Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Kullanılır

Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Kullanılır

Hasta yatağı, adından da söz edildiği gibi hastalık durumlarında ve uzun süre tedavi görecek hastaların tedavileri için kullanılan medikal üründür. Hastaların yatağa bağımlı olmaları halinde veya ameliyat sonrası uzun süre tedavi olması için gerekli olan bir sağlık ürünüdür. Rahatsızlık sonucu kullanılan bu yataklar hastanın daha rahat tedavi olabilmesi için çeşitli şekillerde üretimi sağlanmaktadır. Hasta normal bir yatakta iyileşme sürecini uzatacak veya sağlığına olumsuz etki edecek şekilde sağlığını ciddi anlamda bozabilecek bir etkendir. Bu yüzden firmalar hasta sağlığını düşünerek medikal ve ergonomik hasta yatakları üretmektedirler.

Rahat ve ağrısız bir hayata sahip olun.

Teknoloji ve günümüz koşullarına uygun bu hasta yatakları hastanın en uygun en rahat bir şekilde hayatını idame ettirecek aynı zamanda  tedavi sürecine katkı sağlamak üzere medikal firmalar tarafından imalatı gerçekleştirilmektedir. Hasta yatağı operasyon geçiren bir kas hastası için kullanılması gereken en elzem üründür. Hatta genellikle jinekoloji rahatsızlıklarda ameliyat olan hastaların uzun süre yatak istirahati görmesi gerekmektedir. Tedavilerini ve iyileşme  süreci bu hastalar için çok önemli olduğundan, oluşabilecek herhangi bir vücutsal rahatsızlık yara eklem ağrısı vb. sağlık problemlerinin oluşmasını da engelleyen hasta yatağını hastalarımız kullanmak zorundadırlar.

Vücuda uyumlu!

Hasta yatağı şu nedenle de kullanılmaktadır; Başkasının yardımıyla hareket etmesi gereken hastaların tedavisi süresince uygun mekanizma ve aksamlarla yatağın farklı bölgelerinin sadece hareket etmesi gerekmektedir. Örneğin; sadece baş kısmının doğrultulması gibi. Normal bir yatakta bunu yapmak mümkün değildir aynı zamanda bunu yapmaya çalışmak, hastaya zarar verebilecek durumlarda söz konusu olmaktadır. Hasta hem hijyenik bir ortamda yaşamını sürdürmeli hem de kullandığı diğer medikal ürünleri ilaç alımı serum takılması fizik tedavi sırasında kullanılan aletler gibi. Bunları dikkate alacak olursak hasta yatağını kullanmak önemli bir durum söz konusu olacaktır.

Nefesinize nefes katacak hasta yatağı

Hasta yakınlarının yaşlı bir hastası olduğunda doğal olarak yatağa bağımlı yaşayacağı için hasta yataklarının havalı hasta yatağı dediğimiz bir çeşidini kullanmaları gerekmektedir. Havalı yatak kullanımı uzun süre yatakta kalacak insanların vücudunda gelişebilecek mikrobik hasarların önüne geçilebilir. Hatta yatak yarası dediğimiz yine bası yarası olmasını da önlemektedir. Bu yataklar hem medikal bir ürün olduğundan hem de uzun süre deforme olmadığından fazla bir maliyette söz konusu olmayacaktır. Sağlık konusunda birçok firmanın hassasiyet gösterdiği ve üretimlerini de ona göre yapan firmaların sayısı da medikal sektörde fazlasıyla yerini almaktadır. Bunu varsayarak teknolojik gelişmelere uygun ve hasta sağlığı açısından olabilecek en iyi ürünü üreten firmalarda yine mevcut olmaktadır.