Ev İçin En İyi Hasta Yatağı

Ev İçin En İyi Hasta Yatağı

Sağlık kadar hastalıklar da insanlar için hayatın en önemli gerçeklerinden birisidir. Hastalık süreçleri yaşanılan hastalığa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak ömür boyu yatağa bağlı kalacak, uzun süreli olarak yatarak tedavi görmek zorunda kalan, tedavisi hastane dışında evde yatağa bağlı olarak devam edecek olan hasta sayısı da epey yüksektir.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Unutmamak gerekir ki sürekli ya da uzun süreli yatarak tedavi gösteren hastalar hareketsizlik, sürekli yatmaktan ötürü oluşan ağırlık basıncı ve dolaşım darlığı nedeniyle risk içindedir. Yatan hastalar birçok cilt, kemik, eklem ve dolaşım rahatsızlığı gibi başka sıkıntılarla karşılaşabilirler. Yaşanılan hastalığın yanı sıra hem hasta hem de hasta bakıcının işini daha da zorlaştırmamak adına en etkili ve önemli çözüm yoluysa doğru seçilmiş bir hasta yatağıdır. Hem hastane hem de evde tedavi sürecinde hasta yatağı bir lüks değil zorunlu bir ihtiyaçtır.

Hasta Yatağı Tedavi Sürecini Hızlandırır

Tedavi süreçleri bazı hastalıklar için tahmin edilenden çok daha fazla, bazıları içinde beklenenden çok daha kısa sürebilir. Bu konuda doğru seçilmiş bir hasta yatağı çok önemli bir etmendir. Gerek hastanın konfor, rahatlık ve yatmaya bağlı diğer risklerin ortadan kaldırılması gerek ise hasta bakan kişinin işini kolaylaştıracak kalitede seçilmiş hasta yatağı aynı tedavi süreçlerinin en iyisi olan moral katkısıyla sürece pozitif katkı yapmaktadır. Hastanın işlevsel bir hasta yatağı ile bazı ihtiyaçlarını kendi görebilmesi, hasta bakıcının ise daha az çabayla çok daha faydalı olması tedavi sürecinin zahmetini ortadan kaldırır. Aynı zamanda yatma riskiyle oluşabilecek hasarların önlenmesinin de önüne geçileceği için süreç daha olumlu bir seyir alacaktır.

Her Hasta Yatağı Doğru Seçim Olmayabilir

Hasta yatağı seçiminde öncelik hastalığın türü göz önüne alınarak yapılmalıdır. Uzun sürecek tedaviler için hava destekli yataklar, damardan ilaç alımı için serum askısı olanlar tercih edilmelidir. Ancak genel olarak yatış pozisyonunun uzaktan kumanda ile değiştirebileceğiniz, fonksiyonları çok çeşitli olan, vücut şekline göre refleks verebilen ortopedik yataklar, şilteler ve gerektiğinde yemek tepsisi ünitesinin kolayca entegre olabildiği yatak modelleri de tercih edilebilmektedir. Yatağın uzun süreli kullanıma uygun ve ruhsatlı bir medikalden alınması da önem arz etmektedir.

Ev Tipi Hasta Yatağı Çeşitleri

  • 2 Motorlu Ev Tipi Hasta Yatakları
  • 3 Motorlu Ev tipi Hasta Yatakları
  • 4 Motorlu Ev Tipi Hasta Yatakları
  • Ev Tipi Ahşap Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Nerede Bulunur?

Hasta yatağı medikal bir iştir. Bu yüzden ruhsatlı faaliyet gösteren, korsan olmayan tedarikçilerden temin edilmesi büyük önem taşımaktadır. Gerekli yerlerden satış izni olmayan hasta yatağı kesinlikle alınmamalıdır. Bu konuda detaylı bilgi almak ve hasta yatağı model, fiyat incelemeleri yapmak isterseniz www.hasta-yataklari.com adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Yeni Yorum

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir