Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Ev Tipi Hasta Yatakları Özellikleri

hasta yatagi modelleri 2

Bazalı ev tipi hasta yatağı modelimiz hasta yatakları arasında en çok tercih edilen bir ürünümüzdür. Hastanelerde, huzur evinde ve evlerde kullanılan ev tipi ahşap hasta yatağı şık duruşa sahip olduğu için evinizin dekorasyonuna da uyum sağlar. Bazalı olarak üretilen ahşap ev tipi hasta yatağımız hastaların rahatlığını düşünerek kaliteli hasta yataklarımızın arasında olan motorlu hasta yatağıdır. Ahşap ev tipi hasta yatağımız hastaların uzun veya kısa süreli iyileşme dönemlerinde hastalara hem maksimum rahatlık hemde görünümü bakımından psikolojik olarak olumlu etkilemektedir. Bu hasta yatağı modelimiz baş ve ayaktaki motoru sayesinde hastanın isteğine göre indirilip kaldırılır hasta bakıcı içinde kolaylık sağlar.

Ev Tipi Ahşap Hasta Yatağının Özellikleri

  • Firmamızda bulunan ev tipi ahşap hasta karyolası hem manüel olarak hem de motorlu olarak çalışma özelliğine sahip bir hasta yatağıdır.
  • Bazalı ve ahşap görünümlü olduğu için ev ortamına uyduğu için hasta yatakları arasında en çok tercih edilme sebebidir.
  • Hasta ve hasta bakıcı için kolaylık sağlayan ayak ve baş ucundaki motorlar hastanın istediği pozisyona getirilmesini sağlar.
  • Yatağın üst kısmında delikler vardır ve bu delikler sayesinde hasta terlemesini önler hasta yatakların oluşumun önüne geçilmiş olur.
  • Ev tipi ahşap hasta yatağımız tekerlekleri 360 derece dönebildiği için yatak istenilen yere kolay taşınır ve tekerlekler kilitlenerek sabitlenir.
  • Ev tipi hasta yatağı modelimizin her iki tarafında alüminyum korkuluklar bulunduğu için hasta güvenilir bir şekilde uyur.
  • Bu hasta yatağında hastaların iyileşme döneminde yatağın dört tarafında serum takma aparatı bulunduğu için tedavi sürecinde iyileşmesi için serum kullanılabilir.
Ev Tipi Bazalı Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Fiyatları

Bünyemizde bulunan hasta yatakları modellerimiz hastaların farklı ihtiyaçlarına göre tasarlanmaktadır. Firmamızda ki hasta yataklarını istediğiniz modeli kiralayabilirsiniz. Hasta yatağı fiyatları, modelleri, markası ve özelliklerine göre fiyatları değişmektedir. Kaliteli malzemelerden üretilen hasta yataklarımız her bütçeye uygun satış ve kiralama yapılır. Firmamızda ki işinde profesyonel ekipmanlarımız ile 7/24 size satışta, kurulumda ve bilgi vermek için hizmet vermekteyiz. Hasta yataklarımız çok fonksiyonlu olup hastaların hem fiziksel olarak hem de iyileşme döneminde psikolojik ve fiziksel olarak her zaman yanında olmaktayız.

Yatalak Hastalar İçin Hasta Yatak Seçimi Neden Önemli

Yatalak hastalar uzun süre yatağa bağlı yaşamak zorunda olduğu için hasta yatağı seçimi son derece önemlidir. Hasta yatağının rahatlık  ve konfor sunması hastanın rahat etmesini sağlayacaktır. Ayrıca günümüzde hasta yatakları ileri teknolojik özelliklerle tasarlanarak satışa sunulduğundan hasta ve bakıcılar hasta yatakları modelleri sayesinde daha rahat ederler.

Hastalar İçin Hasta Yatağı Seçiminin Önemi

Sürekli olarak yatakta yaşamını sürdürmek zorunda olan hastalar, yatakta rahat etmek ve konforlu bir şekilde hayatını devam ettirmek ister. Bu nedenle hasta yatağının yeni nesil özelliklere sahip olması hastanın yatağın birçok noktasını kumanda ile kontrol edebilmesine olanak sağlamaktadır. Hasta yatakları aynı zamanda vücudun deri ve etlerine rahatsızlık vermeyecek özelliklere sahip olması gerekir. Hasta yatağında seçim yaparken bu detaylara dikkat etmeniz gerekir.

Bakıcı İçin Hasta Yatak Seçiminin Önemi

Hayatını yatalak olarak devam ettirmek zorunda kalan hastaların bakımlarını üstlenen kişilerin hasta yatağının birçok noktasını kumanda edebiliyor olması gerekir. Bakımını üstlendiği süre zarfında rahat bir şekilde hastanın ihtiyaçlarını karşılaması modern ancak yeni nesil hasta yatakları ile mümkündür. Siz de eğer hasta bakımını üstlendiyseniz, seçiminizi yaparken yeni nesil iki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu hasta yatakları arasından seçim yaparak bakım süreci boyunca rahat edebilirsiniz.

Hasta Yatakları Özellikleri Nelerdir Ve Nerelerde Kullanılır?

Farklı özelliklere sahip hasta yatağı çeşitleri evlerde ve sağlık kurumlarında kullanılıyor. Bu kapsamda siz de hasta yatak seçimini yaparken farklı özelliklere sahip hasta yataklarını seçerken, faklı özelliklere sahip ürün seçeneklerine bakarken siz de bu ürünleri firmamızın ürünlerine bakarak seçebilir ve temin edebilirsiniz. Sağlık kuruluşlarının olmazsa olmazı olan hasta yatakları hastanın ihtiyacına ve bakım yapacak kişinin rahat etmesine imkan sunacak özelliklerde olması gerekir.

Her ürün özelliğine göre farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulmakta olup, siz de hasta yatakları fiyatları araştırmasını internetin gücünü kullanarak yapabilirsiniz. Kolay ödeme seçeneklerinden yararlanarak kiralayabilir ya da satın alarak ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için siz de web sitemiz üzerinden ve iletişim numaralarımızdan firmamız ile irtibat kurabilirsiniz. https://www.hastayataklari.co web sitemizi de ziyaret ederek ürünlerimizi daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Felç, kaza, yaşlılık gibi durumlarda yatalak duruma gelen ya da uzun süre yatarak tedavi görmesi gereken hastalar için özel olarak tasarlanmış yataklara hasta yatağı adı verilir. Hasta yatakları yatağın pozisyon almasını sağlayan mekanizmalara sahiptirler. Yatak üzerinde bulunan motor ya da manüel şekilde pozisyona sokulur. Hasta yatakları birçok açıdan bakıldığı zaman hastaların çok daha rahat bir süreç geçirmesine yardımcı olurlar. Yatalak hastalarda hastalığın kendisi ile birlikte sürekli yatmaktan kaynaklı başka sorunlar da ortaya çıkar. Bu sorunların önlenmesinde yatakların payı büyüktür. Hasta yatakları kiralama ya da satın alma şeklinde edinilebilirler. İhtiyaca bağlı olarak ve kullanım süresi göz önünde tutularak hangi yöntemin seçileceğine karar verilebilir.

Hastaların Konforu İçin Hasta Yatağı Temini

Uzun süre yatan hastalarda görülen en büyük sorunlardan bir tanesi yatak yaralarının oluşmasıdır. Hasta yataklarının yapısı bu yaraların oluşmasını önleyecek şekildedir. Yatmaktan kaynaklı bir başka sorun ise omurga, kas ve iskelet sisteminde meydana gelen problemlerdir. Hastaların belirli bir pozisyonda sürekli kalması halinde bütün bu sistemlerin işlevleri zayıflar. Kaslar da zayıflık meydana gelir. Ayrıca yatan hastaların belirli zaman aralıklarında yatış şekillerinin değiştirilmesi gerekir. Hastaya bakan kişi için bunu her zaman fiziksel güç ile yapmak kolay değildir. Yataklar kendilerinin pozisyon alması ile bu işlemi kolaylaştırırlar.

Hasta Yatağı

Hasta Yataklarının İşlevi

Hasta yatakları birden fazla pozisyona girebilen ürünlerdir. Belden yukarısı ve aşağısı için farklı farklı duruş biçimleri alabilirler. İstenilen eğim rahatlıkla verilir. Bu da hastanın kendini en rahat hissettiği vücut şeklini almasını kolaylaştırır. Hasta karyolası sistemleri bütün bunları sağlayacak şekilde tasarlanırlar. 2, 3 ve 4 motorlu sistemleri vardır. Yataklarda bulunan motor sayısı yatağın hareket mekanizmasını tanımlar. Hastanın hareket kabiliyetine bakarak hangi yatağın kullanılacağına karar verilir. Eğer hastanın sürekli hareket ettirilmesi gerekiyor ise daha komplike bir yatak almak gerekebilir.

Hasta Yatakları Nasıl Kolaylık Sağlar?

Yatan hastalar kendi öz bakımlarını kendileri gerçekleştiremezler. Bunun için ya bir hasta bakıcıya ya da bir başkasına ihtiyaç duyarlar. Bakım yapan kişiler de hastayı doyurma, yıkama, üstünü değiştirme ya da taşıma gibi konularda tek başlarına zorlanabilirler. Hasta yatakları tam olarak bu noktada kolaylık sağlarlar. Hastanın istenilen pozisyona getirilmesine ve öz bakımının daha rahat yapılmasına olanak verirler. Tekerlik olan yataklar ile hastayı bir alandan bir başka alana taşımak da kolaylaşır. Bu yatakların bir başka avantajı da kenar korkulukları sayesinde hastalar için son derece güvenli olmasıdır. Hastanın düşme ve yaralanma riski en aza iner.

Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Seçimi Nasıl Yapılır?

Hasta yataklarında karyola ve yatak kısmı birbirinden bağımsız olarak düşünülebilir. Karyola hastanın ihtiyacına göre farklı motor sayılarına sahip sistemler arasından seçilebilir. Kumandalı ya da yatak üzerinden kontrol edilen paneli olanlar da yatak seçiminin diğer ayrıntılarını oluştururlar. Karyola üzerine konacak yatak seçimi ise bir başka önem ister. Burada genel olarak havalı hasta yatağı tavsiye edilir. Havalı yataklar hastaların fiziksel olarak çok daha rahat ettiği yatak biçimleridir. Hastaya masaj yapma özelliğine sahip bu yataklar ile yatış süresi boyunca hastanın kan dolaşımı da düzenlenir. Kan dolaşımının düzenli olması yatak yaralarının oluşmasını ve diğer organların zarar görmesini engeller. Yatakların bir başka özelliği ise antibakteriyel ürünler olmalarıdır.

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kiralama Nasıl Yapılır?

Hasta yatağına sahip olunmak istenildiği zaman kiralama ve satın alma seçenekleri ile karşı karşıya kalınabilir. Kısa dönem için hasta yatağı kiralama en mantıklı seçimdir. Kiralama sonrası yatak hastanın adresine kurulur. Hasta yatmaya devam ettiği sürece kiralama hizmetinden yararlanılabilir. Hastanın iyileşmesi halinde ise kiralanan yatak firma tarafından alınır.

Hasta Yatağı Fiyatlarındaki Değişiklikler

Hasta yatağı fiyatı yatağın özelliklerine bağlı olarak değişir. Yataklardaki motor sayısı arttıkça, yatağın özellikleri yükseldikçe yatağın fiyatı da artar. Kiralama sistemi için de aynı fiyatlandırma politikası geçerlidir. Firma olarak hasta yatağı kiralama, satış ve destekleri konusunda sizlere gereken bütün hizmetleri sunarız. Yatak seçiminden kurulumuna kadar aşama aşama bizden yardım alabilirsiniz. Hastalarınızın yattıkları süre boyunca daha konforlu bir evre geçirmesi, sizlerin ise bakımlarını rahat bir şekilde sürdürebilmeniz için hasta yatakları sizlere en uygun seçeneği sunar.

Özel Hasta Yatağı Modelleri

Kişi sağlığı açısından yatak konforu önemlidir. Hasta yataklarımız kişinin sağlığı düşünülerek tasarlanmıştır. Yatağın yükseklik ve eni oranlıdır. Yüksekliği yaklaşık olarak 25 cm civarındadır. Kilo taşıma kapasitesi 110 ve 120 kilogram arasında değişim gösteriyor.Havalı hasta yatağı içerisinde en az dört adet boru tipi yer alıyor. Bu boruların içerisine hava akımı geliyor. Boruların içerisinden geçen hava, yatağın şişmesine yardımcı oluyor. Gün içerisinde aktif bir şekilde hava dolaşıyor ve kişinin bedenine masaj yapıyor. Kan dolaşımı hızlanıyor ve kalp ritmi düzeliyor. Hasta yatağıçeşitleri farklı farklıdır. Her insan kendi bedenine uyumlu yatak modellerinden alabilir.

Hasta Yatağının Kullanım Alanları

Hasta yataklarımız, taşınabilir özelliğe sahiptir. Havalı yatağın içerisindeki hava indirilip, yatak katlanabilir. Hafif ve taşınması kolay olan yatak; istenilen birçok alan içerisinde kullanımı vardır. Yaşlı bakım merkezleri, hastaneler, huzur evleri, evler gibi birçok yerde uzun yıllar boyunca kullanılır. Pozisyon veren havalı yatak kumandası ile birlikte çalışıyor. Kumandanın üzerinde, yatağı yönlendiren tuşlar yer alıyor. Baş ve ayak kısımları kan dolaşımın iyi bir şekilde sağlanması gereken kısımlardır. Havalı yatağımız, pozisyon alması sayesinde bedenin baş ve ayak kısımlarına kan akışının gitmesini sağlar.

Hasta Yatağı Almak

Kişi sağlığı açısından pratik olan yataklarımızın satışları da yapılıyor. Hastalık çeşidine bağlı olarak yatağın kullanım süresi kişiden kişiye değişebilir. Kısa bir zaman dilimi için yatak kullanmak isteyen kişiler hasta yatağı kiralama seçeneklerinden yararlanabilirler. Fakat felç ve yatağa bağlı kalmak zorunda olan hastalar için durum farklı olacaktır. Uzun yıllar boyunca yatak kullanmak isteyen kişiler; hasta yatağı fiyat konusunda bilgi alabilirler. Yataklarımız sağlam malzemelerden yapılmıştır. Motor gücü dayanıklıdır. Malzemesine zarar gelir ise, yenisi ile değiştirilerek yatak kullanılmaya devam edilebilir.

Hasta Yatağı Nasıl Temizlenir?

Yatağı temizlemek için, havalı yatağın içerisinde hava akımı indirilir. Yatağın yüzeyi temizlik malzemeleri ile iyi bir şekilde dezenfekte edilir. Bu konuda, endişeli olmaya gerek yoktur çünkü yatağın içerisine su geçmez. Yatak temizlendikten sonra kurumasını beklenilmelidir. Kuruduktan sonra da elektrik ile temas halinde olan yatak, çalışmaya devam eder. Karyola tipli yataklarında sağ ve sol korkulukları bulunuyor. Korkuluklar yataktan çıkarılıp temizlenir ve tekrardan yerine takılabilir.

Ev Tipi Hasta Yatakları Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön