Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Evlerde Kullanılan Hasta Yatakları

hasta yatagi tasarimlari

Hastanın yatakta yatmasını engelleyen açık bir yara varsa veya hareket kısıtlılığı gibi bir durum varsa hastanın yatağı devreye girecektir. Hastane yataklarına ulaşım sırasında kolay hareket edebildikleri için öncelik verilmelidir. Hasta yatakları oldukça pratik olmaları ve hasta konforunu güncel modellerle eşleştirmeleri nedeniyle önemlidir.

Ev Tipi Hasta Yatağı

Yeni nesil evde hastane yatakları her zaman profesyonel çözümler sunar. Bu nedenle yeni nesil hasta yatakları söz konusu olduğunda çok çeşitli seçeneklerle karşılaşmaktayız. Katlanabilir yatak sayesinde bakıcılar bu işlemleri kolaylıkla yönetebilmektedir. Hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak, yatağın bir IV standı ve ayak dayaması ile donatıldığından emin olun. Bu cihazlar yatakta mevcut değilse hastaya ihtiyaç duyulan en kaliteli ürünler sunulmalıdır. Hastanın yatakta geçirdiği süre önemlidir. Bu nedenle tek bir masraftan tasarruf edilmemelidir.

Hasta yatağı, hasta üzerinde yatarken bile istenilen konuma hareket etmeyi kolaylaştıran tekerlekler üzerine monte edilmiştir. Hastane yatağı yıkanabilir ve sterilizasyon açısından sararmayan kumaştan üretilmiştir.

Ev tipi hasta yatakları

Rahat Hasta Yatağı

Son yıllarda yapılan birçok iyileştirme sayesinde yatak konforunun ön planda kalması garanti edilmektedir.  Düzenli kullanım ile hastane yatağında hasar ve deformasyon gibi sorunlar oluşmaz. Genellikle yatalak olan kişilerde çeşitli hastalıklar ortaya çıkar. Hastane yatağı sayesinde bu gözyaşlarından kurtulmak mümkündür. Sırt ağrısı gibi sorunlar da hastane yataklarıyla çözülüyor. Hastane yatağı, birçok işlevi kuvvet kullanmadan gerçekleştirmede büyük avantaj sağlar.

Hastane yatağı Fiyatı ne kadar?

Hastane yatağı satın alan ve kiralayan kişilerin merak ettiği konulardan biri de hastane yatağı kiralamanın ne kadara mal olduğudur. Hastane yatağının tasarımı değiştiği için hasta yatağı kiralama fiyatları da farklıdır. Kaliteli modellerin tercih edilmesiyle birlikte hastane yatak fiyatları da arttı. Hastane yatağı kiralama ve satın alma mekanizmaları, özellikleri ve fiyatları farklıdır.

Devletin, özellikle son yıllarda getirilen düzenlemelerle, bir hastanın hastane yatağının maliyetini kısmen karşıladığı bildiriliyor. Hastane yataklarının kiralanmasında ekipmanların artması fiyat problemini de beraberinde getirmektedir. En ideal hastane yatağı modelleri hastanın durumuna göre öncelik verilenlerdir.

Hastane Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyileşmesini etkileyen kaliteli ve kullanışlı yatak tasarımları saygın fabrikalarda titizlikle üretilmektedir. Sürekli değişen teknoloji ile yenilenen hastane yatağı tasarımlarında yarasız yatak en çok tercih edilen hastane yatağı türüdür. Hasta sürekli yatarsa ​​vücudunda yaralanmalar oluşabilmekte ve yatağın yumuşak yapısı sayesinde uzun süreli tedavi ile önüne geçilebilmektedir. Bu konuda hastanın cildine zarar vermeyen ve üzeri yumuşak bir bezle örtülmüş bir yatak tercih edilmesi gerekmektedir. Hastanın yatağına bu şekilde öncelik verildiğinde hasta daha rahat bir uyku çekecek ve yara izi oluşumu doğrudan önlenmiş olacaktır.

