Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Evde Bakımda Hasta Yataklarının Önemi

hasta yatagi modelleri emek yatak

Hastaneler yoğunluktan dolayı yatağa bağımlı bir çok hastayı odalarında yatıramamaktadır.  Bu sebepten dolayı bir çok vatandaşımız mağdur olup bakıma muhtaç hastayı evinde kendi imkanlarıyla bakmak zorunda kalıyor. Hasta bakımı oldukça zor ve ilgi isteyen bir iştir. Bundan dolayıdır ki hasta bakımı adında üniversitelerde bile bölümler açılmıştır. İnsanlar anne babası ya da çocuğu bakıma muhtaç olunca ona bakmaya çalışmaktadır. Huzur evleri ya da bakım evleri olmasına rağmen kimse kendi ailesinden birine kendisi gibi bakamaz.  Bundan dolayı bir çok vatandaşımız evlerinde kendi imkanlarıyla hastalarına bakmaktadır.

Evde Hasta Yatağı

Hastalar yatağa bağımlı olduğun için koltukta ya da normal yatakta yatarlar. Fakat bu hasta için hem rahat değildir hem de güvenliği azdır. Örneğin hareket edemeyen bir hasta normal bir yatakta yemek vb. temel ihtiyaçlarını giderememektedir. Hasta kiloluysa yerinden hareket ettirmek de zor olacağı için hem hasta hem bakıcısı için oldukça zorlayıcı olacaktır. Bu sebepten dolayı hasta yatakları üretilmiştir. Bu yataklar hastalar için özel yataklardır ve normal yataklara göre birçok farklı özellikleri bulunmaktadır. Hasta yatakları ilk başta manuel olarak çalışmaktaydı ama artık teknolojinin artmasıyla beraber elektrikli kumandalı bir motor ile çalışmaktadır. Bu motor hasta yatağının hareket etmesini sağlar. Bu hareketler sayesinde hasta yatak üzerinde hareket eder ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Hasta yatağının üç farklı modelde motoru vardır. Bu motor çeşitlerini kısaca şöyle açıklayabiliriz. Birinci motor çeşidimiz dual motordur. Bu motor çeşidi hasta yatağının baş ve ayak kısmını hareket ettirmektedir. Bu sayede hasta yemek vb ihtiyaçlarını gidermektedir. Dual motorun 100 kilogram taşıma kapasitesi vardır. Baş ve ayak kısmı 90 dereceye kadar kalkabilir. Bir diğer motor çeşidimiz piston motordur. Bu motor modelimiz de yatağın baş ve ayak kısmını kaldırmasının yanı sıra asansör özelliğine sahiptir. Piston motor sayesinde hasta yatak üzerinde yukarı aşağı hareket edebilir. Son motor çeşidimiz de dört motorlu hasta yatağımızdır.  Bu motor çeşidimiz de eğim özelliğine sahiptir. En konforlu ve en yüksek taşıma kapasitesine sahip motor çeşidimizdir.

Hasta yatağının motor dışında başka birçok özelliği de bulunmaktadır. Bu özellikler yan korkuluklar başlıklar ve dönebilen kilitlenebilen tekerleklerdir. Hasta yatağının yan korkuluğu sayesinde hastanın yataktan düşmesi engellenir ve hastanın güvenliği sağlanır. Plastik ahşap ve alüminyum modelleri varır. Plastik modelimizde antibakteriyel özellik bulunur.  Hasta yataklarının şilti de özeldir. 4 parçalı şilte ya da visco sünger şilte gibi hastaların rahatlığı için üretilen modellerimiz bulunur.

Evde Bakımda Hasta Yataklarının Önemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön