Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Felç Nedir, Tedavi Yolları Nelerdir?

hasta yatagi turkiye

Felç beyne giden kan ve oksijenin ani bir şekilde kesilmesi ya da azalması demektir. Bu diğer adıyla beyin krizidir. Kan akımı kesildiği andan itibaren hücreler hızlı bir şekilde ölmeye başlayacak ve o bölgede fonksiyonlarda geçici ya da kalıcı kayıplar meydana gelecektir. Bu felç ya da inme olarak tanımlanır. Felç belirtileri; kolda ya da bacakta ani uyuşukluk ve güçsüzlük hissi, konuşmada zorluk, anlamada güçlük, görme kaybı, şiddetli baş ağrısı sayılabilir.

Felç Durumu Kimlerde Sık Görülür? Risk Faktörleri Nelerdir?

Felç durumu  60 yaş üstü olarak sık görülme yaşanır. Cinsiyet daha çok erkek ağırlıklıdır. Yaş ilerledikçe felç oranı kadınlarda da görülebilmektedir. Yüksek kan basıncı, kolestrol ve sigara içmek risk faktörleridir. Felç tedavisi en kısa sürede yapılması gerekir. Beyin damarı tıkandığı andan itibaren beyin dokusunda hasarlar oluşmaya başlar. Tedavi başlamadıkça bu hasar daha da genişler. Tıkanan damar ne kadar büyük olursa beyin hasarında artış da o kadar büyük olur. Bir an evvel damarın açılması gereklidir. Hasar için ne kadar erken ve hızlı davranılırsa düzelme de o kadar erken ve hızlı olur. Felçlilik dönemi sürekli yatan hasta grubudur. Sürekli yatan hastalarda bakım ve dolayısıyla da zamanını geçirmek zorunda olduğu yatak kalite ve kullanım açısından büyük önem taşır. Bu noktada hasta yatakları devreye girmektedir.

Hasta Yatakları Özellikleri

Evde bakılan hastalarda ev ortamına uygun hasta yatağı temini olması hastanın iyileşmesini hızlandırmaktadır. Hastalara büyük katkı sağlayan hasta yatakları her şeyden önce hareket kabiliyeti sınırlı olan felçli hastaların hem kendisi hem de ona bakan kişiye destek amaçlı hastanın yerinin değişikliği, çevrilmesi, doğrultulması veya kaldırılması gibi özelliklere sahip olmalıdır. Bu noktada özellikle felçli hastalar için hasta yatakları mevcuttur. Bu yataklar elektrikli olduğundan hareket etme ve dönme özellikleri mevcuttur.

Felçli Hasta Yatakları

Felçli olup da bazı hareketleri yapabilecek kapasitede olabilenler hasta yatağı kapsamında olan kumandalar sayesinde başarabilirler. Yatalak hastalar için hasta çok sık döndürülmeli, yerinden kaldırılmalıdır; aksi takdirde sırt yaralanmaları yaşanacaktır. Hasta yatakları ortopedik yataklardır bu nedenle sırt yaralanmaları en aza indirgenir. Hasta yatağı seçimleri kuşkusuz hastanın sağlık durumuna ve ihtiyacına göre şekillenir. Yani kısa süreli bir tedavi ise ve hareket etmesi çok kısıtlı değilse seçenek de genelde manuel tarzda olur. Ancak felçli hastalar söz konusu olduğunda seçilecek yatağın önemi kat be kat artmaktadır.

Özel Durumlar İçin Lazımlıklı Hasta Yatakları

Bir felçli hasta tuvalete gidemeyecek durumdadır. Bu noktada seçilecek hasta yatağının lazımlıklı hasta yatakları olabilme şansı mevcuttur. Bu durum aynı zamanda o hastanın bakıcısı için de gerekli bir haldir. Felçli hasta yatağı ne alçak ne yüksek olmalıdır. Hastanın düşme tehlikesine karşı önlemler alınmalı, yataktan inebilme şansı olanlar için yatağın bu nitelikte olması olmazsa olmaz kuraldır. Yine bu noktada elektrikli yükselip alçalan yataklar da tercih edilebilmektedir. Hasta yataklarının seçimi büyük önem taşır. Hastanın sağlığı ön planda olduğundan bir uzman desteği ile yapılacak seçimlerle doğru bir karar verilir. Felçli hastaların normal yataklarda yatması hem kendi hem de bakıcısı açısından zorlayıcı bir durumdur. Yatalaklık dönemi mutsuzlukla geçer ve dolayısıyla bu durum hastalığın iyileşme seyrini de etkiler.

Felçli için yatak ve yemek tablası

Felçli Hastanın Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Felçli hasta yatağa bağımlılık durumunda olduğundan hijyen açısından normal yataklarda yatması hiç sağlıklı değildir. Çünkü sürekli yatan hasta sık terleyecek ve bu durum da hastada vücut yaralarına neden olacaktır. Felçli hasta yatağı hasta için hem daha huzurlu bir hastalık dönemi geçirmesini sağlayacak hem de rahatı sağlanacaktır. İyi bir hasta yatağı fiyatları açısından da ihtiyaç sahibini zorlamayacak nitelikte olmalıdır. Felçli hasta yatağı kiralama bu noktada yararlanılabilecek bir teknolojik gelişimdir. Hastaların tedavisi boyunca istirahat anlamında hasta yatağı kullanma gereksinimi varsa önerilen yatağın kiralanmasıdır. Böylelikle bu dönem hasta için konforlu aynı zamanda da ekonomik anlamda da çok pahalı gelmeyecektir. Felçli hasta yatağı kiralamak günümüzde çoğu medikal firma tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir. Kiralama işleminin çok daha uygun olması ve sorunsuz bir iyileşme dönemi açılarından rahatlatıcıdır. Felçli hasta yatakları kiralama işlemleri internet aracılığı ile de rahatlıkla yapılabilir.

Felç Nedir, Tedavi Yolları Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön