Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Evde Hasta Yatağı Fiyatları

kiralik hasta yataklari 14

İnsanların bir anda beklenmedik kazalarla karşı karşıya gelmesi an meselesidir bunun için hastanede tedavi görürler. Hastane de tedavi gören hastaların hızlı bir şekilde iyileşebilmeleri için hasta yatakları kullanılıyor. Hasta yatakları, hem hastane de hem de evde tedavi görmek için kullanılıyor. Hasta yatağı terimi hastanelerin ortaya çıkmasıyla beraber daha sık kullanılmaya başladı.

Hasta yataklarının günümüzde kullanılma amacı ilk olarak İngiltere’de 1815 ile 1825 tarihleri arasında kullanılma amacı ile aynıdır. 1974 yılında ise Amerika Birleşik Devleti’nde yaşayan Andrew Wuest ve oğlu tarafından hasta yataklarının patentini almak istediler. Patentini almak için önemli iki eyalet (Cincinnati, Ohio) için yapma çalışmalarına başladılar. Kısacası hasta yatağı hastaların tedavi sürecinde konforlu olmalarını sağlamak için kullanılan bir alettir.

Hasta Yatağının Avantajları

Günümüzde aniden istenmeyen kazalar meydana gelmektedir istenmeyen kazalar sonucunda çeşitli hastalıklar ortaya çıkıyor. Kazalar sonucu oluşan çeşitli hastalıkların tedavisi hastanede sürdürülür. Hastanın, tedavi sürecinde hızlı ve rahat bir şekilde iyileşebilmesi için hasta yatakları kullanılıyor. Hasta yataklarının avantajları ise hastanede yatağa bağlı tedavisini sürdüren hastaların konforlu bir şekilde tedavi süreci geçirmesinde büyük bir rol alıyor.

Hasta yatağının avantajlarının yanı sıra sağladığı rahatlık sayesinde hastanın iyileşme sürecini hızlandırıyor. Hastaların tedavi sürecinde kullandıkları kaliteli hasta yatakları sayesinde hasta iyileştikten sonra vücudunda yara veya iz bırakmıyor. Hasta yatağının sağladığı rahatlığı hastanın kendisi, geliştirilen kumanda sayesinde ayarlayabiliyor ve yatağın yüksekliğini değiştirebiliyor. Yatak kumandasının sağladığı bir diğer avantaj ise hasta dilediği zaman baş ve ayak kısımlarını rahatlıkla hareket ettirebilir. Bu da hastanın konforunu arttıracak bir diğer özelliktir.

Hasta Yatakları

Hasta Yatağını Kimler Tercih Eder

Hasta yatakları, istenmeyen durumlar karşısında ortaya çıkan hatalıkların tedavi sürecinde kullanılır. Hastanede tedavi gören hastaların tedavi süresinde hasta yatağının sağladığı rahatlık ve güvenlik sayesinde rahatlıkla kullanılıyor.

Hasta yatağı normal yataklardan biraz daha farklı bir yatak çeşididir. Bu yatakların sağladığı rahatlığı normal yatak karşılamıyor ve tedavi görürken kullanılan normal yataktan farklı olarak hastanın vücudunda yara ve iz bırakmıyor. Sağladığı bu avantajlar sayesinde hasta, hasta yatağını daha çok tercih eder.

Hasta Karyolası Modelleri

Günümüzde tedavi sürecinde sıkça kullanılan aletlerden biri olan hasta karyolasının birden fazla hasta yatak modeli vardır. Bunlardan birkaçı;

  • İki Hareketli (2 motorlu) Hasta Karyolası Özellikleri: Hastanın tedavi sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu şey baş ve ayak kısımlarını rahatça hareket ettirebilmektir bunu ise iki motorlu hasta karyolası modeli karşılıyor. İki motorlu hasta yatakları yaklaşık olarak 150 kg’da olan bir hastayı rahatlıkla taşıyabilir.
  • Üç Hareketli (3 motorlu) Hasta Karyolasının Özellikleri: İki motorlu hasta karyolası bir diğer modeller arasında yer alıyor. Üç motorlu hasta karyolasının sağladığı avantaj ise yatağın tamamını asansör gibi hareket ettirilebiliyor. Bu hasta karyolası ise yaklaşık 200 kg ila 300 kg arası taşıyabilir.
  • Dört Hareketli (4 motorlu) Hasta Karyolası Özellikleri: Dört motorlu hasta karyolasının diğerlerinden farklı olarak yoğun bakımlarda kullanılıyor. Bu modelin genellikle yoğun bakımlarda kullanılmasının sebebi ise yatağın 90 derece açı ile konumlandırıldığından dolayıdır.
Hasta Karyolaları

 Hasta Yatağı Fiyatları

Hastaların tedavisi için kullanılan hasta yatakları çok sık kullanılıyor bu sebepten dolayı insanlar hasta yataklarının uygun fiyatlı olmasını aynı zamanda gerekli konforu sağlamasını ister. Hasta yatağı fiyatları hakkında kesin bir fiyat söylemek mümkün değildir.

Hasta yatağı alırken düşük fiyatlı olması insanları sevindiriyor ama dikkat edilmesi bir konu vardır o da sağladığı konfordur. Hasta yatağı fiyatları var olan motor sayısına göre değişkenlik gösterir. Bu anlamda,

  • İki motorlu hasta yataklarının fiyatları
  • Üç motorlu hasta yataklarının fiyatları
  • Dört motorlu hasta yataklarının fiyatları olarak farklı özelliklere göre değişiklik gösteriyor.

 Hasta Yatağında Nelere Dikkat Edilmeli

Bahsedildiği üzere medikal yataklar hastanın iyileşme sürecini hızlandırmasında ve rahat olmasında etkili bir faktör oynuyor. Bundan dolayı medikal yatak alırken kaliteli olanlarından alınması gerekir ki beklentiyi karşılasın. Hasta yatağının kaliteli olanı alınmaz ise hastanın iyileşme sürecini azaltır ve bazı çeşitli hastalıklarla karşı karşıya gelinmesine sebep olur.

Felç olan bir hastanın kullanacağı yatak türü havalı hasta yatağıdır. Havalı yatak kullanıldığı zaman hastanın kan dolaşım hızını arttırır ve durumun kötüleşmesini engeller. Hasta yatağı alırken hastanın hastalığı dikkate alınarak alınması gerekir böylece hastanın durumunun iyiye gitmesine yardımcı olur. Hasta yataklarının kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

Hasta Yataklarına Tuvalet Özelliği Eklenir Mi?

Günümüzde zaten kullanılan hasta yataklarında tuvalet özelliği bulunuyor. Tuvalet özelliğine sahip hasta yataklarını belirli sebep ve hastalıklardan dolayı tercih ediliyor. Tuvalet özelliğine sahip hasta yatakları, hastaların fiziksel olarak yeteri hareket etmeye gücü yetmediği için bu hasta yatağı modeli kullanılıyor. Tuvaletli hasta yatakları diğer hasta yatakları gibi de dört tarafı kolluklarla korunuyor ve böylece hastanın güvenliği de sağlanmış oluyor.

Önemli olan bir diğer konu ise temizliktir, temizlik hastanın iyileşme süresini etkileyen konulardan biridir. Tuvalet özelliğine sahip hasta yatakları da gerekli temizliği karşılıyor. Tuvalet özelliği taşıyan hasta yatakları hastanın tuvaletini tutmasını engelleyerek böbreklerinde bir rahatsızlık çıkmasını engelliyor.

Evde Hasta Yatağı Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön