Nasıl Bir Hasta Yatağı Satın Almalı Veya Kiralamalı

Nasıl Bir Hasta Yatağı Satın Almalı Veya Kiralamalı?

Hasta yatağı alırken, dikkat edilecek hususların başında, rahat olması gelmektedir. Uzun süre, yatağa bağlı kalacak hastalar için, ergonomik ve rahat olması tercih edilmektedir.

Hasta Yataklarında Olması Gereken Özellikler

Hasta yatakları seçilirken, yatan hastanın yaşı ve yatış süresi, seçimi etkileyen etkenler arasındadır. Yaşı ileri olan hastalar için, seçilecek yatağın, havalı yatak türünde olması gerekir. Özellikle uzun süre yatağa bağlı bir yaşam söz konusu ise, cilde hava aldırma özelliği olan yataklar seçilmelidir. Kısa süreli kullanımlarda, hasta yatağı kiralama hizmetimiz de bulunmaktadır. Günün her saati ve haftanın yedi günü, bizi arayabilirsiniz. Hasta yatağı kurulumunu, firmamız personeli yapmaktadır.

Firmamızın Hasta Yataklarındaki Ürün Çeşitleri

Başlıca Ürünlerimiz:

 • 2, 3, 4 Motorlu hasta yatakları
 • Ev tipine uygun hasta yatakları
 • Hasta karyolası çeşitleri olarak ürünlerimiz bulunmaktadır.

2, 3, ve 4 motorlu hasta yataklarında, kullanım fonksiyonları çeşitlilik göstermektedir. Özellikle 4 motorlu hasta yataklarında, konfor daha üst seviyede tutulmuştur. Amortisör özellikli, yan korkuluklar yer almaktadır. El kumandası, hastayı rahat ettirmek için, birkaç fonksiyona sahiptir. Üç motorlu hasta yataklarında ise, baş ve ayak uçlarındaki kısımlar, hareket etme özelliğine sahiptir. Bunlar da kendi arasında, hasta yatağı ve hastane yatağı şeklinde ikiye ayrılmaktadır. İki motorlu hasat yataklarında oturma, yatış pozisyonlarına göre farklı ayarlamalar mevcuttur.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Ev Tipi Hasta Yatağı
Ev Tipi Hasta Yatağı

Ev tipi hasta yataklarında, hasta rahatlığı ve psikolojisi düşünülmüştür. Özellikle, uzun süreli yatışlar için, hastanın psikolojik durumu düşünülmüştür. Bu yüzden mobilyaya uyumlu renkte, hasta yatağı dizayn edilmektedir. Firmamız tüm bu ürünleri satarken, satış sonrası hizmetini de yapmaktadır. Ürün kurulum hizmetini, yerinde sunmaktadır. Hasta yataklarında, kısa süreli durumlar için kiralama hizmeti de vermekteyiz. Firma olarak sunduğumuz hizmet, sadece hastanın fiziksel rahatlığı ile sınırlı değildir. Sunulan hizmet, aynı zamanda hastanın, ruhsal durumunu da düşünerek tasarlanmıştır. Yatak için de çok fonksiyonlu hareket sağlayan, modellerimiz mevcuttur. Ev sıcaklığını veren ahşap görünümlü karyolalar, kişiyi ruhsal açıdan da mutlu etmektedir. Hasta yatağı fiyatları açısından, karşılaştırma yaptığınız takdirde, ürün kalitemiz tercih sebebiniz olacaktır. Kaliteli, profesyonel hizmet için web sitesimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetleri

Kiralık Hasta Yatağı
Kiralık Hasta Yatağı

Daha çok hastanelerde görmeye alışık olduğumuz hasta yatağı, hastanın fiziksel ihtiyacına göre özel olarak tasarlanmış medikal ürünlerdir. Hasta karyolası da denilen bu medikal ürünlerin motorlu ve motorsuz çeşitleri vardır. Motorlu olanlar kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Bu hasta yatağı modelleri tedavi evde yapılan ya da hayatını yatarak devam ettiren felçli gibi hastaların bakımını kolaylaştırmaktadır. Motorlu hasta yatakları iki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu seçeneklere sahiptir. İki motorlu hasta yatak modellerinde yatağın sırt ve baş kısmı kumanda ile kaldırılıp indirilmektedir. Bu sayede oturup kalmakta hastaların bakımı biraz daha kolaylaşmaktadır. Üç ya da dört motorlu hasta yatakları ise baş ve sırt kısmının hareketi dışında yatağın yüksekliğini de hastanın ihtiyacınıza göre ayarlamaktadır.

Hasta Yatağı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hasta yatakları her ne kadar hastaların tedavi sürecinde bakımın kolaylaştırmak adına üretilseler de seçiminde mutlaka özenli olması gerekir. Hastanın kilosu, kullanım süresi ve nasıl bir yatağa ihtiyaç duyduğu hasta yatağı seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardır.

Hasta Yatağını Nerede Satılır

Hasta yatağı birçok medikal firmalardan satın almak mümkündür. Ancak hasta yatağı fiyatları pahalı olduğundan dolayı firmalar artık uzun süre kullanmayacak hastalar için ve aile fertleri için daha ekonomik olsun diye hasta yatağı kiralama hizmetleri ile hasta yatağı ihtiyaçlarınızı karşılanmaktadır. Hastanızın sağlık durumuna uygun hasta yatağı modelleri için sitemizi ziyaret edebilir, buradan kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Hasta yatağı günlük, haftalık veya aylık olarak kiralanabilmektedir. Firmamız bünyesinde size sunulan tüm hasta yataklarımız son derece konforlu ve teknolojik özelliklidir. Tamamen kendi yerli imalatımız olup, kumandalı ve motorlu seçeneklere sahiptir. Ayrıca hayatını yatarak devam ettiren ve bir süre kalmadan tedavi olan hastalar içi havalı yatak modellerimiz de mevcuttur. Tercih ettiğiniz hasta karyolasına ekstra havalı yatak da kiralayarak, hastanın daha konforlu bir tedavi süreci geçirmesine büyük ölçüde destek olmuş olursunuz.Bünyemizde bulunan tüm hasta yatakları gerekli bakım temizlik ve dezenfekte işleminden sonra kullanımınıza sunulmaktadır. https://www.hasta-yataklari.com web sitemizle giriş yaparak hasta yatağı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

2 Motorlu Hasta Yatakları Hasta Yatağı Fiyat Aralıkları 1500 TL - 2500 TL

2 motorlu hasta yatağı fiyatları

Kiralık Hasta Yatağı Fiyatları Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları İstanbul 300 TL - 600 TL

İstanbul ilimizde hasta yatağı kiralama fiyatları

Hasta Yatağı Nasıl Alınır

Hasta Yatağı Nasıl Alınır?

Hasta yatağı alım işlemlerinde, en önemli konu satılık ve kiralık seçenekleridir. Hasta yatağı satın alma kategorisinde, kısa süreli yatışlarda en uygun seçenek kiralık, uzun vadede yatışlarda satılık seçenekleri tercih edilmektedir. Hastanın rahatsızlığı için en uygun modelin seçilmesi, tedavi süresini kısaltacaktır. Tedavinin problemsiz bir şekilde noktalanması için dikkat edilmesi gereken husus yataktır. Hastalar için özel imal edilen hasta yatağı seçenekleri, bu kategoride tedaviyi kısaltan özelliğe sahiptir. Hastanelerde ve evlerde, hasta için en önemli konu olan yatak konusu, bu etkili ürün seçenekleri sayesinde çözüme kavuşmuştur.

Hastanız İçin En Uygun Modeli Satın Almalısınız

Sırt üstü yatak ve kalkamayan hastalar için, şişme yataklı modelleri tercih etmelisiniz. Baklava ve boru tasarımlı olan şişme yataklar, sürekli sırt üstü yatan hastalar için en iyi seçenektir. Hastanın sırtında ve kalçasında zamanla meydana gelen yaralar, sürekli sırt üstü yatmasından ve arka kısmın hava almamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle, hasta yatağı kategorisinde, bu şişme yataklar, sırt ve kalça kısmında meydana gelen yaraları engelliyor. Bu bölgelerin hava almasını sağlayan bu pratik yataklar, ortopedik özelliklere sahiptir. Hasta yatağı satın alma işlemlerinde, yatağın özellikleri en önemli konu olarak değerlendirilmektedir.

Lazımlıklı Modeller

Tuvalet problemi olan hastalar için en iyi seçenek lazımlıklı modellerdir. Bu modeller de lazımlık yatağın alt kısmına monte edilmektedir. Temizlenme problemi olan hastaların bakım işlemini çok kolay hale getiren bu modeller, hasta yatağı seçenekleri kategorisindeki en kullanışlı modellerdir. Her hasta için farklı seçenekler mevcuttur.

Hasta Bakıcının Yapacağı Bir Çok İşi Yapıyor

Ayaklarından rahatsız olan hastalar için, ayak kısmını istediğiniz seviyeye getiren otomatik yataklar da mevcut. Bu yatakların baş kısmı da ayarlanabilmektedir. Ayak altına veya baş altına yastık koyma derdini ortadan kaldıran hasta yatakları, otomatiktir. Hasta istediği gibi ayak ve baş kısmını ayarlayabilir. Ayak ve baş kısmının sürekli ayarlanması gerekiyorsa, otomatik kumandalı seçenekler tercih edilmelidir. Hasta yatakları kategorisinde motor sayısı farklıdır. Buna bağlı olarak fonksiyonel farklılık da söz konusu. Kullanışlı ve hastanın yapısına uygun özelliklere sahip olan bu yataklar, adrese teslim edilmektedir. Oda sıcaklığına göre yer değiştirmesi gereken hastalar için tekerlekli seçenekler daha kullanışlıdır.

