Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Ev Tipi Hareketli Yatak

gelismis yatak tasarimlari

Hasta yatakları, istenilen her alanda kullanılabilir. Aparatları söküldüğü için, taşırken ağırlık yapmıyor. 2×3 ebadında tasarlandığı için, hastanın boyunun uzun ya da kısa olması yatarken sorun meydana getirmiyor. Yatak en az 5 motor gücü ile çalışıyor. Çeşitli renk ve desenlerde tasarlanan yatak, yatalak hastalar için uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Yatağın 6 adet katmanı vardır ve her bir katman arasında sünger bulunuyor. Bedenin rahat edebilmesi adına esnek bir yapıda tasarlanmıştır. Damar tıkanıklığı yaşayan bir insan, ayarlanabilir pozisyonu sayesinde bacaklarını 45 derecede kaldırabilir. Bel fıtığı oluşumunu önlemek adına 90 derecelik açı uygundur.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Hasta Yatakları İle Yıkanma Kolaylığı 

Bir hastanın yatağından kalkarak yıkanması oldukça zordur. Örneğin felçli bir hasta bedenini hissedemediği için, yataktan kalkamaz. Hasta yataklarımız, banyo yaparken ortaya çıkan zorlukları ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Yatakta hastayı yıkamak için bir havuz sistemi bulunuyor. Kullanımı pratik olan yıkama sistemi, banyo seti şeklinde işlev görüyor. Kurulumu kolaydır ve hasta çok kısa bir süre içinde temizlenmiş olur. Yatağın sağ ve sol taraflarında bulunan korkuluklar hastanın düşmesine engel oluyor. İçerisinde bulunan piston sayesinde yatak yukarı ve aşağı şekilde hareketler yapar. Konum değiştirmek için de tekerlerin hareket edebilmesi yeterlidir. Ev tipi hareketli yatak banyo sırasında pratik imkanlar sunuyor.

Yatak İçerisinde Hava Akımının Dolaşması 

Belirli zaman aralıklarına ayarlanan yatak, hastanın vücuduna temas eden noktaları değiştiren özelliğe sahiptir. Beden üzerinde yara ve morartıların oluşumunu engellemek için sürekli temas eder. Ağırlık merkez oranı değişir ve vücut içerisinde kan dolaşımı sağlanır. Kan hücre alanı sabit bir şekilde kalmadığı için, hücresel ölümler meydana gelmiyor. Ev tipi hareketli hasta yatağı içerisinde hücre yükseklik oranı fazla olmalıdır. Hücre yüksekliği ne kadar fazla olursa, kan dolaşımı belirli bir seviyede devam eder. Yatağın yükseklik oranı 13 cm’den meydana geliyor. Yatağın en ve boysal oranı 90 cm’dir. Katlanabilir özelliği sayesinde taşınabilir.

Ev Tipi Havalı Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Ve Biyolojik Sağlık 

Havalı yataklar ventilasyon sistemi ile çalışır. Hasta olan kişinin, terleme düzeyinin alt sınırında kalır. Vücudun dış yüzeylerinde meydana gelebilecek kızarıklıkları önler. Çok çeşitli pozisyonlara geçiş yapan yatak, yüzde 100 oranında bir değişim meydana getiriyor. Hareket etme kısmını hasta sağlamaz. Uzaktan kumandanın üzerinde bulunan her bir tuş, farklı pozisyonları temsil eder. Özellikle hastanın herhangi bir bakım vereni yok ise, ev tipi hasta yatağı alarak sağlıklı zaman geçirebilir. Kan akımının düzenli ilerlemesi biyolojik açıdan meydana gelebilecek baş dönmesi, mide bulantısı gibi durumları önler. Hastanın derisinin altı ve derisinin üstü tamamen korunur

Hasta Yatağı Satın Almak 

Hasta yatağı kullanmak, kişinin iyileşme sürecine katkı sağlıyor. Yatağın iç yapısında cila kullanılmıştır. Kokusuz cila sürüldüğü için hastaya rahatsızlık vermez. Beden boyu ile yatağın boyu uyumlanır. Yatağın serum asma bölümleri vardır ve tıbbi müdahale kolay bir şekilde yapılır. Yemek masa bölümü sayesinde, pratik bir şekilde yemek yenilebilir. Yatağın oda içerisinde konumunu değiştirmek için, tekerlerin hareket edebilmesi yeterlidir. Şilte, örtü, sünger gibi kısımları sıklık ile değiştirilmelidir. Yatak boruları hava akımı ile dolduğu için, yatağın her alanının hareket etmesine destek olur. Hasta yerinden kalkmadan, bedeninin hareketlendiğini hisseder. Merkezi sinir sistemi rahatlar ve kişi gün içerisinde dinçtir.

Satılık Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Nasıl Temizlenir ?

Hasta yatakları , düzenli aralıklar ile dezenfekte edilmelidir. Eğer düzenli dezenfekte edilmez ise beraberinde birçok hastalık meydana gelebilir. Yatağın yapısında antibakteriyel özellikler bulunuyor. Yatağın çarşaf, sünger, korkuluk kısımları kaynar su ile yıkanmalıdır. Dış yüzeyi sıvı geçirmiyor, deterjan ve su kullanılabilir. Temizlik işlemi yatağın her alanına uygulanmalıdır. Yatağın yan kısmında bulunan ahşap kısımların kabarmaması için kuruyana kadar beklenilmelidir. Yatağın şiltesi değiştirilirse, hasta daha rahat bir şekilde yatakta zaman geçirebilir. Hasta yatağına ihtiyacı olan kişiler; hasta yatağı kiralama veya satın alma seçeneklerinden yararlanabilirler. Ev tipi hareketli yatak evde tedavi gören hastalar için uygundur.

Ev Tipi Hareketli Yatak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön