Yazılar

Hasta Yatağı Hasta Karyolası Havalı Yatak

HASTA YATAĞI HASTA KARYOLASI HAVALI HASTA YATAKLARI

Hastalık hepimizin yaşadığı zorlu bir süreçtir. Doktorun tavsiyelerine uymak ve dinlenmek bu süreçte çok önemlidir. Bu süreçte sağlıklı ve kişiye uygun bir yatağın tercih edilmesi iyileşme süresini daha kısa bir zaman dilimine çektiği için oldukça önem taşımaktadır. Sağlıklı bir uyku için de doğru yatak seçmek gerekmektedir. Buna paralel olarak da yatak fiyatları belirlemek gerekmektedir. Bütçenizi zorlamayacak ama bir o kadar da kaliteli olan yatakları temin etmek mümkün olabilmektedir. Hasta yatağı kiralama İstanbul firması olarak hastalarımızın uygunluğuna göre kaliteli yataklarımızı mağazamızda sizlerin beğenisine sunmaya devam etmekteyiz.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları Ve Özellikleri

Hasta yatağı kiralama bütçe açısından önemlidir. Satım alım işlemine göre yatak kiralamak daha uygundur. Nerede ise yarı yarıya fiyatta düşme söz konusu olmaktadır. Yataklar şişme yatak, havalı yatak, asansör özellikli yatak, otomatik yatak gibi pek çok kategoriye ayrılabilmektedir. Yatak özellikleri konusunda tercihi yapmak adına ürünler ile ilgili minik bir araştırma yapmak yeterli olacaktır. Özellikle hasta yatağı kiralama fiyatları İstanbul bölge olarak ürün çeşitliliği açısından çok zengin bir bölgedir.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları Tercihi Yatak Seçiminde Önemli Midir?

Hasta yatağı kiralama fiyatları İstanbul yatak alırken ne istediğinize göre araştırılması gereken araştırılması gereken konulardan biridir. Bu aşamada önemli olan bir konu ise fiyat içeriğinden ziyade yatağın hastanın durumuna göre olmasıdır. Elbette yatak fiyatının bütçeyi zorlamaması önemlidir. Ancak çok düşük fiyata alınan yataklar fayda sağlamak yerine zarar vermektedir.  Yatak seçiminden önce ilk tercih edilecek konu yatağın hastaya uygun olmasıdır. Hasta yatağı kullanımı hastanın rahat bir uyku ve rahat bir dinlenme süreci yaşamasında çok önemlidir. Özellikle yatağa bağlı yaşayan hastalar için uygun olarak yapılmış olan ürünler hasta kas yapısı için çok önemlidir. Bu tür yataklar hasta kişinin daha rahat etmesini sağlamaktadır. Yatalak olan hastaların daha hızlı iyileşmesine katkı sağlayacaktır. Yatalak olan hastalar sürekli yatmaya bağlı olarak ağrı ve acı duyabilmektedir. Bu tür yatak seçimleri ise hasta olan kişinin ağrısını azaltarak rahat etmesine yardım edecektir.

Ev Tipi Hasta Yatağı

Ev Tipi Hasta Yatağı

Hasta yatakları tercihi hasta yakını için önem taşımaktadır. Hasta yatağı kiralama fiyatları İstanbul seçeneklerinde ne istediğini bilmek doğru tercih etmede oldukça etkendir.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları İstanbul Ve Çeşitleri

Hasta yataklarında rahatlık önemlidir. Bunun yanı sıra kolay kullanım da hem zamandan hem de gün içinde rahat çalışmadan dolayı artı değer kazandıran bir durum olmaktadır. Hasta yataklarının dizaynı hastaların rahat etmesine yönelik olmalıdır.  Firmamızda pek çok hasta yatağı tercih edecek olan kişilerin aradığı yatak özelliklerine göre olmaktadır. Özellikle yatalak hastalar için en çok kullanılan havalı ve baklava modelli yataklarımız en sık öneride bulunduğumuz özellikte olan yataklarımızdır. Havalı yataklar yatalak olan hastalarda bası yarasını en aza indirmeye yardımcı olan özellikte dizayn edilmiştir. Hasta yatağı kiralama fiyatları İstanbul bölgesinde müşterilerimizin talebine çeşitliliğimizi arttırmaya devam etmeyiz.

Hasta Yatağı Kiralama Ve Yatak Kullanımı

Hasta yataklarının kullanımı oldukça kolaydır. Yataklar teknolojik bir sistem üzerine kurulduğu için rahat hareket kabiliyeti, kumanda ve düğme sistemine göre çalışma özelliği gibi rahat kontrol etme özelliğine sahiptir. Bu durum hem hasta yakını için hem de hastanın kendisi için yatağın kolay kullanımında etkendir. Yatak alırken yatağın nasıl kullanılacağını firma yetkililerinden detaylı bir şekilde öğrenmek işinizi daha da kolaylaştıracak bir seçim olacaktır.

Ev İçerisinde Kullanılan Hasta Yatağı Kiralama Fiyat Seçenekleri

Evde bakımı yapılan hastalar için yatak seçimi özenli bir şekilde yapılmalıdır. Yatağa bağlı olan hastalarda sıradan bir yatak ile bakım doğru bir tercih olmayacaktır. Bu nedenle ev konforunda kullanılan hasta yatağı kullanımı bu anlamda önemlidir. Ev tipi yataklar hem hasta için hem de evde hastaya refakat edecek kişi için doğru bir tercih olacaktır. Yatalak hastalar için dizayn edilmiş olan bu yataklar kolaylık sağladığı gibi hastanın yaşam kalitesinde de ciddi bir artış sağlamaktadır. Hasta yatağı fiyatları ve diğer yatak çeşitleri fiyatları konusunda bizden bilgi alabilir ve detaylı olarak yatak çeşitlerimizi değerlendirebilirsiniz.

Tüm hasta yatağı kiralama fiyatları İstanbul tercihi konusunda da firmamız ile bağlantıya geçebilir yatak kiralayabilir ve ekonomik anlamda bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Devamını Oku

Hasta Yatakları

Yatan Hastaların Büyük Destekçisi Hasta Yatakları

Yatağa bağlı olarak iyileşme süreci geçiren veya hayatlarının geri kalanını yatağa bağlı geçirmek zorunda kalan hastalar için özel olarak üretilen. Her yatan hastanın sorunu aynı olmadığı için her hastanın ihtiyacı olan yatağın da bu ihtiyacı karşılaması gerekmektedir. Bu nedenle hasta yatakları birtakım özellikleriyle kendi içerisine çeşitlere ayrılmaktadır. Yükseklikleri ayarlanabilen hasta yataklarının en önemli kullanım amacı, hastanın rahat hissetmesini sağlayarak tedavi ve iyileşme sürecinde hastanın moralini daha yüksek tutmasını sağlamaktır. Ayrıca oluşması muhtemel bazı fiziksel rahatsızlıkların da önüne geçmesi, hasta yataklarının tercih edilmesinin nedenlerindendir. Firmamızın ürettiği hasta yatakları hemen herkesin kullanabileceği ölçüdedir.

Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Tedavi ve iyileşme sürecinin en önemli destekçisi olan hasta yatakları, yatan hastaların hastane dışında da iyi bir bakım almasını sağlamaktadır. Hem hastanede hem bakım merkezlerinde hem de evlerde kullanılması mümkün olan hasta karyolası ürünleri çok faydalıdır. Hastanın rahatını ve güvenliğini sağladığı gibi bakımından sorumlu refakatçisinin de daha az zahmet yaşamasına neden olmaktadır. Yatağa bağlı kalan hastalar bu süreci kısa zamanda geçirecekleri gibi çok uzun süre ya da hayatının geri kalanında yatağa bağlı kalma durumları da olabilir. Bundan dolayı oluşabilecek birtakım sorunların önüne geçmesi açısından doğru bir hasta yatağı tercihi büyük önem taşımaktadır. Sürekli yatan hastanın vücudunda oluşması ve iyileşmesi zor olan kızarıklık ve yaraların oluşmasının engellenmesi, doğru bir hasta yatağı ile mümkün olmaktadır.

Hasta Yatak Modeli

Hasta Yatak Modeli

Birçok çeşidin bulunduğu hasta karyolasının manüel ve kumandalı çalışan şeklinde modelleriyle ihtiyaca ve ekonomik duruma göre tercih edilmesi imkanı bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatakları birçok çeşitlilik barındırır. Daha kolay kontrol mekanizmasının olduğu kumandalı hasta yatağı çeşidi ile hastanın kumada yardımıyla çok daha kolay yatağı ayarlaması sağlanmaktadır. Felçli hastalar için özel olarak tasarlanan felçli hasta yatağı, hastanın bacaklarını hareket ettirmek amacıyla indirip kaldırmak gibi aktiviteleri ve yatma ve oturma pozisyonunun olduğu, kumanda veya manüel olarak kullanılan yataklardır. Özellikle felçli hastaların tercih ettiği 2, 3 veya 4 motorlu olarak tasarlanan motorlu hasta yatağı, yatağın altında yer alan motor sayesinde fonksiyonel bir özelliğe sahiptir ve kumanda ile çalışmaktadır. Hayatının geri kalanını yatağa bağlı olarak geçirecek hastalar için tasarlanan otomatik hasta yatağı, hastaların hareket etmelerinin mümkün olmamasından kaynaklı hareketli bir yapıya sahip olması şeklinde üretilmektedir.

Hareketli iskelet yapısına uygun bir şekilde eklemleri bulunan katlanabilir hasta yatağı, istenilen pozisyona göre şekil alarak hastanın yatma veya oturma pozisyonlarını kumanda aracılığıyla sağlamaktadır. Pratik bir kullanımı olan şişme hasta yatağı, pompayla şişirilerek yatak haline gelmesi şeklinde kullanılmaktadır. Tuvalet ihtiyacını tek başına gideremeyen hastaları tuvalete gitme zahmetinden kurtaran lazımlıklı hasta yatağı, hastaların tuvalete gitmeden ihtiyaçlarını gidermelerinin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak hasta ve refakatçisi için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatağı Çeşitleri

Havalı Hasta Yatağı Hakkında

Motorlu yatak sistemleri olarak tasarlanan havalı hasta yatağı bası yaralarının engellenmesine yönelik kullanılır. Özellikle uzun süre yatmaktan kaynaklı hastanın topuk, dirsek, kuyruk sokunu, kulak ve kalça gibi bölgelerinde oluşan 1. ve 2. seviyedeki yaraların önlenmesinde kullanılır. Normal bir yatağın uyguladığı basınç sayesinde oluşan yaraların daha ileri boyuta gitmesini engellemek ve iyileşmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Yara ve ağrılar için özel olarak tasarlanan havalı hasta yatakları yatan hastaların yara oluşum riskini azaltır. Bunun yanı sıra obezite gibi bazı hastalıklar için de terlemeyi en aza indirgeyerek sağlıklarının kötüye gitmesini önler. Baklava Tipi Havalı Yatak, Boru Tipi Havalı Yatak ve Pozisyon Aldıran Havalı Yatak olmak üzere üç türde havalı hasta yatağı çeşidi bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemi

Tedavi süreci uzun olmayan ancak hasta yatağı yardımıyla iyileşme süreci geçirmesi gereken hastaların hasta yatağı kiralama imkânı mevcuttur. Bu sayede satın almaya gerek kalmaksızın konforlu ve sağlıklı bir tedavi süreci mümkün olmaktadır. Bu sayede hem hastalar hem de refakatçileri daha kolay bir tedavi süreci geçirirler. İyileşme süresi boyunca daha az zahmet çekerek ve daha az maliyetle bu durumu atlatırlar. Hasta yatağı fiyatı nedeniyle satın almak yerine kiralamayı tercih eden kişiler de mevcuttur. Bu kişilerin yatağın ayarlanması ve fonksiyonları ile ilgili uygun hasta yatağı çeşidi belirleyerek kiralama işlemini gerçekleştirmeleri doğru olacaktır. Tedavi sürecinin daha kolay olması için bu detaylar önem taşımaktadır.

Evde Hasta Yatağı İle Hasta Bakmak

Tedavi dönemini evde geçirmesi mümkün olan hastaların ev tipi hasta yatakları ile bakım ihtiyaçlarını gidermek mümkün olmaktadır. Hasta yataklarında bulunan ayarlama özellikleri ile hastanın sırt, ayak gibi bölgelerinin yükseklik ayarlarının yapılması mümkündür. Yatakta bulunan elektrik motoru sistemi ile bu ayarlar kolaylıkla yapılabilmektedir. 2 ve 3 motorlu hasta yatakları çeşitleri ile hastanın hareket yeteneğini kaybetmesine bağlı olarak tercih edilmektedir. Firmamızdan her türlü yatağı kolayca tedarik edebilirsiniz.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Seçiminde Profesyonel Destek Alın

Ev tipi hasta yatağı modelleri ve hastane tipi hasta yatak modelleri arasında ürüne bağlı çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklara göz atarak siz de seçim yapmak istediğinizde geniş yelpazeli sunmuş olduğumuz hasta yatak hizmetlerimizden güvenle yararlanabilirsiniz. Bu hizmetlerden yararlanmadan önce mutlaka firmalarının hizmetlerinden göz atmaya özen göstermelisiniz. Bu konuda firmamız müşteri memnuniyetini önemseyen geniş yelpazeli hizmet kalitesiyle öne çıkmakta olup siz de güvenme çeşit hasta yatak modellerimize göz atabilirsiniz.

Kiralama İle Hasta Yataklarına Sahip Olabilirsiniz

Günümüzde kiralama seçeneğini tercih ederek de yararlanabileceğiniz hasta yatakları, karyolada, sünger satış seçenekleri ile de müşterilerin ihtiyacı doğrultusunda satışa sunulmaktadır. Hastanın rahat edeceği ve çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmayacağı birinci sınıf özelliklere sahip hasta yatağı ve havalı yatak modelleri tercih edilmek suretiyle hastalarımız için bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Geniş Yelpazeli Hizmetlerimizi Güvenle Tercih Edebilirsiniz

Günümüzde birinci sınıf hizmet içeriği ile çalışmalarını sürdüren firmamız hasta yatakları modellerinde birçok fonksiyona sahip modellerden tutunda klasik hasta yataklarına kadar her ürünü avantajlı fiyat seçenekleri ile sizlere ulaştırılmaktadır. Kiralama hizmetini tercih ettiğinizde hastanızın ne kadar sürer yatarak hastalığı devam ettireceğini biliyor ya da doktor tarafından bu süreyi kestirebiliyorsanız, kiralama hizmetlerimizden de bu süre içerisinde anlaşma sağlayarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kiralama Ve Satış Öncesi – Sonrası Güvenilir Hizmet

Kiralamak öncesi ve sonrasında sunmuş olduğumuz hizmet kalitesinin yanı sıra hasta yatakları fiyatları bakımından da firmamız en uygun fiyat seçenekleri ile satın alma ve kiralama hizmetini sunan adreslerden biri olarak öne çıkıyor. Nitekim sizde eğer hasta yatağı araştırması yapıyorsunuz internet üzerinden çeşitli web sitelerine bakabilir ve bu konuda birçok bilgiye internetten ulaşım sağlayabilirsiniz. Günümüzde giderek kullanımı artan hasta yataklarından kiralama seçenekleri ilk sırada arasında yer almaya başlamıştır. Bu kapsamda siz de firmamızı tercih ederek kiralama hizmetlerinden yararlanmak isterseniz, whatsapp üzerinden ya da çağrı numaralarımızdan bize ulaşarak hasta yatağı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sizde kurumsal hizmet çerçevesi içerisinde sunmuş olduğumuz bu hizmetleri tercih ederek kiralama ve satın alma hizmetlerimizden güvenle yararlanabilirsiniz.

Kullanımı Rahat Ve Kolay Hasta Yatakları

Hasta yatağı seçiminde, bazı kriterler öne çıkar. Bu kriterlerin başında, hastanın rahatsızlık türü ve yatış süresi gelir. Ayrıca, hastanın yaşı da yatak seçiminde önemli kriterler arasındadır. Yaşlı hastalar için, hassas ciltlerine uyumlu yatak seçimi önem taşır. Hastanın yatış süresi de yatağın satın alınması ya da kiralanması için önem taşıyan kriterler arasındadır. Farklı yatak çeşitleri bulunmakla birlikte, vücut anatomisine uygun olanı seçmek gerekecektir.

Rahatlık Sunan Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatakları arasında, rahatlık sunan ve kişinin vücut yapısı ile uyumlu yatak seçimi önem taşır. Firmamız, hasta yatakları konusunda sektörde önde gelen kuruluşlar arasındadır. Hastane, klinik gibi sağlık merkezlerine satışımız olduğu kadar, evlere uygun, hasta yatağı satışımız da bulunur. Hasta yataklarında kumanda ile çalışan, otomatik ve manuel sistemli yataklarımız mevcuttur. Bunlar iki, üç ve hatta dört motorlu sisteme dayanan hasta yataklarıdır. Her birinin farklı fonksiyonları bulunur. Çok işlevli olan hasta yataklarında, ilk düşünülen unsur, hastanın güven ve rahatlığıdır. Hastalık müddetince, yatağa bağlı geçirilen sürelerde, hastanın konforu ilk planda düşünülmüştür. Kumanda ile yatış ve oturuş pozisyonlarına ayarlanması önem taşır. Ayrıca yanlarındaki korkuluklar ise, hastanın güvenliği için önem taşır.

Havalı Hasta Yataklarının Önemi

Firma olarak, her türlü hasta yatağı çeşidimiz mevcuttur. Kaliteli ve anti alerjik hasta yataklarımız bulunur. Firmamız tarafından sunulan hasta yatakları fiyatları sektörde tercih edilmemiz için bir etkendir.  Ayrıca, satış hizmetimiz olduğu kadar, belli bir süreliğine kiralama hizmetimiz de mevcuttur. Belli yaşlardaki hastalar için seçilecek yataklar önem taşır. Çocuk yatakları ve yaşlı yatakları, bunlara verilecek en güzel örnektir. Yaşlı hastalar için, cilt yapılarına uygun yatak çeşitleri seçilmelidir. Sürekli yatan hastalarda, ciltte açılmaların olması kaçınılmazdır. Sürekli hareket ve kan dolaşımı özelliği sunan, havalı yataklar ile bu hastalar için risk olan cilt sorunları ortadan kalkacaktır. Ayrıca hasta yatağı süngerlerinde de anti alerjik özellikler mevcuttur. Hastalar için, evlerinde kendi yataklarında yatıyormuş hissi veren, ahşap görünümlü karyolalar da tercih sebebidir. Hasta yataklarında, ergonomik özellikler düşünülmüştür. Sunulan kalite ve yatak çeşitlerimiz için, firmamızı tercih etmeniz önerilir.

Havalı Hasta Yatakları Çalışma Sistemi

Havalı Hasta Yatakları Çalışma Sistemi

Günümüzde hastaların bakımı için ihtiyaç duyulan yatak modelleri farklı kategorilere ayrılmaktadır. Özellikle havalı hasta yatakları çok fazla tercih edilir. Nitekim sağladığı etkili olanaklar hastanın çok daha kısa sürede iyileşme sürecini atlatmasına olanak vermektedir.

Kaliteli malzeme yapısı ve özel tasarımı ile hazırlanan bu yatak çeşitleri, uzun süre yatmak zorunda olan hastalar için ideal bir çözüm sağlamaktadır. Ortak şekilde dinlemek ve uyumak kişinin hem fiziksel hem de ruhsal olarak sağlıklı kalmasını sağlayan en önemli unsurlar arasındadır. Hastalar açısından bakıldığında çok daha önemli hale geliyor. Vücudun kendini yenilemesi ve yeniden sağlıklı hale gelebilmesi için, kişinin bol bol dinlenmesi gerekmektedir.

Havalı Hasta Yatakları Çalışma Sistemi

Oldukça basit bir prosedür altında havalı yatak çeşitleri kolayca kullanılabilir. İster bir motor yardımıyla ister ağızdan şişirilerek bu yataklar kolaylıkla hazır hale getirilebilmektedir. Ancak genel olarak motor sistemi üzerinden yatakları aktif hale getirmek tercih edilmelidir.

Böylece şeklini alan yataklar, hastaların vücut yapısına uyumlu olarak esnek görünümüne ulaşır. Daha sonra ister hasta yatakları üzerinde ister zeminde veya birçok değişik noktada bu yataklar değerlendirilebilir.

Havalı Yatak Çeşitlerinin Özellikleri

Birçok farklı özelliğinin bulunduğunu söylemek mümkün. Öncelikle vücudun şeklini alan havalı hasta yatakları, böylece hastanın vücudundaki kan akışının sağlıklı bir biçimde hareket etmesine fırsat verir. Alınan ilaçlar ve besinler organlara kolayca geçiş sağlar. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği sağlıklı ve hijyenik bir iyileşme dönemi geçirme şansı vermektedir.

Hastalar bu dönemde bağışıklık sistemi açısından zayıf olduklarından dolayı, antibakteriyel özellik farklı mikroorganizmaların hastalardan uzak kalmasına olanak verir. Üstelik kolay silinebilir ve temizlenir özelliği, yalnızca bir bezle gerçekleştirilebilmektedir. Vücudun şeklini tam olarak alan yataklar, hastanın farklı noktalarında oluşabilecek yaraların bertaraf edilmesinde yardımcı olur.

Farklı Şekilleri İle Havalı Yataklar

Esnek yapısı ve kaliteli malzeme yapısı ile havalı yatak çeşitleri, günümüzde evlerde veya huzurevleri bakım evlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca boru tipi ya da baklava şekilleri altında seçim imkanı sunar.

Kolaylıkla hazır hale getirilen bu özel havalı yataklar, çok uygun fiyatlarla da temin edilebilmektedir. Hastanın hem fiziksel hem de psikolojik olarak kısa süre içerisinde iyileşmesi için, bu yatak çeşitleri mutlaka tercih edilmelidir.

Felçli Hastalar İçin Havalı Hasta Yatağı

Felçli Hastalar İçin Havalı Hasta Yatağı Kullanımının Önemi

Felçli hastalar sürekli yatmak zorunda olan hastalarımızdır. Bu nedenle onların konforlu ve sağlam bir yatakta yatması sağlıkları için oldukça önemlidir. Felçli oldukları için birçok problemle uğraşan bu vatandaşlarımızın bir de sağlam olmayan bir yatakla uğraşması onları daha da zorlamaktır. Bu nedenle onları sağlam ve konforlu bir yerde yatırmak oldukça önemlidir. Felçli hastalar için özel bir üretilen bir yatak türü vardır. Bu yatak türünün adı hasta yatağıdır. Hasta yatağı elektrikle çalışan ve hareket edebilen özel bir yatak türüdür. Hasta bu yatak türü sayesinde temel ihtiyaçlarını karşılar ve rahat bir dinlenme süreci geçirir. Bu yatağın kullanımı oldukça artmıştır.

Hasta Havalı Yatakları

Hasta Havalı Yatakları

Hasta yatakları felçli bir hastanın kesinlikle kullanması gereken bir yataktır. Fakat hasta yatağı konforlu ve sağlam bir yatak olmasına rağmen birkaç konuda felçli hastaların ihtiyacını karşılamada zorlanmaktadır. Bu ihtiyaçlar hastanın terlemesini ve yara oluşumunu engellemektedir. Hasta karyolası bu iki konuda hastaya yeteri kadar destek olamamaktadır. Hasta felçli olduğu için sürekli yatmaktadır. Bu nedenle vücudunda terleme ve yara oluşumu doğaldır. Felçli hastaların vücudunda yara oluşumunu ve terlemeyi azaltmak için yine özel bir yatak türü olan ve elektrikle çalışan havalı yataklar üretilmiştir. Havalı yatak şekil olarak şişme yatağı benzemektedir. Elektrikli motor ile şişen bu yatak türü hastanın vücudunda yara oluşumunu ve terlemeyi bitirmektedir.

Hasta İçin Havalı Yatak Modelleri

Ülkemizde üç farklı havalı yatak modeli bulunur. Bu modeller baklava tipi, boru tipi ve pozisyon veren havalı yataklardır. Baklava tipi modelimiz ekonomik bir model olmasına rağmen pek önermediğimiz bir üründür. Hastanın sırt yaralarını azaltmada etkili olmayan bu ürün aynı zamanda kilolu insanların kullanımına uygun değildir. Bu modelimizi satmamıza rağmen size pek önermemekteyiz. Boru tipi modelimiz ise havalı yatak üzerinde bulunan hava kanallarının boru şeklinde uzanmasıyla çalışan bir ürünümüzdür. Sırt yaralarını geçirmede oldukça etkili bir havalı yataktır. A+B ve A+B+C havalı yatak gibi iki farklı modeli bulunmaktadır. İki modelimizde oldukça kalitelidir. Pozisyon veren  havalı yatak ise hastanın yatış şekline sola ve sağa şekil alabilen ve hastanın yara oluşumunu tamamen engelleyen bir modelimizdir. En kaliteli modelimiz olan bu ürünü siz değerli müşterilerimize gönül rahatlığıyla öneririz.

Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Havalı yatak felçli ya da yatalak hastaların kullanması gereken elektrikle çalışan şişme bir yataktır. Bu ürün genelde hasta yatağı beraber kullanılan ve yatağa bağımlı hastaların kesinlikle kullanması gereken bir üründür. Havalı yataklar genelde hastaya masaj hissi veren ve hastanın vücuduna yara çıkmasını engelleyen ve hastanın terlemesi önleyen özel bir yatak türüdür. Hastanız da terleme var ise ya da hastanızın vücudun da yara çıkmaya başladı ise bu ürünü kullanması şarttır. Elektrikle çalışan havalı yatak denizde kullandığımız şişme yataklara benzemektedir. Havalı yatakta yatan bir hasta daha rahat bir dinleme süreci geçirecektir. Havalı hasta yatağı sayesinde ayrıca hastanın tedavi süreci daha iyi olacaktır.

Havalı yatakların birkaç farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller baklava tipi, boru tipi ve pozisyon verendir. Bu modellerimiz tamamı yurt dışından ithal olarak gelmektedir. İlk modelimiz olan baklava tipi modelimiz en ekonomik ürünümüzdür. Sigorta tarafından bu ürünün fiyatının birazı karşılanmaktadır. Baklava tipi modelimizde hava kanalları baklava dilimi şeklinde oluşturulmuştur. Yüz kilo ve altındaki hastalarımız için ideal bir modeldir. Şişme süresi yarım saattir. Terlemeyi önleme de ve yaraları geçirme de çok etkili değildir. Boru tipi modelimiz ise kendi içinde bir çok farklı çeşide ayrılmıştır. Bu çeşitlerden ilki A+B ventilasyonlu 8 cm boru tipi havalı yatak modelimizdir. Yatak ölçülerimiz sekiz santimdir. Yüz elli kilogram taşıma kapasitesine sahiptir. Hava kanalları boru şeklinde dizayn edilmiştir.

Ventilasyon Özellikli Havalı Hasta Yatakları

A+B ventilasyonlu 10 cm modelimiz de ise yatak ölçüleri on santimetre olup hava kanalları yine boru şeklinde dizayn edilmiştir. İki farklı modülü vardır. Bir taraf şişerken diğer taraf inmektedir. Böylece vücuda aynı oranda hava verilmektedir. A+B  ventilasyonlu 12 cm modelimiz ise iki modüllü boru tipi modellerimiz arasındaki en kalın yatağa sahiptir. Yüz otuz kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Yatak üzerinde on dokuz adet farklı boru bulunmaktadır. Borularda arıza olduğu zaman on dakika içinde boruları değiştirip sorunu çözebilirsiniz.

A+B+C ventilasyonlu 12 cm modelimiz ise üç modülden oluşmaktadır. Yatağın şişme süresi yedi ya da sekiz dakikadır. Hava her boruya eşit şekilde dağıtılmıştır. Sıvı geçirmez kılıfı bulunmaktadır. Boru tipi modeller arasındaki en kaliteli modelimizdir. Son olarak pozisyon veren modelimiz ise piyasadaki en kaliteli havalı yatak modelidir. Yatak üzerinde yirmi bir adet hava kanalı bulunmaktadır. Hastanın yatış şekline göre pozisyon almaktadır. İki yüz kilogram taşıma kapasitesine sahiptir. Kolay bir şekilde basınç ayarı yapılabilmektedir.

Havalı Yatak Ve Çeşitleri

Havalı Yatak Ve Çeşitleri

Havalı hasta yatakları, hastanın yatak ile olan vücut basıncını azaltmakta olup hastanın daha konforlu bir şekilde yatmasını ve vücut yaralarının oluşumunu engelleyen ya da oluşmuş olan yaraların acısını azaltıp tedavi sürecini hızlandıran bir yatak çeşididir.

Havalı Yatak Özellikleri Ve Faydaları

Havalı yatak sistemleri motor yardımıyla çalışmaktadır. İçerisinde bulunan motorun sayesinde yatağın basıncı ayarlanmakta olup hastanın kilosuna ve vücut yaralarının seviyesine göre basıncı ayarlama imkanı bulunmaktadır. Yataklar 1. derece ve 2. dereceye kadar yatak yaralarının tedavilerinde destek sağlanmaktadır. Hasta ağırlığı olarak 150 kiloya kadar hastalar için uygun havalı yatak modelleridir. Hasta vücuduna düşük basınç sağlayarak yara oluşumunu engelleme özellikleri bulunmaktadır. Bu uygulanan basınç sürekli değişkenlik göstermekte olup vücudun farklı bölgelerine değişkenlik gösterir. Bu sayede kan dolaşımının da hızlanmasına destek sağlamaktadırlar. Ayrıca motorunun sessiz çalışması sayesinde hasta ve yakınları için rahatsız edici bir ses yaratmamaktadır.

Havalı Yatak Fonksiyonları

Havalı yatakların büyüklükleri ve yapısı her karyolaya monte edilmesine uygun bir yapıdadır. İstenildiği an kolaylıkla karyoladan sökülebilmekte ve başka bir karyolaya yine kolay olarak monte edilebilmektedir. Yatağın ortalama ağırlığı 5 kilo olmakta ve bu sayede taşıması oldukça kolaydır. Havalı yatak sabitlenerek karyola üzerinde kaymasını engellemek amacıyla iki yanında kanat şeklinde uzantılar bulunmaktadır. Bu kanatlar yatağa sabitleşerek yatağın herhangi bir sebeple hastanın altından kaynamasını engellemektedir. Yatağın ventilasyon özelliği sayesinde de yatakta sürekli havalandırma yapılmaktadır. Bu sayede hastanın terlemesi önlenmekte olup terleyen hastanın terinin vücutta tahriş yaratmadan kurumasını sağlar. Hasta temiz ve kuru bir yüzeyde yatabilmektedir.

Havalı Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Havalı yatakların başlıca 5 çeşidi yer almaktadır. En eski havalı yatak çeşidi, klasik havalı yataklardır. Baklava tipi olarak da anılmakta olup şeklinden dolayı bu adı almaktadır. Boru tipi havalı yataklar da bir diğer havalı yatak modelidir. Ayrıca diğer havalı yatak modelleri A+B+C sistemli hava yataklar ve pozisyon veren havalı yatak modelleri de bulunmaktadır. Son havalı yatak çeşidi de pozisyon veren a klasman havalı yatak modelidir.

Baklava tipi havalı yatak, ince bir yapıya sahip olup içerisinde bir adet yapıştırıcı ile satılmaktadırlar. Bu sayede karyolaya sabitleşmektedir. Yatak baklava dilimleri şeklinde olup yapısı sayesinde yatılan bölgedeki dokulara oksijen taşımaktadır. Yatağın yapısı bakımından kullanımı temizlenmesi kolay olup, kısa süreli kullanımlar için uygundur.

Boru tipi havalı yatak 1. dereceye kadar yatak yaralarında etkili olan bir havalı yataktır. Kiloya göre basınç ayarlanabilmekte olup en fazla 120 kiloya kadar da dayanıklıdır. Sürekli olarak yatağa üfleyerek yatağın ve çarşafın kuru olmasını sağlamaktadır. Üzerine pamuklu çarşaf serilerek rahatlıkla kullanımı sağlanabilmektedir.

ABC Sistem Havalı Yatak

A+B+C tipi havalı yatak, üç adet hava çıkışına sahip olan ve boru tipi havalı yatakların daha gelişmiş modelidir. 3 ayrı hava girişine sahip olmadı sayesinde yataktaki hava girişleri daha sık olmakta ve havalı yatak üzerinde ki basınç değerleri daha sık değişiklik sağlanmaktadır.

Yara oluşumunu engellediği gibi 2. derecede yatak yaralarına da tedavisi için katkı sağlamaktadır. 130 kiloluk hastalara kadar dayanıklıdır. A+B tipi havalı yatak çeşidi de bulunmakta olup iki hava girişi vardır ve A+B+C tipi havalı yataklara göre daha az gelişmiş bir yataktır.

Pozisyon veren havalı yatak çeşidi, 3 derece yaralara bile etkili bir yatak çeşididir. Hastayı istenilen pozisyonda sağa ve sola döndürme özelliği bulunmakta olup bu sayede hasta yakınları için de çok büyük kolaylık saplamaktadır.

A Klasman havalı yatak ise 4. ve 5. derecede yaralara bile etkili olmakta olup hastaya istenilen pozisyon vermeyi sağlamaktadır. Hastayı sağ ve sol tarafa döndürdüğü gibi istenildiği zaman hastayı 45 dereceye kadar hasta üzerinde değişiklik sağlayabilmektedir.

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

İşte size bir teknoloji harikası daha… havalı hasta yatakları

Teknoloji o kadar çok ilerledi ki bu korkunç ilerleyiş beraberinde akıl almaz bir takım ürünlerin buluşunu da berberinde getirmekte. Bu bazen gerçekten de ürkütücü olabiliyor. Örnekleri saymakla bitmez, ancak; kötü amaçlı üretilmiş ya da geliştirilmiş olan gerek ürünler, silahlar ya da internet programları haricinde pek çoğu yaşamımızı çok fazla kolaylaştırır nitelikte olduğu kesin elbette ki.

Örneğin cep telefonları, bilgisayarlar, internet vs… bunların en işe yarar olanları da sağlık hizmetine sunulan buluşlardır. Bu hizmetlerden sadece bir tanesi hakkında kendimizce biraz araştırmalar yaparak sizleri de bu alanda aydınlatmak istiyoruz. Yukarıda da dediğimiz gibi bir teknoloji harikasıdır kendileri, evet makalemizin konusu havalı hasta yatakları

Havalı hasta yatakları, hasta yataklarının içinde bizce en konforlu olanları. Zira özellikleri ve hastaya sağladığı faydalar saymakla bitmez. Şimdi bu havalı hasta yataklarını biraz daha yakından irdeleyelim,

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri ve Fiyatları

Özellikleri; İçerisinde ki özel sistemler sayesinde zamana göre kendini dengeleyerek hastanın vücut yapısına göre şekillenen ve bu sayede hasta vücudunda yaralanma ve dökülme riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Hastanın vücuduna gerektiği zaman hava üfleyerek kan dolaşımını hızlandırır, cilt dokusunun zedelenmesini engeller. Dolayısıyla kan hücrelerinin devamlı canlı kalmasını sağlar.

Hasta vücudunun ağırlık merkezini dengelemekte olup, bu sayede herhangi bir hasta bakıcının yardımına dahi gerek kalmadan hastanın yatış pozisyonunu otomatik olarak ayarlayabilmektedir.

Havalı Yatakların Emek Yatak markalı ve 12 cm olanlarının tercih edilmesi hasta için her zaman daha kaliteli ve konforlu bir tedavi süreci geçirmesini sağlayacaktır, zira yükseklik oranı ne kadar fazla olursa kan dolaşımı da bir o kadar kaliteli olacaktır.

Havalı hasta yataklarının bir diğer önemli özelliği de hastanın terleme oranını en aza indirgediği için deri üzerinde kızarıklık ya da en küçük bir tahrişe bile mani olarak hastanın rahatsız olmasını engellemektir. Ayrıca bu yataklar hastanın iç organlarının çok daha fonksiyonlu olarak çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

Havalı Yatak En Düşük Hangi Fiyata Alınabilir

Fiyatları; Bu kadar övgüyle bahsedilen havalı hasta yataklarının fiyatlarına hiç bakmasak mı acaba ? 🙂 diye düşünebilirsiniz, ancak; yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Havalı hasta yatağı fiyatları boyutuna, yüksekliğine, yapımında kullanılan malzemeye göre elbette ki değişkenlik gösterebilir. Ancak şu anda piyasada bulunan havalı hasta yatağı fiyatları üç aşağı beş yukarı 100 TL ila 1500 TL arasında değişmektedir. Şaşırdınız öyle değil mi? Evet gerçekten de bu kadar çok özelliği bulunan bir yatak modelinin bu denli ucuz olması da ayrıca insana rahat bir nefes aldırır vaziyette…

Sizler de çevrenizde veya ailenizde bir müddet yatmak zorunda kalacak olan hastalarınız var ise, onlar için hemen bir havalı hasta yatağı siparişi verebilir veya onları bu konuda bilgilendirerek tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bunun için de öyle koca bir arayış içine girmenize gerek yok. Hazır elinizin altında internet var iken hemen sayfamıza girerek bu havalı hasta yatağı modellerimizi inceleyip bütçenize en uygun olanını seçip siparişinizi vermeniz halinde en kısa sürede adresinize kadar teslim ederek, kurulum aşamasında da sizlere yardımcı olacağımızı garanti ediyoruz.

Unutmayın ki, sağlığınız yoksa hiç bir şeyiniz yok demektir! Önce sağlık diyoruz ve sizleri satış noktalarımıza bekliyoruz.

Ventilasyonlu Havalı Yatak

Havalı Yatak Ventilasyonlu A+B 12 cm

Hastanızın vücudunda yaralar oluşmadan önce veya yara başlangıcında kullanılması önerilir. 130 kg ağırlığa kadar olan hastaların kullanması uygun bir havalı yataktır. Yatak yaralarını gerçek anlamda engelleyen boru tipi havalı yatak 88×188 cm ebatlarındadır. Sıvı geçirmez kılıfı ile birlikte gelir.

Boru Tipi Havalı Yatak 12 cm

Havalı Yatak Ventilasyonlu A+B 12 cm

Havalı Yatak Ventilasyonlu A+B 12 cm

Ürün Açıklaması

Türkiye’de satılan havalı yataklar içinde en kaliteli ve ergonomik havalı yatak çeşididir. Şişme yüksekliği 12 cm’dir. Havalı yatak ventilasyon sistemi ile çalışır ve bu sayede aşırı ısınma ve terlemeleri önler. Birbiriyle bağlantılı 19 boru şeklinde hücreye sahiptir ve her hücre diğerlerinden bağımsız olarak çıkartılabilir ve arıza durumunda yenisiyle değiştirilebilir. Hava üfleyen motoru ile boru tipi hücreleri şişirir. Hasta üzerindeki yatak basıncını azaltarak, kan dolaşımını hızlandırır.

Ürün Özellikleri

  • Ortalama basınç: %50
  • Ortalama Hücre değişimi: 10 dk
  • Ses düzeyi: 55 desibel
  • Şişme Yüksekliği: 12 cm
  • Güç: 220 volt

Ücretsiz nakliye ve kurulum

Ücretsiz teslimat ve kurulum hizmetimiz İstanbul içinden verdiğiniz siparişlerde geçerlidir.

2 Yıl Garanti

2 Yıl ürün garantisi