Yazılar

Hasta Yatağı Süngeri Çeşitleri

Hasta Yatağı Süngeri Çeşitleri

Hasta yataklarında özel olarak kullanılan sünger çeşitleri, daha sağlıklı ve konforlu bir iyileşme dönemi sunmaktadır. Hasta yataklarının üzerinde kullanılan bu ürünler, özel tasarım altında tam uyum sağlaması için üretimden geçmektedir. Tamamen ortopedik bir yapıya sahip hasta yatağı süngeri, hataların yumuşak bir alanda güvenle yatmasına fırsat vermektedir.

Geniş bir ürün çeşidine sahip olan bu yatak süngerleri, vücudun şeklini kolaylıkla almakta ve her türlü fiziksel hasarın önüne geçmektedir. Kurumsal bir hizmet anlayışıyla mutlaka fabrikadan halka özel satış ve kiralama hizmeti üzerinden destek almak gerekmektedir. Hastanın daha hızlı şekilde fiziksel ve ruhsal olarak gelişmesi için, hasta yatakları üzerinde bu sünger ürünlerinin değerlendirilmesi gerekiyor.

Kaliteli Hasta Yatağı Süngeri

Özel üretim altında tamamen profesyonel bir anlayışla tasarımı gerçekleştirilen hasta yatağı süngeri, her türlü hasta yatak modeline uyum sağlamaktadır. Hastanın uzun süreli yatışlarda terlemesini önler ve vücudun nefes almasına olanak tanır. Üstelik antibakteriyel yapı altında üretildiğinden, sağlıklı şekilde yatma imkanı verir. Hijyenik olmasının yanı sıra yapısı itibariyle kolaylıkla temizleme fırsatı sunuyor. Böylece hastanın çok daha steril ve sağlıklı bir ortam içerisinde iyileşme süreci geçirmesine imkan tanımaktadır.

Hastalara tedavi süresi boyunca maksimum konfor sağlayan bu ürünler, tasarımına bağlı olarak satın alma veya kiralama üzerinden elde edilebilmektedir. Önemli olan kaliteli ve tamamen ortopedik yapısı bundan dayanıklı yatak süngerlerinin tercih edilmesidir.

Hasta Yatağı Süngeri

Hasta Yatağı Süngeri

Değişik Tasarımlara Sahip Olan Hasta Yatağı Süngerleri

Pek çok tasarım üzerinden üretimi gerçekleştirilen hasta yatağı süngeri modelleri, yapısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Özellikle katlamalı ürünler daha fazla tercih ediyor. Hastaların fiziksel olarak vücuduna uyum sağlamasına ve dinlenmesine fırsat veren katlamalı yataklar, genelde 4 parça üzerinden değerlendirilir.

Aynı zamanda farklı desen ve dizayn altında hazırlanmış seçenekleri üzerinden değerlendirilmektedir. Baklavalı ya da bombe tasarım üzerinden pek çok ürün bulunuyor. Uzun veya kısa süreli yatan hastalar için ideal çözümler sağlamaktadır. Hastaneden yeni çıkmış olan ve bakıma ihtiyaç duyan kişilerle yaşlı ve felçli insanlar için, etkili çözümler sunmaktadır.

Vücuda Adapte Olan Kaliteli Hasta Yatağı Süngeri

Hasta yatak süngerlerinin en önemli avantajı vücuda tam uyum sağlamasıdır. Böylece hastalar herhangi bir acı ya da ağrı yaşamadan, iyileşme sürecini en sağlıklı şekilde geçirme imkanı elde etmektedir. Özellikle vücut ile yatak arasında bir yumuşaklık olduğundan dolayı, belli bölgelerde sıkışma olmaz. Böylece hastaların vücudun farklı noktalarında morarma ve şişme gibi sorunları yaşanmaz.

Ayrıca kan dolaşımı dengeli devam eder ve gerekli besin ilgili organa ulaşır. Bu da hastanın daha kısa süre içerisinde hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileşmesine olanak verir. O yüzden mutlaka hastanın durumu ne olursa olsun, hasta yatakları üzerinde bu sünger yatak çeşitleri değerlendirilmelidir.

Bilgi

Hastanızı üzerinde yatıracağınız sünger yatağın en az 23 danste sertlikte olmasına dikkat ediniz.

Farklı Yerlerde Kullanılabilecek Hasta Yatağı Sünger Ürünleri

Tasarım itibarıyla değerlendirilebilecek pek çok hasta yatak süngerleri bulunmaktadır. Burada önemli olan kaliteli bir tasarım altında üretimi gerçekleştirilmesi ve hasta yataklarına uyum sağlamasıdır. Yapısı sayesinde hastaların farklı sorunlarına bağlı olarak en iyi şekilde vücut ile bütünlük oluşturmaktadır. Evlerde ya da huzurevleri ile birlikte bakım evlerinde değerlendirilecek hasta yatakları için kullanılabilir.

Yumuşaklığı ve ergonomik yapısı, hastanın yatak üzerinde rahat hareket etmesine olanak tanımaktadır. Çok uygun fiyatlar üzerinden satın alma veya kiralama seçeneği dahilinde güvenle bu ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Hasta Yatağı Süngeri

Hasta Yatağı Süngeri Nedir?

Yatalak hastalar için özel olarak üretilmiş olan bu yatak, yatağa bağımlı hastaların daha rahat bir dinlenme süreci geçirmesine yardımcı olmaktadır. Genel olarak elektrikle çalışan bu yatağın kullanımı ülkemizde ileri seviyelere ulaşmıştır. İlerleyen zamanla birlikte insanların hasta yatağına vermiş olduğu önem de artmıştır. Artık insanlar hasta olan kişinin çok rahat bir hastalık atlatmasının istemesinden dolayı hasta yataklarına olan talep çoğalmıştır. Bu nedenle hasta yatakları da taleplere cevap verebilecek niteliklerde üretilmeye başlanmıştır. Hasta yatağının en önemli özelliklerinden bir tanesi, diğer yataklardan farklı olarak elektrikle çalışıyor olmasıdır. Hasta yataklarının üretimi, hastayı düşünerek özel olarak üretilmektedir. Hasta yatağı süngerli olan modelleri, hasta karyolasına uyum sağlaması açısından 4 parçalı şekilde üretilmektedir. Bu yatakların temiz olması açısından silinebilir kumaş ile üretilmiştir. Yoğunluğu değişen ham madde ile üretilen hasta yataklarını, 20 dens ve 28 dens arasındaki yoğunluklarda kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Hasta Yatağı Süngeri Ne İşe Yarar?

Hasta yatağı süngeri üzerinde yatan hastanın en rahat şekilde hastalığını geçirmesinde önemli rol oynamaktadır. Bazı süngerler manüel yataklara uyum sağlarken bazı süngerler motorlu yataklara uygun olarak üretilmektedir. Bazıları ise iki türlü yatağa da uygundur. Kılıfı kolayca çıkarılıp yıkanıp tekrar geçirilebilir. Ayrıca alerjik ve antibakteriyel kumaş yapısına sahip olarak hastanın hijyenik açıdan da güvende olmasını sağlamaktadır.

Hasta Yataklarının Tedavideki Önemi

Hastanın daha rahat ve konforlu bir hastalık geçirmesini sağlamak amacıyla, hasta yatağının önemi büyüktür. Hastanın bizzat kendinin çekmiş olduğu sıkıntıların yanı sıra, yanındaki kişinin de çektiği sıkıntılar gözetilmelidir. Bunu da en güzel şekilde üretilmiş hasta yatağı ile elde etmek mümkündür. Günümüzde üretilen hasta yatakları ile sıkıntılı günler geride kalmış, hem hastanın hem de yanında bakımından sorumlu olan kişinin sıkıntıları için tarihe karıştı diyebiliriz. Bu durumdan nasibini hem hastalar alırken hem de bu alanda çalışan insanlar için yeni bir sektörde oluşmuştur. Bazı hastalıklar ciddi boyutlarda olduğu için hasta yatağı şarttır denilebilmektedir. Birçok fonksiyonunu yerine getiremeyen kişiler için hasta yatağı vazgeçilmez bir üründür. Çünkü hayatının büyük bölümünü yatakta geçirmek zorundadır. Bu nedenle bu hastalar çok fonksiyonlu yatakları kullanmaya mecburdur. Hasta yatağının iyi olması, hastanın daha hızlı bir süreçte iyileşmesi açısından önemlidir.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Hasta Yataklarında Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Hasta yataklarının türleri ne olursa olsun, hepsinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar; Hastanın işlevine uygun nitelikte olması, Dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerle yapılmış olması, Sağlık standartlarına uygun şartlarda oluşturulmuş olması önemlidir. Ortopedik ve konforlu olması da önemli bir detaydır. Yan korkulukları olması gerekir. Çok yüksek olmamalıdır. Hastayı rahatsız edici türden olmaması gerekmektedir.  Baş kısmı rahat olmalı ve yastık anatomik olmalıdır.

Hasta Yataklarının Hastaya Sağladığı Faydalar

Hasta yatağının hastaya vermiş olduğu moral ve konforun yanı sıra, başka özellikleri de bulunmaktadır. Hastanın düşmelerini engelleme özelliği, portatif korkuluklar ile sağlanmaktadır. Uzun süre yatmadan dolayı oluşan bası yaralarını engellemek için, portatif bir şekilde fiziksel olarak pozisyon değiştirilmesi sağlanmaktadır. Yatağın yapımında kullanılan malzemeler bu yaraların önlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Hasta yatakları hastanın vücudunun sürekli yatağa temas etmesinden dolayı, vücudun hava alabileceği şekilde üretilmektedir. Bu şekilde bası yarası oluşmasının önüne kolayca geçilmektedir.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hareket kabiliyetine endeksli yatak seçimi yapılmalıdır. Kaliteli ve teknolojik olarak üretilmiş yataklar seçilmelidir. Dayanıklı ve kullanışlı yataklar seçilmelidir. Yatağın katlanabilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Yatak eğiminin rahatlıkla ayarlanabilmesi gerekmektedir. Ortopedik olmasına dikkat edilmelidir. Hastanın vücuduna uygun biçimde şekil alabilecek özellikte olmalıdır. Korkuluklar çıkarılabilecek şekilde olmalıdır. Sıvılara ve lekelere karşı uyumlu yatak tercih edilmelidir. Motorlu hasta yatakları tercih edilerek daha çok özellikten faydalanılabilir. Güvenlik sağladığından emin olunmalıdır. Taşıma kapasitesi kesinlikle öğrenilmelidir. Hasta için gerekiyorsa, serum tedavisinin uygulanabileceği serum aparatları olmalıdır. Yemek yerken hastanın rahatlıkla kaldırılabilmesi için, yatağın sırt bölgesinin ayarlanabilir özellikte olması gerekmektedir. Anatomik yapıda olmalıdır. Teknolojik sistemlere sahip olmalıdır. Terlemeye karşı uygun kumaşta üretilmiş olmalıdır. Cilt yaralanma ve kas problemlerinin ortaya çıkmasını engeller nitelikte olmalıdır.