Yazılar

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Hasta Karyolası EY-4500

4 Motorlu Hasta Karyolası EY-4500

Bu hasta yatağımız, 4 motorlu olma özelliği ile Türkiye’de bulunan en kaliteli ve en fazla özelliğe sahip olan modelimizdir. Toplamda dört adet motoru bulunan ürünümüzün birçok fonksiyonu ve özelliği bulunmaktadır. Bu ürünümüzde, trendelenburg adı verilen kontrollü eğim özelliği bulunmaktadır. Genellikle hasta yataklarında tercih edilen dual ve piston motorlarının tüm özelliklerini içerisinde barındırmasının yanı sıra diğer motorların özellikleri arasında yer almayan eğim özelliğini bulundurması, 4 motorlu hasta yatağı olan trendelenburg modelimizin en büyük farkıdır. Bu güçlü motor sayesinde yatağa 45 dereceye kadar rahatlıkla açı verilebilmektedir. Bu ürün genellikle hastanelerin yoğun bakımlarında kullanırken son zamanlar evlerde de rahatlıkla kullanılmaya başlanmıştır. Evlerde artan kullanımın başlıca nedeni çok fonksiyonlu bir hasta yatağı olmasıdır.

Trendelenburg Hasta Yatağı

Trendelenburg hasta yatağı ürünümüzü genellikle yoğun bakımdan çıkan hastalar ya da felçli hastalar için tavsiye etmekteyiz. 360 derece dönebilen 4 tekerleği sayesinde yatağı dilediğiniz yere taşıyabilir ve tekerlek kilit sistemi ile de rahatlıkla sabitleyebilirsiniz. Bu hasta yatağımızın baş ve yan korkuluk kısımları plastikten tasarlanmıştır. 180-200 kilo taşıma kapasitesi ile özellikle kilolu hastalar için güçlü motoru sayesinde oldukça uygun bir yataktır. Tasarım olarak Full ABS ve Full asansörlü modellerimizle de son derece benzerlik göstermektedir. Ürünümüzün toplam motor gücü 6 bin Newton gibi yüksek bir güçtür. Elektrik kesintilerine karşın 9 voltluk pil ile çalışan kumanda sayesinde hastanın yatak hareketleri kesintisiz bir şekilde sağlanmaya devam etmektedir. Başlık ve yan korkuluk kısımlarının anti bakteriyel özelliği sayesinde hastaların virüs ve mikroplara karşı dirençli olması sağlanmıştır.

Ürünümüzde bulunan tüm metal kısımlar, anti bakteriyel elektrostatik toz boya ile 200 derecede fırınlanmıştır. Yatağımızda bulunan hava delikleri sayesinde nemlenme ve terlemenin önüne geçilmektedir. Trendelenburg yatağımız ile birlikte dört parçadan oluşan şilte ve serum askılığını sizlere ücretsiz bir şekilde sunuyoruz.


4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

4 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

Trendelenburg Konumlandırma Yatakları

Trendelenburg Konumlandırma Yatakları

Hastalık dönemleri ister kişinin kendi isterse yakınları için ruhsal ve fiziksel açıdan zor dönemlerdir. Özellikle tedavi süreci uzun olan ve bakım koşullarının tedavi seyrini doğrudan etkilediği rahatsızlıklar hırpani bir hale bürünebilir.

Hastanede gerçekleşen tedaviler de sıhhi koşullar daha üst düzeyde olduğu için hasta ve yakınları pek zorlanmaz, ancak evde sürecek ve uzun olacak tedavi süreçleri her anlamda risklidir. Özellikle hasta yatağa mahkumsa ve ömür boyu bu şekilde tedavi görecekse hem hasta hem de bakımını üstlenecek kişiler için bu durum aşılması zor bir sorun silsilesine dönüşebilir.

En Önemli Detay Hasta Yatağı

Belki fark etmemiş olabilirsiniz fakat tedavi sürecinde hasta ve yakınları için en faydalı çözümlerin başında hasta yatağı gelmektedir. Evde yatarak uzun süreli tedavi görecek hastalar normal yataklar sebebiyle bir zaman sonra özellikle yükün fazla baskın olduğu vücut bölgelerinde bakımı ve kontrolü zor yaralar, enfeksiyon riskiyle karşılaşabilir. Ayrıca yatma pozisyonu sıklıkla değiştirilmez ise eklem ve dolaşım sistemiyle ilgili kronik rahatsızlıkların oluşma riski de oldukça yüksektir. Ancak havalı yataklar, elektrikli, ihtiyaca göre alınabilecek motorlu hasta yatağı çeşitleri ile bu problemler ortadan kaldırılabilir. Hasta sürekli birilerinden yardım istemek yerine zahmetsizce yatış pozisyonuna hareket katabilir, kendini rahat hissettiği şekilde konumlandırabilir. Hasta bakmakla yükümlü olanlarda fiziksel güç gerektiren bu durumdan ve zamandan tasarruf etmiş olurlar. Böylece hem hasta bazı hareket özgürlüklerine sahip olduğu hem de bakımını üstlenenler zahmetten kurtulduğu için tedavi sürecine katkı sunacak pozitif bir ortam oluşur.

