik kısımlar ve yatakların kılıfları, onaylı malzemeden üretilmiş özel ürünlerdir. Pratik, etkili ve kullanışlı özelliklere sahip birçok ürün, hasta yatağı çeşitleri kategorisinde tercih edilen ürün seçenekleri arasında yer almaktadır. Hastanın nakledilmesinde de oldukça pratik olan bu ürünlerde, yan kısımda bulunan korkuluklar yana portatiftir. Ayak tasarımlarının yanı sıra tekerlekli özellikler, bu kategoride tercih edilen ürünler içerisinde yer almaktadır. Garantili olan bu ürünlerin servis işlemleri de firmamız tarafından yapılmaktadır.

Yedek Parça Garantili Hasta Yatağı Çeşitleri

Huzurlu bir tedavi süreci geçirmek isteyen bütün hastalar için, istediğiniz bütün kaliteli ürün seçenekleri bir araya getirilmektedir. Satın alma kategorisinde ve kiralama kategorisinde çözüm üreten firmamız, bütün hastalar için özel ürün seçeneklerini, pratik bir şekilde üretmeye devam etmektedir. Parça garantili özelliklere sahip bu ürünlerde, servis hizmetleri ve nakliye işlemleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. Konusunda uzman olan ekibiyle, her zaman için yatak tedarik edebiliriz. Profesyonel hasta yatağı çeşitleri çözüm seçenekleriyle, güvenilir ve garantili hizmet anlayışını tercih eden firmamız, kısa zamanda bütün ürünleri kapınıza getirmektedir. Yatakların özel motor seçenekleri de garantilidir. Temizlenebilen ve her zaman için hijyenik kalabilen bu hasta yatağı ürünleri, onaylı özelliği ile güvenilir ürünlerdir.

Ücretsiz Hasta Yatağı Servis Ve Bakım Hizmetleri

Ücretsiz Hasta Yatağı Servis Ve Bakım Hizmetleri

Tamamen profesyonel bir hizmet kapsamında her kısmı sağlam bir yapı ile üretimleri gerçekleştirilen birbirinden değişik fonksiyonel yapı içerisindeki hasta yatağı çeşitleri adına, daha sonra gerçekleştirilecek destek ile de tüm problemler kısa sürede giderilmektedir. O yüzden eğer hastanın durumuna göre hasta yatakları tercih ediliyor ise mutlaka bu konuda daha sonra verilecek olan servis ve bakım hizmetlerinin alınmasına da çok dikkat edilmelidir.

Yani tamamen fabrikasyon bir üretim altında özel bir işçilik ile hazırlanmış hasta yatağı çeşitleri için, doğrudan bu konu ile ilgilenen ve daha sonra montajını gerçekleştiren yataklar adına herhangi bir problem olduğunda hizmet verecek firmalar ile çalışmak gerekmektedir. Böyle bir hizmeti gerçekleştiren bu kaliteli firma bünyesinde elde edilecek farklı özelliklerdeki hasta yatakları, uzun yıllar büyük bir güven içerisinde kullanımı şansını yanında getirmektedir. 7/24 sağlanan müşteri temsilcisine bağlanmak suretiyle anında en iyi hizmet alınabilir ve söz verilen zaman içerisinde adrese gelinerek yatak ile ilgili bütün sorunlar kısa süre içerisinde giderilebilir. Aynı zamanda yataklarla ile ilgili herhangi bir bilgi alınmak istendiğinde de yine müşteri temsilcileri en doğru bilgileri sunmaktadır.

Profesyonel Hizmet Altında Servis Ve Bakım Desteği

Günümüzde artık büyük bir öneme sahip olan ve hastaneden yeni çıkan hastaların tedavi süreçlerinin daha doğru şekilde gidebilmesi adına mutlaka hasta yatağı modelleri, farklı özelliklere bağlı olarak satın alınmalı veya kiralanmalıdır. Ancak alınacak hizmet bununla da bitmiyor. İleriki dönemlerde herhangi bir durum karşısında yardım istendiği zaman mutlaka profesyonel bir destek alınması büyük bir önem arz etmektedir. O yüzden bu tür durumlar için tamamen bu işe odaklanmış firmalar bünyesinde alışveriş yapmak ve hasta yatakları elde etmek gerekir.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan bakım ve servis hizmetleri sayesinde, periyodik şekilde hasta yataklarının tüm kısımları yenilenmekle ve ayrıca oluşabilecek sorunlar tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Mekanik aksanları noktasında motor sistemlerinde oluşabilecek problemler, yatağın iskelet bölümünde yaşanan sorunlar ya da daha birçok değişik etken karşısında en iyi destek ücretsiz olarak alınabilmektedir.

Farklı Özellikleri İle Birlikte Hasta Yatakları

Bütünüyle profesyonel hizmet kapsamında üretimleri gerçekleştirilen ve uzaktan kumandalı bir sistem altında farklı açılar ile hızlara bağlı olarak ayarlanabilen motor sistemleri sayesinde, günümüzde hasta yatağı çeşitleri iyileşme süreçlerini daha geriye çekme şansını vermektedir. Bunu en iyi şekilde gerçekleştirmek ve üstelik ücretsiz şekilde montaj ve servis hizmeti alabilmek adına mutlaka doğru firmalarla çalışmak gerekmektedir. Bunu en iyi şekilde sağlayan bu kalitede firma kapsamında, ürün satın alındıktan sonra alanında büyük bir tecrübe sahibi olmuş deneyimli personeller, adrese söz verilen zaman içerisinde gelmek sureti ile tüm montajı en iyi şekilde yapmaktadırlar.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Ayrıca ürünleri nasıl ve ne şekilde kullanılacağına daire tüm bilgileri detaylı olarak sunarlar. Üstelik bütün bu hizmetler tamamen ücretsiz şekilde gerçekleştirilir ve sadece yatağın fiyatı ödenir. Bu sayede ister kiralama hizmeti istenirse de satın alma seçeneği değerlendirilerek hastaların tedavi süreçlerinin en iyi şekilde atlatmasına olanak tanınabilir. Farklı süreler kapsamında hastaların iyileşme süreçleri en iyi şekilde geçirebilmesi için hasta yatakları kiralama seçenekleri de özellikle günümüzde son dönemlerde çok fazla tercih edilmektedir. Hangi sistem kullanılırsa kullanılsın hiç fark etmez ücretsiz olarak servis ve bakım hizmeti en iyi şekilde firma bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Tüm Detaylı Özellikleri İle Kaliteli Hasta Yatakları

Farklı özellikler altındaki motor sistemlerinin yanı sıra ayrıca yemek masası ve serum askısı ile birlikte kaliteli tekerlekleri sayesinde de özel bir imkan sağlayan hasta yatağı çeşitleri, aynı zamanda bütün bu akşam kısımları adına ücretsiz olarak bakım ve servis hizmetleri de elde edilebilmektedir. İstenilen zamanda tüm farklı adreslere mobil kapsamında gelinerek çalışmalar deneyimli personel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Özellikle de felçli hastalar ve yaşlı kişiler adına çağrı düğmesi veya tuvalet ile birlikte lavabo gibi eklemlerin de bulunduğu hasta yatakları için, daha detaylı bir çalışma yapılarak ücretsiz bakım ve servis hizmetleri sunulmaktadır. Tabi burada önemli olan husus hiç şüphesiz tüm bu bakım ve servis seçeneklerini ücretsiz olarak sunacak firma kapsamında destek almaktır. Bu şekilde güven içerisinde hastalar için yatak modelleri rahatlıkla kullanılabilir.

İyi Bir Hasta Yatağı Hangi Özelliklerde Olmalıdır

İyi Bir Hasta Yatağı Hangi Özelliklerde Olmalıdır

Hastanede ya da evde kullanabileceğiniz yatak türü hasta yatağı sağlık açısından daha iyi bir hizmet sunabilmek için üretilmiştir. Normal yataklardan farklı olan hasta yatağı yan taraflarında koruyucu bulunması nedeni ile hastanın yataktan düşmesini engeller. Genel olarak hasta yatakları hastanın düşmemesi için yan koruyucuları, baş kısmında hastanın yemeğini daha rahat yiyebilmesi için ve ayak kısmı da kaldırılabilen tekerlek sistem ile kurulmuş yataktır. Hastaların konforunu sağlamak amacı ile hastanelerde kullanılan hasta yatakları günümüzde de hemen hemen tüm hastanelerde mevcuttur.

Ayrıca sağlık çalışanlarının ve refakatçilerin de hastayı taşıyabilmesini kolaylaştırmış olan hasta yatakları kumanda ile çalışır. Hastanın sağlık durumuna göre alınan hasta yatağı yatalak hastalar için de tuvaletli olması ile çok tercih edilir. Bu yatakların çok çeşitlerinin olmasının yanında hasta yatağı özellikleri de çok fazladır. Aynı zamanda özellikleri çok olan hasta yatağı çeşitleri de çoktur.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Yatalak hastalar için çok tercih edilen hasta yatağı özellikleri şunlardır;

 1. Yatalak hastaların daha rahat etmesini sağlar.
 2. Sağlık çalışanlarının ve refakatçiler için kolaylık sağlar.
 3. Her türlü hastalar için hasta yatağı çeşitleri mevcuttur.
 4. Kolayca kontrol edilebilir özelliğinin olması nedeni ile hasta için kolaylık sağlıyor.
 5. Yan koruyucuları, ayak kısmının kaldırılması, tekerlek sistemi ile kurulan bir yatak çeşididir.
 6. Hastaya hiç bir zahmet vermeden istenilen şekilde ayarlanabilme özelliğine sahiptir.
 7. Tekerlekli özelliğinin olması sebebi ile istenilen yere kolaylıkla taşınabilir.
 8. Temizliği rahattır
 9. Uzun süre kullanılır ve kalitesine göre hasta yatağı çeşitleri mevcuttur.
 10. Hasta yatağı sadece evlerde ve hastanelerde değil aynı zamanda huzur evlerinde ve rehabilitasyon merkezlerinde de kullanılır.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatağının birçok çeşidi mevcuttur. Her hasta için özel olarak tasarlanmış ve her hasta yatağı özellikleri vardır. Bu hasta yatakları hastanın durumuna göre alınır. Her türlü ihtiyacı karşılar ve hastanın ve yakınların hayatına kolaylık sağlar. Günümüzde eskiye oranla çok daha fazla gelişme ve çeşitlilik göstererek sağlık sektörüne de kolaylık sağlamıştır.

Fiyat olarak çok pahalı olsa da yatağı aldığınızda buna değecektir. Yatalak hastalar için de hareket etme imkanı sağlar. Böylece hem hasta, hem sağlık çalışanları hem de hasta yakınları için kolaylık sağlar.

Hasta yatağı çeşitleri şunlardır:

 1. Felçli hastalar için hasta yatağı: Bu hasta yatağı özellikle felçle hastalar için yapılmıştır. Hasta hareket edemediği için kumandalı sistemle bacaklarını oynatabilir, oynayan başlığı ile hareket edebilir ve oturma pozisyonuna geçebilir. Ayrıca lazımlık ve tuvalet de bu hasta yatağının içerisinde mevcuttur.
 2. Otomatik hasta yatağı: Bu hasta yatağı tamamen yatağa bağımlı olanlar için yapılmıştır. Yatak tamamen kumandayla çalışır. Hasta oturma pozisyonuna, yemek yeme pozisyonuna geçmek isteyince tüm bunlar kumanda ile yapılır. Yatağın baştan sona hareketli olma özelliği mevcuttur.
 3. Katlanılabilen hasta yatağı: Kumanda ile kontrolü sağlanabilen bu yataklar hastalar için özel olarak üretilmiştir. Hastanın hareket komutlarına göre kumanda ile ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Hastanelerde en çok tercih edilen hasta yatağı modelidir. Ayrıca bu hasta yatağı evlerde de rahatlıkla kullanılabilir.
 4. Havalı hasta yatağı: Bu hasta yatağı pompa ile şişirilip yatak haline getirilir.
 5. Lazımlıklı hasta yatağı: Bu hasta yatağı hareket edebilme özelliğin yitirmiş yatalak ve felçli hastalar için üretilmiştir. Hasta kendi başına tuvalete gidemediği için bu yatağı kullanır.
 6. Manuel ayarlanabilen hasta yatağı: Bu hasta yatağı da elle hareket ettirilen yatak tipidir. Sadece baş kısmı ve ayak kısmı hareket ettirilir. Günümüzde ekonomik olarak uygun olmasına rağmen çok fazla kolaylık sağlamadığı ve fazla bir işlevinin olmaması sebebi ile çok fazla tercih edilmez.
 7. İki motorlu hasta yatağı: Hareketleri kısıtlanmamış olan hastaların kullanabileceği hasta yatağı türüdür. Günümüzde ekonomik olması ve ihtiyacı da karşıladığı için genel olarak tercih edilir.
 8. Üç motorlu hasta yatağı: Yatalak ve bakıma ihtiyacı olan hastaların kullanabileceği yatak türüdür.
 9. Elektrikli hasta yatakları: Kumanda ile hareket ettirilen bu yatak tekerleri için fren sistemi kullanılmıştır.
 10. Yoğun bakımda kullanılan hasta yatakları: Bu hasta yatağı yoğun bakım hastaları için üretilmiştir ve rahat, konforlu olması sebebi ile tercih edilir.
Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır

Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Özellikle günümüze medikal bir ürün olarak ön plana çıkan ve farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyaç duyan hastalar adına büyük bir öneme sahip olan hasta yatakları çeşitleri, farklı modeller kapsamında satın alınabilmektedir. Bir kere mutlaka hasta yatağı çeşitleri kaliteli bir malzeme yapısı altında sağlam bir iskelet yapısı ile üretilmelidirler. Hastaların uzun bir süre rahat bir şekilde yatmalarına imkan vermelidirler. Vücutlarının herhangi bir sorun yaşamamasına da olanak sağlamalıdırlar.

Aynı zamanda hasta yatağı çeşitleri üzerinde mutlaka yan korkuluklar da sağlam olmalı ve serum askısı ile birlikte yemek masası çeşitleri de içerisinde bulundurulmalıdır. Hastaların hem fiziksel hem de ruhsal olarak sürekli şekilde zinde kalması adına mutlaka tekerlekli olmalıdır. Her yere rahatça gidebilecek bir sağlamlıkta üretimi yapılmalıdır. Diğer önemli bir durum ise hasta yatakları hastaların fiziksel durumlarına ve bakıma ne kadar ihtiyaç duyduklarına göre de değişik özellikleri kapsamında alınmalıdır.

Motor sistemleri mutlaka kaliteli olmalıdır

Medikal bir ürün olarak hasta yatağı seçenekleri bünyesinde mutlaka değişik sayılar içerisinde motor sistemleri bulundurulmalıdır. Özellikle sırt bölgesi ile birlikte ayak kısmından farklı açılarda hareket edebilmelidir. Hastaların gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereken ilaç ya da yemek saatlerini rahat yapmalarına fırsat verilmelidir. Ek olarak; piston motorlu bir sistemle hareket eden asansörlü hasta yatakları da tercih edilebilir. Bunlar daha çok yaşlılar ve felçli hastalar için fayda sağlayan sistemlerdir. Kısa süreli bakıma ihtiyaç duyan kişiler için de 2 motorlu sistemler genel olarak yeterli olabilir. Bu bağlamda hasta yatakları duruma göre satın alabilir ya da kiralama işlemi de gerçekleştirilebilir.

Farklı Özellikleri Kapsamında Hasta Yatağı Çeşitleri

Bütün bu seçeneklerin yanı sıra aynı zamanda hasta yatağı çeşitleri adına hastaların boyutuna ve yapısına uygun şekilde de alınması ayrıca önemlidir. Hasta yatakları; başta hastaneler olmak üzere günümüzde artık evlerde de kullanılmaktadır. Rahatça bakma imkanı veren bu ürün seçenekleri, huzur evleri ile birlikte bakım evlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bütçe dahilde satın alabilecek ve tedavi sürecinin daha geriye çekme şansı verecek olan bu yatak modelleri fiyatlarına göre satın alınabilir ya da değişik süreler altında kiralanabilir.

Medikal Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Medikal Bir Ürün Müdür

Aslına bakılırsa buna kesinlikle evet cevabı verilebilir. Özellikle de bu hasta yatağı çeşitlerinin birçok farklı fonksiyonu göz önüne alındığı zaman ve hastalara iyileşme süreçleri içerisinde büyük bir rahatlık sunduğu da düşünüldüğünde, kesinlikle bu yatak çeşitleri medikal ürün olduklarını söylemek mümkündür. Peki burada medikal ürün nedir önce ona bir bakalım. Bunu özellikle de hasta yatağı çeşitlerini baz almak suretiyle anlatmak gerekirse; bakıma ihtiyaç olan insanlar ile birlikte yaşlılar ya da felçli kişilerin yanı sıra hastaneden yeni çıkmış kişiler için de yine belirli bir tedavi sürecinin içerisinden geçmesi gerektiği durumlarda, bu zaman içerisinde hastanın tüm ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık verebilecek ürünlerin medikal ürün olarak söylemek mümkündür.

Örneğin yan korkulukları sayesinde hastalar rahat bir şekilde sağa ya da sola dönebilirken aynı zamanda sağlam iskelet yapısına sahip olan tekerlekleri kapsamında da bu hasta yatağı çeşitleri her yere götürebilir bir imkan sunduğundan dolayı, fiziksel durumun yanı sıra psikolojik açıdan da hastaların iyileşme süreçlerinin hızlanmasına olanak tanımaktadır.

Motor Sistemleri Hasta Yataklarının Medikal Ürün Olduğunu Gösterir

Birtakım sebeplerden dolayı evde ya da bakım evleri ile birlikte huzur evleri ya da hastanelerde bakılması gereken insanlar adına hasta yatağı çeşitleri farklı fonksiyonlar kapsamında üretilmektedirler. Bunlar içerisinde özellikle de motor sistemleri ve sayıları kapsamında hastalar için büyük bir rahatlık sunulmaktadır ve bu motor sistemleri göz önüne alındığı zaman, hasta yatağı çeşitlerinin kesinlikle bir medikal ürün olduğunu söylemek mümkündür.

En çok tercih edilen durum genel olarak sırt bölgesi ile birlikte ayak kısmının yukarı doğru farklı açılar kapsamında ve değişik hızlarla açılıp kapanmasıdır. Bu da hastaların belli bir egzersiz yapmalarına rahat bir imkan tanırken özellikle de yemek yeme ve ilaç içme işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirilmesini olanak tanımaktadır. Tabii diğer taraftan hasta yatağı çeşitleri bu motor sistemler ile birlikte hastaların gazete okunmasına televizyon seyretmesine veya telefon ile ilgilenmesine de olanak vermektedir. Bu da hasta yatağı çeşitleri kapsamında fiziksel durum ile birlikte ruhsal açıdan da hastaların iyileşmesi süreçlerini hızlandırmaktadır.

Tabii bu motorlar kapsamında asansör sistemlerine de unutmamak gerekir. Hastaların ayaklarını zemine rahat bir şekilde değmesine olanak tanırken, ayrıca ona bakan insanların da sorun yaşamadan eğilip kalkmasına ve hastalarına bakmasına fırsat vermektedir.

Hastalara Büyük Bir Rahatlık Sağlayan Farklı Hasta Yatakları

Çok uygun fiyatlar kapsamında tamamen medikal bir ürün olarak fabrikasyon şekilde üretimleri gerçekleştirilen ve satışları yapılan hasta yatağı çeşitleri özellikle felçli hastalar için büyük bir önem arz etmektedir. Tuvalet sistemleri ile birlikte lavabo ve çağrı düğmesi gibi durumlar sayesinde bu hasta yatağı modelleri, hastalara onlara bakanları da rahat bir şekilde çağırmasına ve işlemleri gerçekleştirmesine imkan tanımaktadır. Bunlar gibi daha birçok değişik fonksiyon yatağın çevresinde yerleştirilmiş durumdadır ve bu sayede felçli hastalar hayata daha güzel bir şekilde tutulma şansını elde edebilmektedir.

Üstelik bu hasta yatakları havalı yatak çeşitleri ile birlikte de bütünleştirildiği zaman, hastaların vücudunun farklı noktalarında meydana gelebilecek olası yaraların da önüne geçmesine imkan tanımaktadır. Bu sistemlerin yanı sıra ayrıca yemek masası ile birlikte dört tarafına eşit bir şekilde yerleştirilmiş serum askısı da yine bu hasta yatağı modellerine düzgün bir biçimde dizayn edilmektedir. Özellikle günümüzde medikal bir ürün olarak ön plana çıkan bu hasta yatakları uygun bütçeler dahilinde kişisel isteklere göre ve hastanın durumuna bağlı olarak satın alınabilmekte ya da kiralama işlemi de yine gerçekleştirilebilmektedir.

Hasta Yatağı İmalatı

İmalatçı Firmadan Hasta Yatağı Satışı

Elbette günümüzde hastalar için son teknoloji sistemler altında üretimleri gerçekleştirilmiş olan birbirinden değişik fonksiyonlar kapsamındaki hasta yatağı çeşitleri büyük bir önem taşır. Fakat değişik fiyatları bulunan bu hasta yataklarını her yerden almak çok doğru değildir. Bunun nedeni ise hem kalite açısından hem de fiyat bakımından mutlaka en doğru tercih yapmak için titiz bir araştırma yapılmalıdır. Özellikle de günümüzde imalatçı firmalardan temin edilen bu hasta yatağı imalatı çeşitleri, hem daha güvenilir bir şekilde kullanım şansı sunarken aynı zamanda çok daha uygun fiyatlar kapsamında satın alma şansına sunmaktadır.

Uygun fiyata hasta yatağı alın

Değişik fonksiyonlar altında hastaların gün içerisinde rahat etmesine imkan tanıyan hasta yatağı modelleri, hem evlerde hem de hastane veya huzur evi ile birlikte bakım evleri ve farklı noktalarda da büyük bir kolaylık sunmaktadır. Tabii hastalara büyük bir avantaj sunarken özel olarak imalatçı firmalardan elde edilen hasta yatağı imalatı üretim kapsamındaki yatak çeşitleri bakımını üstlenen kişiler adına da ayrıca büyük bir kolaylık sağlar.

Üretici firmalardan hasta yatakları satışı

Eğer birçok farklı fonksiyonu eşliğinde hastalar için özel olarak hasta yatağı çeşitleri alınmak istenirse bunu mutlaka üretici firmalardan elde etmek büyük bir avantaj yanında getirir. Tamamen kaliteli bir iskelet yapısı altında bütün fonksiyonları ve parçaları bir arada gerçekleştirilen hasta yatakları, imalatçı firma sayesinde çok daha uygun fiyatlar altında elde edilebilmektedir. Tabii ayrıca doğrudan bu iş için uzmanlaşmış hasta yatağı imalatı yapan firmalar sayesinde de ayrı bir güven elde edilebilmektedir. Bütçe dahilinde almak ve tamamen kaliteli bir şekilde tüm fonksiyonları bir arada hazırlanmış hasta yataklarını elde etmek için mutlaka üretici firmalardan bunu elde etmek daha büyük bir avantaj sağlar.

Değişik fonksiyonları ile kaliteli hasta yatakları

En başta farklı hareket yeteneği sunan motorları sayesinde tüm hastaların iyileşme sürecinin daha hızlı bir şekilde getiren hasta yatağı modelleri, aynı zamanda diğer hareket yeteneği olan asansör sistemleri kapsamında da yatakların işlerinden yükseklik seviyesini ayarlama noktasında büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Tabii eğer üretici firmalar da hasta yatağı imalatı şeklinde doğrudan satın alınmak durumu gerçekleştirilir ise kaliteli yan korkuluklar ve sağlam bir üretim altında gerçekleştirilmiş serum askısı veya tekerlekleri de yine hiçbir problem yaşamadan kullanım imkanı sunar. Yaşlılar ile birlikte yatalak hastalar veya hastaneden yeni çıkmış kişiler adına değişik fonksiyonları altında yeni model hasta yatakları sayesinde iyileşme süreci daha hızlı hale gelebilmektedir.

Hasta Yatağı Nereden Satın Alınır

Hasta Yatağı Nereden Satın Alınır

Hastalar için bütün fonksiyonları bir arada üretimleri sağlanan ve gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereken tüm işlerin rahat bir biçimde sağlanması adına büyük bir öneme sahip olan birbirinden farklı modellerdeki hasta yatağı çeşitleri, özellikle günümüz teknolojisi sayesinde herkese ayrı bir kolaylık sunmaktadır. Yani hem hastalar için hem de onlara bakanlar adına büyük bir rahatlık ve avantaj getiren hasta yatağı modelleri, mutlaka kaliteli bir üretim gerçekleştiren ve sadece bu alanda özel olarak eğim göstermiş ve uzmanlaşmış yerlerden alınması büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle doğrudan imalatını yapan firma ile birebir iletişime geçerek tüm parçaları üretim eşliğinde güvenli bir şekilde tasarım yapılmış olarak çok uygun fiyatlar altında satın alma şansı elde edilebilir. Bu sayede bütçe de birbirinden kaliteli hasta yatağı çeşitleri kapsamında satın alınarak korunmuş olur.

Hasta yatakları nereden alınır?

Günümüzde birçok farklı fonksiyonu sayesinde hem evlerde bakılan hem de hastane veya bakım evlerinde bakımları gerçekleştirilen yatalak hastalar ile birlikte yaşlılar ve hastaneden yeni çıkmış kişiler adına büyük bir öneme sahip olan hasta yatağı çeşitleri, mutlaka üretimini gerçekleştiren firma kapsamında ve bu konuda büyük bir tecrübe sahibi olmuş yerlerden elde etmek büyük bir önem taşımaktadır. Herhangi bir sorun yaşamadan ve tamamen sağlam bir iskelet yapısı altında öğretimleri gerçekleştirilmiş olarak yan korkulukları, serum askısı ve yemek masası gibi artıları eşliğinde de hasta yatağı çeşitleri elde edilebilir. Tabii burada mutlaka hareketli hasta yatağı çeşitlerinde bu fonksiyonu da unutmamak gerekir.

Gün içerisinde hastaların yemek yerken ya da ilaçların düzenli bir şekilde alırken sırt bölgesinden ve baş bölgesi ile birlikte ayak noktasında hız ayarı sayesinde hareket eden noktaları, hastaların iyileşme süreçleri kapsamında hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha rahat olmalarına imkan sağlar. Ayrıca asansör sistemleri kapsamında üretimleri gerçekleştirilen hasta yatağı modelleri, hastaların farklı yüksekliklerde yapmalarına ve zemine rahatça değmelerine de fırsat tanırken, bakıcıların aynı şekilde rahatça bakımları yapmalarına imkan tanır.

Birbirinden kaliteli ve farklı fonksiyonları bulunan hasta yatakları

Son teknoloji sistemleri altında üretimleri gerçekleştirilen hasta yatağı modeller, özellikle yanında getirdiği tüm bu fonksiyonlar sayesinde hastaların daha çabuk bir şekilde iyileşmesine ve ayağa kalkmasına olanak vermektedir. Tabii bütün bu fırsatlar altında oldukça kaliteli bir hasta yatağı çeşidini satın almak için mutlaka bu konuda imalatını ve üretimini yapan yerlerden temin etmek büyük bir önem taşır.

Çok Fonksiyonlu Hasta Yatakları

Çok Fonksiyonlu Hasta Yatakları

Hasta yatakları işlevlerinin nitelik ve niceliklerine göre kategorilere ayrılır. Bu kategorilerde ki kriterlere göre de kalite ve fiyatları belirlenir. Bir hasta yatağı ne kadar çok fonksiyona sahipse o kadar kaliteli ve fiyatı yüksek olarak karşımıza çıkar. Tabi ki sadece işlevsellik değil yatağın imal edildiği malzemelerin kalitesi de hasta yatağı kiralama ve hasta yatağı satış fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir kriterdir.

Her sorununuza çözüm olacak hasta karyolaları

Tüm farklı sebeplerden dolayı yatmak zorunda olan ve bakıma ihtiyacı bulunan hastaların tedavi süreçlerini en iyi şekilde geçirmeleri büyük bir öneme sahip olduğundan dolayı, birbirinden farklı hasta yatakları, özel olarak imalat ettirilmek suretiyle yanında birçok değişik fonksiyonu da sunmaktadır. Özellikle değişik motor sayıları kapsamında hem baş kısmı hem de ayak bölümü ile birlikte rahat bir şekilde yatakları hareket etmesine olanak tanıyan bu fonksiyonlar, hastaların günlük olarak yapması gereken tüm değişik işleri kolayca gerçekleştirmesini olanak tanımaktadır. Ayrıca diğer fonksiyonu ise asansör sistemleridir. Yatakların kolay bir ayar şeklinde yukarı ya da aşağı inmesine olanak tanıyan ve bu sayede hastaların ayağa kalkmak istedikleri zamanlarda buna imkan tanıyan asansör sistemleri sağlam bir elektronik cihaz kapsamında hazırlandıklarından dolayı uzun bir süre sorunsuzca kullanım şansı tanımaktadır.

Aynı zamanda yan korkulukları da bulunan hasta yatağı çeşitleri, bu sayede hastalığının düşmesine engel olurken diğer yandan yatak üzerinde rahat hareket etmelerine fırsat vermektedir. Bu sayede herkes yakınlarını özel üretim hasta yatakları içerisinde bırakıp kendi işlerini yapabilirler. Sosyal ve fiziki anlamda büyük bir kolaylık getiren ve hastaların daha hızlı bir şekilde iyileşme süreçlerini geçirmelerine imkan tanıyan bu hasta yatağı çeşitleri, farklı modelleri altında kişiler tercihlere göre satın alınabilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra hasta yatakları üzerinde tasarımı yapılan diğer fonksiyon ise özellikle tekerlek kısmıdır. Yatakların sağlam bir malzeme altında rahat hareket ettirilmesine ve farklı yerlere hastaların kalkmadan götürülmesine imkan tanıyan tekerlek çeşitleri, yatakların kolayca yer değiştirilmesi olanak tanımaktadır. Ayrıca serum askısı ile birlikte yemek yemeye masası da bulunan hasta yatağı çeşitleri, her yönden büyük bir kolaylık imkanı vermektedir.

Aile çeşitleri bakımından hasta yatakları sınıflandırılma gerektiğinde ise fiziksel olarak aparatları ile birlikte hareket yeteneklerine göre değişik modelleri bulunabilmektedir. Manuel ve otomatik olarak üretimleri gerçekleştirilen hasta yatağı modelleri, kişisel tercihlere göre satın alınabilmektedir. Bu noktaya motorlu yataklarda giriş yapılacak olursa tek ya da 2 ile birlikte 3 ve 4 motorlu sistemleri altında üretimleri gerçekleştirilmiş modeller ve havalı yatak modelleri de bulunabilmektedir. Fiziksel anlamda ise ahşap görünümlü modellerin yanı sıra görsel anlamda hastane türü yatak çeşitleri de yeni bulun tercih edilebilir.

Farklı fonksiyonlara Eşliğinde Büyük Bir Kolaylık Sağlayan Hasta Yatakları

Tamamen kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri gerçekleştirilen hasta yatakları bütün bu fonksiyonlar altında hastaların iyileşme süreçlerini daha hızlı bir seviye getirirken onlara bakanların işlerini de kolaylaştırmaktadır. Farklı fonksiyonlarının her biri önemli bir görev üstlenmekte ve hastaların gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereken tüm durumların kolayca yapılmasına imkan tanımaktadır. Ayrıca oldukça uygun fiyatlar kapsamında satın alabilecek olan birbirinden farklı hasta yatağı modelleri, mekanın büyüklüğüne ya da hastanın fiziksel durumuna göre tercih edilebilmektedir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatakları kategorisinde her yaşa, ağırlığa, hastanın ihtiyacına ya da yatak yapımında kullanılan malzemelere göre pek çok çeşit hasta yatağı bulunmaktadır. Bunun nedeni de, örneğin bazı hastaların aşırı kilolu, ya da yaş grubuna göre boyutlarında ve ağırlıklarında farklılık göstermesidir.

Bunlardan bir kaçına örnek verecek olursak;

Düşük Hasta Yatakları; bu yataklar hareket kısıtlılığı çeken hastalar için özel olarak tasarlanmış ve oldukça ideal yataklardır. Hastanın yataktan rahatça inebilmesi için en düşük yükseklik seviyesine getirilebilirler.

Manuel Hasta Yatakları; bu hasta yatağı elektrik ya da yarı elektrikle değil, hastanın ya da hasta bakıcının yatağı pek çok pozisyona elle ayarlanabilen yataklar olup hasta yatağını kısa vadeli kullanan hastalar için üretilmiştir.

Elektrikli ya da yarı elektrikli hasta yatakları; bu yataklar ise gerek ev modelleri hasta yataklarında herekse de hastanede kullanılan hasta yataklarında en sık rastlanan ve de haliyle tercih edilen yataklar olup, uzaktan kumanda ile çalışan, hastanın ya da hasta bakıcının oturduğu yerden tuş hareketleri ile yatağın pozisyonlarını ayarlamasına imkan sağlayan çok konforlu hasta yataklarındandır.

Kullanımı Kolay Hasta Yatağı Çeşitleri

Elektrikli hasta yatakları doğuştan engelli, yaşlılık nedeniyle devamlı suretle yatağa bağlı kalan ya da ağır hastalık halinde uzun vadede yatarak tedavi gören hastaların kullanılması gereken hasta yatağıdır. Bu yataklar 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu olmak üzere asansörlü, ful abs’li, bazası bulunan ve ahşap çeşitleri ile imal edilmiş olup, bunların hastanın ya da bakıcısının isteği üzerine daha farklı şekillerde özel tasarımları da mevcuttur. Aynı zamanda yükseklik ve alçaklık yönünden de farklı şekillerde dizayn edilmişlerdir.

Hasta yatağı çeşitlerinde özellikle dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı da, hasta yatağını kullanan kişinin yaş grubudur… örneğin; hasta yatağını kullanan bir çocuk ise, onun yattığı hasta yatağında sıkılmaması ve bir nebze olsun iyi zaman geçirmesi için karakterine göre dizayn edilmiş hasta yatakları tercih edilmelidir. Çünkü zaten küçük, kendi akranları gibi oyunlar oynayamıyor ya da istediği gıdaları alamıyordur. Dolayısıyla hayat onlar için oldukça zordur… Bir an için hasta yatağını kullanan çocuğun 4 yaşında olduğunu düşünelim; 4 yaşındaki bir çocuğu uzun süre yatakta tutmanın ne kadar zor olduğunu en iyi bilen anne ve babalardır. Onların yataklarını sevmesi için hasta yataklarında kullanılan nevresim ya da yastık kılıflarının çocuklar için tasarlanmış olanları ya da yatağa monte edilmiş bir takım oyuncaklar olması ebeveynlerin ve çocukların yararına olacaktır hiç şüphesiz…

Ya da tam tersini düşünürsek, hasta yatağını kullanan hastanın oldukça yaşlı veya orta yaşlı, kitap okumayı seven ya da cam kenarında camdan dışarıyı seyretmekten hoşlanan biri olduğunu düşünelim. Bu hasta için en ideal yatak bizce elektrikli ve uzaktan kumandalı hasta yataklarıdır. Çünkü hasta, bu yataklarda yatarken aynı zamanda kumandayı kullanarak boyun ya da ayak bölgesindeki yatak seviyesini istediği pozisyona ayarlayarak daha rahat ve konforlu bir şekilde kitabını okuyup kendine zaman ayırabilecektir.

Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Tercihlerinizde Sizlere Yardımcı Olmak İsteriz !

Biz firmamız olarak her yaşa ve her cebe uygun ve müşterilerine ödeme kolaylığı sağlayan satış noktalarımızda sizlere hasta yatağı çeşitlerinde seçim yaparken en doğru kararı verme konusunda yardımcı olmak istiyoruz. Sizler de seçim yaparken profesyonel destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Bunun için internet sayfamızdaki hasta yataklarını oturduğunuz yerden inceleyerek fikir sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Hasta Yatağı Modellerinde En İyi Seçimler

Her geçen süre içerisinde, yatağa bağımlı hasta sayısı biraz daha artmaktadır. Yatağa bağımlı bir hastaya çok rahat bir ortam sağlanmalıdır. Buna da öncelikle yatağından başlanmalıdır. Bir hasta yatağı son derece rahat ve konforlu olmalıdır. Aksi takdirde yatak hastayı çok rahatsız edebilir. Bunun sonucunda da hastalık biraz daha ilerleme olanağına sahiptir. Yataklar son teknolojiye sahip olmalıdır. Kolayca hareketi sağlanabilmelidir. Yatakta kullanılan malzeme sağlık açısından önemli olduğu için güvenilir malzeme kullanılmalıdır. Hasta yatağı standart ölçülere uygun bir şekilde tasarlanmalıdır. Yatağın yan taraflarında koruma kolları olmalıdır.

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Yatakta kullanılan parçalar son derece sağlam olmalıdır. Aksi takdirde basit kırılan bir parça olması hastaları mağdur edebilir. Hasta istediği zaman, istediği pozisyonu yatağa verebilmelidir. Hemen baş ucunda kumandayı rahatça kullanabilmelidir. Yatağın yükseklik ayarı kolayca yapılabilmelidir. Yani hastanın rahatına uygun seviyeye hemen ulaşması gerekir. Yan tarafında bulunan korumalıklar kolayca açılıp kapanabilmelidir. Hasta yatağı kolayca itilip hareket edebilmelidir. Ve ayrıca Tekerleklerinde fren sistemi olmalıdır. Fren sistemi çok güvenilir olmalıdır. Aksi takdirde ufak kazalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca uzun süre kullanılmayacak olan hasta yataklarını kiralamak mümkündür. Hasta yatağı kiralama firmamız tarafından yapılmaktadır. Kiralama konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmasına olanak vermeyen firmamız sizlere her türlü rahatlığı sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama

Teknoloji geliştikçe hasta yatakları da gelişmeye devam ediyor. Bazı hastalar yerinden kıpırdayamadığı için yatak yaraları meydana gelmektedir. Ama elimizde bulunan havalı hasta yatağı sayesinde vücut nefes alarak yara oluşumunu engellemektedir. Bu yataklar dengeleme sistemine sahip olmalıdır. Bu sayede de hasta hareket ederse sarsılma yaşanmaz. Hasta yataklarına bakıldığı zaman birçok çeşidi vardır. Elektrikli hasta yatakları da bulunmaktadır. Aslında daha en baştan doktora danışılarak hastalık çeşidine göre yatak seçilmesi daha iyi olur. Hasta yatağı seçerken öncelikle sağlık açısından değerlendirilmelidir. Sonra da tabi ki kalitesi markalı olması bir diğer önemli faktörleridir. Yatağı aldığınız zaman sağlamlığın mutlaka test edilmelidir. Alacağınız yatağın çok fonksiyonlu olması da önemlidir. Zira ne kadar fonksiyonel olursa o kadar rahat olur. Hasta bakımı konusunda en önemli göreve sahip olan hasta yatağı çok mükemmel olmalıdır.

Yatağa bağımlı hastalar bazen istek dışı hareketler sergileyebiliyorlar. Burada da en önemli unsur yan korkuluklardır. Yan korkuluklar ne kadar sağlam ve kaliteli olursa o kadar hasta güvenliği iyi olur. Aksi takdirde hasta hareketlendiği zaman yere düşebilir. Bunun sonucunda da yaralanmalar oluşabilir. Hasta karyolası yatağa göre daha geniş yatak çeşididir. Bunlarda firmamızda mevcut olmakla birlikte kiralama işlemleri yapılmaktadır.

Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta yataklarında birçok malzeme çeşidi kullanılmaktadır. Bunlar ahşap, alüminyum, demir ve plastik olmak üzere çeşitlendirilebilir. Bu maddeler şimdilik en sık kullanılanlardır. Kullanılan malzemeler kolayca temizlenebilir olmalıdır. Ayrıca anti bakteriyel özelliği taşımalıdırlar. Yatakların yay sistemlerinin de sağlamlığı oldukça önemlidir. Hastayı kesinlikle rahatsız etmemelidir. Kullanılan malzeme hijyenik bir görüntüde olmalıdır. Üstüne bir şeyin lekesi kaldığı zaman hemen silinebilmelidir. Üstünde toz veya kir barındırmamalıdır. Hastalığın ağırlığına göre çeşit ve farklılık gösteren hasta yatakları içerisinde birçok çeşit vardır. Tekerleklere de son teknoloji olan abs frenleme sistemi takılabilmektedir. Çünkü mükemmel özelliklere sahip olan bu frenler hatayı sıfıra indirmeyi başarıyorlar. Firmamızda her çeşit ve her bütçeye uygun bulunan hasta yatakları sizlerin hizmetine açıktır. Verilen sipariş ve satın almalar göre kalitemiz ve konfordan ödün vermeden işimizi yaptığımız ispatlanmış durumdadır.

