Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Ev Tipi Hasta Yataklarında Öne Çıkan Özellikler Nelerdir

hasta yatagi nedir 2

Baza tipi hasta yatakları en çok tercih edilen yatakların başında gelir. Hastaneler, huzur evlerinde ve evlerde yaygın olarak kullanılan ev tipi ahşap hasta yatağı şık duruşu görüntüsü sayesinde evinizin dekorasyonuna da uyum sağlayabiliyor. Bazalı olarak tasarlanan ahşap ev tipi hasta yatağı hastaların konforu düşünülerek tasarlanmıştır.

Ahşap ev tipi hasta yatağı hastaların uzun veya kısa süreli iyileşme dönemlerinde hastalara maksimum rahatlık ve görünümü bakımından psikolojik olarak olumlu etkilemektedir. Ahşap hasta yatağı modeli baş ve ayakta bulunan motoru sayesinde hastanın isteğine göre indirilip kaldırılabilir özelliklere sahiptir. Bu özelliği sayesinde hastaya bakan kişi de hasta bakımını kolaylıkla yapma imkanı bulur.

Ev Tipi Ahşap Hasta Yatağı Özellikleri

Ev tipi hasta yataklar belirgin olarak tasarlanmasında hastaların rahat etmesi en önce düşünülmesi gereken bir tasarım olması özellikle dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Hem hasta hem de hasta bakıcısının rahat etmesi ön plana alınır. Ev tipi hasta yatağında olması gereken özellikler;

  • Ev tipi hasta karyolası hem manuel olarak hem de motorlu olarak çalışma özelliğine sahip olması gerekir.
  • Bazalı ve ahşap görünümlü olduğu için ve ev ortamına uyumlu olmasından dolayı hasta yatakları arasında en çok tercih edilen özellikte olan bir yataktır.
  • Hasta ve hasta bakıcısı için kolaylık sağlayan ayak ve baş ucundaki motorlar hastanın istediği pozisyona getirilmesini sağlayabiliyor.
  • Yatağın üst kısmında olan delikler mevcuttur ve bu delikler sayesinde hastanın terlemesinin önüne geçilir.
  • Ev tipi hasta yatağı 360 derece dönen tekerlere sahip olduğu için yatak istenilen yere taşınabilir.

Şeklinde sıralamak mümkündür. Bu yatakların bir diğer özelliği de yatağın dört bir tarafına da takılan serum takma aparatı bulunur.

Ev tipi hasta yatakları

Yatalak Hastalar İçin Yatak Seçimi Neden Önemli

Yatalak olan hastalar iyileşme süresi belli olmadığı için yatağa bağımlı olarak yaşamak zorundalar. Bu bedenle bu tür olan hastalara yatak seçimi yaparken hastanın mevcut durumu göz önüne alınarak yatak alınması gerekir.

Hasta sürekli yatacağı için yatağın konforu hastanın rahat etmesini sağlayacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde hasta yatak modelleri hasta bakıcıları ve hastaları düşünülerek özel tasarımlar olarak üretilip hastaların hizmetine sunuluyor.

Hastalar İçin Hasta Yatağı Seçimi Neden Önemli?

Devamlı olarak yatakta yaşamını sürdürmek zorunda hastalar, yatakta rahat etmek ve aynı zamanda konforlu bir şekilde hayatını devam ettirmek ister. Bu sebeple hasta yatağının seçiminde yeni nesil özellikleri bulunan ve hastanın yatağının birçok noktası kumanda ile kontrol etmesine olanağı sağlayan yatak tercih edilmesi gerekir.

Hasta yatakları aynı zamanda bedenin deri ve etlerine rahatsızlık vermeyecek özellikte olması gerekiyor. Hasta yatağında seçim yaparken bu ayrıntılara dikkat etmemiz gerekir. Özellikleri fazla olan ürünlerde hasta yatak fiyatları değişebiliyor.

Bakıcı İçin Hasta Yatağı Seçimi Neden Önemli?

Hayatını yatalak olarak geçirmek zorunda olan kişiler bir bakıcı tarafından bakımı sağlanır. Hastanın bakımını üstlenen bakıcı için hasta yatağının birçok yerinde kumanda edilebiliyor olması bakıcı ve hasta için oldukça önemlidir.

Bakımını yaptığı zamanlarda rahat bir şekilde hastanın ihtiyaçlarını karşılaması için yeni nesil hasta yatakları ile daha kolay olacaktır. Hastalara daha iyi şekilde bakılmasında yatak seçimi hiçbir zaman göz ardı edilemez. Hastanın durumuna göre yatak seçimi hastanın bakim süresi içerisinde hem hastayı hem de bakıcıya rahat ettirebilirsiniz.

Hasta Yatakları Özellikleri ve Kullanım Yerleri

Farklı özelliklere sahip olan hasta yatak çeşitleri kullanım alanları olarak ev ve sağlık kurumlarında kullanımına ihtiyaç duyuluyor. Felç, kaza, yaşlılık gibi durumlarda yatağa mahkum olarak yaşamaya devam etmek zorunda olan ya da uzun süre yatalak olarak tedavi gerektiren hastalar için özel olarak tasarlanmış yataklara ihtiyaç duyulur. Hasta yatakları yatağın pozisyon almasını sağlayan mekanizmalar ile donanımlı olarak tasarlanır.

Yatak üzerinde bulunan manüel veya motor şekilde olmak üzere bu tür şekillere sokulabilir. Hasta yatakları çoğu açıdan bakılması gerekirse hastaların oldukça rahat edeceği bir süreç geçirmelerine yardım ederler. Yatalak olan hastalarda sürekli yatmasından dolayı oluşan bazı problemler oluşur. Bu gibi oluşacak problemlerin önlenmesinde yatakların payı oldukça büyüktür. Hasta ve yakınları hasta yataklarını ister hasta yatağı kiralama yapabilir, isterlerse de satın alabilirler.

Havalı hasta yatağı modeli

Hasta Yatakları Hastalara Nasıl Kolaylık Sağlar?

Yatalak olan hastalar kendi öz bakımlarını kendileri gerçekleştiremedikleri için hasta bakıcı veya başka birine ihtiyaç duyarlar. Hastanın bakımını gerçekleştiren insanlar hastanın yıkama, doyurma, üstünü değiştirme veya taşıma gibi konularda tek başlarına yapmakta zorlanabilirler. Hasta yatakları tam bu anda devreye girer. Hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için istedikleri pozisyona getirmede ve hastanın öz bakımının yapılmasında hasta yatakları çok yardımcı olur. Tekerlik sayesinde de hastayı istedikleri yere götürebilirler.

Bu yatakların önemli olan bir güzel açısı da yatakların kenarında korkulukların olmasıdır. Bu korkuluklar sayesinde hastalar güvenilir bir ortamda olurlar. Hastanın düşmesi ve yaralanma olasılığı çok aza iner. Bir diğer önemli konu ise yatağın sağlık açısından oldukça konforlu olmasıdır. Hasta yatakları seçilecekse eğer hastanın en rahat edeceği yatak seçilmelidir. Yatağın her açıdan hastaya uygun olması yatak sebebiyle hastada oluşacak olan problemleri de en aza indirmede yarar sağlar. Hastanın bedenine en uygununu yatak seçerken göz önünde bulundurulmalıdır. En uygun hasta yatağı fiyatları bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yataklarında Öne Çıkan Özellikler Nelerdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön