Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Evde Bakımı Kolaylaştıran Hasta Yatakları

havali yatak 2

Her zaman sağlıklı bir hayat geçiremiyor olabiliriz. Zaman zaman bizde veya sevdiklerimizde beklenmedik durumlardan dolayı hastalık söz konusu oluyor. Ortaya çıkan sorun hastanın yatağa bağlı kalma durumuna dek varabiliyor. Hastanın daha iyi rahat etmesi için özel olarak tasarlanmış olan yataklardan yardım alınır. Sağlık, güvenlik ve konfor gibi bütün ihtiyaçların karşılanmasında yardımcı olur. Böylelikle evdeki hastanın hem ruhen hem de fizikken rahat bir yaşam sürdürmesine yardımcı olunur.

Hasta Yatağı İle Hastanın İhtiyaçları Nasıl Karşılanıyor?

Bireylerin beklenmedik bir sorun ile karşı karşıya kalmalarından sonra genellikle yatağa bağlı kaldıklarında, daha iyi rahat etmelerine yardımcı olan, özel olarak tasarlanan yataklardır. Bu yataklar sayesinde hasta daha konforlu, güvenli ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilir hale gelir. Yükseklik, pozisyon ve otomatik ayarlanabilir özelliği sayesinde kişinin rahat etmesinde büyük katkısı olur. Genellikle hastanelerde denk geldiğimiz ve en sık karşılaştığımız alanlardan biridir. Sağlık açısından büyük önem taşıyan hasta yatağı, yatağa bağlı olan bireyin ihtiyaçlarını daha doğru şekilde karşılamasına yardımcı olur. Yatağa bağlı olan hastaların, hareket kısıtlılığı olmasından kaynaklı olarak, ihtiyaçların daha doğru karşılanabilmesine yardımcı olmak için evlerde de çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Evde bakıma ihtiyacı olan hastalarda tercih edilebilir.

Hasta Yatağı Seçimi

Yaşlılığın getirmiş olduğu ve beklenmedik zamanlarda gelen sorunların ortaya çıkmasından kaynaklı olarak, birey hastaya bağlı kalır. Bu yüzden yatağa bağlı olmaları durumunda, bireyin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılanması gerekir. Bakıma ihtiyacı olan bireylerin evde bakıcılar tarafından hareket ettirilmesi pozisyon verilmesi gibi durumlarda zorluk çekebilir. Fakat özel tasarlanmış yataklar sayesinde bu sorunları ortada kaldırıp, hastaya daha konforlu yaşam sunulur. Hasta yatak sayesinde daha iyi hareket ettirilme olanağına kavuşmuş oluyor. Yataklar özel olarak tasarlanmasından dolayı, özelliklerinde çeşitlilik görülür. Bu yüzden çeşitlilik gösteren bu yatakların hastaya uyumlu ve doğru seçilmesine dikkat edilmelidir. Böylelikle hastanın ihtiyaçları en doğru şekilde karşılanmış olur.

Farklı motor seçenekleri sunan hasta yatakları

Hasta Yatağının Özellikleri

Bakıma ihtiyacı olan hastaların, ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılayabilmek için mutlaka hastaya uygun olan yatak seçilmelidir. Çünkü birden fazla yatak çeşidi ve farklı özelliklere sahip olan hasta yatakları mevcuttur. Yatakların genellikle hastanede kullanıldığını görebiliriz. Aslında bu yatakların evde de kullanıma uygun olmasından kaynaklı olarak, ihtiyaç halinde kiralanabilir veya satın alınabilir. Yatağın alt tarafından bulunan motorun, kumanda ile hareket ettirilebilir özelliğe sahip olması; hastanın bacak ve baş kısmının kolay şekilde hareket ettirilmesine yardımcı olunur. Otomatik ayarlanabilir özelliği ile hastanın sağa, sola hareket etmesine yardımcı olur. Bu özellik sayesinde hastanın ve bakıcının önemli avantajlarından biridir. Böylelikle hastada yatak yarasının oluşmasına engel olur.

Dünden Bugüne Hasta Yatakları

Günümüz şartlarında teknoloji sayesinde birçok imkândan yararlanabiliyoruz. Teknoloji sayesinde artık hastaların daha iyi yaşam sürdürmesinde yardımcı olunur. Hastalarda meydana gelen yatalak kalma sorununu daha rahat hale getirebilmek için elektrikli ve çeşitli özelliklere sahip olan yataklar geliştirilmiştir. Yatak geçmişten günümüze birçok özelliğiyle gelişerek, ulaşmıştır. Özel tasarlanan yatakların bütün yatalak veya yatağa bağlı olan hastaların kullanımına uygundur. Sizler de karşılaşmış olduğunuz hastalıkların sonucunda bu yatakları tercih edebilirsiniz.

Evde Hasta Bakımı ile Hasta Yatağı

Yatağa bağlı olan bireylerin aslında içinde bulundukları durumun ne kadar meşakkatli ve zorlu bir şey olduğunu tahmin etmek mümkündür. Sürekli birilerinin bakımına ihtiyaç duyulur. Meydana gelen hareket kısıtlılığından dolayı başkasından yardım alınması gerekir. Bu zorlu sürecin daha pratik ve güvenilir hale gelmesi için özel olarak tasarlanmış olan yataklardan yardım alınır. Hastalar için özel olarak tasarlanan bu yatakların kumanda yardımıyla hareket kontrolünün yönetebilmesi için üretime geçilmiştir. Günümüzde pek çok yatak çeşidinin farklı özelliklerde ulaştığını ve git gide geliştiğini görebiliriz. Böylelikle hastanın daha iyi yaşam sürdürebilme için büyük katkı sağlanmış oldu. Evde bakıma gereksinimi olan bireyler için kolay şekilde kullanılabilir.

Hastanın Güvenliği

Yatağa bağlı olan ve bakıma gereksinimi olan bireyler için tasarlanan özel yatakların birçok özelliği, faydası ve avantajları mevcuttur. Kısa süreliğine ya da uzun süreliğine yatağa bağlı olan kişilerin bu yataklar ile hem konforlu hem de güvenli şekilde yararlanabiliyor. Diğer yataklara göre daha fazla tercih edilen bu yatakların, yan taraflarında bulunan korkuluklar sayesinde hastanın düşme, kayma ve kendine zarar vermesine engel olur. Korkuluk özelliği sayesinde hastanın ayağı, bacağı, kolu vs. gibi organların sıkışmasını önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Sıkışma gerçekleştiği durumlarda 6 cm oranına kadar korkulukların açılma özelliği mevcuttur. Bu yüzden kolaylıkla ve güvenle tercih edilebilir.

Güvenilir korkuluklu hasta yatağı

Elektrikli Hasta Karyolası

Diğer yataklara göre oldukça önemli bir yere sahip olan yatakların elektrikli olmasından dolayı birçok avantajı ve kolaylığı beraberinde getiriyor. Elektrikli hasta karyolası ile hasta ihtiyaç duyduğu bütün imkanlara erişim sağlayabiliyor. Çeşitlilik bakımından farklılık gösteren bu yatakların birçok özelliğe sahip olmasından dolayı, bütün hastalığı en iyi şekilde karşılayabilme özelliği vardır. Tıp merkezlerinde karşılaşmış olduğumuz bu yatakların evde bakıma gereksinim duyan bireylerde de çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Hareket ettirilme özelliğine sahip olmasından dolayı hastaya; oturma, yatma, doğrulma pozisyonlarını verebilme olanağı sağlıyor. Ayrıca bu imkân sayesinde hastaya rahatsızlık vermez ve krampların oluşmasına engel olur. Hastanın hızla iyileşmesine hatta ağrılarını hafifletmesine yardımcı olur.

Hasta Yatağının Yararları

Bakıma gereksinim duyan bireylerin genellikle ev ortamında olmaları durumunda, bazı zorluklarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Karşılaşmış oldukları bu zorlukları daha aza indirip, bakıcının işini hafifletmek için bu yataklara ihtiyaç duyulur. Hasta için uygun olan yatak temin edilerek, kiralanabilir hatta satın alınabilir. Hastanın yatak yarası oluşumunu engeller, günden güne iyileşmesini ve ağrıların hafiflemesini sağlar ayrıca hareket ettirilme özelliği sayesinde bakıcıya pratiklik sağlar. Bakıcının hastaya daha iyi bakmasına imkân sağlar ve hastanın yaşamış olduğu sağlık sorunlarına kolaylık getirilmiş olur.

Hasta Yatağı Kiralama Seçeneği

Beklenmedik sorunların ortaya çıkması durumunda bazen hasta kısa süreliğine bazen de ömür boyu yatağa bağlı kalabiliyor. Bu hastaların yatağa bağlı olması durumunda bakıma ihtiyaç duyarlar. Bakıma gereksinimi olan bireylerin yaşamış oldukları zorlukları aza çekip, daha sağlıklı ve güvenli yaşamlar sağlayabilmek için özel olarak tasarlanmış yataklar tercih edilir. Hasta yatağı kiralama ile gerçekleştirilecek olan işlemlerden sonra bu yatağa sahip olunabilecektir. Gerekli durumlarda hasta güvenli firmalardan en iyi markayı temin ederek, bireye bu imkanların konforu sunulabilir. Hem hastaya hem de bakıya büyük yararı olan bu yatakları evlerde kullanabilme özelliğine sahip oldukları için çok büyük bir olanaklar sağlar.

Hasta Yatağı Fiyat

Hastalara uygun olarak tasarlanan yatakların, kişinin rahat etmesine yardımcı olunur. Yatağa bağlı olan ve bakıma gereksinimi olan hastalar için yataklar kiralanabilir ve satın alınabilir. Hasta yatağı fiyatları hakkında kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü çeşitlilik ve farklı özelliklere sahip olan bu yataklar hakkında fiyat değişkenlik gösterir. Çok fazla özelliğe sahip olan yatakların, diğer yataklara göre daha maliyetli olduğunu söylemek mümkündür. Bu yüzden güvenli firma ile görüşerek, bu konu hakkında daha detaylı bilgi alınarak, yatak temin edilebilir.

Evde Bakımı Kolaylaştıran Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön