Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Evde Kullanım İçin Hasta Yatağı Fiyatları

elektrikli hasta yataklari 3

Ev tipi hasta yatakları, evde tedavisine veya dinlenmesine karar verilen hastalar için özel olacak şekilde üretilen yatak modelleridir. Kişinin hastanede devam eden tedavisini izlenerek aynı rahat süreç içerisinde bakılmasını sağlamakta olan ev tipi hasta yatakları, felçli ve yatağa bağlı yaşamak durumun olan hastalar için sıklıkla tercih ediliyor.

Bunun yanında,  zorlu bir ameliyat geçirmiş olan ve bu süre zarfında dinlenmesi gerekli olan hastalar için de sunulan pek çok imkân vardır. Bunlardan biri de hasta yatağı kiralama hizmetleridir. Kiralanan hasta yatağı sayesinde geçici bir süre yatakta yatmak durumunda kalan hastalar arasında oldukça fazla oranlarda tercih edilir. Böylelikle tedavisi tamamlanarak iyileşen insanlar, kullanım süreleri tamamlandıktan sonra firmamız tarafın geri iade olarak alınır.

Uzun Süre Yatağa Bağımlı Olan Hastalara Konforlu Ortam

Belirli bir süre zarfı boyunca hareket etmemesi gerekli olan, ayağa kalkamayan ve kendi başına hareket etme durumunda olmayan hastalar için ev tipi hasta yatağı kullanılıyor. Ev tipi hasta yatakları ev ortamında uzun bir süre yatalak veya engelli hastalar için kullanılacak olan hasta yataklarıdır. Bu yatakların çalışma sistemi hastane bulunan özel sistemli yataklar ile aynıdır.

Fakat onlardan farkı yatak sisteminin baza kısmının içerisine yerleştirilmiş olmasıdır. Dıştan bakıldığı zaman esasında normal bir ev karyolası gibi bir görüntüye sahiplerdir. Ancak baza içinde bir sistem kuruludur. Bu yataklar çeşitli fonksiyonlara sahiplerdir. Hastaya serum verilmesi için gereken başlıklar veya hastanın düşmesini engellenmesi amacıyla yatağın yan tarafların korkuluklar.

Hasta Yataklarının Çok Fonksiyonlu Sistemleri

Ev tipi hasta yatakları üzerinde yatan hastalar, çoğu zaman bakıma muhtaç oldukları için yatağın sık sık temizliği ve bakımı yapılarak hijyen koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle  yatak üretimi sırasında özellikle bu tarz durumlar göz önünde bulundurularak yatak eklentilerinin daha rahat bir biçimde kurulması için bu yataklar için değişik bir mekanizma tasarlanmıştır.

Hasta yatakları ağırlık anlamında diğer standart yataklara göre çok daha hafif yapıdadırlar. Bu nedenle bir yerden bir yere taşınması oldukça kolay bir şekilde yapılır. Harcadığı elektrik ise  enerjiyle çalışmakta olduğu için esasında  çok az oranlarda enerji harcar.

Çok fonksiyonlu yataklar

Hastanın Yatakta Sabit Bir Pozisyonda Kalmasını Engelleyen Mekanizma

Özel olacak şekilde tasarlanmış olan hasta yatakları, mekanizmasında bir takım tuşlar ve uzaktan kumanda bulunur. Bunun yanında, hastanın yatarken kan dolaşımının dengelenmesini sağlamak için yatağın seviyesi istenilen şekle göre ayarlanabilir. Yatak çalışmakta olduğu sürece belirlenen bölgede verimli olur.

Ayrıca hastanın yatak üzerinde sabit bir konumda kalmasını engelleyerek devamlı değişmesini sağlarlar. Yatak yaraları havalı yatak ile önemli oranlarda engellenir. Motorlu havalı yatak bütünüyle hastanın yara ve ağrıları yaşamasını engellemek amacı ile oluşturulur. Hasta karyolası yatağı olarak hastanelerde sık olarak kullanılmaya uygun olan bu yatak, evlerde de kullanım için oldukça uygundur.

Refakatçiler için Konforlu Kullanım Olanağı

Oldukça gelişmiş olan teknolojisi aracılığıyla havalı yatak çeşitleri, hastaların yatış süresi boyunca vücudunun verimli bir biçimde hava alması için pek çok mekanizmaya sahiptir. Yatak üzerinde yatmakta olan hastanın sıcak alanda terlemesinin önüne geçmek için yatak sayesinde vücudun yatağa uzanan kısımları hava alır.

Hasta yatakları, hasta olan bireylere tedavi süresi boyunca hastanın en konforlu bir biçimde sürdürülmesini amaçlar. Sağladığı kolaylıklar sayesinde hastaya bakmak durumunda olan refakatçiler için de zorlu olan bu sürecin kolay bir şekilde geçirilmesi sağlanır.

Hasta Yataklarının Kullanım Amaçları

Hasta yataklarının esas amacı, hastanın konforlu bir biçimde uyuyup dinlenebilmesidir. Bunun yanında, hastanın kendisini iyi ve dinlenmiş hissedebilmesini ve bu tedavi sürecinin hızlı biçimde sonlandırılmasını sağlanmasıdır. Hasta yatağı almayı düşünen insanlar hasta yatağı fiyatları üzerine bir araştırmaya sürecine girerler. Hastanın yatak yaralarına sahip olmasını ve aşırı terlemenin yaşanmasını önler.

Vermiş olduğu masaj hissi ile de bir rahatlama süreci yaratmış olur. Ayrıca hastanın kan dolaşımının normal seviyelere girmesine ve vücuttaki dengenin kurulmasında önemli rol oynar. Hareket bakımından sınırlılık bulunan ve ciddi travmatik oluşumlara sahip olan hastalar oldukça zorlu bir süreç içerisine girmektedirler. Normal yataklar ile yatağa bağımlı olan hastanın bakımının ve tedavisinin başarılı bir şekilde yapılması pek mümkün olmamaktadır.

Hasta Yatakları İle İlgili Kurumsal Hizmet Anlayışı

Hastada çeşitli yatak yaraları oluşumunu engelleyerek kasların hasar görmesini de engeller. Hasta uzun süre zarfı boyunca yatağa bağımlı bir şekilde yatacağı için, konforlu bir ortamın yaratılması önemli bir noktadır. Havalı hasta yatakları, çok daha iyi kan dolaşımı ve üstünde uyuyan hastaya basınç tahliye edilmesini sağlar. Yatağın üstünde uyuyan kişinin pozisyonlarını belirlenen aralıklar ile değiştirerek basınç noktalarını değiştirmek de mümkündür. Hasta yatakları, hastaya daima çok büyük bir konfor hissi yaratır.

Hastanın vücudunun yatak üzerinde rahat pozisyonlara bulunmasına yardımcı olan hasta yatakları,  basınç noktalarını değiştirerek hastanın vücudunda olumsuz hasarlara neden olabilecek faktörleri kaldırır. Böylelikle hastada ağrı, yara ve sabit kalmadan kaynaklan her türlü zararların önlenmesine yardımcı olur. Hasta yatakları, mekanizmalarında bulunan ek fonksiyonlara bağlı olarak fiyatlarında değişiklik gösterirler. Hastanın durumuna uygun olan doğru hasta yataklarına ulaşmak için firmamızdan haftanın her günü dilediğiniz zaman destek ve bilgi alabilirsiniz.

Evde Kullanım İçin Hasta Yatağı Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön