Yazılar

Motorlu Hasta Yatağı

Motorlu Hasta Yatağı

Motorlu hasta yatağı sahip olduğu özellikleri ve uygun fiyat tarifesi sebebiyle en çok tercih edilen hasta yataklarıdır. 2019 döneminde Türkiye çapından talep gören motorlu hasta yatağı kalitesi sayesinde uzun yıllara meydana okuyor. Bu sebeple bu medikal hasta yatağı tek seferlik satın alındıktan sonra uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabiliyor. Tedavi dönemi boyunca hem hasta ve hem de hasta bakıcısı açısından büyük avantajlar sunan motorlu hasta yatakları 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu özelliğine sahiptir. Bu sayede müşteriler tercihi doğrultusunda veya doktor tavsiyesi doğrultusunda motorlu hasta yatağı seçebiliyor.

Motorlu Hasta Yatakları Özellikleri

Motorlu hasta yatakları manuel hasta yataklarından farklı bir tasarıma sahiptir. Bu medikal yatak modelleri özel tekerlekli sisteme sahiptir. Bu sayede transfer edilmesi, taşınması oldukça kolaydır. Motorlu hasta yatakları manuel hasta yataklarından farklı olarak uzaktan kumandalı işleve sahiptir. Bu sayede hastanızı hareket ettirmeden de doğrudan motorlu yatağı bütünsel veya bir kısmına yön verebilirsiniz. Bu kaliteli medikal yatak modelleri 100 ila 300 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Bu sayede obezite hastaları açısından da son derece uygundur. Motorlu hasta yataklarının her 4 köşesinde de serum takılması için özel bölümleri bulunur. Bununla birlikte her 2 yanında da özel korkuluklar yer alıyor. Bu sayede hastanın yataktan düşmesi söz konusu olmuyor.

Motorlu Hasta Yatakları

Motorlu Hasta Yatakları

Motorlu Hasta Yatakları Avantajları

Motorlu hasta yataklarının gerek fiyat tarifesi bakımından ve gerekse de diğer yönlerden birçok avantajları bulunuyor. Manuel yataklardan daha ileri niteliklere sahip olan motorlu hasta yatağı türleri hasta ve hasta bakıcısının tedavi dönemi boyunca huzurlu bir dönem geçirmesini sağlar. Bununla birlikte yaşam kalitesinin yükselmesine destek olur. Motorlu hasta yatakları sayesinde hastalar ve refakatçiler kaliteli bir uyku ve dinlenme dönemi geçirir. Bu kaliteli medikal yataklar bireylerin rahat etmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Profesyonel anlamda hizmet sunması sayesinde tedavi sürecinin sağlıklı geçmesine destek olmaktadır.

Motorlu hasta yatakları 2016-2018 dönemlerine oranla 2019 yılında daha uygun fiyata sahiptir. Bu sayede bu medikal yataklar sağlık kurumları haricinde pek çok firma ve aile tarafından tercih ediliyor.

Motorlu Hasta Yatakları Kullanımı

Motorlu hasta yatakları kolay bir kullanıma sahiptir. Bu sebeple kullanımında da herhangi bir tecrübeye sahip olunması gerekmiyor. Yalnızca motorlu hasta yatağı kurulumu konusunda gerek duyulması durumunda ilgili firmadan teknik destekler talep edilebilir. Pek çok medikal firmalar yatağın kurulumu konusunda da ek ücretsiz olarak teknik destekler sunabiliyor. Bu sayede bu lider hasta yatakları birkaç saniyede kurulabiliyor. Motorlu hasta yatakları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Başta hastaneler, doktor klinikleri, konutlar olmak üzere birçok farklı alanlarda kullanılabiliyor. Ayrıca bu ürünler çevre dostu olduğundan kullanıldığı alan ile kusursuz bir uyum sağlıyor.

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorlu Hasta Yatakları Kimler Kullanabilir?

Motor özelliğine sahip olan hasta yataklarını ağır yatalak hastalar haricinde, engelli hastalar, obezite hastaları, ileri yaş grubundaki hastalar, Alzheimer ve benzeri türden hastalıklara maruz kalanlar, hiper tansiyon ve diyabet hastaları kullanabilir. Bunlar dışında kronik kalp yetmezliği, solunum yetmezliği, damar hastalıkları, kronik böbrek ve akciğer hastaları, karaciğer hastaları ve pek çok hastalıklara maruz kalanlar motorlu hasta yatağı kullanabiliyor. Bu profesyonel hasta karyolası geniş ve ferah yapısı sayesinde hastalara büyük kolaylıklar sağlıyor.

Motorlu Hasta Yataklarının Tercih Edilmesinin Nedenleri

Motorlu hasta yatakları dünya çapında tercih ediliyor. Kolay ve pratik kullanımlı, garantili ve uzun ömürlü olması sayesinde uzmanlar tarafından da tavsiye ediliyor. En kaliteli medikal yataklar olması sebebiyle geçici hastalıklarda da tercih ediliyor. Motorlu hasta yatakları özel motor işlevi sayesinde bireylere büyük avantajlar ve kolaylıklar sunuyor. Manuel tipi hasta yataklarından farklı olarak daha geniş bir hareket mekanizmasına sahiptir. Ayrıca geçmiş yıllara oranla 2019 yılında daha düşük fiyata satışa sunuluyor. Tüm bu sebeplerden dolayı bu lider hasta yatakları ülkemizde ve pek çok ülkelerde yoğun olarak sipariş görüyor.

İyi Bir Hasta Yatağı Hangi Özellikleri Taşımalıdır

İyi Bir Hasta Yatağı Hangi Özellikleri Taşımalıdır

Yatağa bağımlı olarak yaşayan veya uzun süre yatakta tedavi görenler için hasta yatağı büyük önem taşıyor. Gününün tamamını veya büyük bölümünü yatakta geçirenler için rahatlık ve konfor önemli bir kriter. Gerektiğinde yan dönebilmek, doğrulabilmek veya uyuyabilmek gibi aktiviteleri hastaların rahatlıkla yapabilmeleri gerekiyor. Ayrıca yataklar sağlam malzeme ve ekipmandan oluşmalı ve uzun süre kullanabilmelerine olanak tanımalı.

Korkuluklar Sağlam ve Güvenilir Olmalı

Hasta Yatağı Korkuluğu

Hasta Yatağı Korkuluğu

Hastalar istemli veya istemsizce gün içinde hareket edebilmektedir. Kimi zaman yemek yemek için doğrulma ihtiyacı hissetmekte, kimi zaman ayaklarını dinlendirmek için yukarı kaldırmak zorunda kalabilmektedir. Hasta bir insan gerek hastalığından kaynaklanan, gerekse kullandığı ilaçlardan kaynaklanan kontrol edilemeyen hareketler yapabiliyor. Bu durumda yataktan kaymak veya düşmek gibi istenmeyen kontrol dışı durumlar ortaya çıkabiliyor. İyi bir hasta yatağı seçerken yan korkuluklarının olması ve bu korkulukların da sağlam malzemeden yapılması büyük önem taşıyor. Kaliteli hasta yatağı imalatı yapan Emek Yatak firması www.hasta-yataklari.com adresinde satış ve kiralama hizmetlerini daha kolay hale getirmiş.

Hava Alan Yataklar Hastayı Fiziksel Olarak Koruyor

Havalı Hasta Yatağı

Havalı Hasta Yatağı

Sürekli yatan hastalarda tabii ki birtakım cilt hastalıklar, kapanmayan yaralar olmakla birlikte, eklem ağrıları baş göstermektedir. Bütün gününü yatakta geçiren bir hastanın sırtı, göğsü, kolları ve omuzlarında yaralar oluşabiliyor. Ayrıca omuz, boyun, ayak ve bel ağrılarından şikayetler oluşabilmekte. Bu durumdaki hastaların yattığı yatağın da ortopedik özelliklerde ve hava alabilir yataklara olması gerekiyor. Emek Yatak ürünleri arasında yer alan havalı hasta yatağı ürünleri, hastanın yatış pozisyonuna göre şekil alabiliyor. Bu yataklar, sağ, sol ve orta pozisyonlarda 25 derece açıyla dönebilmekte, bu işlemi de elektrikli motorları vasıtasıyla gerçekleştiriyor.

Farklı Hasta Yatakları ile Zengin Ürün Çeşitliliği Bulunuyor

Manuel, iki, üç, dört motorlu, asansörlü ve yoğun bakım hasta yatağı olarak çeşitleri bulunuyor. Fonksiyonlarında ufak değişiklikler olabilmekle beraber çalışma mantığı aynı amaca hizmet ediyor. Manuel hasta yataklarında hastanın doğrulması, yatması veya ayaklarının kaldırılması işlemleri el ile mekanizma yardımıyla yapılmakta. Bu yataklar motorlu ürünlere nazaran daha uygun fiyatlarla satılmalarına rağmen, iyi bir hasta bakımı için motorlu hasta yatağı modelleri ve yatakları önerilmekte.

Motorlu Hasta Yatakları Kullanım Kolaylığı Sağlıyor

Hak arasında kumandalı veya elektrikli hasta yatağı olarak tanımlanan bu tür ürünler kullanım kolaylığıyla hem hastaya, hem de refakatçilere büyük rahatlık ve konfor sağlamaktadır. Motorlu hasta yatakları 2, 3 veya 4 motorlu olarak farklı özelliklere sahip olabiliyor.

İki Motorlu Yataklar Uygun Fiyatlarla Göz Dolduruyor

İki motorlu hasta yatağı modellerinde dual motor ve piston motor olmak üzere iki çeşit motor kullanılıyor. Hastanın baş ve omuz kısmı ile ayakların kaldırılması pozisyonlarını düzenlemekte. Kısa süreli yatağa bağımlı olanlar tarafından tercih edilen bu modeller uygun fiyatları ile de göz dolduruyor.

3 ve 4 Motorlu Yataklar Özel Ekipmanlardan Oluşuyor

Uzun süreli yatmak zorunda kalan veya tamamen yatağa bağımlı olanlar için tercih edilen modeller, 2 motorlu yatak modellerine göre biraz daha fazla ekipman barındırıyor. Kendi fiziksel hareketlerini yerine getiremeyen hastalar için tercih edilen bu modellerde, daha fazla hareket imkanı ve konfor var. Baş, omuz ve ayak kaldırma fonksiyonları gerektiğinde tersine de çevrilebiliyor. 200 kg taşıma kapasitesine sahip bu çok fonksiyonlu yataklar yatalak hastaların bakımlarında ve gün içindeki hareketlerine büyük kolaylık sağlıyor.

Farklı Ekipmanlarla Zenginleştirilmiş Yataklar

Hastanın yemek yeme, ilaç ve serum alma ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla yataklarda serum takma çubukları ve ilaç koyma cepleri bulunuyor. Tekerlekleri sayesinde yataklar gerektiğinde odanın başka bir alanına taşınabiliyor. Yine sabit kalması ve hareket etmemesi için özel tekerlek sistemiyle kilitlenebiliyor. Yataklardaki iskelet sistemindeki havalandırma kanalları sayesinde hasta daha iyi dinlenebiliyor. Yatakların yüzey kaplamaları ve dolgu malzemeleri terleme ve nem yapmamakta, antibakteriyel özelliğe sahip yataklar kolay temizlenebilir özellikte. Gerek evde, gerekse hastanede ihtiyaç halinde rahatlıkla kullanım imkanı sağlıyor. Tüm yataklar hastanın sağlığını ve rahatını ön planda tutarak imal edilerek satılmakta veya kiralanmakta.

Bir hasta yatağı satın almadan veya kiralamadan önce, hastanın doktoru tarafından tavsiye edilen özellikler dikkate alınmalıdır. Güvenli ve sağlam olmalıdır. Satın alma veya kiralama sonrası teknik destek sağlayan firmalardan seçim yapılmalıdır. Gerektiğinde parça değişimi anında gerçekleştirilebilmelidir.

Medikal Firmalara Toptan Hasta Yatağı Satışı

Medikal Firmalara Toptan Hasta Yatağı Satışı

20 yılı aşkın süredir hasta yatağı sektöründe faaliyet gösteren firmamız son 6 yıldır bu sektörde imalat yapmaktadır. Ülkemizde bu sektörde imalat yapan büyük birkaç firmalardan olan firmamız hasta karyolası ihtiyaçlarını hızlı ve güvenli bir şekilde yerine getirir. İmalatını yaptığımız ürünler ülkemizin en kaliteli ve sağlam ürünleridir. Güvenilir bir firmadan hasta karyolası satın almak istiyorsanız firmamızı tercih etmenizi öneririz. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok medikal firma ürünlerini firmamızdan almaktadır. Sadece bireysel olarak birkaç ürün değil toplu olarak hasta yatağı satış hizmetimiz bulunmaktadır. Sadece medikal firmalar değil aynı zamanda hastane, huzurevi ve benzeri diğer sağlık kuruluşları da ürünlerini bizden almaktadır.

Ülkemizdeki birçok firmanın ve sağlık kuruluşunun ürünlerini bizden alması bizim firmamıza gösterdiği güvenden kaynaklanmaktadır. Firma olarak ülkemizin en kaliteli, modern ve güvenilir yataklarının üretimini yapmaktadır. Ayrıca firmamız toplu siparişlerini hızlı ve söylendiği günde teslim etmektedir. Örneğin Ankara’dan bir firma 100 adet hasta yatağı siparişinin bir haftada teslim edilmesini istedi. Firma olarak 100 adet hasta yatağını gerekirse fazla mesai yapıp bir haftada teslim etmekteyiz. Ürününüzü kargoya güvenli bir şekilde teslim ederiz. Bireysel siparişlerini ise siparişi aldığımız aynı gün içinde kargoya vermekteyiz. Firmanız İstanbul da ise aynı gün içinde ürününüzü teslim ederiz. Ürününüz de herhangi bir sorun olduğu zaman ürününüz garantilidir.

10 Yıl Garantili Hasta Yatakları

Ürünlerimize 2 yıl garanti vermekteyiz. Ürününüz aynı zamanda 10 yıl da yedek parça garantisine sahiptir. Toplu bir şekilde üründe alsanız, bireysel de ürün alsanız aynı şekilde garanti vermekteyiz. Toplu ürün alımlarında medikal firmalarına oldukça yüksek oranda indirimler yapmaktayız. Firmanız belirli bir miktarda kapora yatırır ve ürünü yapmaya başlarız. Ürün bitince de paranın geri kısmını ödersiniz ve ürününüze sahip olursunuz. Medikal firmalara,  normal bireysel müşterilere göre indirimlerimiz bulunmaktadır. Firmamızın imalat atölyesi İstanbul Bayrampaşa da bulunur. İmalat atölyemizi ziyaret ederek yatakları nasıl ürettiğimizi görebilirsiniz. Sadece Türkiye’ye değil aynı zamanda yurt dışındaki birçok ülkeye de satış işlemimiz başlamıştır. Hasta yatağı sektöründe Türkiye’nin en büyük firmasıyız.

Motorlu Hasta Yatağı Kullanmanın Kolaylıkları

Sürekli yatacak olan bir hasta hareketsiz kaldığı durumda hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan daha sıkıntılı olacaktır. Hasta, yatak üzerinde hareketsiz kaldığı içi huysuz olacaktır. Huysuz ve sinirli bir hasta da hem kendisine hem de onunla ilgilenen kişiye zorluk çıkaracaktır. Bu nedenle sürekli yatan hastalar için yatak üretimi başlamıştır. Bu yatak sayesinde hasta yatak üzerinde hareket edebilmeye başlamıştır. Bu yataklar sayesinde hasta psikolojik ve fiziksel açıdan daha olumlu olmuştur. Hasta yatağı sayesinde hasta temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve sürekli sabit yatmaktan kurtulacaktır. Günümüzde ülkemizde oldukça kullanılan bu ürün sayesinde hastalarımız daha konforlu ve sağlıklı yataklarda tedavisini sürdürmeye başlamıştır.

Hastalar için üretilen bu yataklar motorlu hasta yatağı adı da almaktadır. Motorlu hasta yatağı elektrikle çalışan, kumandası sayesinde hareket eden bir yataktır. Ülkemizde iki motorlu hasta yatağı, üç motorlu hasta yatağı, dört motorlu hasta yatağı gibi modelleri bulunmaktadır. Motorlu hasta yatağı kullanan hasta tedavi sürecinde daha çabuk iyileşecektir. Motorlu hasta yatağının baş kısmı ve ayak kısmı kalkabilir, daha gelişmiş modellerimizde ise asansör ve trendelenburg özelliği de bulunmaktadır. Bu ürün sayesinde hastamız kimseye muhtaç olmadan yattığı yerden kumandayla yatağı hareket ettirebilecektir. Hasta televizyon izleme, kitap okuma ve yemek gibi temel ihtiyaçlarını motorlu hasta yatakları sayesinde kolayca yerine getirebilecektir.

Uygun Hasta Yatağı Fiyatları

Motorlu hasta yataklarımızı uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Satış fiyatımız 1000 Türk lirasından başlayarak 4000 Türk lirasına kadar çıkmaktadır. Kiralama olarak da yataklarımızdan yararlanabilirsiniz. Kiralama fiyatlarımızda 300 ile 400 Türk lirası arasındadır. Motorlu yataklarımız sayesinde hastanız diz ve kalça sorunu yaşamadan rahatça dinlenme süreci geçirecektir. Hastanın kan dolaşımı bu yataklar sayesinde normal seviyelere gelmektedir. Örneğin hastamızın bacağı ağrıdı. Hastamız kumandadan yatağın ayak kısmını kaldırır ve hastamız rahatça bacağını dinlendirebilir. Bazen motorlarda bozulmalar olabilir. Bu bozulmalara karşın motorlarımız 10 yıl yedek parça garantisine sahiptir. Motorlu hasta yataklarının yanında yine motorlu olan ve hastada terlemeyi ve yara oluşumunu engelleyen havalı yatak kullanmanızı önermekteyiz.

Motorlu Hasta Yatağı Avantajları

Motorlu Hasta Yatağı Avantajları

Hasta yatağı genellikle yatağa sürekli bağlı hastaların kullandığı bir yatak türüdür. Sürekli yatmak zorunda olan hastalar için devletimizde hasta yataklarının kullanılmasını önermiştir. Hasta karyolası şekil ve yapısal olarak standart yataklara oranla daha farklı özelliklere sahiptir. Öncelikle sağlam kalın bir demirden yapılmaktadır. Sadece özel olarak üretilen bir tane ahşap modelimiz vardır. Onun harici tüm hasta yatakları demirden üretilir. Bu demir kalın ve sağlamdır. İki yüz kilo bir hastayı bile kolayca taşıyabilir. Sağlam ve kaliteli olması bir hasta yatağında ilk olması gereken özelliktir. Güvenlikli ve ekonomik bir hasta karyolası da vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken diğer özelliklerdendir.

İkinci el hasta yatağı kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Güvenlik ve sağlık açısından ikinci el hasta yataklarını firma olarak önermiyoruz.  Alım gücünüzü çok fazla zorlamayacak hasta yatağı satın almanızı önermekteyiz. Çoğu hasta yatağı fiyat olarak farklı olsa da kalite olarak genellikle aynıdır. Bizim için değerli olan siz müşterilerimizin için bütçenizi çok fazla sarsmayacak hasta karyolası satın almanızı önermekteyiz. Hastanız sürekli yatmayacaksa ve kısa süreli bir kullanım olacaksa kiralamayı düşünebilirsiniz. Biz dahil birçok firma hasta yatağı kiralama işlemi yapmaktadır. Kısa süreli bir yatma için kiralama işlemi bütçeniz açısından da daha iyidir. Hasta yatağı satın alırken manuel değil elektrikle çalışmasına dikkat etmeniz gerekir. Manuel hasta yatakları çalışma olarak oldukça zordur. Hem hastanız hem de sizin için zaman alıcı ve zorlayıcı bir süreçtir.

Biz de firma olarak bunu bildiğimiz için elektrikle çalışan motorlu hasta yataklarının üretimine başladık. Bu yatakların üretimini ülkemizde ilk yapmaya başlayan bizim firmamızdır. Manuel çalışan yatakların hasta için zor olduğunu düşündüğümüzden yurt dışındaki yataklardan örnek aldığımız elektrikle çalışan motorlu yatakların üretimine başladık. Bu yatak manuel bir hasta yatağına göre daha kolay ve pratiktir. Yatak üzerinde yatan hastanız manuel bir yatakta kendisini hareket ettiremezken, motorlu bir hasta yatağında kumanda sayesinde tek bir tuşla kendini istediği bir harekete getirebilmektedir. Hastayla ilgilenen kişi içinde kolaylık olan bu yataklar elektrik kesildiğinde ise pil desteği sayesinde hastanızı mağdur etmemektedir. Motorlu hasta yatakları sayesinde hastanız yatak üzerinde başını ya da ayağını hareket ettirebilir.

Rahat ve Konforlu Tam Elektrikli Hasta Yatakları

Hasta yatakları yatalak vatandaşlarımız için üretildiği için rahat ve konforlu olması çok önemlidir. Günlük kullandığımı yataklar hasta için yeterli olmadığı için imalatı yapılan bu yatakların rahat olmaması hastanın sağlığı için iyi değildir. Rahat olmayan bir yatakta yatmayan bir hasta sağlık açısından tehlikede olacak ve durumu daha da kötü olabilecektir. Bu sebeple hasta yatağı satın alırken yatağın rahat ve konforlu olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir. Sağlıkla ilgili bir alan olduğu için firmaların rahat ve konforlu hasta karyolası üretmesi gerekmektedir. Fakat bazı firmalar hem maliyetten kaçmak hem de rekabet için kalitesiz yataklar üretmeye başlamıştır. Bu durumda insanların hasta yatakları satın alırken güveninin azalmasına yol açmıştır.

Firma olarak bu sektörde yıllardır hizmet verdiğimiz için bize güvenmenizi isteriz. Güveninizi kazanmak için satış sonrası destek olmaya ve sağlık bakanlığı tarafından koyulan üretim şartlarına bağlı kalmayı firma olarak prensip ediniriz. İmalatın yanı sıra hasta yatağı satın alma ve kiralama hizmetleri de gerçekleştiririz. Ürünlerimiz kendi imalatımız olduğu için 10 yıla kadar yedek parça garantisi veren ülkedeki tek firmayız. Hasta yataklarımızın hepsi son derece kaliteli demirden üretilmekte olup, hastanızın vücudunda rahat olacak şekilde tasarlanmaktadır. İmalat sürecimizi yakından görmek için İstanbul da yaşıyorsanız hafta içi her gün akşam saat 7 ye kadar firmamızı ziyaret edebilir ve imalat sürecimizi yakından görebilirsiniz.

Şeffaf ve açık bir firmayız. Çünkü en kaliteli ve konforlu hasta yataklarını bizim ürettiğimizi ve sattığımızı biliyoruz. Ayrıca kurulum sürecinde herhangi bir ücret almamaktayız. Servisimiz gün içinde ücretsiz bir şekilde kurulumunuzu yapmaktadır. Rahat ve konforlu bir yatağı yanı sıra elektrikle çalışan bir yatak da gereklidir. Hem rahat hem de elektrikli hasta karyolası için firmamızı tercih edebilirsiniz. Hastanız elektrikli yatak sayesinde yatak üzerinde hareket edeceği için konfor olarak daha da ileri seviyede olacaktır.  Firmamızın ürünlerini hastaneler huzurevleri vb yerlerde almaktadır. Bu tür büyük yerler ürünlerimize güvendiği için yıllardır bizden ürün almaktadır. Siz de kaliteli, konforlu yataklar için bizi tercih edebilirsiniz.

Üstün Özelliklere Sahip Hasta Yatakları

Üstün Özelliklere Sahip Hasta Yatakları

Hasta yatağı, çeşitli sağlık problemlerine sahip ve uzun süre yatmak zorunda olan hastalar içi özel olarak tasarlanmış olan medikal bir üründür. Kullanım amacı ve alanı doğrultusunda çeşitli modellere sahip olup birçok seçenek sunmaktadır. Ayrıca konfor ve fonksiyonelliği açısında sahip olduğu üstün özellikleri sayesinde daha hızlı bir iyileşme süreci adına destek sağlamaktadır.

Günümüzde oldukça yaygın olarak tercih edilmekte olan hasta yatakları sağlamış olduğu çeşitli avantajların yanı sıra yapıları gereği sahip oldukları çalışma mekanizması ile pratik ve güvenli bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu bağlamda birçok modeli bulunmakta ve tam verimin sağlanabilmesi adına da kullanım amacı doğrultusunda tercih edilmektedir.

Motorlu Hasta Yatağı Modeli

Motorlu hasta yatağı modelleri bir ve iki motorlu olma özellikleri yanı sıra üç ve dört motorlu özelliklere sahip olarak da üretilebilmektedir. Bu bağlamda motor özelliklerine göre dört farklı model sunmakta ve bu motorların kontrolü ise kumanda ile yapılmaktadır. Çoğu zaman felçli hastalar içi kullanılmakta olan bu motorlu hasta yatakları hareket etme konusunda sınırlı davranmak zorunda kalan hastalar için de tercih edilmektedir. Bu bağlamda sunmuş olduğu üstün özellikler sayesinde kullanım kolaylığı ve konforu ile önemli derecede fayda sağlamaktadır.

Havalı Hasta Yatağı Modeli

Diğer adı ile şişme hasta yatağı olarak bilinen bu hasta yatakları yerde veya yatağın üzerinde pompa yardımı ile şişirilmekte olan medikal ürünlerdir. Dolayısıyla oldukça pratik bir kullanım imkânı sunmaktadır. Havalı yatak genelde uzun süre yatmak zorunda kalan hastalar için tercih edilmekte olup, yatak yaralarının oluşumunu engellemektedir. Bu bağlamda en çok ihtiyaç durulan medikal ürünler arasında yer almaktadır.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Modeli

Lazımlıklı hasta yatakları yatalak olan veya uzun süre yataktan kalkmaması gereken hastaların tuvalet ihtiyaçlarının karşılanması adına özel olarak tasarlanan hasta yatağı modelleri olmaktadır. Bu modellerde yatağın orta kısımda bir boşluk bulunur. Ayrıca bu boşluğa uygun olarak üretilmekte olan lazımlıklı yatak ile kullanılmakta ve bu bağlamda gerekli verim sağlanmaktadır.

Kötü kokunun uzaklaştırılması konusunda üstün özellikleri sayesinde önemli derecede hijyenik olmaktadır. Oldukça pratik olan ve fonksiyonellik ve konfor sağlamakta olan lazımlıklı hasta yatakları hem hasta hem de hasta yakınlarına kolaylık sağlamaktadır. Lazımlıklı yatak modelleri dört kademeli olup baş ve ayak bölümlerinden hareket edebilen çalışma prensibine sahip olmaktadır. Ayrıca genelde dört motorlu olarak üretilmektedir.

Otomatik Hasta Yatağı Modeli

Hareket etme konusunda sorun yaşayan veya herhangi bir sağlık probleminden dolayı geçirmiş olduğu ameliyat sonra hareket kısıtlaması olan hastalar için tercih edilmekte olan modeller olmaktadır. Bu otomatik hasta yatağı sistemleri baştan aşağı her noktasının hareketli olması temeline dayalı çalışma mekanizmalarına sahip olmaktadır. Ayrıca kumanda ile kontrol edilebilme özelliği yanı sıra manuel özellikleri ile de kullanım imkânı sağlamaktadır.

Kumandalı Hasta Yatağı Modeli

Kumandalı hasta yatağı modelleri, kumanda ile kontrolün sağlandığı mekanizmalara sahip yataklar olmaktadır. Hastanın veya hasta yakınlarının herhangi bir fiziksel zahmete girmeden yatağa şekil verilmesi esasına dayalı üstün özelliklere sahip çalışma prensibi sayesinde oldukça tercih edilmektedir.

Katlanabilir Özellikteki Hasta Yatağı Modeli

Katlanabilir hasta yatağı sistemleri özel olarak tasarlanmış hasta yataklarına uyum sağlar niteliklerde üretilmektedir. Hareketli bir iskelet sistemine sahip olan katlanabilir hasta yatakları için özel olarak üretilmekte olan ve bu hareketli sistemlere göre eklemlere sahip olmaktadır. Bu hasta yatağı sistemler kumanda ile kontrol edilmekte ve istenilen şekillere girebilmektedir. Dolayısıyla hastanın oturur veya yatar pozisyona geçmesi sadece bir kumanda kontrolüne bağlı olmaktadır. Bu bağlamda pratik ve konforlu bir kullanım sağlayan bu hasta yatağı sistemleri gerek hastanelerde gerek ise evlerde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hasta Yıkama Yatağı Modeli

Genelde yatalak veya fiziksel aktivitesi kısıtlı hastalar için yaygın olarak kullanılmakta olan bir hasta yatağı modeli olmaktadır. Bu hastalar için özel olarak tasarlanan ve hastanın yıkanma işlemi adına kolaylık sağlamaktadır. Bu yıkama yatakları sayesinde hastaların yıkanması adına banyoya taşınma problemini ortadan kaldırmaktadır.

Hasta yıkama yatağı, hasta karyolasının üstüne yerleştirilmekte ve küvet şeklini alması adına sahip olduğu pompa ile şişirilmektedir. Ayrıca yatağın içerisinde bulunan tutunma bölümleri, baş desteği, kirli suyun boşaltılmasını sağlayan mekanizma sayesinde üstün özellikler sunmakta ve yüksek güvenlik sağlamaktadır.

Motorlu Hasta Yatağı

Motorlu Hasta Yatağı Seçimi

Motorlu Hasta Yatağı Seçerken

Sağlık alanında her geçen gün yaşanan olumlu gelişmeler, hasta bakımı için kullanılan aletlerin ve ürünlerin de gelişmesine olanak sağlamaktadır. Bunların başında hasta yatakları gelmektedir. Bu şekilde, hastaların bakımları, tedavi süreçleri, nekahat dönemleri çok daha mükemmel geçmektedir. Gelişmelerin başında motorlu hasta yatağı modelleri gelmektedir. Donanımlı, mekanik özellikleri olan, son derece kullanışlı modellerdir. Hem hastanelerde ve diğer uzman sağlık kurumlarında, hem de evlerde kullanılabilirler. Evlerde hastaların bakımları için modellerin kiralanması ya da satın alınması mümkündür.

Motorlu hasta yatağı çeşitleri, farklı seçeneklerde olup, tercihen farklı donanımları olan modeller alınabilir. Hasta yataklarını seçerken çok önemli bir nokta vardır. Her hastalığın tedavisi farklıdır. Bu nedenle, her hastanın kullanması gereken hasta yatağı da farklıdır. Yatalak hastalar için ayrı, yaşlı bakımı için ayrı, küçüklerin ya da genç yaşlardaki farklı tedavileri olan hastalar için ayrı yatakların edinilmesi gerekir. Bu nedenle, motorlu hasta yatağı modelleri arasından seçim yapmadan önce, mutlaka hastanın doktoruna danışmak ve ondan görüş almak gerekir. Yataklar tekerleklidir ve bu sayede mekanın içinde bir noktadan bir noktaya, ayrıca odadan odaya hareket ettirilebilir. Bu şekilde, hastalar her zaman tek noktada kalmadan günlerini geçirebilirler. Tekerlekler sabitlenerek bir noktada yatak kilitlenebilir.

Motorlu hasta yatağı seçerken, kiralama ya da satın alma yapılan firmanın referanslarını, hizmet kalitesine bakılması çok önemlidir. Özellikle, yedek parça temini konusunda garanti veren markalar olmalıdır. Servis bakımı, çağrı destek sistemin olması da önem taşımaktadır.

Motorlu Hasta Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Motorlu hasta yatağı farklı modellerde tasarlanmaktadır. Hekime danışarak bunların arasından seçim yapılabilir. 2 motorlu, 3 motorlu ve daha yüksek kapasitelerde motor sistemleri olan modellerin arasından seçilebilir. Motor kapasiteleri hastaların hareket edebilme kapasitelerine göre seçilebilir. Hareket kabiliyeti çok az olan, uzuvlarını kendi başlarına ya da yardım alarak çok zor hareket ettirebilen hastalar için gelişmiş motorlu hasta yatağı alınabilir. Motorlu hasta yatağı modellerinde, full abs sistemleri bulunmaktadır. Otomatik sistem üzerinden, başucu hareketi, ayakucu hareketi, dinlenme komutu, ters v konumları ayarlanabilir. Bu şekilde, hasta ya da hasta yakını, bakıcısı, yerinden kalkmadan otomatik sistem üzerinden, tek tuşa basarak yatağın komutlarını ayarlayabilir.

Motorlu Hasta Yatağı

Motorlu hasta yatağı, sağlık açısından donanımlı detaylarla tasarlanmaktadır. Karyolaların üzerinden bulunan özel hava delikli doku terlemenin önlenmesini sağlar. Ayrıca, serum asılması için özel askı sistemleri de bulunur. Motorlu hasta yatağı sisteminde, yatağın hem baş, hem de ayak kısmında motor bulunur. Modellerin en önemli avantajlarından biri, elektriklerin kesilmesi durumunda da yedek pil desteğinin bulunması ve yedek enerji sağlamasıdır. Abs kaplama malzemeler, anti bakteriyel olmasını ve modellerin kolay temizlenmesini sağlamaktadır.

Motorlu hasta yatağı tasarımlarının hepsinde, yan korkuluklar bulunmaktadır. Yan kısımlarda, ayak ve baş kısımlarında bulunan korkuluklar, hem koruma, hem de destek sağlar. Modellerin amörtisör sistemi, hem hastaya, hem bakana kullanım açısından kolaylık sağlar. Mekanik olduklarından kumadan ile hareket ettirilen sistemlerdir. Motorlu hasta yatağı modelleri genel anlamda mikrop tutmayan, bakteri üretmeyen, kolay temizlenen özelliklerdedir. Bu şekilde, motorlu hasta yatağı bulunulan yerde, hastanın sağlığı için mükemmel bir hijyen ortamı sağlanabilir.

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorlu hasta yatağı yatağın alt kısmına yerleştirilen motorlar ve kumanda yardımı ile hareket ettirilen yataklardır. Motorlu hasta yatakları barındırmış oldukları motor adedine göre çeşitlere ayrılır. Motorlu hasta yatakları: tek motorlu, dual motorlu, iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu ve kolon motorlu olarak 6 çeşide ayrılmış haldedir. Yatak alımında çoğunlukla hastanın kilo oranına göre seçim yapılmaktadır. Haliyle hasta yatakları seçerken motor sayısı ve motorun sağladığı güç oldukça önem arz ediyor.

Motorlu hasta yatakları çeşitlerimiz

Tek Motorlu: Elektrik enerjisi ile çalışan bu hasta yatağının yalnızca sırt kısmı hareket halindedir ve hasta tarafından rahatlıkla hareket ettirilebilir.

Dual Motorlu: Bu hasta karyolası genel anlamda yalnızca sırt ve ayakların koyulduğu bölümün hareketli olmasını ifade eder. 100 kilodan daha fazla kiloya sahip olan hastalar bu yatağı tercih etmemelidir zira diğer hasta yataklarına göre daha zayıf bir işlevselliğe sahiptir.

İki Motorlu: İki motora sahip hasta yatağı sadece sırt ve ayakların uzandığı bölgelerde hareketlilik gösterir. Dual yataklara oranla daha fazla işlevselliğe sahiptir ve yaklaşık 200 kg’a kadar olan hastalar tarafından kullanılabilir.

Üç Motorlu: Yapısal bakımdan dual hasta yataklarına benzerliğe sahiptir. Üç motorlu hasta karyolası ile yatakta olan hastaya bakıp ilgilenmek daha basit bir hal alacaktır. Çünkü bir motor aracılığı ile yatağın yükseklik ayarları kolayca yapılabilmektedir.

Dört Motorlu: Bu yatak çeşidi üç motorlu modeller ile aynı işlevselliğe sahiptir. Hastanın kan basıncını ayarlama özelliği ile birçok kişinin öncelikli tercihi haline gelmiştir. Bu yataklar genellikle yoğun bakım ünitelerinde kullanım halindedir. Dört motorlu hasta karyolası modellerinin evlerde de kullanımı mümkündür.

Kolon Motorlu: Genellikle yoğun bakım ünitelerinde kullanım halinde olan bu tür diğer motor çeşitlerinin tüm fonksiyonlarını bünyesinde barındırmaktadır. Kaldırma gücü oldukça yüksek olan bu model oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Bu hasta yatağı modeli genellikle hastanelerde kullanılması tercih ediliyor, ev şartlarında yaşam süren hastalara göre biraz ağır özelliklere sahip olabilir. Dolayısıyla evde kullanılması tavsiye edilmez. Bahsi geçen motorlu hasta yatakları modelleri arasından söz konusu edilen fonksiyonel özellikler göz önünde bulundurularak yatak seçimi yapılabilir.

Pratik Kullanımlı Hasta Yatakları

Pratik Kullanımlı Hasta Yatakları

Hasta yatakları, bir metal üzerine monte edilmiş hastane ve sağlık ocağında refakatçi ve sağlık personellerinin işlerini kolaylaştırmak için yapılmış medikal yataklardır. Motor sayesinde hareket kabiliyeti kazandırılan hasta karyolası çeşitlerinin hem görüntüleri hem de işlevsellikleri açısından birbirinden farklıdır.

Hasta Yatakları Nasıl Kullanılır?

Manuel ve elektrikli olarak başta ikiye ayrılan hasta yatakları gelişen teknoloji ile zamanla farklılık göstermiştir. Her hastalık için ayrı ve özel olarak tasarlanmış hasta yatakları bireyin ihtiyacına göre kullanılmalıdır. Evde ya da hastane ortamında kullanılabileceği gibi hasta düşmesin diye yanda korkulukları, hastanın rahat yemesi için uygun olarak tasarlanan baş kısmı ve ayaklarını kaldırabilmek için ayarlanabilen bir mekanizmadan oluşur. Her hastanın ihtiyacına göre yatak çeşidi bulunmaktadır. Yatalak hastalar için de bası engelleyici sayesinde yara oluşumunu önleyen havalı yatak modelleri evlerde ve hastanelerde oldukça sık kullanılmaktadır.

Pratik Kullanımlı Hasta Yatakları

Manuel, iki motorlu, asansörlü, havalı ve yoğun bakım hasta yatakları olarak 4 çeşide ayrılırlar. Manuel olanlar tek ve çift ayarlı olmak üzere 2 gruptadır.

Manuel Hasta Yatağı

Elle hareket ettirilebilen hasta yatakları çeşididir. Bu yatak tipleri rulmanlar vasıtası ile baş ve ayak kısmını hareket ettirilebilen yatak çeşidi olmakla birlikte yeni modelleri çıkmasına karşın hala birçok hasta tarafından kullanılmaktadır. Tek taraflı manuel hasta yatakları sadece baş kısmının hareket sağlandığı modeldir. İki taraflı manuel hasta yatakları ise baş ve ayak kısmı insan gücü sayesinde rulmanlar tarafından hareket sağlanabilen yataklardır. Manuel olmasına rağmen hasta yatakları arasında en çok rağbet gören birçok elektrikli yataktan daha fazla kullanım şekline sahiptir. Bu yatak modelleri alınırken baş kısmının ne kadar yükseğe kalktığına, ayak kısmının pozisyonuna dikkat etmesi gerekir.

Motorlu Hasta Yatağı

Kumandalı ve elektrikli olarak 2 çeşide ayrılmaktadır. Motorlu hasta yatakları 2, 3, 4 motorlu olabilir. Motorlar hasta yatağı altına yerleştirilir. Bir el kumandası ile hareketi sağlanabilir. Tek motorlu hasta yataklarının yalnızca sırt bölümü hareketlidir. Bu tip tek motorlu hasta yataklarında piston kullanılmaktadır. Dual motorlu hasta yatakları kullanılan motorlar tek parça halindedir. Sırt ve ayak bölümlerinde hareketlilik sağlanır. Güç açısından diğerlerinden daha zayıftır. Kısa süreli ve aşırı kilosu olmayan hastalar için en uygun modeldir. Uygun fiyatlı olarak dual motorlu hasta yatakları tercih edilebilir. Üç motorlu hasta yataklarında üç tane piston kullanılır. 2 motorluya 1 motor daha eklenerek yükseklik kazandırılır. Kumanda ile yukarı aşağı hareket kazandırılır.

Motorlu Hasta Yatakları

Motorlu Hasta Yatakları

Motorlu Hasta Yatakları Ürünleri Özellikleri

Çeşitli süreçlerde hasta olan kişiler için özel üretilmiş motorlu hasta yatakları tamamen hastanın konforu ve iyileşme süreci için hususi olarak dizayn edilmiş yataklardır. Bu yataklar yuvarlak hatlı modellerdir ve ön yüzeyleri pürüzsüzdür. Bu sayede hasta için elzem olan sıhhi destek herhangi bir soru işareti bırakılmaksızın eksiksiz olarak yerine getirilir.

Elektrikli bir sisteme sahip olan ve uzaktan kumanda ile çalışılan motorlu hasta yatağı artı ve eksi olarak 15 derecelik eğimlere kadar yükseltilip alçaltılabilir. Baş ve ayak panelleri çıkartılıp yeniden takılabilir özelliklere sahiptir. Metal bölümleri tamamen özel bir ilaç olan toz boya ile boyanmıştır. Bu sayede herhangi bir mikrobun bulaşma ihtimali tamamen ortadan kaldırılmıştır. Yedek serum kancaları ile birlikte toplamda 3 ve 4 adet serum kancası aparatları da mevcuttur. Yanlış yönlendirmelere ve kullanımlara engel olmak adına kilit sistemi de motorlu hasta karyolası ürün özellikleri arasında gösterilmektedir.

Aynı uzaktan kumanda avantajı sayesinde yatağın ısısı hastanın ihtiyaçları doğrultusunda arttırılıp azaltılabilir. 4 tekerleklidir ve sessiz çalışma prensibine dayalı olarak bu tekerlekler çalışmaktadır. Gece kalkmalarında ve uyanmalarında herhangi bir kazaya engel olmak için yatağın altında özel bir ışık söz konusudur. Bu ışık gündüzleri uzaktan kumanda ile söndürülebilir. Piyasadaki her motorlu hasta karyolası ve muadili ürün Türk Standartları Enstitüsüne uygun bir şekilde üretilmektedir.

Motorlu Hasta Yatağı Satın Alma ve Kiralama Seçenekleri

Geçici hastalar için motorlu hasta yatakları ve benzeri ürünleri aylık ve yıllık olarak kiralama seçenekleri mevcuttur. Aylık olarak kiralanan karyolalarda ödeme peşin alınmakta ve devam edildiği takdirde aylık olarak ödeme alınmaya devam edilmektedir. Kalıcı hastalar için ise medikal ürünler satan mağazalardan ve online satış merkezlerinden karyolalar temin edilebilir.

Motorlu Hasta Yatağı Modelleri

Motorlu Hasta Yatağı Modelleri

Hasta Yatağı Hastaların Yaşam Kalitesi İçin Önemlidir

Hasta yatakları, yatalak hastaların yaşam kalitelerini yükseltmek için üretilmektedir. Markamız kapsamında, motorlu hasta yatağı modelleri dahil birçok farklı hasta yatağı modelini bulabilirsiniz. Hem hastane ve diğer sağlık kurumlarında, hem de evlerde rahatlıkla kullanabilir. Uzun süre yatması gereken hastaların, yürüyemeyen, hareket edemeyen yatalak hastaların ve yaşı çok ilerlemiş kişilerin bu yataklarda yatması çok önemlidir. Hasta yataklarının özel yapısı hastalarda uzun yatış sonucu ortaya çıkan yatak yaralarının çıkmasını önler. Anti bakteriyel malzemelerle hazırlandıklarından, bakteri üretmez ve mikropları uzak tutar. Bakıcı kişi ya da hasta yakınları açısından da kullanışlıdır çünkü kolay temizlenir malzemeden imal edilirler.

Markamız, garantili, orijinal malzemelerden ve yedek parçalardan oluşan yatak modelleri üretmektedir.

Motorlu Hasta Yatağı

Motorlu hasta yatağı olarak, 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu hasta yatakları bulunmaktadır. Motorlu hasta yatakları, 90 cm boyunda, 1.90 cm yüksekliğinde ve 40 cm yerden yükseklikte tasarlanmaktadır. Bu modellerin sırt ile temas eden kısmında özel hava aldıran bir sistem bulunduğundan, hastanın terlemesi önlenir, cildinin hava alması sağlanır. Dört bir yanında serum asılması için özel askıları bulunmaktadır.

Modelin hem baş, hem de ayak kısımlarında hareket etmesini sağlayan motor sistemi bulunmaktadır. Elektrik sisteminin 9 voltluk yedek pili bulunmaktadır ve elektrik kesintilerinde kolayca devreye girer. Yatağın amortisörlü korkulukları dört adet olup, abs kaplamalıdır. Bunları indirebilir ya da kaldırarak sabitlemek mümkündür. Amörtisör sistemi sayesinde son derece kolay kullanılan modellerdir. Motorlu hasta yatağı, hastayı rahat ettirir, hasta yakınına da yatağı zorlanmadan kullanma serbestisi verir. Korkuluklar, üretim malzemesinde olduğu gibi, anti bakteriyel ve mikrop oluşumunu engeller özelliktedir. Yatağın kumanda ile hareket ettirilebilir özelliği, son derece kolay kullanım sağlamaktadır. Motorlu hasta yatağı tekerlekli olup, tekerlek sistemi kilitlenerek sabitlenebilir.