skip to Main Content
Ev Tipi Ahşap Hasta Yatağı

Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hastalar veya hasta yakını olanlar tarafından tercih edilen hasta yatağı pek çok özelliğe sahiptir. Kriterlerini kendinizin belirleyebildiği ve kişiselleştirilebilen yatakları satın alırken ya da kiralarken size kolaylık olacak özellikler barındıran yataklar mevcuttur. Genel olarak iki parçadan oluşan yatakların en can alıcı kısmı karyolasıdır.

Rahat olması durumunda hastaya kendini iyi hissettirebilir ya da rahatsız bir karyolada yatan hastanın durumu daha da kötüye gidebilir. Bu açıdan karyola seçiminizi özenli şekilde yapmalısınız. Ardından iyi bir yatak tercihi yaparak hastanızın kendini iyi hissetmesini ve psikolojik anlamda toparlanmasını sağlayabilirsiniz ve belki de yatak sayesinde iyileşme sürecini bile hızlandırabilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yatağı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastanıza yatak temin etmek istiyorsanız bunu itinayla yapmalısınız. Gözden kaçan küçücük bir hata hastanızın hayatına mal olabilir. Bu nedenle her detayına ayrı ayrı dikkat etmeli, hastanın tüm özelliklerini göz önüne alarak hasta yatağı seçimi yapmalısınız. Ayrıca yatağın kolay temizlenebiliyor olması da önemli bir kriterdir.

Antibakteriyel olması, toz ve kir tutmaması da hastanın sağlığını olumlu etkileyeceği için bunlara da dikkat etmelisiniz. Her parçasının işlevsel olması ve gereksiz parçalardan arınmış sade ve konforlu ürünlerden yana tercihte bulunmalısınız. Karışık ve çok manevralı ürünler hastanın rahat etmesini engeller. Yatarken, otururken ya da kalkacağı esnada vücudunda batma hissi yaratacak parçalar barındırmamalı, her anlamda hastanın bünyesi için tasarlanmış olmalı. Tercihinizi tahriş etmeyen, alerjiye sebep olmayan bir üründen yana kullanmalısınız.

Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri Nelerdir?

Ev tipi hasta yatakları çeşitli modelleme seçeneği ile kullanıcıların hizmetine sunulur. Motorlu, ahşap, havalı gibi modelleri bulunan ev tipi hasta yatakları yıllardır hasta yakınlarının en yakın arkadaşı haline gelmiştir. Motorlu yataklarda, uzaktan kumanda edilebilme özelliği vardır. Aynı zamanda baş ve yükseklik kısmının ayarlanabilir olması da yatağı işlevsel hale getiren bir etkendir. Bu açıdan motorlulardan yana tercihinizi kullanabilir hastanıza motorlu yatak temin ederek onu konforlu bir sürece emanet edebilirsiniz.

Evde kullanılabilir hasta yatağı modeli
Evde kullanılabilir hasta yatağı modeli

Ev tipi ahşap hasta yatakları, yapım malzemesinin ahşap olması dolayısıyla bu adı almıştır. Tercihen motorlu çeşitleri de bulunmaktadır. Malzemesinin ahşap olmasının yanında hastanın en doğal koşullarda bakımını üstlenmek de bu yatak türünün işlevleri arasındadır.  Havalı yatak modeli ise uzun süre yatan hastalar için idealdir. Hastanın yattığı bölgeye hava alımı naklederek terlemesini engeller, yara oluşmasını önler. Bakıldığı zaman en işlevsel olarak göze çarpan yatağın havalı olan model olduğu göze çarpar. Ama siz hastanızın durumuna uygun yatağı kendiniz özenle seçmelisiniz. Ev tipi bu hastane yataklarını firmamızdan hasta yatağı kiralama hizmeti ile de alabilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ev tipi hasta yatağı alırken kaliteli malzemeden üretilmesine, sağlam ve dayanıklı bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca hastanın boyu ve kilosu ile orantılı bir yatak tercihinde bulunulmalıdır. Tekerlekli bir yatak tercihinde bulunulacaksa hastanın karyolasının rahat bir şekilde hareket ettirmeye müsait olmasına dikkat edilmelidir.

Dış zemini ve iç dokusunun üretildiği malzemeler kontrol edilmeli. Boyalı yataklarda boyanın kokulu olup olmaması da hastayı etkileyecektir, buna da dikkat edilmelidir. Ayrıca hastanızın kişisel alanlarına da özen göstermeli, onun hoşlandığı durumlara vurgu yapan tercihlerde bulunmalısınız. Hastanızın yatakta hasta yatıyormuş gibi hissetmemesini mutlu ve sağlıklı hissetmesini sağlarsanız psikolojik olarak iyi hisseden hastanızın durumu günden güne düzelecek, düzelme sinyalleri gördükçe kendine güvenecek ve iyileşmek için daha da çabalayacaktır.

Ev Tipi Hasta Yatağı Nasıl Kullanılır?

Ev tipi hasta yatağı temin ettikten sonra yapacağınız işlem sadece yatağı güzel bir yere kurmak olacaktır. Hastanızın durumuna göre güneş alan ya da almayan bir yer seçebilir ve rahat bir yatak tercihiyle de durumu daha da perçinleyerek günden güne iyileşmesini sağlayabilirsiniz Hastaların iyileşmesi için moralmen iyi hissetmeleri, ruh hallerinin iyi olması ve rahat hissetmeleri önemlidir. Bu açıdan hastanızı ne kadar konforlu bir yatakla tanıştırırsanız o da size o kadar çabuk dönüt verir ve iyileşme sinyalleri gösterir.

Yatak kiralama işleminde seçeceğiniz firmanın temiz ve hijyenik olmasına, ürünlerin dezenfekte edildiğine emin olmadan kiralama işlemini gerçekleştirmeyin. Seçtiğiniz yatak firmasının en kısa sürede en iyi hizmeti vermeyi vaat etmesine de dikkat etmelisiniz. İsterseniz bizzat ofislerine gidip seçebilirsiniz ya da web sitelerinden yatak firmalarına ulaşarak isteğinizi iletebilirsiniz.

Ev tipi hasta yatak modeli
Ev tipi hasta yatak modeli

Uygun bulduğunuz ve hastanıza da konforlu bir donanım sağlayacağını düşündüğünüz yatakları bizzat görerek hastanıza deneterek kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kimse size bunu neden yaptığınızı soramaz çünkü hastanızın huzuru ve sağlığı her şeyden önde gelir.

Hasta Yatağı Fiyatları Ne Kadar?

Eğer kiralamak yerine satın almak istiyorsanız hasta yatağı fiyatları konusuna vakıf olmalısınız. Ne çok yüksek ne de çok düşük bir fiyata yatak temin etmelisiniz. Doğru ve kaliteli bir yatak aldığınızdan emin olup satın alma işlemini ancak bu aşamada tamamlamalısınız. Genel olarak her bütçeye hitap eden yataklar mevcut olsa da kaliteli iç donanımı ve konforlu bir hale gelmesini sağlayan malzemeleri neticesinde yatakların ücretleri artabilmektedir.

Siz hastanızın genel özelliklerine uygun yatağı seçtikten sonra fiyatlandırma konusunu baz almalısınız çünkü ilk baktığınız durum fiyat aralığı olursa hastanıza baştan savma bir yatak temin edebilir ve durumunun giderek kötüye gitmesine sebep olabilirsiniz. Ancak sağlam, kaliteli ve konforlu bir yatak tercihinde bulunarak hastanızın gözle görülür şekilde iyileşmesine, kendini pozitif hissetmesine ve hızlı bir şekilde düzelmesine zemin hazırlayabilirsiniz. Bu açıdan en son göz önüne alacağınız durum ücreti olmalıdır.

Ev Tipi Hasta Yatağı İle Hastanızın Durumunu Etkiler Mi?

Ev tipi hasta yatağı hastanızın durumunu kesinlikle etkiler. Hastanede kötü koşullarda ya da rahat olmayan yataklarda yatan hastaların yanında sizin hastanız konforlu ve rahat  bir yatakta yatması kesinlikle pozitif etki yapar. Onun iyileşme sürecini hızlandırır. Moral olarak da iyileşmesine katkı sağlar. Kendini iyi hisseden, etrafına iyi bir izlenim veren hastanın iyileşme süreci hastanelerde yatan çoğu hastanın sürecinin yarısı kadar olmaktadır. Siz de bu süreci yarıya indirmek istiyor, hastanızın eski haline gelmesi için çabalıyorsanız ve süreci minimize etmekse niyetiniz ev tipi yataklardan edinebilirsiniz. Çünkü bu yataklar tam size göre.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.