Trendelenburg Konumlandırma Yatakları

Trendelenburg Konumlandırma Yatakları

Hastalık dönemleri ister kişinin kendi isterse yakınları için ruhsal ve fiziksel açıdan zor dönemlerdir. Özellikle tedavi süreci uzun olan ve bakım koşullarının tedavi seyrini doğrudan etkilediği rahatsızlıklar hırpani bir hale bürünebilir.

Hastanede gerçekleşen tedaviler de sıhhi koşullar daha üst düzeyde olduğu için hasta ve yakınları pek zorlanmaz, ancak evde sürecek ve uzun olacak tedavi süreçleri her anlamda risklidir. Özellikle hasta yatağa mahkumsa ve ömür boyu bu şekilde tedavi görecekse hem hasta hem de bakımını üstlenecek kişiler için bu durum aşılması zor bir sorun silsilesine dönüşebilir.

En Önemli Detay Hasta Yatağı

Belki fark etmemiş olabilirsiniz fakat tedavi sürecinde hasta ve yakınları için en faydalı çözümlerin başında hasta yatağı gelmektedir. Evde yatarak uzun süreli tedavi görecek hastalar normal yataklar sebebiyle bir zaman sonra özellikle yükün fazla baskın olduğu vücut bölgelerinde bakımı ve kontrolü zor yaralar, enfeksiyon riskiyle karşılaşabilir. Ayrıca yatma pozisyonu sıklıkla değiştirilmez ise eklem ve dolaşım sistemiyle ilgili kronik rahatsızlıkların oluşma riski de oldukça yüksektir. Ancak havalı yataklar, elektrikli, ihtiyaca göre alınabilecek motorlu hasta yatağı çeşitleri ile bu problemler ortadan kaldırılabilir. Hasta sürekli birilerinden yardım istemek yerine zahmetsizce yatış pozisyonuna hareket katabilir, kendini rahat hissettiği şekilde konumlandırabilir. Hasta bakmakla yükümlü olanlarda fiziksel güç gerektiren bu durumdan ve zamandan tasarruf etmiş olurlar. Böylece hem hasta bazı hareket özgürlüklerine sahip olduğu hem de bakımını üstlenenler zahmetten kurtulduğu için tedavi sürecine katkı sunacak pozitif bir ortam oluşur.

Her Hasta Yatağı Aynı mı?

Hasta yatağı tedavi süreci için çok önemli bir etken olduğu için hasta yatağı ihtiyaçlarınız da titiz ve seçici olunmasında fayda vardır. Bu konuda hasta yatağı için size doğru yönlendirme yapabilecek medikal firmaları tercih etmelisiniz. Normal yataklardan biraz daha pahalı gözükse de işlev ve önemine baktığımızda hasta yatağı tedavi için son derece ekonomik bir üründür. Fonksiyonları ve işlev kapasitesine göre fiyatları değişmekle birlikte sizin için ihtiyaç duyulan hasta yatağını Emek Yatak gibi konusunda uzman firmalardan destek alarak seçebilirsiniz. Şayet hasta yatağı ihtiyacınız sürekli değil belli bir dönem tedavi içinse satın almak zorunda değilsiniz. Hasta yatağını kiralayarak çok daha ekonomik çözümler de bulunduğunu unutmamak gerekir.

Ancak sağlık sektöründe sizi kandırmak, sağlık ihtiyacınızı kötüye kullanarak sizi hayal kırıklığına uğratacak firmalar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu yüzden yetkili, izinleri olan ve referans gösterebilen hasta-yataklari.com gibi firmalara danışmayı ihmal etmeyin.

4 Motorlu Hasta Karyolası

4 Motorlu Hastane Yatağı HYE-451

Dört motorlu hasta karyolası modelleri diğer hasta karyolalarına göre daha farklı hareket kabiliyetine sahiptir. Baş ve ayak ucundan yapılan trendelenburg aynı zamanda ters olarak da yapılabiliyor. Bununla beraber baş ve ayak kısımlarının da hareket edebilmesi sağlanıyor. 4 adet motorun çalıştırdığı karyolanın 200 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunuyor. Baş ve korkuluk gibi yerlerin kaplamasını abs malzemeden yapıldığı ürün tamamen ergonomik özelliklere sahiptir.

Ürün Açıklaması

4 motorlu hasta yatağı üzerinde korkuluk ve tekerlek gibi sistemlerinin yer aldığı modelde serum takma yerleri bulunuyor. Tekerleklerin sahip olduğu kilit sistemi sayesinde sabitken sallanma gibi olumsuzluklar azamiye indiriliyor. İskelet sisteminde yer alan havalandırma kanalcıkları hastanın daha iyi koşullarda dinlenmesini mümkün kılıyor. Terleme ve nemleme gibi hastayı rahatsız eden olumsuz durumlar engellenebiliyor. Anti bakteriyel özelliklere sahip olan modelin kolay temizlenebilir özelliği vardır. Böylece hem hastane hem de ev gibi yerler için kullanımı çok uygundur. Renklendirme işlemleri fırınlama şeklinde yapılarak boyaların hasta için zararlı olmasının önüne geçilmiştir. Tamamen hasta sağlığı düşünülerek imal edilmiştir. Diğer hasta karyolası ürünlerimizi bu linkten inceleyebilirsiniz.

Ürün Özellikleri

  • Korkuluklar: Abs amortisörlü sistem
  • Ölçüler: 210 cm x 110 cm
  • Yatak platformu ölçüsü: 90 cm x 190 cm
  • Ücretsiz nakliye ve kurulum
  • Ücretsiz teslimat ve kurulum hizmetimiz İstanbul içinden verdiğiniz siparişlerde geçerlidir.
  • 2 Yıl ürün garantisi ve 10 yıl yedek parça garantisi