Her Hasta Yatağı Aynı mı?

Hasta yatağı tedavi süreci için çok önemli bir etken olduğu için hasta yatağı ihtiyaçlarınız da titiz ve seçici olunmasında fayda vardır. Bu konuda hasta yatağı için size doğru yönlendirme yapabilecek medikal firmaları tercih etmelisiniz. Normal yataklardan biraz daha pahalı gözükse de işlev ve önemine baktığımızda hasta yatağı tedavi için son derece ekonomik bir üründür. Fonksiyonları ve işlev kapasitesine göre fiyatları değişmekle birlikte sizin için ihtiyaç duyulan hasta yatağını Emek Yatak gibi konusunda uzman firmalardan destek alarak seçebilirsiniz. Şayet hasta yatağı ihtiyacınız sürekli değil belli bir dönem tedavi içinse satın almak zorunda değilsiniz. Hasta yatağını kiralayarak çok daha ekonomik çözümler de bulunduğunu unutmamak gerekir.

Ancak sağlık sektöründe sizi kandırmak, sağlık ihtiyacınızı kötüye kullanarak sizi hayal kırıklığına uğratacak firmalar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu yüzden yetkili, izinleri olan ve referans gösterebilen hasta-yataklari.com gibi firmalara danışmayı ihmal etmeyin.

Trendelenburg Hasta Karyolası

Trendelenburg Hasta Karyolası

4 motorlu trendelenburg hasta karyolası hastanın rahatlığı için tasarlanmış yatak modellerinden biri olup çok sayıda özelliği bulunmaktadır. 4 motorlu hasta karyolası dört adet motorla çalışmakta olup bu sayede hem hareket kabiliyeti sağlar hem de yatağın çok kilolu hastalarda bile rahatça kullanılabilme özelliği göstermesini sağlamaktadır.

Trendelenburg hasta karyolası full abs 4 motorlu yatak bu sınıftaki bir yataktır. 4 motorlu hasta karyolası modelinin içerdiği tüm özelliklere ekstra olarak abs sistemi ile çalışmaktadır. Diğer hasta yatağı modellerine göre daha fazla özelliğe sahip olan trendelenburg hasta karyolası bazı özel bakım isteyen hastalar için tercih edilmektedir. Ayrıca sürekli yatmak zorunda olan hastaların yatak yaralarına maruz kalmaması ve diğer hastalıklara yakalanma olasılıklarının azaltılması hedeflenmiştir.

Trendelenburg Hasta Karyolası Nasıl Temin Edilebilir?

Trendelenburg hasta karyolası temin etmek için çok sayıda seçenek bulmak mümkündür. Fakat iyi araştırılarak bu tarz bir yatağın sahip olması gereken tüm özellikleri barındırdığının araştırılması önem arz etmektedir. Ayrıca çok daha uygun fiyata üretilmiş ve bu yatak gibi piyasaya sürülmüş yatakların tercih edilmemesi gerekir. Çünkü bu tür piyasaya sürülen çok sayıda ürünün trendelenburg hasta karyolası özelliklerini içinde barındırmadığı ve kullanıcıya garanti sunmadığı için alıcıyı zor durumda bırakabilmektedir.

Trendelenburg Hasta Karyolası Özellikleri

Trendelenburg hasta karyolası kumanda ile de çalışabilmekte olup hastanın yanında biri olmadığında da hareket edebilme özelliği taşımaktadır. 4 motorlu hasta karyolası özelliğindeki bu yataklar normal bir ev yatağı boyutlarındadır. Fakat çok yüksek tasarlanmamıştır. Trendelenburg hasta karyolası elektrikli olup zor durumlar için pil ile çalışması da sağlanmıştır. 4 motorlu hasta karyolası bu sayede hastanın her şartta hareket edebilmesinin sağlanmasını hedeflemiştir. Ayrıca trendelenburg hasta karyolası yüksekliği 55 cm ile 80cm arasında değişebilmektedir. Bu durum da hastanın rahatlığı için tasarlanmıştır. Ayrıca yatağın çok ağır kilolara sahip hastalar için de kullanımı mümkündür.

Trendelenburg hasta karyolası kolay temizlenebilme ve bakteri barındırmama özelliği ile kullanıcılar için tercih nedenidir. 4 motorlu hasta karyolası tekerlekleri kendi ekseni etrafında 360 derece dönebilme özelliği gösterebilmektedir. Bu nedenle 4 motorlu hasta karyolası hastanın taşınması ya da pozisyonunun değiştirilmesi için kolaylık sunmaktadır.