Hastane Yatakları

Hasta yatağı modelleri seçimi yapılırken bu önemli detay gözden kaçırılmamalıdır. Bu modelin yatak tasarımları hala tanınmış yatak üreticilerinden ve medikal piyasadan temin edilebilmektedir. Herkes ihtiyacına en uygun modeli seçerek hasta konforunu sağlar. Ödeyebileceğinizden daha fazla hastane yatağı satın almak yerine, daha ucuz bir çözüm olan yatak kiralama hizmetimizi de tercih edebilirsiniz.

Ev Tipi Hastane Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Ev tipi hastane yatağı, hastanın rahatça yatabileceği büyüklüktedir. Ayrıca evde çok geniş bir alanı kaplamıyor. Ahşap ve sert plastikten yapılmış aile tipi hastane yatakları bulunmaktadır.  Sert plastik şilteler günümüzde genellikle popülerdir. Sert plastik malzeme hem güzel görünür hem de hasta için daha rahat hissettirir.

Hastane Yatağı Nasıl Kiralanır?

Yatak kiralama hizmetleri satın almaktan çok da farklı değildir. Tıpkı bir satın almada olduğu gibi, kiralama için satıcıyla iletişime geçmelisiniz. Mümkünse rulmanları görmek için üretici firmayı ziyaret edebilirsiniz. Gerekli tüm koşulları görüştükten ve yerine getirdikten sonra gerekli belgeleri imzalamanız gerekir. Bu belgeler kiralama süresi, kullanım koşullarının kabulü ve kullanım talimatları gibi şeyleri içerir. Bu sayede yatağa bir şey olursa üretici zarar görmez. Ne de olsa bu yatakları kiralıyorsunuz. Bu nedenle kiralama süresi sonunda üreticiden teslim alındığı şekliyle iade etmeniz gerekmektedir. Tıbbi hizmetlerden hastane yataklarına ulaşabileceğiniz hasta yatağı kiralama ve satış hizmetleri de mevcuttur.

Kiralık hasta yatakları

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Hastane yatağı ortopedik olmalıdır. Hastanın vücuduna göre şekillenen bu yatak modelleri sayesinde hastanın günlük hayatı çok daha rahat olacaktır. Ayrıca hasta bu yatakta çok zaman geçireceği için bası yarası oluşma riski minimuma iner. Ortopedik modellerde bu sorunu yaşamazsınız ve dikkat etmeniz gereken ilk detay bu. Hastane yatağı nefes alabilmelidir. Bu detayın bakteriyel enfeksiyon riskini en aza indirmek için de önemli olduğu unutulmamalıdır. Sağlıklı bir yatakla hasta bakımının çok daha mükemmel bir düzeye çıkacağına inanıyoruz. Ayrıca yatak bakımı çok daha kolay olacaktır.

Hasta yatağı nasıl monte edilir?

Uzun süre yatalak kalan sevdikleriniz için hastane yatağı satın alarak iyileşme sürecini daha rahat atlatmalarını sağlayabilirsiniz. Yatak modellerinin kurulumu da seçimi kadar kafa karıştırıcıdır. Normal yataklara göre daha büyük ve karmaşık ekleri olduğu için montajı zordur. İskeleti, motoru, rayları ve diğer aksesuarları sırayla takılmalıdır. Bu sayede ayarları daha hassas ve kolay hale getirebilirsiniz. Yatak ve yatak modelleri kurulum hizmeti ile sunulmaktadır. Kişiler genellikle yatağın maliyetini artıran durumlar olduğu için montajı kendileri yapmak isterler. Yatağı kurmak için fazla bilgi ve donanımlı alet gerektirmez. Basit araçlar yardımıyla kurulum çok kısa sürede yapılabilir. İlk olarak, başlık çerçeveye monte edilir. Yatağı sabitledikten sonra tekerlekler takılır.

Evlerde Kullanılan Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön