Hasta Yatağı Motoru Çeşitleri

Hasta Yatağı Motoru Çeşitleri

Farklı motor yapılarına bağlı olarak günümüzde birbirinden değişik hasta yatağı çeşitleri değerlendirilebiliyor. Özellikle hastanın yaşadığı iyileşme sürecine bağlı olarak yataklar tercih edilebilmektedir. Bu şekilde hastanın hem fiziksel hem ruhsal açıdan arzu ettiği ortam yakalanabilir ve kısa bir süre içerisinde iyileşme şansı elde edilebilir. Tabii burada hasta yatağı motoru sayıları farklılık gösterebilmektedir. 1 ya da 2 ve 3 ile 4 motor sayılarına bağlı olarak yatak montajı gerçekleştirebilmektedir.

Hastanın durumuna ve kişisel isteklerine bağlı olarak bu yataklar arasında bir seçim yapılabilir. Gün içerisinde hastanın daha rahat hareket etmesine, günlük aktivitelerini kolayca yapabilmesine imkan tanıyan dual motor çeşitleri; uzman kişiler tarafından yataklara montajı yapılarak yataklar adreslere getirilmektedir. Günümüzde evlerde ya da bakımevleri ile birlikte huzurevlerinde de büyük bir öneme sahip olan hasta yatakları, mutlaka farklı sayılardaki motor sistemlerine bağlı olarak hazırlanmalıdır. Tabii bunlar yataklara göre piston motor çeşidi veya dual seçenekleri altında elde edilebilmektedir. Yine de hangisi olursa olsun hastaların günlük aktivitelerinin kolaylıkla yapılabilmesine özel bir olanak tanımaktadır.

Hasta Yatağı Motoru İle Kolaylık

Hangi sebepten dolayı bakıma ihtiyaç olursa olsun, hastalara mutlaka hem fiziksel hem de ruhsal açıdan konforlu bir ortam yaratılması gerekir. Onların kısa bir süre içerisinde ayağa kalkması için ise kesinlikle hasta yatağı çeşitleri, değişik hasta yatağı motoru modelleri ile tasarım haline getirilmelidir. Kısa bir süre içerisinde ayağa kalkabilecek hastalar ya da felçli ve yaşlı hastalar için mutlaka uzun süreli bakım sağlayacak yatak çeşitleri tercih edilmelidir. Ancak burada fonksiyonel olmaları adına kesinlikle piston motor çeşitleri ya da diğer seçenekler ön plana çıkarılmalıdır. Bu şekilde yataklar gün içerisinde farklı zamanlarda istenilen pozisyona getirilebilir, yemek ya da ilaç saatleri kaçmadan kolaylıkla alınabilir. Aynı zamanda dual motor çeşitleri ile de bu seçenekler değerlendirilebilir.

Motor Sistemlerinin Özellikleri

Motor sistemleri fonksiyonel özelliklerine bağlı olarak keyifli bir seçimi günümüzde sunmaktadır. Hastaların durumuna bağlı olarak değişik özelliklerdeki hasta yatakları, hasta yatağı motoru ile fonksiyonel bir yapı içerisine girmektedir. Özellikle asansör sistemleri bu konuda büyük bir önem taşıyor. Hasta gün içerisinde ayağa kalkmak istediği zaman, yatak aşağı doğru inerek hastanın zemine kolaylıkla basmasına olanak vermektedir. Bu da hastaların daha fazla hareket etmesine olanak tanıyor. Bu yüzden piston motor çeşitleri ya da diğer motor seçenekleri arasında doğru bir tercih yapılarak, kaliteli bir malzeme yapısında hazırlanmış hasta yatakları elde edilebilir.

Sağlam Malzeme Yapısı İle Birlikte Motor Sistemleri

Malzeme yapısı konusunda özellikle sağlam bir tasarım altında hazırlandıklarından dolayı, motor sistemleri günümüzde hasta yataklarında uzun yıllar kullanım şansını sunmaktadır. Üstelik hem manuel hem de otomatik olarak kumanda ile kontrol edebilir edilebilme özelliği kapsamında, çok fazla değerlendirilse dahi herhangi bir sorun ortaya çıkarmıyor. Bu yüzden dual motor ya da diğer motor seçenekleri arasından bir tercih gerçekleştirirken, mutlaka kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri sağlanmış seçenekler ön plana çıkarılmalıdır. İyileşme süreçleri hastaların fiziksel olduğu kadar ruhsal açıdan da büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden günümüzde hasta yatakları üzerine montajı profesyonel çerçevede gerçekleştirilen motor sistemleri, olmazsa olmazlar arasında yerini almış durumdadır.