Normal karyola şeklinde olan modeller de bulunmaktadır. Hastalığa göre özel tasarlanan hasta yatağı seçenekleri, kolay kullanım özelliğine sahiptir. Hasta yatağı satın alma kategorisinde satılan bu ürünler, hasta bakıcıların işini kolaylaştırıyor. Tekerlekli hasta yataklarında oda değiştirme işlemi de çok kolay bir hale geliyor. Pratik kullanım özelliğine sahip olan bu ürünler, Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Hastanelerde en önemli medikal malzemesidir. Evde bakım çerçevesinde, hem hastanın tedavi süreci için, hem de hastaya bakanlar için büyük kolaylık sağlıyor. Hasta yatakları tercihinde önemli husus hastalığın şeklidir. Yatağın dizaynı ve diğer özellikleri, bu kategorideki alım işlemlerinde oldukça önemlidir.

Hasta Yatağı Neden Önemlidir

1996 yılından itibaren hasta yatağı ve çeşitli tıbbi malzeme imalatı konusunda uzmanlaşmış Emek Sağlık firması olarak, hasta yatağı ve karyolası ürünlerimizi İstanbul Bayrampaşa’da bulunan tesislerimizde imal etmekte, uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunmaktayız.

Emek Sağlık olarak, hasta yatağı kiralama ve satış hizmetlerimizi sunarken, öncelikli olarak hastanızın niteliklerini ve genel durumunu gözetmekte ve buna uygun olarak hastanızın rahatını ve konforunu en iyi biçimde sağlayacak uygun yatağı tavsiye etmeye çalışmaktayız.

Hasta Yatağının Önemi Nedir ve Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Hasta yatağı denildiğinde, seçilecek yatağın hastaya uygunluğu çok önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir hastanın mümkün olduğunca rahat ve konforlu bir biçimde yatağını kullanabilmesi ve yatağın ergonomik özelliklerinin hastaya uygunluğu, hasta yatağı seçiminin önemini ortaya koymaktadır.

Emek Sağlık olarak bu konuyu çok önemsemekte ve “bir hasta yatağı genel özellikleriyle nasıl olmalı?” sorusunu şu şekilde cevaplıyoruz: Hasta yatağının iki tarafının da serbest olması önemlidir. Yatağın konumunun, ışığın arkadan gelmesine olanak verecek şekilde ayarlanması gerekmektedir. Yatağın bir tarafının duvara dayanması halinde, soğuğu geçirmediğinden emin olunmalıdır. Hasta eğer bir çocuksa, korkuluklu yatak seçimi uygun olacaktır. Hastaya bakan kişinin hareket kolaylığının sağlanması açısından, yatağın çok alçak olmaması hususu önemlidir.

Hasta yatağı çok yumuşak olmamalı ve yatak çarşafının altına bir muşamba veya yatak koruyucu serilerek yatağın ıslanması engellenmelidir. Yatağın ve çarşafının çok temiz olmasına ve yatağın üstüne gergin bir şekilde serilmesine özen gösterilmelidir. Yastık sıklıkla düzeltilmeli ve hasta rahatlatılmalıdır. Hastanın üstüne örtülecek yorganın ağır olmaması ile ense ve dizlerin alt kısmına yastık konulması faydalı olacaktır. Hasta solunum güçlüğü çekmekte ise, hasta yatağı baş tarafı biraz yüksek olmalı, ameliyattan yeni çıkan bir hasta ise, düz şeklide yatırılmalıdır. Hastanın kaymasının önlenmesi için, ayaklarının ucuna destekleyici yastık konulmalıdır. Hastanın durumu uygunsa, yatış şekli sıklıkla değiştirilmelidir.

 Emek Sağlık Hasta Yataklarının Avantajları

 • Yataklarımız, özel sünger malzeme kullanılarak imal edilmekte ve bu sayede hastanın vücut şeklini alarak, ergonomik bir özelliğe sahip olmaktadır.
 • Yatak üzerinde kullandığımız kılıflar, su geçirmez niteliktedir.
 • Yataklarımız, ergonomik yapıları ile kesinlikle terlemeye neden olmamaktadır.
 • Hasta yatağı imalatında, ortopedik elastik malzeme kullanmaktayız.
 • Belirli ölçüde ortopedik sünger üzerine, belirli kalınlıkta yatak eklenerek maksimum seviyede rahatlık sağlanmaktadır.
 • Yataklarımız, sağlık uzmanları tarafından tavsiye edilen yataklardır.
 • Yataklarımızın ortopedik özelliği sayesinde, hastanın üst seviyede konforu sağlanmış olmaktadır.
 • Yataklar üzerinde yer alan ve hava alabilen kılıf, kötü kokuların oluşmasını engellemektedir.
 • Yataklarımız tercihe bağlı olarak, evde ya da istenilen farklı bir ortamda rahatlıkla kullanabilmektedir.
 • Yataklarımızı garanti kapsamında ve uygun fiyat avantajlarıyla sizlere sunmaktayız.
 • Kolay ödeme koşulları, aynı gün teslimat ve kurulum desteği sağlamaktayız.