Kaliteli Hasta Yatakları
Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta Yataklarının Üretim Aşamasında Önem Verilenler

Üretim esnasında sürekli olarak markalı ve anti bakteriyel malzeme kullanarak insan sağlığına düşkünlüğümüzü gösteriyoruz. Firmamızın yapmış olduğu birçok kiralama fırsatları sizlerin hasta bakımını daha kolay hale getiriyor. Bu sayede bizlerde bundan gurur duyuyoruz. Hasta yatağı fiyatı firmamızda oldukça uygundur. En ufak parçasından bile sağlamlık politikamızı bozmadan işimizi yapıyoruz. Danışmanlarımızdan bilgi alarak yaptığımız hasta yatakları her vücuda uygun şekilde yapılmaktadır. Alerjik etkisi bulunmayan malzemelerimiz sayesinde insanlar gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapmaktadırlar. Hiçbir masraftan kaçmayarak en sağlamını yapmaya çalışarak sizleri memnun etmek her zaman ilk gayemizdir. Sizlerin de tercihleri sayesinde bu sektöre yeni bir soluk getirerek öncelik para değil insan sağlığının olduğunu duyurmaktan da büyük keyif alıyoruz. Hasta yatağı fiyatları konusunda 7/24 bizlerden hizmet desteği alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Çeşitleri Ve Fiyatları

Hasta Yatağı Çeşitleri Ve Fiyatları

Hasta yatağı hem hastaya bakan kişi hem de hastanın rahat etmesini sağlamaktadır. Hastanın tedavisinde ya da tedavi sonrasında ki süreç hastalığın iyileşmesi açısından da çok önemlidir. Hastanın iyileşme sürecinin yanı sıra sürekli olarak yatalak vaziyette olan hastalar için de kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Hem satışını hem de kiralamasını gerçekleştirmiş olduğumuz hasta yataklarında önceliğimiz her zaman hastaların rahat etmesi ve tedavilerinin biran önce tamamlanmasıdır. Hastalar bu süreçleri atlatırken rahat olmaları da tedavinin kısa sürede tamamlanıp iyileşmenin hızlanmasına katkı sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Özellikleri

Yatağın en önemli özelliği hastanın rahat bir şekilde hareket edebilmesini sağlamaktır. Satışını gerçekleştirmiş olduğumuz yataklarda hastanın rahat bir şekilde hareket edebileceği şekilde ayarlanabilir türde olmasıdır. Düşmeyi önlemek amacı ile yan taraflarında korkulu bulunmaktadır. Engelliler ya da kronik hastalar için de uygun bir yataktır.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Yatağın kolay bir şekilde kontrolünü sağlamak amaçlı üretilen kumandalı hasta yatağı oldukça kolaylık sunmaktadır. Yatağın üzerinde yatan hasta hiçbir şekilde zorlanmadan satışını gerçekleştirmiş olduğumuz kumandalı hasta yatağının kumandası kullanılarak yatağa istenilen şekil kısa sürede verilebilmektedir. Farklı çeşitleri ile satışını gerçekleştirmiş olduğumuz yataklarda fiyatlar özelliği dahilinde değişkenlik göstermektedir. Hasta yatağı fiyatları bu durumu göz önünde bulundurularak belirlemesi yapılmaktadır.

Farklı çeşitleri bulunan hasta yatakları arasında hasta yıkama yatağı da oldukça avantaj sağlamaktadır. Hastanın yıkanabilmesi çok zor bir iştir. en az birkaç kişi beraber gerçekleştireceği yıkama işini gerçekleştirmek için hasta yıkama yatağı oldukça önemli bir özelliğe sahiptir. Bu yatak ile hasta hiçbir şekilde zorlanmadan oldukça konforlu bir şekilde yıkanması yapılmaktadır. Çeşitleri açısından farklılık gösteren bir başka tür hasta yatağı ise motorlu hasta yatağıdır. Motorlu hasta yatağını en önemli avantajı fiziksel olarak zor hareket eden ya da felçli hastaların rahat bir şekilde hareketlerini gerçekleştirmek için yatak altına takılmış olan motor ile hareket sağlaması yapılmaktadır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Otomatik hasta yatağı da kullanım açısından oldukça avantajlar sağlamaktadır. Bu yatak ile hasta hareketliliği sağlanmaktadır. Hareketsizlik hastaların oldukça olumsuz etkilenmelerine ve kas ağrıları gibi durumlara sebep olmaktadır. Yatağın tüm kısımlarının hareketli olmasından dolayı hastayı hareketlendirerek rahatlatmaktadır. Hem manuel olarak hem de otomatik olarak kullanılabilmektedir. Bu yüzden oldukça fayda sağlayan bir yatak olma özelliği ile hastalara konforu sunmaktadır. Hasta yatağı kiralama fiyatları bu özellikleri barındırma durumuna göre değerlendirilerek kiralaması yapılmaktadır. Belirlenen süre dahilinde kiralama işlemi yapılmaktadır. Bu sayede hastalığın sona ermesiyle birlikte yatak teslimi yapılabilmektedir.

Hasta yatakları birçok açıdan sağlamış olduğu artı yönleri sayesinde her bakıcı tarafından rahat bir kullanım kolaylığı ile her zaman en önemli gereçler arasında yer almıştır.

Fiyatların dengeli bir şekilde ve uygun olarak belirlenmesine özen göstermekteyiz. Sunmuş olduğumuz hizmetler arasında müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu sayede iletişim gücü yüksek bir şekilde işlerimizi yürütmekteyiz.