Piston Motor Kontrol Kumandası

Günümüz sağlık sektöründe, özellikle uzun süre yatmak zorunda kalan hastalarda, hasta yataklarının etkisi daha iyi anlaşılmıştır. Hastanelerde özel ve kullanışlı özel ürünler tercih ediliyor. Ayaklarından ameliyat olan ve bu nedenle ayağını sürekli aşağı yukarı kaldırmak zorunda kalan hastalar, motorlu ve otomatik ayarlanabilir hasta yataklarını tercih ediyor. Hasta yatağı kumandası ile kontrol daha kolay bir hale geliyor. Hastaya yemek yedirmek için hastayı kaldırmanıza gerek kalmıyor. Bu yatakların baş kısmı istediğiniz yüksekliğe ayarlanabilir.

Ayrıca hastanın nakil işlemlerinde kolaylık sağlıyor. Tekerlekli olması nedeniyle hasta isterse odanın başka köşesine kolaylıkla taşınabilir. Bu yatakları kiraya veren veya satan firmalar, aynı zamanda servis işlemini de gerçekleştiriyor. Yatağın adrese getirilmesi, kurulması ve arızalarının giderilmesi, firma tarafından gerçekleştiriliyor. Hasta yatağı kumandası ve motor tamiri gibi kategorilerde parça destekli hizmet veren şirketler, kısa zamanda tamirat işlemlerini gerçekleştiriyor.

Hasta Yataklarıyla Tedavi Süresi Kısalıyor

Birçok uzman doktor ve başhekim, hastanelerde en önemli ihtiyacın hastalara özel yataklar olduğunu ifade ediyor. Bu gün nitelikli yani gerekli fonksiyonel özelliklere sahip hasta yatakları, bütün hastaneler için büyük bir ihtiyaç haline geldi. Hasta yatağı kumandası ile çalışan ürünler bakıcıların işini de kolaylaştırıyor. Kiralama veya satın alma seçenekleriyle hastanız için kullanışlı olan bu yatakları kolaylıkla adresinize sipariş edebilirsiniz.

Motorlu seçeneklerde bulunan hasta yatağı kumandası, bu ürünleri pratik hale getiriyor. Bu yatakların boyu ile uyumlu ayarlanabilir yemek masaları, özel serumluklar ve diğer aksamlar, kiralama esnasında tedarik edilebiliyor. Hasta bakıcılar için evde hastaya bakmak çok zor bir iştir. Özellikle wc ihtiyacı konusu en zor kısmıdır. Bu piston motor kumandası özelliğine sahip ürünlerde lazımlık sistemi de bulunuyor. Lazımlık sistemi, yatağın altındadır ve yatağa monte edilmiştir. Hasta yattığı yerde wc ihtiyacını görebiliyor. Bezle uğraşmadan sadece lazımlığı temizlemeniz yeterli. Piston motor kumandası özelliğinin yanı sıra serum seti ve yemek masası gibi aksesuarlar da önemlidir.

Hasta Bakıcıların İşini Kolaylaştırıyor

Hastalara bakmak, günümüzün en zor işlerinden biridir. Yastığının düzeltilmesi, ayaklarının altındaki yastıkların düzeltilmesi, bezinin değiştirilmesi, yemeğinin yedirilmesi ve banyo gibi konular, hasta bakıcılarını bıktıran konulardır. Hasta yataklarının piston motor kumandası gibi fonksiyonel özellikleri, hasta bakıcılarının işini çok kolay hale getiriyor. Baş kısmının ve ayak kısmının otomatik ayarlanabilmesi, lazımlık sistemi ve yemek masası ile uyumlu tasarım, hasta bakımını çok pratik hale getiriyor. Bu rahat ve ortopedik yataklar, aynı zamanda hastanın psikolojisini olumlu yönde etkiliyor. Hastanın psikolojisinin düzelmesi, tedaviye olumlu bir şekilde yansımaktadır. Sonuç olarak daha kısa sürede hasta iyileşebilmektedir.

Piston motor kumandası bakım, onarım ve servis işlemlerinde her hangi bir sorun çıkmıyor. Satış ve kiralama hizmeti veren firmalar parça destekli servis imkanı sunarak yatağın kullanım ömrünü uzatıyor. Hizmet kalitesini her geçen gün daha etkili hale getiren yatak firmaları, yeni modelleri hizmete sunmaya başladı. Konfor, rahatlık, ortopedik özelikler, kumanda seçenekleri ve etkili kullanım seçenekleri, yeni ürünlerin karakteristik özelliğini meydana getiriyor. Kullanım özelliği bakımından etkili olan ve sağlıkta devrim niteliğinde olan bu medikal ürünler, tıp dünyasının vazgeçilmez seçenekleri arasında yerini almıştır.

Hasta Yatağı Motoru Tamiri

Hasta Yatağı Motoru Tamiri

Hasta Yatakları Ne İşe Yarar?

Hasta yatakları hastaların iyileşmesi sürecinde hastalara büyük destek imkan sağlamakta olan ekipmanlar olarak nitelendirilmektedir. Hasta yatağı veya hasta karyolası olarak nitelendirilen bu yataklar hastanelerde veya evlerde hasta bakımı için hizmet verebilmektedir. Hasta yataklarının doğru ve işlevsel özelliklerini koruyarak işlem görmeleri hastanın bakıcısı veya hastanın yakını içinde önemli bir durum olarak belirtilmektedir.

Hasta Yatakları Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatakları elektrikli hasta yatakları ve manuel hasta yatakları olmak üzere 2 sınıfta yer almakta olup elektrikli hasta yatakları motor veya motorlar yardımı ile çalışmakta olduğu belirtilmektedir. Elektrikli hasta yataklarında çıkan problemler veya çıkabilecek problemler motorlarda oluşabilen sorunlardan dolayı gerçekleşebilmektedir. Hasta yatağının uzun süreli ve sürekli kullanımından dolayı yıpranma ve bozulma hali gözlenebilmektedir. Motorlar sebebiyle çıkan problemlerde hasta yatağı motoru tamiri gerçekleşmektedir.

Motorlarda herhangi bir aksaklığın veya sorunun çıkması halinde hastanın ve hasta bakıcının günlük düzeni bozulmadan hasta yatağı motoru tamirinin işlevlerini yeniden kazanacak şekilde gerçekleşmesinin gerekmekte olduğu belirtilmektedir. Elektrikli hasta yatağı motoru tamiri ve hasta yatağı motorunun sağlıklı bir şekilde işlev görmesi hasta için önemlidir. Manuel hasta yataklarında ise motor bulunmadığından dolayı motor tamiri söz konusu olmamaktadır.

Manuel yataklar hastanın bakıcısı veya hastanın refakatçi tarafından istenilen konuma getirilebilecek tercihe göre bir veya iki özellik barındırmakta olan hasta yatakları olarak nitelendirilmektedir. Söz konusu olan özellikler yatağın baş ve ayak kısmında insan gücü yardımıyla gerçekleşen şekillendirilebilir sistemdir. Motor sayısına göre nitelendirilen elektrikli hasta yatakları tek motorlu, çift motorlu, üç motorlu ve kapasitesinde dört motor barındırmasına göre sınıflandırılmaktadır. Yatakların bünyelerinde barındırdıkları motor sayıları elektrikli yatakların özellikleri ile doğru orantılı olarak bir gelişim göstermektedir.

Elektrikli Hasta Yatakları Onarımı Neden Önemlidir?

Elektrikli ve tek motorlu yataklar da sadece baş kısmında kumanda yardımı ile hareketlenme mümkündür. Yani bu yataklardan tek motora karşılık tek bir özellik bulunmaktadır. Sırt kısmında gerçekleşen hareket ile yatağın şekil değiştirmekte olduğu ifade edilmekte olup piston motor ile bu değişim gerçekleşebilmektedir. İki piston yardımı ile çalışmakta olan iki motorlu elektrikli hasta yatakları 200 kilograma kadar olan hastaların rahatlıkla kullanımına uygun olarak belirtilmektedir. Bünyesinde iki özellik barındırmaktadır.

Sırt ve ayak kısmında geniş açı ile kumanda yardımıyla bir hareketlenme söz konusudur. 200 kilograma kadar hastaları rahatlıkla taşıyabilmesi ve sağladığı geniş açı ile hareketlenme sebebi aktif kullanımdan dolayı sorunların çıkması mümkündür. Bu sorunların daha gelişmiş düzeyde olan 3 motorlu ve dört motorlu yataklarda da gözlenme hali söz konusu olmaktadır. Bu durumda ise hasta yatağı motoru tamiri gerekebilmektedir. Yatağın baş veya ayak kısmından gerçekleşen bu problem 3 ve 4 motorlu yataklarda asansör sistemi sebebiyle de gerçekleşebilmekte olup hasta yatağı motoru tamirine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple tamir ve bakım onarımının hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleşmesi tercih edilmektedir.

Özellikle hastaların evde bakım işleminin gerçekleştiği hallerde hastaların en büyük konforu olan yatakların işlevsel bütünlüklerini korunması ve hastaya ihtiyaç duyduğu konforu sağlaması önemli bir durumdur. Hasta yatağı motoru tamiri ve bakımı hasta için önemli bir gereksinim olarak belirtilmektedir. Çünkü günümüzde hasta yatakları yüksek fiyatlardan hizmete sunulmakta olup mevcut hasta yatağı motoru tamiri ile bu masraflardan kaçınılması sağlanabilmektedir. Hastanın konforu korunabilmek de olup hastanın iyileşme sürecinde herhangi bir engel veya aksama gerçekleşmeden hastaya verilen bakım sürebilmektedir.

