Hareket Bozuklukları Ve Hasta Yatakları

Hareket Bozuklukları Ve Hasta Yatakları

Kontrol edilemeyen hareket bozuklukları için kullanılması durumunda hasta yatağı kullanımı faydalı olacaktır. Günümüzde demans ve alzheimer gibi rahatsızlıkları yaşayan insanların beyinlerinde ki hareket merkezleri normal insanların ki gibi çalışmamaktadır. Beyinde yaşanan bu hastalıklı durum kişinin hareket sistemini de doğrudan etkilemektedir. Yakınlarının bu tip hastalıklarıyla mücadele etmek zorunda kalan ve bize hasta yatağı alımı veya kiralama için başvuran insanların çoğu hastalarının yataktan düşmesinden yakınmaktadırlar. Hafızasını kısmen veya tamamen yitirmiş bu insanların normal bir yatakta sağlıklı bir şekilde yatmaları mümkün değildir. Normal bir ev yatağı korunaksızdır. Hastanın düşmemesi için kullanması gereken yatak korunakları olan bir hasta yatağı olmalıdır.

Bu hastalıklarla mücadele eden hasta yakınları bize geldiklerinde öncelikle yatakların yan korkuluklarının sağlamlığını kontrol ederler. Çünkü bir çok kez hastalarının normal ev tipi yataklardan düşme deneyimlerini yaşamışlardır. Yatağın yan korkuluklarına tutunarak doğrulmaya çalışan ve düşme riski olan hastalar için tabi ki bu korkulukların sağlamlığı ve işlevselliği çok önemlidir. İmal ettiğimiz yataklar 120 ile 200 kg arası ağırlıkları olan hastaların bakımı için güvenle kullanılabilir. Hareket bozukluklarının tedavi sürecinde kullanılmak üzere özel bir yatak tasarımımız yoktur. Fakat mevcut üretimlerimiz üzerinde yapılacak bir kaç değişiklik ile yataklar bu tip hastaların durumlarına uygun hale getirilebilmektedir.

Hasta Yatak Korkuluğu Çeşitleri

Firmamızda ürünler tasarlanırken standart olarak üç ayrı tip korkuluk kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Hastane tipi ABS (anti bakteriyel silinebilir) korkuluklar
  • Alüminyum parmaklıklı tabanca sistem korkuluklar
  • Dubalı sistem demir profil korkuluklar
  • Ahşap malzemeden üretilmiş yan korkuluklar

olarak listelenebilir. Bu korkulukların en sağlam ve dirençli olanları ABS ve alüminyum yan korkuluklardır. Yataktan düşme riski olan hastalar için de uygun korkuluk tipleridir. Ahşap ve demir profil korkulukları bulunan hasta yatağı modellerinin bu tip hastalıkların tedavi sürecinde kullanılması uygun değildir.

Hareket sistemlerinde bozukluk olan hastalar için havalı yatak kullanımını da önermekteyiz. Çünkü bu tip hastalıklarda hasta çok hareketli olabildiği gibi aynı zamanda çok hareketsiz bir şekilde de yatma durumuna geçebilmektedir. Bu gibi hareketsizlik durumlarında hastanın vücudunda yatak basıncından dolayı oluşması muhtemel bası yaralarını engellemek için havalı hasta yatakları üretilmiştir.

Unutulmamalıdır ki tedavi süreci planlı ve sistemli bir şekilde doğru ekipmanlarla yürütüldüğü zaman daha sağlıklı ve daha hızlı sonuçlar verecektir. Bizler de bir hasta yatağı imalatçısı olarak kaliteli, rahat ve güvenli ürünlerle bu tedavi süreçlerine destek olmaya çalışıyoruz.

Hasta Yatağı Korkuluğu Fiyatları

Hasta Yatağı Korkuluğu Fiyatları

İyileşme sürecindeki insanların bireysel olarak evlerde rahatça tedavi görebilmesi için mutlaka günümüzde artık hasta yatakları değerlendirilmektedir. Değişik fonksiyonel yapılarına bağlı olarak tedavinin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi imkan tanıyan yataklar, birbirinden farklı motor sistemleri ve daha birçok özelliği altında; hastaların gün içerisindeki tüm aktivitelerini gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır. Tabi tüm bunlar sağlanırken elbette güven büyük bir önem taşır. Özellikle hastaların yatağın içerisinde rahatlıkla sağa ya da sola hareket etmesi adına mutlaka, kaliteli bir malzeme yapısı altında hazırlanmış korkuluk çeşitlerinin montajı yapılmış olması gerekir.

Tabii bunlar kullanılacak olan malzemeye göre ve fonksiyonel yapılana bağlı olarak hasta yatağı korkuluğu fiyatları değişebilmektedir. Önemli olan hastanın sağlığı ve rahatlıkla hareket edebilmesi olduğundan dolayı, fabrikasyon şekilde üretimleri ve montajları gerçekleştirilirken; hasta yataklarında mutlaka kaliteli yan korkuluklar değerlendirilmektedir. Yatakların boyutlarına ve yapılarına bağlı olarak üretimleri gerçekleştirilip montajı sağlanan korkuluklar, aynı zamanda katlanır özellikleri sayesinde de hastanın kolayca ayaklanmasına olanak tanımaktadır. Kişisel tercihlere bağlı kalarak en uygun hasta yatağı korkuluğu fiyatları altında güvenle elde edilebilmektedir.

Özel tasarımları altında kaliteli malzemesi ile yan korkuluklar

Alüminyum ve profil demir malzeme yapısı altında üretimleri gerçekleştirilen korkuluklar, hastaların hareket ederken darbelere güçlü bir dayanıklılık sunmaktadır. Aynı zamanda bariyer kısmındaki mandal bölümü sayesinde korkuluk rahatlıkla açılıp kapanabilir. Bu mandal sağlam bir mekanizma yapısı eşliğinde üretildiğinden dolayı, kolayca açılabilir ve sonra tekrar yeniden kapatılabilir.

Bu da hastanın gün içerisinde hareket etmesi, ayağa kalkması adına büyük bir kolaylık tanır. Değişik boyutlarına bağlı olarak tasarımları gerçekleştirilen bu ürünler, çok uygun hasta yatağı korkuluğu fiyatları altında elde edilebilir. Profil demirden somunlu civatalarla montajı yapılan korkuluklar, hastanın ağırlığı ne olursa olsun güven içerisinde yatma imkanı sunmaktadır. Özellikle uyku esnasında düşme probleminin tamamen ortadan kaldıran korkuluklar, bu durumda olası meydana gelebilecek problemleri bertaraf etmektedir. Kalça kırıkları ve bunun gibi problemler en çok yaşlılar için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bütçeye uygun şekilde hasta yatağı korkuluğu fiyatları ile elde edilebilecek olan bu ürünler, bütün farklı hasta yataklarına rahatlıkla montaj yapılabilmektedir.

Kolayca montajı yapılabilen kaliteli korkuluklar

Her şeyden önce hastanın bakım esnasında güvenliği ve sağlığı büyük bir önem taşımaktadır. Bu güveni sağlayacak iki durumdan biri yatakların iskelet yapısı, bir diğeri ise korkuluklardır. Demir ve alüminyum profil eşliğinde sağlam bir yapı ile üretimleri gerçekleştirilen bu ürünler, artık çok uygun hasta yatağı korkuluğu fiyatları üzerinden kolaylıkla sipariş verilebilmektedir. Ayrıca bütün farklı yataklara kolaylıkla bağlanabildiğinden dolayı, artık hasta yatakları elde edildikten sonra da bir seçim gerçekleştirilerek korkuluklar temin edilebilmektedir. Tabii burada yatağın fonksiyonlar yapısı ve boyutlarına bağlı olarak seçim yapılmalı, bütçeye uygun şekilde hasta yatağı korkuluğu fiyatları eşliğinde tercih edilmelidir.

Kolayca yataktan inilebilir

Hasta gün içerisinde yataktan inmek isteyebilir. Rahat hareket etmek ve bu sayede iyileşme sürecini daha hızlı bir seviyeye getirmek adına yataklardan kolayca inebilmek için korkuluklar kolaylık sağlamalıdır. Bu bağlamda hasta bariyerin üst kısmındaki mekanizmaya basmak suretiyle korkuluğu açabilir ve kolaylıkla yataktan inebilir. Şimdi tamamen kaliteli malzeme ile üretimleri sağlanmış olan bu ürünler, oldukça uygun fiyatları üzerinden hemen sipariş verilebilir.