Medikal Hasta Yatakları

Medikal Standartlara Uygun Hasta Yatakları

Hasta yatakları model olarak insanlara birçok farklı seçenek sunuyor. Bu yatakların kullanımı son derece basit olduğu gibi hastalar için oldukça kullanışlıdır. Firmamızın ürettiği yatak modelleri hem motorlu hem de manüel olacak şekilde tasarlanmaktadır. Motorlu hasta yatakları manüel hasta yataklarına göre çok daha donanımlı olan yataklardır. Firmamız tarafından üretilen motorlu hasta yataklarının kalite standartları da son derece yüksek olup medikal standartlara da uygundur. Standartlarının yüksek olması bu yatakların yıllarca yıpranmadan kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Firmamız üretilen hasta yatağı modelleri hastaya bakan insanların hem de hastanın rahat edebileceği detaylara önem veriyoruz. Hastalık sürecinin daha kolay atlatılabilmesi için insanların rahat bir uyku düzeni ve kolay hareket kabiliyetine sahip olması son derece önemlidir. Bu süreçte insanlara bu imkânı tasarladığımız hasta yatakları en iyi şekilde sunuyor.

Hasta Yatağı Modellerinde Doğru Seçim

Firmamızın ürettiği tüm hasta yataklarından tüm hastalar faydalanabiliyor. Özellikle felçli hastalar için özel tasarımlarla ürettiğimiz motorlu ve havalı hasta yatakları oldukça önemli faydalar sunuyor. Sürekli yatan insanlarda oluşan bası yaraları gibi yatak yaralarının oluşmaması için havalı hasta yataklarının kullanımına çok fazla önem verilmesi gerekiyor. Bu nedenle tasarımlarımız hava alan ve hastaların vücut sağlığına en iyi şekilde uyum sağlayacak yatakların üretilmesine özen gösteriyoruz. Yatak tasarımlarımız yalnızca hastalar için değil aynı zamanda yaşı çok ilerlemiş insanlar için de büyük bir öneme sahiptir. Hem yaşlı hem de hasta insanlar için en iyi olanakları sunan bu yataklar tekerlekli olduğundan çeşitli zamanlarda farklı yerlere daha kolay şekilde taşınabiliyor.

Motorlu Hasta Yatakları
Motorlu Hasta Yatakları

Hasta Yataklarında Montaj Süreci

Üretmiş olduğumuz hasta yatakları son derece donanımlı yataklar olduğu için firmamız montaj hizmetini de veriyor. Firma çalışanlarımız hasta yataklarını eve getirerek sizin kurulmasını istediğiniz yere kuruyor ve hasta yatakları hakkında sizlere gerekli bilgileri veriyor. Hasta yatakları fiyatları kiralama ve satın almaya göre değişiklik gösteriyor. Uzun süre hastalık sürecinde kalmayacak olan insanlar için genelde kiralama yöntemlerini tavsiye ediyoruz ancak uzun bir süre yatmak zorunda olan ya da yaşlılık sürecinin artık ilerlemiş olduğu hastalar için satın alma fırsatları çok daha avantajlı olabiliyor. Ürün ve hizmetlerimiz için firmamızı arayabilirsiniz.

Ürün Ve Hizmetlerimizin Listesi

  • Motorlu hasta yatakları imalatı
  • Manuel hasta yatağı imalatı
  • Hasta muayene masası imalatı
  • Hasta yemek masası imalatı
  • Havalı hasta yatakları satış ve kiralama

Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları

Hastanızın bakımını kolaylaştırmak ve hastanın ihtiyaç duyduğu tedavinin devamı için ev tipi hasta yatağı kullanabilirsiniz. Doğuştan ya da sonradan oluşan felç, zihinsel engellilik, kemik ve eklem rahatsızlığı, kalça kırıklığı, ameliyat sonrası öz bakım gibi durumlarda hasta uzun ya da kısa süreliğine bir başkasının yardımına ihtiyaç duyduğu gibi yatak içinde tedavi görür. Hastanızın iyileşme sürecini hızlandırmak ve var olan sağlığını korumak için hasta yatağı kullanmanız gerekir. Hastaya yatak içinde tek başına pozisyon vermek hasta bakıcının var olan sağlığını olumsuz etkiler. İleri dönemlerde bel fıtığı, bel ağrısı ve ruhsal bunalım gibi problemler yaşamasına sebep olabilir. Hastaya bakım veren kişinin sosyal hayatı kısıtlanır ve bedeni sağlığı risk altındadır. İnsanlar ile iletişim kuramayan kişiler ise bir süre sonra ruhsal bunalım yaşarlar.

Bir hasta bakmak sorumluluğu yüksek olan bir eylemdir. Hastaya bakım veren kişiyi ruhsal, sosyal ve bedenen etkiler. Hasta yatağı kullanımı bu olumsuzlukların oluşumunu engeller ve hastanızın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatakları farklı özellik ve modellerde üretilmiştir. Hastanızın bakımını kolaylaştırmak ve tedavisinin devamını sağlamak amacı ile hastanıza uygun bir hasta yatağı seçebilirsiniz. Deri görünümlü hasta yatağı, ahşap görünümlü hasta yatağı gibi kişinin kendisini evde hissetmesine yardımcı olacak özel üretim modeller bulunmaktadır. Aynı şekilde hastanın kendi bakımına katılmasına yardımcı olacak kumandalı hasta yatakları olduğu gibi manuel hasta yatakları da bulunmaktadır. Havalı hasta yatakları ise hastanın basınç altında kalan uzuvlarında basınç yarası oluşumunu engellemek amacı ile kullanılan ürünlere verilen isimdir. Havalı hasta yatakları hastanızın vücudunda dolaşan oksijen seviyesini arttırır ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Hasta Yatağı Modelleri
Hasta Yatağı Modelleri

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetimiz

Hasta yatağı fiyatları ürünün özelliklerine göre farklılık göstermektedirHasta yatakları maddi olarak insan bütçesini yorabilecek fiyatlar karşılığında satılmaktadır. Firmamız kısa sürelik hasta yatağı kullanımı için hasta yatağı kiralama hizmeti vermektedir. Bu şekilde uygun bir ücret karşılığı hizmet satın almış olursunuz. Hasta yatağı evinizde kullanım sonrası fazlalık durumuna düşmez ve ev ortamınızda aynı düzenin devamı sağlanır. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yatakları Fiyatları

Ev Tipi Hasta Yatakları Fiyatları Neye Göre Değişiyor

Kişilerin hastalık durumlarına göre tercih edecekleri yatak tipleri vardır. Sağlık sorunları ağır olanlar ve yatağa bağlı olarak yaşayan hastalar için özel üretim yatakları bulmak mümkün. Ev ve hastanelere özel yatak modelleri için sipariş verilebilir. Hasta yatakları kullanım açısından konforlu ve çok amaçlı olmalıdır. Yatağı sadece uyumak ve uzanmak için değil, aynı zamanda kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde seçilmelidir. Bedensel engeli olan hastaları her zaman yataklarından kaldırarak bir yerden bir yere götürmek mümkün olmayabilir. Bunun için kişisel ihtiyaçlar için elektronik yataklar mevcuttur.

Hastalık Türüne Göre Yatak Tipi Seçimi

Hasta yatakları ev tipi olarak da üretilebilir. Kişilerin boy ve vücut ağırlığına göre hazır olan yatak tipleri de vardır. Kumandalı ve standart yatak olarak iki tip vardır. Katlanabilir olan uzaktan kumandalı yatakların farklı kullanım özellikleri bulunmakta. Örneğin; bedensel engeli olan ve yürümekte zorluk çeken kişiler için titreşimli yataklar vardır. Masaj ayarı sayesinde kişilerin yatakları kaldıkları süre boyunca dolaşım sistemlerini harekete geçirir. Ani durumlarda kalp atışını ölçen yataklarda vardır. Ev tipi yatakları hastane yataklarına benzer. Kullanım olarak teknolojiktir. Kişisel ihtiyaçların giderilmesine yönelik şekilde geliştirilmiştir.

Özelliklerine Göre Yatak Fiyatları

Hasta yatağı almak istiyorsanız ve fiyatlarını merak ediyorsanız bilmeniz gereken bazı bilgiler vardır. Yataklar tek kişilik ve iki kişilik olmak üzere ayrılır. Standart çift kişilik hasta yatakları alınabildiği gibi birçok fonksiyona sahip çift kişilik yatak tiplerinden biri de tercih edilebilir. Özellik ve konforuna göre bu yatakların fiyatlarında da farklılık görmek mümkün. Uygun fiyatlarda yatak almak için özel üretim yapan ve taksitli ödemelere imkan sağlayan firmalardan siparişler verebilirsiniz. Satın alma durumu olmayan kişiler için kiralık verilen yatak tipleri de vardır. Ödeme indirimlerine giden ve toplu alımlarda fiyat indirimine giden firmaları inceleyebilirsiniz.

Kiralık Hasta Yatak Modelleri

Kısa süreli yatağa bağlı yaşamak zorunda kalan kişiler için ev tipi kiralanan yatak modelleri vardır. Aynı zamanda salık sorununa göre özel eklemeler isteyeceğiniz modelleri de tercih etmeniz mümkün. Kiralık hasta yataklarında oda ebadı ve kullanım şekline göre düzenlemelere gidilebilir. Hasta yatağı modelleri sunduğu konfor ve çok amaçlı kullanım özelliğine göre farklı fiyatlarda olacaktır. Otomatik olan hasta yatak ürünleri garantilidir. Olası bozulma ve hasarda bakım ve tamiri için alınan firmaya başvuru yapılabilir. Oda boyutuna göre katlanabilen ve kumanda ile hastanın durması gerektiği şekle göre ayarlanan tiplerde vardır. Kiralanan yatakları verilen adrese teslim eden firmalar vardır. Kurulumu ve ayar anlatımı ile birlikte kişileri rahat günler beklemekte. Bedensel ve sorun yaşanan bölgeye özel olarak ayarlanabilen oturmalı yatak tipleri de vardır. Açılabilir tekli koltuk özelliğine sahip olup katlandığında yatak şeklini almakta.

Hasta Yatakları Üreten Firmalar

Hasta yatakları için hazır ürünler satan ve kendi üretimini yapan firmalar vardır. Özel yaptırılmak istenen hasta yatakları için sipariş vereceğiniz profesyonel yerler vardır. Yatak üretiminde tercih edilen kaliteli malzemeler ve teknolojik içerikler sayesinde hastalara konforlu günler sunarlar. Örneğin; vücudunda kırıklar olan ve alçılı olan vücut için geliştirilmiş katlanabilen ve şekil verilen yataklar bulunmakta. Üretimi hızlandırmak ve verilen siparişleri yetiştirmek için teknolojik cihazlar kullanılır. Müşterilerinin isteğine uygun olarak hazırlanan yatak modelleri, kullanım amacına göre de farklı tiptedir. Büyük firmalar toplu yatak satışlarını özel ve kurumsal hastanelere yapmakta. Fakat ev ortamı için hazırlanan hasta yataklarında kiralama işlemleri de uygulanabilir.

Ortopedik Hasta Yatakları

Bedensel hareket konusunda sıkıntı yaşayan kişiler olabilir. Fizik tedavi şeklinde hareket ettiren ve titreşim özelliği sayesinde hastaların yatak içerisinde hareket etmeleri sağlanır. Bu durum hissedilmeyen eklem ve dolaşım bölgelerine titreşim gönderir. Titreşimler vücudun hareketli kalmasını sağlar. Bacak kırıklarında ve alçılı durumda bir süre kalması gereken hastalar için ayarlanabilen otomatik yataklar vardır. Yatağa bağlı ayar düğmeleri ekli halde bulunabilir. Kullanmak isteyenler için kumandalı tiplerine de yer verilir. Banyo ve bakım işlerine özel alt bölmesi delikli olan yataklarda vardır. Tuvalet ihtiyacı içinde aynı bölmede yer alan açılabilir alanları sayesinde hastalar kişilere ihtiyaç duymadan kişisel ihtiyaçlarını giderebilir.

Hasta Yatakları Ne Kadar

Hasta Yatakları Ne Kadar

Hasta Yatakları Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde alışverişin çeşitli yönlerde olması ve birçok marka ile üretici firmanın bir arada olması hasta yatakları ne kadar sorusunun tam bir karşılığı olmamasına sebebiyet vermektedir. Hastaların ve yakınların internette ve medikal mağazalarda sıkı bir inceleme yaptıktan sonra hasta yatakları ne kadar konusunda tam bir bilgi birikimine sahip olmaları daha sonra pişman olmamaları açısından son derece önemlidir.

Birçok üretici firma farklı fonksiyonlara sahip birçok çeşitte hasta yatakları imal etmekte ve satışa çıkarmaktadır. Elektrikli hasta karyolası fiyatları 1.500 liradan başlarken bu fiyat tam fonksiyonlu ve çok yönlü karyolalarda 3 bin ile 4 bin liraya kadar çıkmaktadır. Daha uygun bir şey düşünenler için ise bin liranın altında manuel model yataklar çeşitleri de piyasa içerisinde mevcuttur. Ekonomik durumları ve bütçeleri bir hasta yatağı satın almaya yetmeyen kişiler için ise birçok marka ve firma hasta yatağı kiralama seçeneğini sunmaktadır. Bu türden karyolalarda aylık ya da yıllık olarak kiralama avantajları bulunmakta. Tıbbi ve hijyen açısından hiçbir sorunu ve sakıncası bulunmayan bu yataklar da tıpkı satın alınan ürünler gibi tam ölçekli olarak çalışmakta ve ihtiyaçları karşılamaktadır. Genelde geçici hastalar için kiralama yoluna gidilebilir.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilecekler

Potansiyel müşterilerin akıllarında yer eden hasta yatakları ne kadar sorusu ekonomik olduğu kadar pratik ölçülerde de kendine yer bulmuştur. Buna göre sırf bir hasta yatağını ucuz diye almak yanlış ve mantıksız olacaktır. Tamamen hastanın hastalık gidişatına ve durumuna göre seçilmesi elzem olan hasta yatakları bu noktada tercih edilmeli ve fiyat derecelendirmesi sonradan yapılmalıdır. Aksi takdirde sırf fiyatı uygun diye alınan hasta yatakları ihtiyaca cevap veremeyeceği için kullanılamaz ve işe yaramaz bir duruma gelebilecektir.