Hasta Yatağı Motoru Fiyatları

Hasta Yatağı Motoru Fiyatları

Hastanedeki bakımları sona erdikten sonra özellikle evlerde gerçekleştirecek olan bakım, hastalar için büyük bir önem taşıyor. Hastalara konforlu bir ortam yaratmak ve onların iyileşme süreçlerini daha ileri seviye çıkarabilmek için, bakımların doğru yöntemlerle yapılması gerekiyor. Özellikle bu konuda hasta yatakları büyük bir önem taşıyor. Tabii bu tür yataklar dendiği zaman motor sistemleri ön plana çıkmaktadır. Özelliklerine bağlı olarak hasta yatağı motoru fiyatları fonksiyonlarına göre değişkenlik gösterebilir. Tekli ya da 2’li ve 3 ile 4’lü motor sistemleri günümüzde yataklara montajı yapılıyor.

Özellikle piston motor fiyatları kalitesine ve sunduğu olanaklara bağlı olarak değişebilir. Hastanın gün içerisinde daha rahat dinlenmesi, kalkması ve hareket etmesi için hasta yatakları adına piston çeşitleri büyük önem taşır. Tabii bu konuda dual motor fiyatları da özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Fakat ortak şekilde tüm bu motor sistemleri, hasta yataklarının değişik açılarda hareket etmesine ve hastanın gün içerisindeki aktivitesini kolayca gerçekleştirmesine fırsat verir.

Hastanın durumuna bağlı olarak kullanılabilecek farklı yatak Motor sistemleri

Bazı hastalar kısa bir süre için evde bakıma ihtiyaç duyarlar. Fakat bazı hastalar ise felçli veya yaşlı olabilir. İşte bu tür durumlarda fonksiyonel açıdan yatak çeşitleri daha zengin olanaklar eşliğinde tercih edilmelidir. Gün içerisinde bütün aktivitelerin tam olarak uygulanabilmesi adına ise mutlaka motor sistemleri ön planda olmalıdır. Bu konuda hasta yatağı motoru fiyatları, kişisel bütçelere bağlı olarak elde edilebilir.

Özelliklerine göre bazı ürünler yüksek fiyatlı olurken, evde hastaları rahatlıkla bakılabilecek bu motor sistemleri daha düşük bütçelerde de değerlendirilebilir. Bu şekilde piston motor fiyatları ya da diğer mekanik sistemler kapsamındaki fiyatlar, bütçeyi aşmayacak şekilde elde edilebilir. Özellikle gün içerisinde yemek yemek, ilaçları almak ya da televizyon seyretmek gibi birçok farklı aktivite gerçekleştirmek adına, değişik motor sistemlerine sahip yataklar mutlaka evlerde değerlendirilmelidir. Bunlar içerisinden dual motor fiyatları altında bir tercih gerçekleştirilebilir ve hastaların durumuna bağlı olarak en doğru yatak seçimi yapılabilir.

Farklı açılara gelebilen yatak çeşitleri

Günümüzde birbirinden değişik motor sistemleri, hasta yataklarının farklı açılara gelmesine olanak tanıyor. Örneğin boyun kısmından ya da ayak bölümünden oturma pozisyonuna gelebilen yataklar, hastanın kolayca yemek yemesine ya da ilaçlarını almasına fırsat vermektedir. Aynı zamanda cep telefonu ile ilgilenme, kitap okuma ve televizyon seyretme gibi seçenekler de özel bir fırsat sunuyor.

Bu bağlamda kullanılacak olan hasta yatağı motoru fiyatları çerçevesinde çok uygun fiyatlarla elde edilebilir. Özellikle hastalara sunulan avantajlar söz konusu olduğunda, piston motor fiyatları yanında hiçbir şey kalıyor. Zira hastanın hem fiziksel hem ruhsal olarak tamamen iyileşmesi adına, yataklar en kaliteli mekanik sistemler çerçevesinde değerlendirilmelidir. Bu da moral ve motivasyon açısından hastanın kendisini daha hızlı bir şekilde iyileştirmesine olanak vermektedir.

Hasta ve ona bakanlar adına özel bir imkan tanıyan motor sistemleri

Hastaların konforunun yanı sıra özellikle onlara bakanların da gün içerisinde yorulmadan işlemleri gerçekleştirmesi büyük bir önem taşır. Bu konuda birbirinden değişik özelliklere sahip olan hasta yatakları, en fazla motor sistemleri sayesinde bakıcıların da rahatça hastasına bakmasına fırsat tanımaktadır. Oturur pozisyona gelme şansı, asansör sistemleri ya da diğer mekanik özellikleri sayesinde; yataklar hem hastalar hem de onlara bakanlara büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu yüzden mutlaka dual motor fiyatları ve diğer motor sistemleri uygun fiyatları kıyaslanarak hasta yatakları adına değerlendirilmelidir.